Keresés

Részletes keresés

juci Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2036

Hát erről az elipszilonos muszájról eszembe jutott Thomas Lieven és az ő kaviárja... Nem kell mindig kaviár, tudod. Most akkor kérném a szakvéleményt.
Előzmény: Hacsek (2035)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2035
Nem értem. Mi van a kaviárral?
Előzmény: juci (2034)
juci Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2034

Es muß nicht immer Kaviar sein? Szóval nem ettől fog drága lenni a fűtés?

(ha most télleg felemelik a gáz árát drasztikusan, csúnyán fogok nézni...!)

Előzmény: Hacsek (2033)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2033
Juci!

Nem muszály, de lehet. (:-)

Előzmény: juci (2025)
stoki Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2032
juci
email ment...
Előzmény: juci (2031)
juci Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2031

Ja, és könyvespolcra már nem nagyon van szükség, a fstmény meg nem látszik, mert ugye a lépcsőig van egyszer egy 260-as magasság, és csak a lépcsőtől van az ugrás az 520-asra.
Előzmény: Arabella (2029)
juci Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2030

Na, hogy plasztikusabb legyek: Adva van a téglalapalakú nagyszoba, amelynek egyik rövidebbik oldalán helyezkedik el az erkély, a másikon pedig a lépcső. A lépcső fölött egy olyan széles (keskeny!) sávban leledzik ez a magas légterű rész, mint maga a lépcső. Alatta meg ugye, ott van a lépcső önnönmaga... Tehát szerintem gazdaságos hasznosításról nem lehet szó, ezért gondoltam, hogy el kéne fedni gipszjakabbal, ha lehet. Gondoltam esetleg egy bordásfalra is az elején, mert a lépcső egy dobogóval (tanárképzősök kedviért: katedra) indul, és efölé. És akkor lehetne bordás hasizmom is.
Arabella Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2029
Könyvespolc, festmények?
Előzmény: juci (2028)
juci Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2028

Nemcsakhogy macerás, de majdnem lehetetlen a süllyesztő létesítése (létrát a lépcső miatt nem lehet odaállítani). További tippeket is várok :-)
Előzmény: Káposzta (2026)
Arabella Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2027
Mi akkor tudtuk meg, hogy van balos meg jobbos kilincs ,amikor megkérdezte a kilincses.
Aztán elmutogattuk neki, hogy merre nyilnak az ablakok, és hát akkor ő rámondta, hogy jobbos vagy balos( ki emléxik már rá) és kész:)
Arabella
Egyébként sziasztok!:)
Előzmény: juci (2025)
Káposzta Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2026
Jó nagy szekrényt lehet csinálni ilyen helyre. Elérni kicsit macerás, de pl. ágyneműnek és elsüllyesztendő ingóságoknak kiváló.
Előzmény: juci (2025)
juci Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2025

A balos-jobbos kilincs között fennálló különbséget legkésőbb akkor lehet észrevenni, amikor az ember fel akarja szerelni, és nem megy.

És íme még egy lépcsős probléma: a mi lépcsőnk (semmi blikkfang, semmi csigaság) a szoba végiből vezet fel (mily meglepő) az emeletre. Ennek következtében lyó magas légtér van a lépcső felett, amit ugye ki kell fűteni + a sarkokat egy picit nehéz elérni (pókhálók!!). Kérdés: el lehet, illetve el kell-e tüntetni ezt a légteret pl. gipszkarton beiktatásával (lépcsővel párhuzamosan, egy optimális magasságban)?

Hacsek Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2024
Két lehetőség van.
1. Van kész szerkezet előregyártott oszloppal és fokokkal.
2. Minta vagy terv alapján le lehet gyártatni.

Most megleptelek, mi?

Előzmény: Káposzta (2022)
Káposzta Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2023
féllábúak egyáltalán nem tudják használni

Dehogynem, lóugrásban.

Előzmény: Hacsek (2021)
Káposzta Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2022
Viszont demokratikus, mert nem lehet két lépcsőfokot egyszerre lépve vagánykodni sportos egyéneknek. Mindenki csak szépen, öregesen.

Hol lehet egy ilyen lépcsőt elkészittetni?

Előzmény: Hacsek (2021)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2021
Az az, juci!
Valóban, egyfajta diktatúra ez, hogy előre eldől, melyik lábbal kell lépnni! :) (Ennél nagyobb hátrány viszont, hogy féllábúak egyáltalán nem tudják használni.) :((

Egyébként van még ilyen szerkezet: próbáld meg balkézzel húzva használni egy jobbos ajtó kilincsét! Jut eszembe: van aki nem tuggya a differenciát balos és jobbos ajtó közt?

