Keresés

Részletes keresés

csite Creative Commons License 1999.09.02 0 0 260
Egy kicsivel több affinítást kérek a dologhoz, vagy nem érdekel senkit egy jó kis szüreti találkozó?
csite Creative Commons License 1999.09.01 0 0 259
A találkozó témát szerintem ne hanyagoljuk, mert az idő ellenünk dolgozik.
Én javasoltam, egy somlói szüretet, ami ha megfelne talán meg tudnám szervezni, de azért jó lenne előre tudnom a körülbelüli létszámot.
Szívesen várok más ötletet is. Szerintem egy szőlőben való találkozás elég jó ötlet máshol is.
robicsek Creative Commons License 1999.09.01 0 0 258
Hölgyek, Urak, ime a Magyar Borok Házában rendezett tanfolyamok idopontjai:

sep 13-14
okt 11-12
nov 2-3
dec 13-14

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.31 0 0 257
Tisztelt Borbarátok!
A programtól eltérően ma este elindulunk a (remélhetőleg) napfényes Korzika felé. Legyetek ügyesek, hogy a topic ne süllyedjen el teljesen...
:o)))
Mindenkinek nagyon jó borozgatást a következő 2 hétben, beleértve magamat is!
Zmac Creative Commons License 1999.08.31 0 0 256
Tudtommal először esős, nedves időjárás augusztus vége felé, hogy a botrytis megtelepedjen a szőlőn, utána száraz, napos, hogy tovább érjen, és a penész valóban nemes rothadást okozzon.
redrum Creative Commons License 1999.08.31 0 0 255
Azért a jó aszúterméshez elsősorban és majd' kizárólag napos szeptemberre van szükség. Bízzunk abban, akitől várhatjuk.
Zmac Creative Commons License 1999.08.31 0 0 254
Vajon lesz-e még jó aszútermés ebben az évezredben? Az eső már megvan hozzá...
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.31 0 0 253
A Cserszegi Fűszeresről:
Én is ittam, valóban találkoztam már magyar termelő hasonló, vagy jobb(!) borával. Sőt, tudtommal Magyarországon az előzőleg megtartott megmérettetésen nem is a HN bora volt a legjobb ebben a kategóriában. Nekem volt egy másik termelőtől is ilyen borom (sajna elfelejtettem a nevét) és nekem az jobban izlett.
Hella Creative Commons License 1999.08.31 0 0 252
http://www.media21.hu/borkultura/
sasanz Creative Commons License 1999.08.31 0 0 251
A fesztiválról:
www.kertnet.hu/winecult

A találkozó, ha az időpont megfelel, még messze van, sok minden változhat addig. De ha úgy lesz, hogy mindenki hoz valamit, akkor elég kétséges egy vendéglátóipari egység. Szerintem ráérünk később visszatérni a részletekre, most csak az időpontban kell megegyezni.

Zmac Creative Commons License 1999.08.31 0 0 250
Tegnap este vendégek jártak nálam, és ennek örömére kibontottunk egy üveg '97-es Cserszegi Fűszerest a HN-től.

Meglepett... Nem tudom, örüljek-e vagy szomorkodjak, mert azzal együtt, hogy valóban nagyon kellemes bor, szerintem 20-25 ugyanilyen jót, és 5-10 jobbat biztosan találni még a magyar gazdák kínálatában.

Ti próbáltátok már? Mit gondoltok?

RobuR Creative Commons License 1999.08.30 0 0 249
Ha este is nyitva lesz, akkor konnyen elkepzelheto. Van infod, hogy mi meddig?

A talalkozo terve szimpatikus, hol lenne?

