Keresés

Részletes keresés

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.17 0 0 179
De legalább kellemes...
:o)))
MIMIm Creative Commons License 1999.08.17 0 0 178
...a lassú és hatékony borkóstolás meg ártalmas nem? :)
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.17 0 0 177
MIMIm!
Szerintem gyorsan és hatékonyan lehetetlen megtanulni, ugyanis sok bort végigkóstolni, izlelni idő és mint tudjuk, a jó pap is holtig tanul! :o)))
Zsó!
A bor szeretetével egyetértek, a cukorfokkal nem...:o))) Mór tényleg jó hely, dolgoztam lent egy ideig, megízleltem a helyi különlegességeket is.
Lord_Oberon!
Ha ismered a somlói borokat, akkor bizonyára tudod, hogy van egyfajta érdekes, furcsa aromájuk. Sokan ezt nem szeretik. Persze ettől még lehetett selejtes az általad választott bor.
MIMIm Creative Commons License 1999.08.17 0 0 176
...hogyan lehet gyorsan és hatékonyan megtanulni a borkóstolás művészetét magasfokon? :)
Zsó Creative Commons License 1999.08.17 0 0 175
Sziasztok!
Én igazából nem ismerem és nem is értek a borokhoz......csak szeretem.
Minél édesebb legyen. :-)

Azt szeretném Veletek tudatni, hogy Móron( talán a borászok tudják merre van) minden évben Bornapokat rendeznek. Remélem, idén sem térnek el a hagyományoktól.
Október első hétvégéjén(P-Szo-V), ha csak tehetitek, látogassatok el a Móri Bornapok-ra. Sok fincsi bort mérnek RENGETEG sátorban. Érdemes mindet végigkóstolni! :-))

Még valami eszembe jutott: nemrég olvastam egy cikket egy badacsonyi szőlőgazda-borászról, abban hallottam először:

A borban pici angyalkák vannak, ha megisszuk, boldogan találkoznak a bentlévőkkel, ebből ered a vidámság.

Nekem nagyon tetszett!
Mindenkinek üdv,
Zsóka

Porter Creative Commons License 1999.08.16 0 0 174
A magyar borokbol Nemetorszagban es Ausztriaban az atlagember csak a tokaji borokat ismeri - de ott mar altalaban keptelen kulonbseget tenni Furmint es Aszu kozott.
Ehhez hasonlatos a szupermarketek atlagos kinalata: 50 amerikai, 100 spanyol es olasz, 200 nemet vagy osztrak (hat milyen bort lehet ott termelni??) es sarokban lent megbujva egy 96-os Furmint es egy Bikaver, 2 uveg roman bor tarsasagaban.
Mindketto 6 Dm-ba kerul, annyiba, mint a hitvany nemet asztali borok.
Ez azert szegyen. Es az egesz csak marketing kerdese lenne....
Mivel a web teruleten dolgozom, eleg sokat gondolkodtam egy profi, soknyelvu boros weboldal keszitesen, ami segithetne a vilaggal megismertetni az itteni borkulturat.
Csakhogy ez oriasi eroforrasokat igenyelne, ha olyan profiva szeretnem tenni, mint ahogy azt elkepzeltem....
caius Creative Commons License 1999.08.16 0 0 173

align="center"> 


size="5">'QUOD NON EXPECTES, EX TRANSVERSO FIT,

ET SUPRA NOS FORTUNA NEGOTIA CURAT.

QUARE DA NOBIS VINA FALERNA, PUER
'.

size="4" face="Arial">

A




rettegen Creative Commons License 1999.08.16 0 0 172
A magyar bor rulezzzz,
mi sem bizonyitja jobban mint mondjuk egy üveg 97-es Etyeki Chardonnay....
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.16 0 0 171
Udv!

