Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1979
Mert nálam le szokott jelentkezni, és ma de. nem tette:)
Na, minden esetre most kábé egy órán keresztül nemtok levelezni, mert instalálok a levelezési rendszeremen valami nagyon szupit.
Mennyiért adnak egy olyan detektort?
Arabella
Előzmény: juci (1978)
juci Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1978

Úgylátom, a kerekezősben nagyban nyomul, szóltam is neki. Te honnan tudod, hogy csak du. lesz? Nem látod a kukkerét?
Előzmény: Arabella (1974)
stoki Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1977
juci
Köszönöm érdeklődésed, de még nem...
Egyenlőre egy speciális kályhacsődobszerűségen gondolkodom, de még én se igazán tudom a méreteit...Azt hétvégén lemérem, megtervezem aztán jöhet az utánajárás...
Nálam úgy mennek ezek a dolgok, mint Arabella által ajánlott pizzarecept...: NEKI KELL ÁLLNI és kellően rákészülni (ez az én egyik rossz tulajdonságom)
De nem offtopicolok, látom ismét téma van és ez tetszik az én fabrikálós agyamnak...
Előzmény: juci (1973)
juci Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1976

Háthogy a falba' megtalájjuk a fémet, mer abba kellemetlen belefúrni :-( De ez sípol, mint állat, és nem lehet normálisan beállítani. Hozzáteszem, nem én kezelem, hanem az én aranykezű uram...
Előzmény: Arabella (1974)
mrcsaba Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1975
A laminalt parkettat allitolag gyerekjatek (?) lerakni. Szerintetek tenyleg nekikezdhetunk magunk is? Meg sohasem csinaltunk ehhez hasonlot, de azert nem erzem magamat teljesen ketbalkezesnek. 40 nm lerakhato egy nap alatt?

Droopy-nak koszonet a padlofutessel kapcsolatos tajekoztatasert.
Udv,
MrCsaba

Arabella Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1974
Minek neked fémdetektor????
Szerintem Stoki csak du. lesz!
Arabella
Előzmény: juci (1973)
juci Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1973

stokidrága! Megkérdezted azt a kályhacsövet? Ma reggel kezembe került a katalógusuk (mert nem azt kerestem), és láttam benne valami ígéretes csöveket. De kályhájuk biztos van, úgyhogy lesz ott cső is, szerintem. /egyébként a frissen vett fémdetektor számláját kerestem, mert persze az is sz@r, de nincs meg >:-(
Droopy Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1972
Kedves mrcsaba!

Vaillant kazánnál a követkeyő járulékos költségekkel számolj a alaphelyzetben:
1 db ker szivattyú 20 - 40 eft

oxigén diffuziomentes csövek kb 6 m/m2
REHAU:480 Ft/m+ÁFA
Uniterm S: 190 Ft/m+Áfa

amennyiben nem rizikós, akkor elég egy keverőszelep 20 Eft körül
vagy időjárásszabályzással 155 eft

ha rizikós, akkor egy hőcserélő 20 eft

hát első körben kb ennyi

Udv:Droopy

Előzmény: mrcsaba (1961)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1971
Káposzta!
Nagyon rendes vagy az engedély iránti sóvárgásoddal, de jó hírem van!!
Speciel szilárd (vasbeton és acélgerendás) födémre helyezve nem engedélyköteles egy belső lépcső. Viszont állásfoglalást kell kérni a helyi hatóságnál, hogy lehet-e, és ha lehet, AKKOR már nem kell építési engedélyt kérni.
Előzmény: Káposzta (1969)
juci Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1970

Volt itten korábban idézve ez a Lépcsők című könyv, valamijen Józseftől. Abban képileg is meg van biztos jelenítve (bár én ezt a kanyarúlépcsőt nem értem)
Előzmény: Káposzta (1969)
Káposzta Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1969
Hacsek,
Akár hiszed akár nem, én is pont egy negyedfordulatos kanyarúlépcsőre vágyom. Hogy lehetne virtuális lények számára egy ilyen rajzát megtekinteni? Ja, és épitési engedélyt is fogok rá kérni! És nekem is kéne valaki aki elkésziti.
Előzmény: Hacsek (1951)
juci Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1968

Senki sem kerülheti el a sorsát...Én szóltam.
Előzmény: Béta (1967)
Béta Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1967
Juci! Én bízom Hacsekben.
Előzmény: juci (1965)
Béta Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1966
Hacsek!
Az én szemeim előtt egy vascsiga lebeg, expandált lemez lépcsőfokokkal.Ötletem tehát van, csak a technikai részekkel van problémám, úgyhogy nagy segítség az amit te tudsz. Csütörtökön megbeszéljük, előre is köszönöm: Béta
Előzmény: Hacsek (1963)
juci Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1965

Szerintem nem rossz a laminált szörnyedvény, nekünk is az van. És van neki faillata is némiképpen, mert valami MDF-szerűségre van applikálva az egész.