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 248
Én sajna nem, mert a nyaralás ugye...,de azért jó szórakozást minden odalátogatónak!!!
sasanz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 247
Echte kóstolópoharam nincsnen, de úgy tudom, hogy a közelgő Borfesztiválon szeptember 7-12, Budai Vár azt is adnak a kóstolójegyek mellé. Ott például lesz valaki innen?
Hella Creative Commons License 1999.08.30 0 0 246
Most elköszönés, holnap újra beszélgetés. OFF
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 245
Még valami:
Ugye mindenkinek van saját kóstolópohara??? Tényleg, ti hol vettétek?
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 244
Ezt az ötletet több, mint elfogadhatónak találom! Remélem sokan jönnek, ergo sokat kóstolhatunk...!
:o)))
sasanz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 243
Igen, nem. Mármint legutóbb én vetettem fel a találkozót, de nincs közöm a móri borokhoz. Hacsak az nem, hogy nagyon ízlett a Bozóky féle muskotály és az ezerjó aszú. Sajna azt sem tudtam, hogy ott akkor lesz valami. A találkozót meg úgy gondoltam el, hogy mindenki hozna egy üveg bort, lehetőleg olyat, amit a többiek nem ismernek, és jól végigkóstolgatnánk mindet. Azután ami ízlett, azt visszakóstolnánk, azután meg a maradékot meginnánk :))
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 242
Az októberi buliról sasanz-ot kellene megkérdezni, ugyanis az ő felvetése volt. Elképzelhető, hogy köze van a móri rendezvényhez....
:o)))
Kedves sasanz, hall minket???
Hella Creative Commons License 1999.08.30 0 0 241
Válasz:
1. Balatonalmádiban voltunk a Kedvesemmel. Bort idén csak Füreden ittunk, ha jól emlékszem, hétfélét. De a Zefír volt az, amit még eddig nem kóstoltam, és ízlett. Kicsit mintha a muskotályhoz hasonlítana. De jó lett volna együtt kóstolni a muskotállyal, és megmondanám, melyik a kellemesebb.
2. Az október az ugye a móri balhé lenne?
3. :o) Örülök, hogy a Fannenbergről nem csak én vagyok ilyen véleménnyel. És persze elnézést azoktól, akik nem így látják, vagy a másik oldalon állnak.

Ami pedig a tavalyi Füredi BH-t illeti, ott jól bebombáztam... :o))

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 240
Kicsit off:
Holnap még vagyok, de azután kénytelen, kelletlen elutazom Korzikára. :o)))
Szeretném, ha jelentkezne egy megbízott topic-gazda arra az időre, amíg én nem lehetek(?) net-közelben. Vállalná ezt valaki ?
Kicsit on
robicsek Creative Commons License 1999.08.30 0 0 239
alexandrosz, örülöl, hogy tetszett a kedvencem a St Donatustól :)
okt 9-10 nekem jó eddig.
RobuR Creative Commons License 1999.08.30 0 0 238
Okt 9-10 elvileg jo, egyelore.
Zmac Creative Commons License 1999.08.30 0 0 237
Amennyi véleményem volt a gyors próba alapján, azt már leírtam. ( Figula M. tavalyi barrique Chardonnay -jét éreztem az egyetlen igazán említésre méltónak az általam kóstoltak közül. )

Más: elég régen ittam egy Gyöngyrizlingnek nevezett bort, ami Csaba gyöngye és Rajnai rizling vagy cuvée- je, vagy a szőlők keresztezése volt. Bocsánat a sok bizonytalanságért, de ráadásul sem a termelőre, sem az évjáratra nem emlékszem. Amiért emlékezetes nekem: az egyetlen olyan félszáraz fehérbor a praxisomban, amelyben a savak egyensúlyban voltak a maradékcukorral. Találkozott még valaki ezzel a borral?

Alibasa Creative Commons License 1999.08.30 0 0 236
Káposzta:
az alkoholizmus szintje (legalábbis, amit az orvosok annak tartanak) meglepően alacsonyan van. Kb. 4-5 éve egy ideig minden nap magittam 2 dl vörösbort, az például már az orvosi határ felett van (legalábbis egy helyen írtak valami ilyesmit).
Ez persze nyilván semmit se számít, valószínűleg csak a függőség kialakulása lehet "veszélyes", ami gondolom egyénenként eltér.
De itt sem mindegy, hogy valaki alkoholfüggő, vagy csak simán "borfüggő" (Úgy sejtem ez utóbbi az itt hozzászólók mindegyikére (?) igaz lehet.)