A bor elegge nevtelen volt, amolyan kommersz vacak, de veletlenul eltalaltak a dolgot. Biztos nagy malor volt, hullhattak miatta a fejek, mert mint mar emlitettem volt kejes erzeseket keltett a fogyasztasakor. ;-)

Udv
Lord_Oberon

p.s.: Ha vesztek a Somlorol szarmazo bort, akkor arra ugyeljetek, hogy olyan palackba ne legyen, mint a normal veresborok (nem amolyan sorosuveg alaku, hanem az a nyakas, dugo alatt nem sokkal szelesedo), mert ugy adjak majd, mintha arany lenne, ennek mertekeben viszont nem finom, ellenben rossz. Majd megnezem otthon a cimkejet is. Meg azzal egyutt sem ment el a kenes szag es iz, hogy 6 orat allt a poharamban, vagyis igencsak nyitott helyen.

cipriota Creative Commons License 1999.08.16 0 0 170
Valaki irta alant, hogz meg kellebe orizni regi magyar fajtakat.
Pl itt cipruson ez sikerult.
Tegnap az etteremben a borlapon volt vagy 100 fele vorosbor, de semmi Cab. Sav. meg Merlot, meg semmi, amit ismertem volna.
De amit ittam, valami 94/es szep gorog nevu bor, jo volt (7.5 helyi penz uvegje) egy helyi fabatka kb 2 USD)
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.16 0 0 169
Uram, üdv a borkóstolónkban!
Remélem minél előbb olvashatunk tapasztalataidról. És még valami:
Melyik termelő kékoportója volt? Én ugyanis a Wunderlich Lajcsira esküszöm...!
Törölt nick Creative Commons License 1999.08.16 0 0 168
Udv!

Kedves alexandrosz! Meghivtal, szemleljem meg topicod, es imhol mar vagyok is. Az en temam a lapossagara valo tekintettel ugy elsulyedt, mint a pinty. :)

Szoval.
Szeretem a szaraz feher borokat, kedvenceim koze tartoznak a Somlo hegyen termettek. Juhfark, Furmint a legfinomabbak, de nem minden evben.
Vorosbol - minthogy a Somlon nem terem - kenytelen vagyok mashonnan szarmazot inni.
Isteni Villanyi Kekoportot ittam, illetve itatta az magat annyira, hogy nem is volt kedvem elengedni az uveget. (csonaktura... ;) ) Kedvelem a barrique (remelem jol irtam) borokat, pikans izuk miatt. Most egyenlore ennyit, malyd a frissen szerzett tapasztalataimat megosztom veletek. Azon leszek, hogy minel hamarabb.

Udv
Lord_Oberon

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.16 0 0 167
Tegnap volt egy Gundel Cabernet Sauvignon '96. Első kortynál kommersz ízt éreztem, aztán kicsit hagytam felmelegedni és az aromája kellemesebbé vált. Nem volt egy korszakalkotó érzés, de a sült faszénen húshoz épp megfelelelt...
Tamska Creative Commons License 1999.08.15 0 0 166
Nos ezen a hétvégén kipróbáltam egy 1995-ös californiai Cabernet Sauvignont, from Napa county. Háááááát nem voltam töle odáig. Maradok a Villányi termelőknél.

uff beszéltem

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.12 0 0 165
Napfogyatkozás alkalmából ivott valaki valamilyen különleges bort? Nekem volt egy Öregbaglasi Cabernet Sauvignon. Nem ritka madár, de kellemes bor.
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.10 0 0 164
Hidd el, én is irtóztam tőle, de miután megkóstoltam kellemes meglepetés ért. Nem azt mondom, hogy eztuán Matyibá, vagy Bock helyett ilyet iszom majd, de kellemes ízű volt.

Mellesleg én is a korzikai borvidékeket fedezem fel majd szeptember első hetében, de addig azért lefolyik néhány pohár magyar bor a torkomon....

