Keresés

Részletes keresés

AudiJo Creative Commons License 2021.09.01 -1 0 38167

Én azért nem ajánlanám az egymásra pakolást, még ha elvileg el is viseli! A por bekerülése szempontjából pedig semmit nem véd!

AJ

Előzmény: menet work (38159)
AudiJo Creative Commons License 2021.09.01 -1 0 38166

Sztem a bekerülő por-cicák kevésbé ártalmasak a készüléknek, mint a nem megfelelő szellőzés. Persze érdemes időnként kitakarítani, de különösebben nagy problémát nem okoz.

A potik (és általában a különböző érintkezős alkatrészek - relék, kapcsolók, potik) nagyobb ellensége az érintkező köntaktusok oxidációja, ami viszont ténylegesen rontja az érintkezést, emiatt először recseg, de később akár el is hallgathat a készülék. Ezek tisztán tartása fontosabb, mint a porosodás.

AJ

Előzmény: Charlie Fineman (38158)
manta-z Creative Commons License 2021.08.31 -1 0 38165

És tényleg :)

Előzmény: tibtiborkaba_new (38148)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.08.31 -1 0 38164

a híres orgonaművész, a földkerülő hajós, és az ország nagyija keresztnevek kezdőbetűiből kijön a nickje? :)

Mono SE Creative Commons License 2021.08.31 -4 0 38163

az itteni fikanikkjével már kibaxták a vidózguruból is, most visszajött kísérteni landra a jól ismert gagyi faxságaival

Előzmény: btamas70 (38162)
btamas70 Creative Commons License 2021.08.31 -23 0 38162

egyenesen Rackaföldéről, ha jól tudom:o))

Előzmény: Mono SE (38161)
Mono SE Creative Commons License 2021.08.31 -5 1 38161

"érdemes fölé szerelni egy árnyékoló lemezt"

 

téged honnan szalajtottak audiolandra? jahh, hogy csak visszatérő zseni vagy? ;Đ

Előzmény: menet work (38159)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.08.31 -1 0 38158

akkor jó. :) iszonyat por volt benne, itt-ott 2-3mm vastagon. (a potiknak nem hiszem, hogy ne ártana.)

Előzmény: AudiJo (38156)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.08.31 -1 0 38157

leírtam a célomat, te nem értetted meg.

Előzmény: 22lr (38155)
AudiJo Creative Commons License 2021.08.31 -1 1 38156

Nem mentünk át erősítős topic-ba - én pld. pont a hangfal iránt érdeklődtem, amelyen a topic társ az erősítőket tesztelte!:)))

 

Isten ments, hogy azt bármivel letakard - az pont azért van, hogy megkapja a megfelelő hűtést az erősítő, nehogy túl melegedjen! Még a készülékek egymásra pakolása sem szerencsés, ha az erősítő kerül alólra, de az még épp elmegy! Viszont bármivel letakarni tilos!

A bekerülő por kisebb problémát okoz, időnként pedig ki lehet takarítani (ecset, por fújó). Mondjuk eladás előtt érdemes, de akkor sem kell nagy feneket kerekíteni ennek!:)))

AJ

Előzmény: Charlie Fineman (38153)
22lr Creative Commons License 2021.08.31 -1 0 38155

Ha az a célod, hogy túlmelegedés miatt tönkremenjen az erősítő, esetleg egy lakástűz, akkor rakhatsz.

Előzmény: Charlie Fineman (38153)
focus tulaj Creative Commons License 2021.08.31 -1 1 38154

Ez vicc. Harisnyat?????

Charlie Fineman Creative Commons License 2021.08.30 -1 0 38153

ha már átmentünk erősítős topikba. :)

 

poros a lakás, aztán szépen száll be a cuccba. a burkolatba rakhatok belülről valami ritka szövésű anyagot a perforációk alá, hogy ne menjen be a por? mit tudom én, asszony egyik harisnyáját szétvágom és abból? vagy nem fog jól szellőzni? a tetejéről könnyebben letakarítom, mint belülről.

bgbgbg Creative Commons License 2021.08.30 -1 0 38152

Ez nyilvanvalo.