Előzmény: juci (2020)
juci Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2020

Hacsek, ez a lábnyomos az, amikor az egyik lépcsőfoknak csak a bal, másiknak csak a jobb oldalára tucc lépni? És jó esetben ezek felváltva követik egymást? Ennek megvan az a hátránya, hogy mindig jó lábbal kell indítani, különben annyi...
Előzmény: Hacsek (2019)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2019
Béta!
Te (MÉG) nem tudod, mi a lábnyomos trükk! De ez csak ma estig lesz így!!!
Előzmény: Béta (2018)
Béta Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2018
Hacsek, tacsa!
Kösz, de nem teccik, mert lényegében az is csak egy létra.
Szívem vágya a csigalépcső lenne, de nem tudom befér-e az egy ekkor helyre. Esetleg egy félcsiga?
tacsa, gratulálok tacsakatához!
Előzmény: Hacsek (2016)
juci Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2017

Lyóreggelt!

Petramama tanácsaira vevők vagyunk a Szülés, terhesség 2.0-ban!

Tacsa, te szoptatni is tudsz? :-o

Arabelladonna, stokinger: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Úgy látszik, sokat ittam tegnap... Most, hogy jobban megnézlek benneteket, mintha két maszületett bárányt látnék :-)

Hacsek Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2016
Olyan vagy, Tacsa!
Lelövöd itt a poénomat! Naná, hogy én is a lábnyomos trükkel akartam elkápráztatni Bétát!!!
Előzmény: tacsa (2015)
tacsa Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2015
Helló mindenki!!!!!

Taps, derű, óváció, visszatért a megtévedt bárány ( helyett az áKOS)!!!!

Előszöris: köszi a gratulákokat még eccer!!!!!!
Másodszoris: tacsakata és mamája is jól van, utóbbi némi hőemelkedéssel, de nagy örömben!
Harmadszoris: készül bévül a hajópadló, a csempe és a tolóajtó még nem jött meg, viszont a pénz fogya!
Negyedszeris:
* próbálok becserkészni egy épületgépész tanácsadót a topicba, meg egy villanyost is.
* Kedves Béta, a lépcsőre lehet olyan megoldás is, amikor eltolt lábnyomokkal lehet feljutni, viszonylag kényelmesen, ha Hacsek megoldása nem nyerné el a tetszésindexedet, akkor nekem is küldhetsz rajzot, hátha két szoptatás között jutok valamire a hét végén
* Kedves Fargo, a loggia beépítésnél sok függ attól, hogy hová akarsz (üveg) falat tenni, mert ha lezárod kívülről, a szigetelési kérdés már nem olyan bonyolult. Ha kérdéseid vannak, kicsit többet kellene írnod a meglévő helyzetről, akkor többet tudnánk segíteni.

Üdv
tacsa

tygryss Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2014
Vannak olyan kórházak (pl. a szegedi), ahol eleve poharaztatják a babákat, és nem szoktatják őket cumira. Persze, a cumi kényelmesebb...
Előzmény: stoki (2013)
stoki Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2013
Petra
Ezekszerint a bébyd már egy évesen perfekt volt angolból...???
Ez a pohárra szoktatás 1 hónaposan ez engem is érdekel...Egy picit meredek, de biztos csak férfiszemmel látom meredeknek...
Előzmény: rocher (2010)
Arabella Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2012
Aztatat tessék megszidni, aki elinditotta a lavinát, csókolom!
Előzmény: architect (2011)
architect Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2011
Ma a délelőtt elég erős volt, de amit délután műveltetek...
Előzmény: rocher (2010)
rocher Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2010
Melegítőt semmiképp, és ha nagyon ügyes és okos vagy akkor üveget se. Meg cumit se. Pénteken majd írok bővebben. Nálam a nagy egy hónaposan pohárból ivott, de csak azért mert nagyon gyorsan megtanítottuk.

petra

Előzmény: Arabella (2009)
Arabella Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2009
Csudajó Petránk van!:))
És pl. érdemes-e cumiüveg melegítőt venni? Vagy pont olyan jó a mikró is erre a célra.
Tuggyátok mit, ha lesz tal,i pizza á lá Arabellát fogok vinni. csakazértis!
Arabella
Előzmény: rocher (2007)
Arabella Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2008
Stoki!
"Ha én ezt a clubban elmesélem!"
Azaz otthon!:)
Egyébbként minden összebeszélés nélkül ugyanazt mondtuk, persze Jucinak ezért is gyanusak vagyunk:)
Juci terhességének sajátos velejárója, hogy azt is lát amit senki más, rémeket!:)
Arabella
Előzmény: stoki (2003)
rocher Creative Commons License 1999.10.13 0 0 2007
Nem érdemes zörgőket venni:-)))))
Előzmény: Arabella (2006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!