Keresés

Részletes keresés

vikoca Creative Commons License 1999.09.10 0 0 290
Hahoo!

Engedve a tegnapi unszolasnak, beneztem ide :-). Kedves topik, csak _nincs_ idom elolvasni!!!
Ugyhogy, mint mar tegnap is megbeszeltuk Robicsekkel; tanfolyam rulez :-)), de csak par honap mulva :-(((

... Fishtax, az a Fetzer Vineyards meg ojjan gyenge volt.... :-)))

Csokis2 Creative Commons License 1999.09.10 0 0 289
Na, egye fene. Es esetleg szombaton is. En birom a szenvedest. :-)
sasanz Creative Commons License 1999.09.10 0 0 288
valamelyik nap bogarásztam a borokat bevásárlás közben egy nagy közértben, és megvettem egy 96-os szekszárdi merlot-t, Aranyfürt Izé.. forgalmazza.
Teljesen le voltam nyűgözve tőle. Nagyon finom. És az a dióillat....
AkiD Creative Commons License 1999.09.10 0 0 287
Mar csak a felrangatas miatt is...
Jo reggelt,
senki nem kostolt? Semmi uj elmeny? Ha minden jol megy, akkor vasarnap en is felugrok a Varba.
Zmac Creative Commons License 1999.09.09 0 0 286
Én még vasárnap estéről tudtam, péntek nemlyó. Vagy vasárnap a második kör?
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.09 0 0 285
Megpróbálok kimenni. Hátha sikerül.

Lord_Oberon

sasanz Creative Commons License 1999.09.09 0 0 284
Arról a bevételről ne is álmodj :)) /merhogy valóság/

Be szívesen mennék ma veletek inni..izé...hukk.. bocs.. kóstolni, de ma este vendégeim lesznek. De pénteken és vasárnap délután a várban fogok lődörögni. Én leszek a boros kalauza egy távoli világból érkező ismerősnek. De ahogy magamat ismeresm, inkább kalóza leszek.

Csokis2 Creative Commons License 1999.09.08 0 0 283
Neked is feltunt? Epp ma emlitettem egy masik topicban. Szerinted ennyi eso eleg volt a botrytisnek?Hajra penesz, hajra cukor. Mi pentek este megyunk fel a Varba. Ki lesz meg ott?
Fishtax Creative Commons License 1999.09.08 0 0 282
Sajó, íme a honlap, linkelni nem tudok, másold be a címet: www.kertnet.hu/bf/

Hella: olyasmi voltam...

aki jön holnap: megkérdeztem, a belépő 500,- Ft, ezért kapsz egy kóstolópoharat (tavaly üveg volt, reméljük, az idén is az lesz) és két kóstolójegyet, amitr beválthatsz bármelyik termelőnél. Szóval fél nyolc Sikló teteje.

Fishtax

Sajó Creative Commons License 1999.09.08 0 0 281
Ha esetleg valaki tudja vagy kimegy és látja írja már meg légyci, hogy vasárnap meddig lesz nyitva a borfeszti.
Hella Creative Commons License 1999.09.07 0 0 280
Egy-két órával ezelőtt megköszöntem, hogy figyelmezettél, csak közbeszólt a Proxy drága, aztán elszállt a levelem a nagyvilágba.
Szóval akkor sajnos nem tudok elmenni. :o(
De az ünneplés azért nem marad el! :o)
Jó borozást nektek! (És mégegyszer kösz, hogy nem másztam fel feleslegesen!)

Off.
Te "haladó" vagy?
On.

Fishtax Creative Commons License 1999.09.07 0 0 279
Hella,

attól félek, szerdán még nem találod nyitva a bormustrát, az csak csütörtökön nyit, addig csak egyéb programok lesznek (tudományos konferencia, sommelierverseny, borárverés, fotókiállítás, koncert a Mátyás-templomban...)... :-(

Fishtax

Tamska Creative Commons License 1999.09.07 0 0 278
ha összejön egy hétvégi kurzus én benne vagyok, így már ketten vagyunk és ez már egy kisebb csoport ;-)

ki csatlakozna, embörök?

Zmac Creative Commons License 1999.09.07 0 0 277
Fijjug és lonyák!

Mit szóltok ehhez a gyönyörű aszúérlelő időjáráshoz?

robicsek Creative Commons License 1999.09.06 0 0 276
igen, mind hétköznap van, végignéztük.
Esetleg, ha összeszedunk egy nagyobb társaságot, lehet, hogy meg lehetne tárgyalni a hétvégét is, nem?
Tamska Creative Commons License 1999.09.06 0 0 275
hopp most néztem vissza, úgy tűnik a tanfolyam hétköznap leszen. ha egész napos az nem jön be.
Tamska Creative Commons License 1999.09.06 0 0 274
engem érdekelne a tanfolyam
Hella Creative Commons License 1999.09.06 0 0 273
Sajna csak a szerda délutánom szabad, tehát valószínű én akkor látogatok el a várba, egy kicsit ünnepelni. (Akkor lesz a szülinapom.)
De nektek, akik ott lesztek csütörtökön, jó mulatást!

Fishtax Creative Commons License 1999.09.06 0 0 272
Egy másik topicban már felvetettem, hogy a szokásos csütörtöki Tasztalos összejövetel a borfesztiválon kellene megtartani!
Mivel többünknek program van hétvégére, így javasolnám, hogy találkozzunk szeptember 9-én este fél nyolckor a sikló fent állomásán, és onnan hajrá...