Jobb káBelekkel, es ha mondjuk meg jobb difuzorokal is szamolunk, a kulonbseg oriasi tud lenni.

Pont ebbol szaltam ki.

Amikor mar tizezerekben mertem a hangfalkabel meteret, es csak kabelben egy napi hasznalatra alkalmas auto ara kigyozott ide oda a nappaliban, akkor lett pont az I- n.

Ebben az idoben a felesegem is egyre gyanusabban meregetett...😃😂😃 akkor mondtam, hogy eleg. Ennyi volt.

Te is tudod, hogy sosincs vege.

 

A KENWOODOT  meg csak ajanlani tudom.

Ha egy szep, es buheralas mentes peldanyt ki tud fogni valaki, akkor ne hagyja ki.

Mono SE Creative Commons License 2021.08.30 -4 0 38151

hát lyól megkeverted a "high-end" tesztlapokat, nem is kommentálnám a sztorit...

 

azért szívesen odemennék pár lemezzel - és mondjuk 3 kábellel -, amivel esetleg megfordítanám a kialakult kütyüsorrendet ;Đ

Előzmény: bgbgbg (38150)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.30 -1 0 38150

Igy igaz. Egyetertunk.

A hangfalat titokban tartanam, anno kiszeriaban gyartottam, teljesen sajat fejlesztes. Az volt a mozgatorugo, hogy b*szott nagy penzekbe kerulo rendszerek is voltak a boltomban, es nem tetszett a hangjuk.

Szubjektiv nyilvan....ez is.

Megalmodtam, keszult istentelenul sok verzio, aztan a mesterpeldany, amit par helyen teszteltek, nalam maradt.

 

Mindenesetre lehet jonni pont hangfalugyben, hogy mi miert vekony anyag, es mitol szol jol....egy fraszt. Sokkal jobbakat lehetne gyartani,( foleg amilyen ragyogo hangvalto- hangszorokeszlet van nemelyikben,!!!) Ha becsuletesen lenne megepitve.!

A ........ nek volt anno egy high end vonalas probalkozasa, megkerestek.

2 evet dolgoztam nekik, becsuletesen meg is fizettek, sott!!!!!🙂 de a koltseghatekonysagi szamokat nem talaltak jonak....sajnos.

Mondjuk sztem nem volt magas, dehat a multi a szamokat nezi.

Ennyi a sztori.🙂

 

A KENWOOD MEG JÓ✅✅✅

 

Anno egy NAD 3020  volt az etalon, azt kaptam. Azzal kellett jol szolni.

De ez a mult.🙂

 

 

AudiJo Creative Commons License 2021.08.30 -1 0 38149

Előbb-utóbb csak összejön annak a Kenwood-nak a tpusa!:)))

Én a "végfokot" néztem be (38133), Te a Kenwwod sztereó integrált pontos típusát (KA4060 vagy KR4060) és hogy a MOS FET "csak" a meghajtásra vonatkozik!:)))

 

Én sem akartam semmit leszólni, csupán azért részletezném a hangfal típusát, mert sajnos igenis számít! Egy olcsóbb, de szinergikus rendszer (erősítő+hf.kábel+hangfal) bizony sokszor hallgathatóbb, zeneibb felállás, mint egy drágább, de kevésbé szinergikus felállás. Simán előfordulhat, hogy Kenwood-odnak épp fekszik a meglévő hangfal kábel+hangfal felállás, míg a többi tesztalanynak épp nem ideális, ezért sokkal jobbnak érzed a Kenwood-ot a többi erősítőhöz képest. Ezzel nem kívánom a többit leszólni és nem szeretném kisebbiteni a Kenwood-érdemeit sem, egyszerűen ez egy ennyire sok ismeretlenes "játék"!

AJ 

Előzmény: bgbgbg (38143)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.08.30 -2 1 38148

Ebben nem mos fet a végfok, hanem csak a végfoktranzisztorokat meghajtó fokozat. Nem MOS FET, hanem MOS FET DRIVE. Csak a pontosság kedvéért, nem leszólni akarom.

