Keresés

Részletes keresés

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.16 0 0 169
Uram, üdv a borkóstolónkban!
Remélem minél előbb olvashatunk tapasztalataidról. És még valami:
Melyik termelő kékoportója volt? Én ugyanis a Wunderlich Lajcsira esküszöm...!
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.16 0 0 168
Udv!

Kedves alexandrosz! Meghivtal, szemleljem meg topicod, es imhol mar vagyok is. Az en temam a lapossagara valo tekintettel ugy elsulyedt, mint a pinty. :)

Szoval.
Szeretem a szaraz feher borokat, kedvenceim koze tartoznak a Somlo hegyen termettek. Juhfark, Furmint a legfinomabbak, de nem minden evben.
Vorosbol - minthogy a Somlon nem terem - kenytelen vagyok mashonnan szarmazot inni.
Isteni Villanyi Kekoportot ittam, illetve itatta az magat annyira, hogy nem is volt kedvem elengedni az uveget. (csonaktura... ;) ) Kedvelem a barrique (remelem jol irtam) borokat, pikans izuk miatt. Most egyenlore ennyit, malyd a frissen szerzett tapasztalataimat megosztom veletek. Azon leszek, hogy minel hamarabb.

Udv
Lord_Oberon

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.16 0 0 167
Tegnap volt egy Gundel Cabernet Sauvignon '96. Első kortynál kommersz ízt éreztem, aztán kicsit hagytam felmelegedni és az aromája kellemesebbé vált. Nem volt egy korszakalkotó érzés, de a sült faszénen húshoz épp megfelelelt...
Tamska Creative Commons License 1999.08.15 0 0 166
Nos ezen a hétvégén kipróbáltam egy 1995-ös californiai Cabernet Sauvignont, from Napa county. Háááááát nem voltam töle odáig. Maradok a Villányi termelőknél.

uff beszéltem

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.12 0 0 165
Napfogyatkozás alkalmából ivott valaki valamilyen különleges bort? Nekem volt egy Öregbaglasi Cabernet Sauvignon. Nem ritka madár, de kellemes bor.
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.10 0 0 164
Hidd el, én is irtóztam tőle, de miután megkóstoltam kellemes meglepetés ért. Nem azt mondom, hogy eztuán Matyibá, vagy Bock helyett ilyet iszom majd, de kellemes ízű volt.

Mellesleg én is a korzikai borvidékeket fedezem fel majd szeptember első hetében, de addig azért lefolyik néhány pohár magyar bor a torkomon....

RobuR Creative Commons License 1999.08.10 0 0 163
Edes cabernet, hat ez eleg durvan hangzik. Nem tudom, hogy mernem-e vallalni. Ket hetig a sziciliai borokkal fogok ismerkedni, remelem addig azert nem sullyedunk el teljesen.
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.09 0 0 162
A hétvége hozadéka (a torokgyíkomon kívül...):

Megízleltem egy édeskés(!!!) Cabernet Sauvignon-t! Tudom, hogy nagyon furcsán hangzik, de amellett hogy édes aromájú, megőrizte fajtajelleges, tüzes karakterét. Egy bizonyos Gráf Károlyi pincészetből származó, Magyarországon nem igen kapható bor volt. Az egészben az érdekes, hogy a Tokaji borokhiz hasonlóan későn szüretelt szőlőből van, attól lesz ilyen különleges íze.
Borbarátoknak érdekes tanulmámy lehet.

Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.08.06 0 0 161

jolvanno... nem szegyen a hazibor sem...
sot, olyanbol is ittam mar nagyon kellemeset... kulonosen szodaval ;-)
RobuR Creative Commons License 1999.08.06 0 0 160
Zmac, koszi. Megfontoljuk.

A 1000- arkategoriaju borokhoz:
Ilyen melegben nekem jobban esik a feher (meg foleg a rose, ami kicsit szensavas), ezert az ajanlatom 98-as Szeremley fele badacsonyi olaszrizling, 800 koruli aron.

oops Creative Commons License 1999.08.06 0 0 159
Borunk, amit az öcsémmel, a szőlőnkből... Picit savas, picit házi, de a miénk (amolyan titkos favorit)
:(
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.06 0 0 158
Őszinte legyek?
Meghoztad a kedvem hozzá, úgyhogy délután útbaejtem a Tesco-t néhány perc erejéig...
Mellesleg nálam Szőke Matyi Cab. Sauvignon '97 - kb. 900-1000.-
És ugyanő Kékfrankos '95(!!!) kb. 800.-
robicsek Creative Commons License 1999.08.06 0 0 157
már irtam párszor, de annyira szeretem:
Balatonboglári Cab Sav Barrique, St Donatus pincészet, Tesco/Cora ár 800-900 Ft. (érdekes módon, egy árban van a 95,96,97-es évjárat :)
Asszem ki is nyitok egyet, hogy levegőzzön picit mire ebéd lesz:)
Zmac Creative Commons License 1999.08.06 0 0 156
Az olcsók közül nekem egész jól bevált a St. Stephen's Crown sorozat.
Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.08.06 0 0 155
Igazi elmeny es harmonia tegnaprol...