RobuR Creative Commons License 1999.08.10 0 0 163
Edes cabernet, hat ez eleg durvan hangzik. Nem tudom, hogy mernem-e vallalni. Ket hetig a sziciliai borokkal fogok ismerkedni, remelem addig azert nem sullyedunk el teljesen.
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.09 0 0 162
A hétvége hozadéka (a torokgyíkomon kívül...):

Megízleltem egy édeskés(!!!) Cabernet Sauvignon-t! Tudom, hogy nagyon furcsán hangzik, de amellett hogy édes aromájú, megőrizte fajtajelleges, tüzes karakterét. Egy bizonyos Gráf Károlyi pincészetből származó, Magyarországon nem igen kapható bor volt. Az egészben az érdekes, hogy a Tokaji borokhiz hasonlóan későn szüretelt szőlőből van, attól lesz ilyen különleges íze.
Borbarátoknak érdekes tanulmámy lehet.

Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.08.06 0 0 161

jolvanno... nem szegyen a hazibor sem...
sot, olyanbol is ittam mar nagyon kellemeset... kulonosen szodaval ;-)
RobuR Creative Commons License 1999.08.06 0 0 160
Zmac, koszi. Megfontoljuk.

A 1000- arkategoriaju borokhoz:
Ilyen melegben nekem jobban esik a feher (meg foleg a rose, ami kicsit szensavas), ezert az ajanlatom 98-as Szeremley fele badacsonyi olaszrizling, 800 koruli aron.

oops Creative Commons License 1999.08.06 0 0 159
Borunk, amit az öcsémmel, a szőlőnkből... Picit savas, picit házi, de a miénk (amolyan titkos favorit)
:(
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.06 0 0 158
Őszinte legyek?
Meghoztad a kedvem hozzá, úgyhogy délután útbaejtem a Tesco-t néhány perc erejéig...
Mellesleg nálam Szőke Matyi Cab. Sauvignon '97 - kb. 900-1000.-
És ugyanő Kékfrankos '95(!!!) kb. 800.-
robicsek Creative Commons License 1999.08.06 0 0 157
már irtam párszor, de annyira szeretem:
Balatonboglári Cab Sav Barrique, St Donatus pincészet, Tesco/Cora ár 800-900 Ft. (érdekes módon, egy árban van a 95,96,97-es évjárat :)
Asszem ki is nyitok egyet, hogy levegőzzön picit mire ebéd lesz:)
Zmac Creative Commons License 1999.08.06 0 0 156
Az olcsók közül nekem egész jól bevált a St. Stephen's Crown sorozat.
Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.08.06 0 0 155
Igazi elmeny es harmonia tegnaprol...

Gere - Weninger, Cabernet Sauvignon, 1996.... :-))

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.06 0 0 154
Kicsit stagnál a topic, biztosan mindenki borozgat valahol...

Azért engem még az is érdekelne, hogy melyik az az olcsóbb kategóriájú bor, amelyik ízlett nektek, árát meghazuttolta, stb ?

Zmac Creative Commons License 1999.08.05 0 0 153
A Matáv on-line tudakozó alapján:

Gombai Nagy, Tibor,
2091 Etyek, Mester utca 72. , (22) 353 612

Jó borozást! Nagyon lelkes és vendégszerető a gazda.

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.05 0 0 152
Somlói rulez, kaviat mester is rulez! Ez aztán a nyaralás.
Off
De azért megyünk ma is ebédelni...?
On
kaviat Creative Commons License 1999.08.05 0 0 151
dehogynem drága mesterem... már tegnap délután óta itt vagyok a balatonon... csak a somlói mellett a modemem is velem jött :))) /persze csak módjával netezek, lévén itt nincs matáv kedvezmény.../

.kav]4t

RobuR Creative Commons License 1999.08.05 0 0 150
Zmac:
Kossz az infot, esetleg tudsz telefonszamot is adni? Eddig foleg vorosboros helyeken voltam, erositeni kene a feheret is.
Tamska: en a villanyi meg szekszardi borokat megprobalom a helyszinen beszerezni, igy sokkal olcsobb a vinotekasnal (0%afa:)). A tobbi fajtaert en sem adok 2e-nel tobbet (ritkan).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!