Sasansz: a '97-es Paksi kékfrankos-merlot cuvée a HN-től tényleg nagyon jó. Emlékeim szerint nagyon lágy volt, pedig csontszáraz.

RobuR:
Szeremley H. olaszrizlingje nekem is többször (kb. 5-ből 2-szer) volt zavaros; tényleg lehet valami gond a palackozással.

Üdv: Ali

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 235
Üdv újra a borozóban, Hella!
1. Hol nyaraltál? Ittál-e ott valamilyen bort?
2. Az októberi időpont jó-e előreláthatólag?
3. Fannenbergesek nekem sem voltak túl szimpik (bocs, ha valaki esetleg...) és a kereskedelmi módszereik sem magyar piacra valóak, de ők jól megélnek ebből, úgy látszik
Chardonnay témához:
Vettem egy St. Donatus-os Chardonnay Barrique-ot, de még nem kóstoltam. Remélem, legalább olyan lesz, mint a Cab, Sauvignon Barrique-juk...:o)))
Hella Creative Commons License 1999.08.30 0 0 234
Újra itt. Nyaralásból hazatérés. Azóta így beszélés. Egy ismerős kitalálás, hülyéskedés, rászokás. Erőltetés? ;o)
De azt hiszem most egy kicsit abbahagyás így beszélés.

Zmac: a B.füredi borheteken én is jártam. Vélemény? Egy kedves leányzó mosolyáért ugrottunk be az egyik standra, ahol kellemes meglepetésemre nagyon finom fehér édeset ittam. (Bár én is amondó vagyok, hogy a vörös száraz a best of) A neve ZEFIR. Sajna idén nem vettem a fáradtságot, hogy írkáljam a jó termelők címét, phone-ját. :o( Tudom, ez végzetes hiba. De majd jövőre. Nem t'om Te hogy vagy vele, szerintem a tavalyi jobb volt, és idén nagy meglepetésre megjelentek külön standdal a Tokaji bortermelők (!!!), és egyes részeken az egri borászok vendégeskedtek. Szerintem ez inkább külön lapra tartozik.

alexandrosz: a tavalyi füredi BH-n kóstoltam Chardonnay-t. Ízlett. Ha elég ügyes vagyok és megtalálom azt a kis fecnit, amire felírtam a termelőt, megírom. Bár amikor ezt tettem, már eléggé csillogott a szemem, melyhez fűződik az a Charlie-koncert, amire nem bírtam a saját lábamon elmenni, ezért a saját sátramból élveztem fenomenális hangját. Még énekelhettem is vele... (De ez már máshova tartozik)
Ami pedig a Freiherr von fannenberg-et illeti. Dolgoztam náluk kb. két hetet. Nem tetszett!! Igaz még tapasztalatlan kezdő voltam, de akkor is :oP

alexandrosz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 233
Megnyugodtam...:o))) Végeredményben ez egy nagyon szubjektív dolog.
Október 9-10. így első hallásra jó, sőt tökéletes.
Többiek!!!! Várjuk a ti véleményeteket is az időponttal kapcsolatosan.
sasanz Creative Commons License 1999.08.30 0 0 232
Nyugodt lehetsz, nem szakkönyvekből írnak, minden bor meg van kóstolva, és legalább három ember bírál.
Feltétlenül meg fogom kóstolia az ottoneljüket is:)
A találkozó jó lenne már, de nekem sajna csak október menne. Október 9-10 ?
RobuR Creative Commons License 1999.08.30 0 0 231
Zmac:
Szerintem vannak egesz jo magyar pezsgok is (2-3e Ft korul), persze nem a BB feledes tankpezsgore gondolok itt...
Egy boros talakozoban amugy en is benne lennek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!