Hacsek! Akkor jövő péntek....?

És vigyázat! Szilvakék Paradicsomba Hacsek csak becsábít mindenkit, aztán majd lyól letagaggya, hogy ő valaha is ígért volna bármi tervrajznézegetést (meghát isetnőrízz, hogy H. ittas állapotban adott tanácsai alapján bárki bármibe is belevágjon) :-)

Előzmény: rocher (1955)
Arabella Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1964
Hacsek!
Ugye? Igaz, vártam én rá eleget:)
De azért várjuk meg a végét. És még azt is mondta a szaki, hogy ehez rendes szerződést kell kötni... Mik vannak?!
Ezért rögtön elfogadtuk a festést és jövő hét után jönnek festeni, ha minden igaz.
Juci!
Haladunk ,de egy kicsit kicsi lépésekben, de legalább biztosan:)
Arabella
Előzmény: Hacsek (1946)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1963
Béta!
Természetesen HOLNAPra gondoltam, csak már túlvárom a dolgot.
Asztalos ügyben inkább Arabella tud segíteni.
(Az asztalos egyébként csak példa volt, ami fa alapanyagot feltételez. Lehet az a lépcső alumájnumból, acélból, márványból, üvegből, műanyagból, sőt akár ARANYBÓL is).
Egyelőre az a lényeg, hogy hol és mekkora legyen!!
Előzmény: Béta (1954)
mrcsaba Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1961
Kedves Hacsek,
Termeszetesen a radiatoros futeshez kepest erdekelne, hogy tobbe kerul-e, ha az alapterulet fele padlofutessel menne (es hogy nagysagrendileg kb. mennyivel). Udv, Csaba
Előzmény: Hacsek (1952)
Zaza Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1960
Kösz Hacsek :-))
Előzmény: Hacsek (1959)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1959
Nebáncsd snémann, nemlátod hogy zazás? (:-)
Előzmény: hóember (1957)
Zaza Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1958
Értettem.
Előzmény: hóember (1957)
hóember Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1957
Zaza, itt nem illik ekkora ökörségeket beszélni!

hóember

Előzmény: Zaza (1949)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1956
Kedves Petra!

Tudod, mit mondott rám hóember a Társker-ben??
Egészen ellágyultam tőle!! (:-))

Előzmény: rocher (1953)
rocher Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1955
Kedves fargo,

hidd el, hogy nagyon sokat rágódtunk rajta, amig eljutottunk a végkövetkeztetésig, hogy laminált szörnyedvény. Persze, álmaim álma fenyő színű, igazi fa, apró parkett, gyögyörű, puha gyapjúszönyegekkel és padlópárnákkal, de felébredtem és beláttam, hogy akkor olyan helyre kellett volna születni.

IKEA mindenben sokkal drágább, mint az átlag, szerintem egyszer normális helyeken kell körülnézni.

A mester telefonszámát küldöm emilben.

üdv:petra

Előzmény: fargo (1943)
Béta Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1954
Drága Hecsek!
Benned bíztam, Vinnék alaprajzot neked, de a mai napra gondoltál az SzP-ben? Érdekel az asztalos, ha tudsz megbízhatót, ügyeset, olcsót!
üdv: Béta
Előzmény: Hacsek (1951)
rocher Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1953
De jó neki....

petra

Előzmény: Hacsek (1941)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1952
mrcsaba!
Azt kellene tisztázni, hogy MIHEZ KÉPEST érted a többletköltséget?
A radiátoros kialakításhoz?
A már meglévő kazánhoz igazításhoz?

Na ezek alapján tud majd válaszolni, aki ért az árakhoz!

Előzmény: mrcsaba (1950)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1951
Szervusz, kedves Béta!

A leírtakból úgy saccolom, hogy egy viszonylag kényelmes, 80 cm széles karú, negyedfordulatos kanyarúlépcsővel megoldható a kérdés. Kb. 12 fellépő kell.
Erre elvileg van előregyártott lépcső is, de egy ügyes asztalos is megteszi (tudom, ajánljak egyet...)
Ha küldesz alaprajzot (vagy elhozod ma az SZP-be), rárajzolom, hogy gondolom!!

Előzmény: Béta (1947)
mrcsaba Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1950
Szevasztok,
Uj futesi rendszer kiepitesenel (Vaillant kombi cirko + Romantic radiatorok) tudna valaki saccolni, hogy a csempes helyisegekbe (35 nm) padlofutes beepitese mennyi tobbletkoltseget jelentene? Az aljzat eleve megfeleloen szigetelve van, ahhoz mar nem kell hozzanyulni. Tudom, hogy ez sok mindentol fugg, ezert csak egy korulbeluli nagysegrendre vagyok kivancsi. Koszonettel,
Csaba
Zaza Creative Commons License 1999.10.13 0 0 1949
Esetleg lift??? :-)))
Előzmény: Béta (1947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!