Szaiasztok! Adnátok ötletet, hogy milyen feljárót csináltassak a fiam galériájához?
190 cm magasra kell feljutni, egy 120 x 120 cm alapterületről, melyet két oldalról fal határol. (nem tudom ez érthető-e igy) A létra azért nem szimpatikus, mert nem csak ágygalériáról van szó, hanem egy komplett gyerekszobáról.
előre is köszi: Béta
az ajánlott címek persze jöhetnek emilen, köszönöm szépen.
A laminált szalagparkettát valahogy nem kedvelem, azt szeretem, ha a parkettának igazi fa-szaga van. Bár ahogy mai felfedezô utam során láttam az árakat, lehet hogy csak a laminált jöhet szóba, van tapasztalatotok az IKEÁS padlólapokkal?
Na, hogy legyen egy kis témába vágó téma is.
Ajánlatott kapunk új ablak menti vakolásra, plusz festés új ablakra és a két régi ablak újra festésére, amiről igen csak pattogzik a festék. 36 ezret kérnek érte, szerintünk ez elfogadható ár. Lichthofra nem mertek ajánlatot adni statikai véleménnyel ellátott terv nélkül. Ebből arra következtetek, hogy komoly emberek lehetnek. Második következtetés meg kell szereznünk a statikai számításokkal egybekötött lichthof tervet is:)
Arabella
Háthogy esetleg netalántán azt gondolnátok rólam, hogy neaggyisten adottesetben túl sokat írok ide, pedig nem is értek a témához... De aztán elvetettem a gondolatot :-)
OFF ON
Az AM-mikróban az az üzlet, hogy elvileg van (1-2 száz Ft./hó, ha nem csalódom) előfizetési díj. Az egy másik kérdés, hogy nem nagyon hallottam olyat, aki ezt fizette volna :-)
OFF OFF
Következő a kérdésem: mit jelent a "szerkezetkészre" építés, és ez ma kb. mennyi/nm?
Tisztemnél fogva ajánlanám az Archiweb (www.archiweb.hu) katalógus című fejezetét. Abban építőanyag gyártók (adattár és bemutatóterem rovatok) és forgalmazók (Építőanyag kereső) is rendszerezve kereshetők.
Kivitelező ajánlásával sajna nem szolgálhatok, ez nem véletlen. Az átlagos morális nívó miatt nem vállaljuk a felelősséget.
Stoki! Az SVT-Wamsler mintabótban voltak mindenféle nosztalgiás kályhák meg ilyenek, szerintem hívd fel őket, hátha csőileg is fel vannak szerelve: IX. Dési Huber u. 20. Tel: 280 6557 Ne kesereggy el, ha nem veszik fel rögtön, picit cocilista módon dógoznak a fijúk, ráérnek, de azér csak elintézik az ügyeket...
Amikor visszavittem a tűzhelyajtót, a fiatalember éppen ebédezett, és nem zavartatta magát a három várakozó vevő miatt. Plusz a telefon is csengett megállás nélkül. Ez sem zavarta. De amikor befejezte, olyan volt, mint a villám: már kapta is elő az odakészített új tűzhelyajtómat. (utána a kollégája is ránézett a töröttüvegesre, és sokatmondóan csak ennyit dörmögött a társának: hát, úgy látom ez is izé...)
Mi vakolatig és a szomszéd plafonjáig pucoltunk ki egy iszonyatos koszfészket és most már nagyjából túl vagyunk rajta. Parketta még nincs, de az ötéves tervben benne van:-((((
Amire Te azt mondod, hogy laminált förmedvény, az jó is lehet, csak meg kell keresni a boltot. Én voltam Dunakeszin egy kacsalábon forgó kétemeletes házban, ahova azt tettek. És nem költségkímélésileg.
Csempe, járólap, szakiparos név, cím privátba, jó?
lakáscsere elôtt állunk, de ami még érdekesebb, az új lakást betonig ki kell pucolni, és teljesen felújítani.
Ezúton szeretném segítségteket kérni, esetleg elárulhatnátok, hogy hol lehet kicsivel a csillagászati árak alatt jó minôségű szalagparkettát (nem a laminált szörnyedvényt, az igazi fából lévôt), valamint járólapot és csempét kapni. Zalakerámiás berkekben elég járatos vagyok, de sajna nem tetszenek a termékeik, így mindenféle egyéb tanácsot szívesen fogadnék...
Továbbá olybá tűnik, hogy bele kellene vágni egy loggia (panelház, erre futja) beépítésébe is, burkolással, szigeteléssel, ablakcserével, meg mindennel, ami vele jár. Esetleg ismertek valami szakiparost, aki ezzel foglalkozik?