És most sziasztok! :-)
Egy korábbi boros topicban már irogattam, magam is nagyra értékelem a (főleg magyar!) borokat, kicsit dolgoztam is ez ügyben...
... érdekes módon a borokat csak most kezdem megtanulni szeretni :-), de értékelni már tudok egy-kettőt...
Bevesztek ebbe a borklubba is? :-)

A borral foglalkozó magazinok közül én is a Borbarátot találom a legszínvonalasabbnak, webhely: www.borbarat.com (Az újság még színvonalasabb.)

Bormarketing? Számomra létezik egy etalon (igaz, hogy csak weben láttam eddig, de...): www.fetzer.com

Fishtax

Hella Creative Commons License 1999.09.06 0 0 271
És jön valaki a Budai várba?
AkiD Creative Commons License 1999.09.06 0 0 270
Sziasztok!
Tokaj illetve Hegyalja, hogy pontos legyek, nagyon hangulatos, tetszett erobol. Aki szereti az edesebb borokat mindenkeppen erdemes kozelebbrol megvizsgalni.
Tegnapi elmeny pedig - Andras pince, Kolosy ter. Aki csinalja bevallottan nem borszakerto, nem vendeglatos, de azt mondja, azt szeretne megvalositani, amit o varna el vendegkent. A hely hangulatos, raadasul nekem kifejezetten izlettek a 'folyo borok' is, lehetett kis sajtot, zsiroskenyeret enni, szal jo volt. Nem volt olcso, a folyo borok decije 60-90Ft, de nagyon kellemesek voltak kozotte. Tekintve, hogy a hely most nyitott, vendeg keves volt, esetleg akar egy boros talalkozonak is jo a helyszin, 5-6 asztal van, 20 ember kenyelmesen, 30 kenyelmetlenebbul befer (szerintem nagyon rugalmas a tulaj, lehet vele egyeztetni esetleges extra kivansagokat is).
Igy atolvasva nem akartam en ekkora _reklamot_ irni, csak ugy ereztem, hogy vegre egy hely ahol korrekten allnak hozzank.
AkiD
robicsek Creative Commons License 1999.09.04 0 0 269
most akkor tali lesz okt9-10-én?
hol is?
tanfolyamra ki jön esetleg?
Hella Creative Commons License 1999.09.03 0 0 268
Nincs is túl messze.
raven Creative Commons License 1999.09.03 0 0 267
Huhhh. Végigolvastam... :-)))
Gratulálok a topichoz. Jómagam is borkedvelo vagyok - bár messze nem szakérto :-((( - és abban a szerencsés helyzetben, hogy Gyöngyösön lakom. Nagyon jó a véleményem az itteni borokról, (Gyöngyös, Domoszló, Nagyréde, Verpelét, Eger, Visonta) de higyjétek el a legjobbakat a kistermelok pincéiben lehet megtalálni. Hálistennek vannak sokan. :-))) A szomszédomnak pl. olyan szuper Rizlingje van... ááá, de kár áradozni róla, meg kell kóstolni. Legjobban szódával, kisfröccsnek szeretem, mondjuk a tojásos nokedli után. :-)))))
Hella Creative Commons License 1999.09.03 0 0 266
Azt hiszem még nem említettem a MET nevű bort. Németországban ittam ilyet, méz-bor. Nagyon édes, de különleges. Akiknél laktam, a pasi anyósa csinálta. Igaz nem csak bort, hanem szinte mindent. A szappanoktól kezdve a gyertyákon át a borig, és legalább 40 féle méz található a polcokon.
Ami pedig a bort illeti, egyszer biztos érdemes megkóstolni, pláne az édesszájúaknak. Érdekel valakit a termelő? Mert akkor felveszem velük a kapcsolatot.
Zmac Creative Commons License 1999.09.03 0 0 265
AkiD!

Ha Tokajból esetleg átruccantok Tarcalra, ne hagyjátok ki a Pataky pincét. Fenomenális száraz szamorodnijuk van! A Bodrogkisfalud felé vezető út mellett vannak, és ismerik őket, mert ha jól tudom, a tulaj a helyi polgármester.

Tegnap újrakóstoltam a HN 97-es Cserszegi Fűszeresét, és nem változott a korábban írt véleményem.

AkiD Creative Commons License 1999.09.02 0 0 264
HN Cserszegi fuszeres: tegnap kostoltuk, de sajnos allergias vagyok, es alig ereztem az izet :-(((
Bar volt aki szerint nem kell sajnalnom, mert valami 'luk' volt az izeben. Na nem baj, legkozelebb bepotolom.
Viszont: kostoltunk muzealis (76) egri leanykat. Az valami fenomenalis volt, annak meg en is ereztem az izet, nagyon edes, szinben is, nekem valahogy allagra is mezet idezo, gyonyoru bor.
Boros talalkozo: engem is erdekel, az idopont (okt 9-10 hv) is jonak tunik egyenlore. Egyebkent meg akit erdekel ezen a hetvegen Tokaj lesz az uticel par baratommal, ha mas is lesz, en szivesen talalkozom pl egy kozos kostolasra. Holnap meg be fogok nezni, vagy emiljen akit erdekelhet.
AkiD
Hella Creative Commons License 1999.09.02 0 0 263
Érdekel, bár nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálunk a cégnél kitört a szeptember. Nem különösebben férek a Tasztalhoz, ezért elnézést. Időpontot még nem tudok biztosan, mert okt. első vagy második hétvégéjén lesz egy találka régi barátokkal, de még az sem fix.
Majd még jelentkezem!
Zmac Creative Commons License 1999.09.02 0 0 262
Nekem sajnos okt. 9-10. kétrendbelileg nem jó, de ez ne hátráltasson senkit.
sasanz Creative Commons License 1999.09.02 0 0 261
Mint mondtam, az okt. 9-10-es hétvégén valamelyik nap jó nekem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!