Előzmény: bgbgbg (38145)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38146

A 7060 al, nem is tudom mire gondoltal.

Sztem elnezted a szamokat.

Ket talalat volt a 7060 ra.

Az egyik egy egy 1976 os valami....

A masik egy hazimozi ( no comment) erosito....

 

Ez full mas.👍🙂

bgbgbg Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38145

Elnezted.

Nincs benne radio🙂ez egy stereo erosito, mindefele hibrid megoldas nelkul.

MOS-FET vegfok viszont van.👍

bgbgbg Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38143

Jogos.

A KENWOOD KR 4060 R MOS-FET

 

Elofok vegfok felallas nem volt. Lévén a KENWOOD pl. Nem alkalmas rá.

 

Ez csak sima mezei erositokrol szolt.

Regota ilyenek vannak itthon. Kiszerettem a nagy erteku dolgokbol, es kabelekbol.

Iszonyat penzt elvisznek, es aranyaiban sztem annyival tobbet nem adnak.

 

Legjobb peldam erre a KENWOOD KR 4060 R MOS-FET DRIVE

ez egy becsuletesen megepitett erosito, semmi fakszni, az atlagember szamara is elerheto arban. ( anno azert eros felso kozepkategoria volt) Egyidos a DENONNAL, És a HARMAN KARDONNAL.

A KENWOOD Kb. 750 marka volt anno

A DENON kb. 600 marka

A HARMAN KARDON 800 marka korul

Az ONKYO is 800 korul volt.

 

Szoval a KENWOOD iskolapelda, barmilyen mai cucc melle oda merem tenni, es hallottam parat, mostanaban is.🙂 reszletgazdag, eros, kristalytiszta, pontos, az en, hangsulyozom szubjektiv izlesemnek, a HARMANNAL egyetemben a legjobban tetszo, azok kozott, amik itthon vannak.

 

Erdekesnek tartom tovabba, es ilyet nagyon keveset hallok, hogy a KENWOOD  kis hangeron pont ugyanazt tudja, mint nagy hangeron. 

 

Az ARCAM pl. annyira hitvany, hogy szot sem erdemel tobbet.

 

Persze, a Hi-Fi, High-End, sosem egyertelmu. Mindig van mit fejleszteni, es a másénal a sajatunk mindig jobb🙂 ( 2 egyeterto hifista csak regenyekben letezo fantazmagoria🙂)

 

Mondjuk esetleg tanacsot adtam mindig, leszolni sosem szoltam le senkit.🙂

 

Nalam most nagy valtozas a femallvany volt. Magasabb mint a fa, es fittyet hany a hallgatasi kozeppont elvere. A hangfalakrol, mint irtam nem beszelnek, kb. 25 literes allvanyos dobozok. 

Mindig is allo hangfal ellenes voltam, es inkabb kis doboz - pontos hallgatasi kozep hivő. Es tessek, maris ellentmondtam magamnak🙂🙂🙂

Ez ettol szep.

Persze, erzekenyek allvanyos mivoltukbol fakadoan a pontos elhelyezesre.

Mondjuk nalam difuzorok is vannak elhelyezve a falakon, ill. Dupla szonyeg van itt ott.

AudiJo Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38142

Próbáltam kisilabizálni és épp a Kenwood végfok típusát nem láttam sehol, amit a legjobban dicsértél! Mondjuk azt sem láttam, hogy a Kenwood végfok előtt milyen előfok volt, ami megint nem elhanyagolható (a többiről úgy látom, integrált)!

A hangfal pedig az erősítő tesztelés során meghatározó (sztem fontosabb, mint a forrás milyensége)! Persze hangfal tesztelés során is fontos, hogy milyen erősítővel történt az összehasonlítás! És akkor a szinergiába már csakj a megfelelő kábelt kell megtalálni!:)))

AJ

Előzmény: bgbgbg (38141)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -1 0 38141

Irtam tipusokat.🙂az egyik elozoben.

 

Hangfalakrol nem irnek ha nem baj, arrol beazonosithato vagyok👍

A kabelek eros kozepszint.

