NA ez az ami kell nekem, illetve amire kell nekem ...
Láttam az egyik hentesnél ilyen "vékonyabb sávos" verziót...
Mivel a mi kis házikónkban nincs bevezetve a víz, ezért az udvarról, vagy a nagyházból kell hozni...
Na most ez -10-nél igencsak kihúzza a 2 szobából a meleget...
SZóval ezért kérek tanácsot...
Annakidején, amikor boldogult gyermekkoromban még ilyeneket is lehetett látni a reklámban, mintha ipari lengőajtóként definiálták volna. Később esmét felbukkant az életemben, amikor a mosodában felszereltek egy ilyet, a huzat megfékezése végett, de akkor nem kérdeztem a nevét.
Mondjátok már meg, hogy hogyan hívják azt a kaput, vagy "nyilászárót", ami rugalmas átlátszó valami műanyagszerű függönyajtó. Amit a henteseknél szokás "ajtóként" használni...
Mi a hivatalos neve...???
Én körülnéztem az archiweben, de nincs róla kép (vagy inkább nem találtam meg...)
Ja, és könyvespolcra már nem nagyon van szükség, a fstmény meg nem látszik, mert ugye a lépcsőig van egyszer egy 260-as magasság, és csak a lépcsőtől van az ugrás az 520-asra.
Na, hogy plasztikusabb legyek: Adva van a téglalapalakú nagyszoba, amelynek egyik rövidebbik oldalán helyezkedik el az erkély, a másikon pedig a lépcső. A lépcső fölött egy olyan széles (keskeny!) sávban leledzik ez a magas légterű rész, mint maga a lépcső. Alatta meg ugye, ott van a lépcső önnönmaga... Tehát szerintem gazdaságos hasznosításról nem lehet szó, ezért gondoltam, hogy el kéne fedni gipszjakabbal, ha lehet. Gondoltam esetleg egy bordásfalra is az elején, mert a lépcső egy dobogóval (tanárképzősök kedviért: katedra) indul, és efölé. És akkor lehetne bordás hasizmom is.
Mi akkor tudtuk meg, hogy van balos meg jobbos kilincs ,amikor megkérdezte a kilincses.
Aztán elmutogattuk neki, hogy merre nyilnak az ablakok, és hát akkor ő rámondta, hogy jobbos vagy balos( ki emléxik már rá) és kész:)
Arabella
Egyébként sziasztok!:)
A balos-jobbos kilincs között fennálló különbséget legkésőbb akkor lehet észrevenni, amikor az ember fel akarja szerelni, és nem megy.
És íme még egy lépcsős probléma: a mi lépcsőnk (semmi blikkfang, semmi csigaság) a szoba végiből vezet fel (mily meglepő) az emeletre. Ennek következtében lyó magas légtér van a lépcső felett, amit ugye ki kell fűteni + a sarkokat egy picit nehéz elérni (pókhálók!!). Kérdés: el lehet, illetve el kell-e tüntetni ezt a légteret pl. gipszkarton beiktatásával (lépcsővel párhuzamosan, egy optimális magasságban)?
Az az, juci!
Valóban, egyfajta diktatúra ez, hogy előre eldől, melyik lábbal kell lépnni! :) (Ennél nagyobb hátrány viszont, hogy féllábúak egyáltalán nem tudják használni.) :((
Egyébként van még ilyen szerkezet: próbáld meg balkézzel húzva használni egy jobbos ajtó kilincsét! Jut eszembe: van aki nem tuggya a differenciát balos és jobbos ajtó közt?
Hacsek, ez a lábnyomos az, amikor az egyik lépcsőfoknak csak a bal, másiknak csak a jobb oldalára tucc lépni? És jó esetben ezek felváltva követik egymást? Ennek megvan az a hátránya, hogy mindig jó lábbal kell indítani, különben annyi...
Hacsek, tacsa!
Kösz, de nem teccik, mert lényegében az is csak egy létra.
Szívem vágya a csigalépcső lenne, de nem tudom befér-e az egy ekkor helyre. Esetleg egy félcsiga?
tacsa, gratulálok tacsakatához!
Petramama tanácsaira vevők vagyunk a Szülés, terhesség 2.0-ban!
Tacsa, te szoptatni is tudsz? :-o
Arabelladonna, stokinger: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Úgy látszik, sokat ittam tegnap... Most, hogy jobban megnézlek benneteket, mintha két maszületett bárányt látnék :-)
Taps, derű, óváció, visszatért a megtévedt bárány ( helyett az áKOS)!!!!
Előszöris: köszi a gratulákokat még eccer!!!!!!
Másodszoris: tacsakata és mamája is jól van, utóbbi némi hőemelkedéssel, de nagy örömben!
Harmadszoris: készül bévül a hajópadló, a csempe és a tolóajtó még nem jött meg, viszont a pénz fogya!
Negyedszeris:
* próbálok becserkészni egy épületgépész tanácsadót a topicba, meg egy villanyost is.
* Kedves Béta, a lépcsőre lehet olyan megoldás is, amikor eltolt lábnyomokkal lehet feljutni, viszonylag kényelmesen, ha Hacsek megoldása nem nyerné el a tetszésindexedet, akkor nekem is küldhetsz rajzot, hátha két szoptatás között jutok valamire a hét végén
* Kedves Fargo, a loggia beépítésnél sok függ attól, hogy hová akarsz (üveg) falat tenni, mert ha lezárod kívülről, a szigetelési kérdés már nem olyan bonyolult. Ha kérdéseid vannak, kicsit többet kellene írnod a meglévő helyzetről, akkor többet tudnánk segíteni.
Petra
Ezekszerint a bébyd már egy évesen perfekt volt angolból...???
Ez a pohárra szoktatás 1 hónaposan ez engem is érdekel...Egy picit meredek, de biztos csak férfiszemmel látom meredeknek...
Melegítőt semmiképp, és ha nagyon ügyes és okos vagy akkor üveget se. Meg cumit se. Pénteken majd írok bővebben. Nálam a nagy egy hónaposan pohárból ivott, de csak azért mert nagyon gyorsan megtanítottuk.