Gere - Weninger, Cabernet Sauvignon, 1996.... :-))

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.06 0 0 154
Kicsit stagnál a topic, biztosan mindenki borozgat valahol...

Azért engem még az is érdekelne, hogy melyik az az olcsóbb kategóriájú bor, amelyik ízlett nektek, árát meghazuttolta, stb ?

Zmac Creative Commons License 1999.08.05 0 0 153
A Matáv on-line tudakozó alapján:

Gombai Nagy, Tibor,
2091 Etyek, Mester utca 72. , (22) 353 612

Jó borozást! Nagyon lelkes és vendégszerető a gazda.

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.05 0 0 152
Somlói rulez, kaviat mester is rulez! Ez aztán a nyaralás.
Off
De azért megyünk ma is ebédelni...?
On
kaviat Creative Commons License 1999.08.05 0 0 151
dehogynem drága mesterem... már tegnap délután óta itt vagyok a balatonon... csak a somlói mellett a modemem is velem jött :))) /persze csak módjával netezek, lévén itt nincs matáv kedvezmény.../

.kav]4t

RobuR Creative Commons License 1999.08.05 0 0 150
Zmac:
Kossz az infot, esetleg tudsz telefonszamot is adni? Eddig foleg vorosboros helyeken voltam, erositeni kene a feheret is.
Tamska: en a villanyi meg szekszardi borokat megprobalom a helyszinen beszerezni, igy sokkal olcsobb a vinotekasnal (0%afa:)). A tobbi fajtaert en sem adok 2e-nel tobbet (ritkan).
Zmac Creative Commons License 1999.08.05 0 0 149
Én sem szívesen adok egy üveg borért 1,5-2 eFt -nál többet. Nem merem azt állítani, hogy a drágábbak nem arányosan jobbak, de sokat kell tanulni ( bort kóstolni ) ahhoz, hogy ezeket a különbségeket az ember valóban érzékelni és értékelni tudja.
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.05 0 0 148
Ezt hogy csináltam????
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.05 0 0 147
Általában nem szívesen adok 1500-2000-nél többet borért, mert a drágábbak a tapasztalat szerint nem jobbak. A fenti összegbe pedig majd minden magyar "menő" bor belefér, amit én szeretek.

Tegnap:
Szekszárdi Kadarka '96 (Takler)
Kaviat úr!
Off
Maga még mindig nem utazott el???
On

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.05 0 0 146
Általában nem szívesen adok 1500-2000-nél többet borért, mert a drágábbak a tapasztalat szerint nem jobbak. A fenti összegbe pedig majd minden magyar "menő" bor belefér, amit én szeretek.

Tegnap:
Szekszárdi Kadarka '96 (Takler)
Kaviat úr!
Off
Maga még mindig nem utazott el???
On

kaviat Creative Commons License 1999.08.04 0 0 145
na gyerekek délután elkezdtem öntögetni a nyakamba a jufarkot... egen szóval ez már nem is volt rossz :)))

.kav]4t

Tamska Creative Commons License 1999.08.04 0 0 144
A topic tényleg leült, ezért bedobnám a kérdést amin már sokat töprengtem:

Te mennyit adnál max. egy üveg borért?

Olyan ez, hogy az ember egyre többet költ. Én kezdtem anno még nyolcszáz-ezer forintos borokkal mostanra már simán adok négy-ötezret is egy palackért ha jó.

T.

Zmac Creative Commons License 1999.08.04 0 0 143
Kedves RobuR!

Chardonnay, olaszrizling, hárslevelű,... fehérek. Nem csúcsminőségűek, de néhány igen jó vendéglőben ( pl Szindbád, Markó u. ) találkozni a boraival. Olyanok, amiket szívesen iszik az ember minden nap. Egyenletesen jó, megbízható minőség.

RobuR Creative Commons License 1999.08.04 0 0 142
Ha mar pontosak akarunk lenni, az altalam emlitettek kozul csak a Szemes van Villanyban, a masik 2 Villanykovesden.
Az etyeki borvideket nem nagyon ismerem, habar most epp egy etyeki pinot blanc van nyitva otthon (borgazdasagi - semmi extra), de annal ittam mar jobbat. Akit irtal, nala milyen borokat lehet kostolni, es jo minoseguek a borai?
Zmac Creative Commons License 1999.08.04 0 0 141
Villányban Bock, többször, és nem véletlenül többször. Villánykövesden Polgár, de az más világ, más hangulat. Egy Bp. közeli tipp: Etyeken Gombai Nagy Tibor ( Kossuth L. u. 35 )
RobuR Creative Commons License 1999.08.04 0 0 140
Sajnos nem volt semmi boros alklaom tegnap, de tenyleg leult a topik.
Valaki kerdezte, hogy ki hol jart borkostolason, nos az en listam:
Villany:
-Blum
-Szemes
-Tiffan Imre
Szekszard:
-Vesztergombi
-Fritz
A Tiffan es a Vesztergombi mindenkepp az erosen ajanlott kategoria.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!