A sokszazezresben nem hiszek, de a 200 forintos RCA ban sem.

Persze a velemenyem szubjektiv, es nem os monden itthon levo vas lett belevonva a dologba.

A legjobban  a KENWOOD  lep meg. Milyen egy lenezett marka, es lam lam, ok is tudtal jot, nem csak ipari szemetet.

Mono SE Creative Commons License 2021.08.29 -4 0 38140

Csodálatos beszámoló, köszönjük! ;)

 

Nem kis hiányérzetet ad viszont, hogy nem írtál pontos típusokat, így nem lehet tudni, hogy nem egy belépőszintű onkyót versenyeztettél-e egy csúcs kenwood zászlóshajóval, vagy fordítva?;))

 

Aztán semmit nem tudni magáról a rendszerről - ami egyszerűen perdöntő és megkerülhetetlen kérdés -, pl. milyen hangfalakon szólalt meg a cucc, milyen kábelekkel? És nemcsak a hangszórókábelek számítanak, sőt!

A saját drótozásaimban pl. már elbasztam az elmúlt hetekben több százezret, és összevissza csereberéltem mindent, végül ez a képen lévő 2 x 12 centis ezüst interconnekt csinálta a legnagyobb pozitív irányú változást, amit a kis denon lemezjáccó rca csatlakozóitól a karkábel végéig forrasztottam be.

Pedig egy Audio Note ezüst litze helyére került, nem kis csodálkozást és tanulságot jelentve - amit egyébként a már emlegetett Darvas is pedzegetett anno a kábelkígyózása kapcsán. Ebben pl. tökéletesen igaza volt, ami az azonos szerkezetű kábelek prioritását illeti egy adott rendszerben...

Előzmény: bgbgbg (38139)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -1 0 38139

Kesz.

 

Az onkyo felejtos, megy  vissza a szekreny melyere....

Az Arcam szinten egy nulla volt.

Se ize, se buze....se mely, se magas, amolyan kozeprol szolo valami volt.

Mondketto jo egy pizzeriaba, hatterzajnak, de emberi fogyasztasra alkalmatlanok.

Legalabbis sztereoban.

 

HARMAN, KENWOOD, DENON.

 

A Denon volt a leginkabb japanos hangu. Nem csilingelt bantoan, de vagy volt magas, vagy nem, attol fuggoen hogy tekergettem. ( eleve, !!!! tekergetni kell??)

A ter rendben van, melyseg is, a melyek is. 

Csak azok a magasak....az oriasi teren kivul nem latom sok elonyet, de igy klasszisokkal jpbb, mint az onkyo, vagy arcam.

 

A Kenwood iszonyu ereju vas.

Reszletgazdag, preciz, es nem csilingel a magasa, mint egy pagodan a szelcsengo.

Akkora tere nincs mint a Denonnak, de ez gazdagabb. Montha meg 10 en lennenek a zenekarban.

A melyek ott vannak, nem megy olyan melyre mint a Denon, de nem all neki rosszul ez sem.

Az egesz mintha egy hatalmas csata kozben pattogo ormester mintajara keszult volna.

Villamgyors, pontosan celzo, elemi ereju, szinte legyozhetetlen. Vegig ez az erzetem van. Katonas, gyors, pontos, golyo a homlok kozepebe, ez nem teved. Mint egy ipari robot, ami napi 24 000 ponthegesztest vegez ugyanugy.

 

Harman Kardon.

Nincs motoros hangeroallitasa, jarkalnom kellett. Azonnal feltunik az aranyok helyessege. Minden a helyen. A denon oriasi teret meg sem kozeliti. De ez pont jo. Az tul van love. Ez mar biztos. Meleg melyek, lagy magasak. ( mintha nem is titan magasak szolnanak!!!) 

Nincs olyan meggyozo ereje, mint a Kenwoodnak, de ez se rosz. A zongora iszonyu jol szol. Hallom a surrogast, es, hogy egy legy raszallt egy billentyure.

Pontos, finom preciz.

 

Konkluzio.

