NA ez az ami kell nekem, illetve amire kell nekem ...
Láttam az egyik hentesnél ilyen "vékonyabb sávos" verziót...
Mivel a mi kis házikónkban nincs bevezetve a víz, ezért az udvarról, vagy a nagyházból kell hozni...
Na most ez -10-nél igencsak kihúzza a 2 szobából a meleget...
SZóval ezért kérek tanácsot...
Annakidején, amikor boldogult gyermekkoromban még ilyeneket is lehetett látni a reklámban, mintha ipari lengőajtóként definiálták volna. Később esmét felbukkant az életemben, amikor a mosodában felszereltek egy ilyet, a huzat megfékezése végett, de akkor nem kérdeztem a nevét.
Mondjátok már meg, hogy hogyan hívják azt a kaput, vagy "nyilászárót", ami rugalmas átlátszó valami műanyagszerű függönyajtó. Amit a henteseknél szokás "ajtóként" használni...
Mi a hivatalos neve...???
Én körülnéztem az archiweben, de nincs róla kép (vagy inkább nem találtam meg...)
Ja, és könyvespolcra már nem nagyon van szükség, a fstmény meg nem látszik, mert ugye a lépcsőig van egyszer egy 260-as magasság, és csak a lépcsőtől van az ugrás az 520-asra.
Na, hogy plasztikusabb legyek: Adva van a téglalapalakú nagyszoba, amelynek egyik rövidebbik oldalán helyezkedik el az erkély, a másikon pedig a lépcső. A lépcső fölött egy olyan széles (keskeny!) sávban leledzik ez a magas légterű rész, mint maga a lépcső. Alatta meg ugye, ott van a lépcső önnönmaga... Tehát szerintem gazdaságos hasznosításról nem lehet szó, ezért gondoltam, hogy el kéne fedni gipszjakabbal, ha lehet. Gondoltam esetleg egy bordásfalra is az elején, mert a lépcső egy dobogóval (tanárképzősök kedviért: katedra) indul, és efölé. És akkor lehetne bordás hasizmom is.
Mi akkor tudtuk meg, hogy van balos meg jobbos kilincs ,amikor megkérdezte a kilincses.
Aztán elmutogattuk neki, hogy merre nyilnak az ablakok, és hát akkor ő rámondta, hogy jobbos vagy balos( ki emléxik már rá) és kész:)
Arabella
Egyébként sziasztok!:)
A balos-jobbos kilincs között fennálló különbséget legkésőbb akkor lehet észrevenni, amikor az ember fel akarja szerelni, és nem megy.
És íme még egy lépcsős probléma: a mi lépcsőnk (semmi blikkfang, semmi csigaság) a szoba végiből vezet fel (mily meglepő) az emeletre. Ennek következtében lyó magas légtér van a lépcső felett, amit ugye ki kell fűteni + a sarkokat egy picit nehéz elérni (pókhálók!!). Kérdés: el lehet, illetve el kell-e tüntetni ezt a légteret pl. gipszkarton beiktatásával (lépcsővel párhuzamosan, egy optimális magasságban)?
Az az, juci!
Valóban, egyfajta diktatúra ez, hogy előre eldől, melyik lábbal kell lépnni! :) (Ennél nagyobb hátrány viszont, hogy féllábúak egyáltalán nem tudják használni.) :((
Egyébként van még ilyen szerkezet: próbáld meg balkézzel húzva használni egy jobbos ajtó kilincsét! Jut eszembe: van aki nem tuggya a differenciát balos és jobbos ajtó közt?
Hacsek, ez a lábnyomos az, amikor az egyik lépcsőfoknak csak a bal, másiknak csak a jobb oldalára tucc lépni? És jó esetben ezek felváltva követik egymást? Ennek megvan az a hátránya, hogy mindig jó lábbal kell indítani, különben annyi...
Hacsek, tacsa!
Kösz, de nem teccik, mert lényegében az is csak egy létra.
Szívem vágya a csigalépcső lenne, de nem tudom befér-e az egy ekkor helyre. Esetleg egy félcsiga?
tacsa, gratulálok tacsakatához!
Petramama tanácsaira vevők vagyunk a Szülés, terhesség 2.0-ban!
Tacsa, te szoptatni is tudsz? :-o
Arabelladonna, stokinger: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Úgy látszik, sokat ittam tegnap... Most, hogy jobban megnézlek benneteket, mintha két maszületett bárányt látnék :-)
Taps, derű, óváció, visszatért a megtévedt bárány ( helyett az áKOS)!!!!
Előszöris: köszi a gratulákokat még eccer!!!!!!
Másodszoris: tacsakata és mamája is jól van, utóbbi némi hőemelkedéssel, de nagy örömben!
Harmadszoris: készül bévül a hajópadló, a csempe és a tolóajtó még nem jött meg, viszont a pénz fogya!
Negyedszeris:
* próbálok becserkészni egy épületgépész tanácsadót a topicba, meg egy villanyost is.
* Kedves Béta, a lépcsőre lehet olyan megoldás is, amikor eltolt lábnyomokkal lehet feljutni, viszonylag kényelmesen, ha Hacsek megoldása nem nyerné el a tetszésindexedet, akkor nekem is küldhetsz rajzot, hátha két szoptatás között jutok valamire a hét végén
* Kedves Fargo, a loggia beépítésnél sok függ attól, hogy hová akarsz (üveg) falat tenni, mert ha lezárod kívülről, a szigetelési kérdés már nem olyan bonyolult. Ha kérdéseid vannak, kicsit többet kellene írnod a meglévő helyzetről, akkor többet tudnánk segíteni.
Petra
Ezekszerint a bébyd már egy évesen perfekt volt angolból...???
Ez a pohárra szoktatás 1 hónaposan ez engem is érdekel...Egy picit meredek, de biztos csak férfiszemmel látom meredeknek...