( megint Darvas🤣)

A zsiraf, es az oriaskigyo nem csak abban ter el egymastol, hogy az egyik vizszintesen, a masik fuggolegesen hosszu

Mindharom vas jo.

A Kenwood, es a Harman Kardon fej fej mellett.

 

2. A Denon nagy terrel bir, viszont sztem sok a magasa.

1. A Kenwood Elsorangu, pontos, es angolos" hangu.

1. A Harman Kardon a legmelyebb, es jol halgathato.

 

🙂👌

gabocza1 Creative Commons License 2021.08.29 -4 1 38138

A stílusa mellett ezt igen sokra értékelem Darvasban, hogy elismeri a tévedéseit! Nemrég találkoztunk, és igen jó fizikai, és szellemi állapotban van most is, pedig ha jól tudom, jövőre lesz 80...

Előzmény: btamas70 (38137)
btamas70 Creative Commons License 2021.08.29 -23 0 38137

"Rajottem, hogy a Darvas fele igazsagok orok eletuek."

 

Kivéve, amelyik nem:) Főleg azok nem, amelyikről maga DL mondta később, hogy tévedés volt;))

Előzmény: bgbgbg (38134)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -2 0 38136

Nem, nincs minden optikai bemenet.

Az onkyoval birkoztam mint irtam, aztan rajottem, hogy analogrol kell digitalisra allitani a jelforrast. Es lőn hang, optikain.

Egyebkent a " Fiio Taishant " is hasznalhattam volna, tul nagy kar nem erte volna a dobhartyamat.🤣 

Mono SE Creative Commons License 2021.08.29 -5 0 38135

már csak az nem derült ki, hogy akkor hogy megy be a tv hang az erősítőbe, minden van működő optikai bemenet?

Előzmény: bgbgbg (38134)
bgbgbg Creative Commons License 2021.08.29 -2 0 38134

 

 

Par napig egyedul vagyok itthon, szabad a gazda, pakolok, bekotok, kikotok, eloveszek, elteszek, hümmögök, stb, 🙂

 

Most a tomor fa hangsugarzo talpaimat  csereltem le, az altalam mindig is lenezett femre.

 

Erosito. Eppen a Denon DRA 210, sub ladaval.

( HARMANT KIKOTOTTEM)

 

Hangkep.

Olyanokat hallok, amit eddig nem.

Hatalmas szimpad lett, es elkepeszto reszleteseg. Jo hallgatni.

A subot ujra kellett hangolni, teljesen megvaltozott a mely. Mondhatni eltunt abban a formaban, mint eddig volt.

 

A fa allvanyokkal elkepesztoen meleg melyek voltak, szinte lagyan bugott a nappali.

Na ez nincs.

 

Bekotottem egy masik szubot is, hatha.

Az eredmeny ugyanaz. Ujra be kellett lőnöm....

 

Most a HARMANT is bekotottem.

/ atcsereltem/

Kicsit javult a mely, de full mas, mint eddig volt. Ugyanaz a reszletesseg, es oriasi tér lett, az egesz fal szol.

 

Most az ONKYO jon, egy probat meger.

Nem tagitok, hallottam mar jo onkyot, ez miert ne lenne az? (🤣)

Delutan nekiveselkedek az ARCAMNAK, és a KENWOODNAK. 

A KENWOOD mondjuk hatranybol indul, ott nincs Subkimenet. ( a barkacsolasnak meg nem vagyok hive)

Arra nagyon kivancsi vagyok, hogy a negy erosito milyen sorrendben teljesit👌

 

Ja, es meg egy.

Evek ota 4 hangfal szolt sztereoban, subbal tamogatva.

 

Azt hittem jol.

Rajottem, hogy a Darvas fele igazsagok orok eletuek.

( van amit nem keverunk)🙂

 

 

A mostani felallas megvett kilora, legalabbis eddig.

 

A musoranyag. Foleg Zimmermann volt, cd rol. AAA. s. Ha ez mond valakinek valamit.🙂

 

Es az AQVAMEN zeneje.

 

Es BORIS BREJCHA  Spicy c zeneje.

 

👌👍

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!