Keresés

Részletes keresés

lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -4 3 108

Vigasztal, hogy kettönk  közül te vagy a nagyobb. Ezekkel mind rendelkezik!

Előzmény: nemezis 2 (107)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.29 -3 3 107

Hülye vagy! 

 

Nézd meg a felsőktatási törvényt!

 

3. § (1) Egyetem abban az esetben létesíthető, illetve működhet, ha alkalmas

a) legalább két tudományágban, illetőleg képzési területen, legalább két szakon folytatott, legalább négyéves egyetemi alapképzésre és szakirányú továbbképzésre;

b) tudományos kutatásra, doktori képzésre és doktori (PhD) fokozat odaítélésére; valamint

c) habilitációs eljárás lefolytatására; továbbá, ha

 

Előzmény: lepecs (104)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 106

Nem száj lészen az. Pont a másik fele

Előzmény: King_of_Giants (101)
kuruc cipókenyérke Creative Commons License 2017.03.29 -3 4 105

És mit ért el vele? Nekem tök mindegy van CEU vagy nincs de akkor menjen a sok mocskos egyházi egyetem is ahol még jobban agyat mosnak

 

De nem azok mennek, bazmeg, hanem a szar hazaárulóképzőtök megy.

Vered magad a fődhöz, látom.

Helyes.

Húzzábele.

Előzmény: dp2008 (20)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -5 3 104

Jelenlegi törvényeknek megfelelöen müködnek és képeznek!

Előzmény: nemezis 2 (103)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.29 -3 3 103

Nincs egykarú egyetem kizárólag posztgraduális képzéssel.

 

Előzmény: altimus (96)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -5 4 102

A mostani törvénynek megfelelöen müködnek. Ezért hoznak uj törvényt. Magyarországon nem lesz olyan egyetem amelynek a diplomáját az USA-ban is elismerik

Előzmény: altimus (96)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.03.29 -1 3 101

Ez a Soros által fizetett liberálbolsi tollnokok cikke

Hallgas csak Hun az.... olvtársra, ő mintha Orbán szája lenne

Előzmény: lepecs (80)
Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.29 -3 1 100

Ok, végülis az is egy elfogadható megoldás a problémára.

Előzmény: AeNau (97)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -5 4 99

 A felsőoktatási törvény módosítása ugyan kiszűrné az átverős, áldiplomákat adó külföldi egyetemeket, de nagyon súlyosan érintené a Közép-európai Egyetem tevékenységét. Trumppal kéne egyezkedni! De még súlyosabb, hogy nem engedné meg a budapesti intézménynek, hogy Amerikában elfogadott képzést folytasson, és ott is elismert diplomát adjon ki. Így elvesztené vonzerejét Magyarország egyik legsikeresebb felsőoktatási intézménye

Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.29 -4 2 98

az usa-ban a ket nagy politikai ero hogy fog ezugyben osszezarni.

 

He-he. Mindig csak ez a vágyvezérelt gondolkodás...   Tudod te azt egyáltalán, hogy az USA rendkívül hiú és bosszúszomjas elnöke mennyire utálja Sorost? :D

Előzmény: altimus (92)
AeNau Creative Commons License 2017.03.29 -4 2 97

Szerintem nem kell ellehetetleníteni.

 

Magán intézményként működhet, amelynek a diplomáját idehaza nem fogadják el, ha nem teljesíti az akkreditációs követelményeket. 

 

ahogy a sámánképzőnek és a Reikiki tanfolyamnak is van fizetős kurzusa, úgy jópénzért itt is művelődhet azifjúság. 

Előzmény: Hun a nagyanyám? (86)
altimus Creative Commons License 2017.03.29 -1 3 96

> Csak ráveszik a törvényszerű működésre.....

 

megis konkretan mi nem torvenyszeru a ceu mukodeseben?

 

ha valami biztos az az, hogy a ceu minden letezo jogszabalyt betart mo-on. ugyanis egy komoly, torvenykoveto intezmenyrol van szo.

Előzmény: nemezis 2 (83)
panthera negra Creative Commons License 2017.03.29 -3 0 95

"Ideje lenne már felállítani a Magyar Civil Alapot, ami évi 20-100 milliárd forintos költségvetésből"

 

 20-100 milliárd EURos!

Előzmény: Kelethy Benő (8)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 94

Van neki másik ne sz@rj be.

Előzmény: lepecs (90)
Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.29 -3 1 93

Húúzzanak a pitsába !!!

 

 

Sorosák valóban húzzanak melegebb éghajlatra mielőbb!  A szóhasználatod viszont nem PC... Csak nem vagy homofób? :o

Előzmény: martinaxe7 (82)
altimus Creative Commons License 2017.03.29 -3 4 92

> Ti fogtok pofára esni ez ügyben (is), balliberális. A CEU működését ugyanis el lehet lehetetleníteni. :)

 

megis hogyan? ez nagyon erdekelne.

 

azt orom lesz amugy latni, hogy az usa-ban a ket nagy politikai ero hogy fog ezugyben osszezarni. ezen meg orban is meg fog lepodni, mert a trump kormanyzat is ugy be fog allni (mar be is allt) a ceu moge, hogy azt orom lesz nezni.

 

amugy mi a baj a ceu-val? az egvilagon semmit nem zavart be a ner mukodesebe. semmi impactja nincs a mindennapokban.

Előzmény: Hun a nagyanyám? (86)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -4 2 91

Zolika az öntökön szúrást mosolyogva fogja megejteni a legközelebbi kormányinfon

Előzmény: martinaxe7 (88)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 90

Zolika szabhatja a doktoriját szerte szét.

Előzmény: martinaxe7 (88)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 89

Soros ösztöndij aztán még ez is?

Előzmény: martinaxe7 (81)
martinaxe7 Creative Commons License 2017.03.29 -1 3 88

De sikerült ????????????

 

Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 87

Csak ráveszik a törvényszerű működésre.....

 

 

Inkább arra, hogy szedjék a sátorfájukat... :)

Előzmény: nemezis 2 (83)
Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.29 -3 3 86

Ti fogtok pofára esni ez ügyben (is), balliberális. A CEU működését ugyanis el lehet lehetetleníteni. :)

Előzmény: altimus (79)
martinaxe7 Creative Commons License 2017.03.29 -2 3 85

Kovács monnyonle !!!

lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -4 2 84

Palkovics visszavonja?

Előzmény: martinaxe7 (81)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 83

:)) Nem? (Megjegyzem a csehek be sem engedték.....)

 

Nem is fogják.

 

"A CEU rektora kéri, hogy ne legyen tüntetés és békés tárgyalásokat akar a kormánnyal."

 

 

Csak ráveszik a törvényszerű működésre.....

Előzmény: altimus (79)
martinaxe7 Creative Commons License 2017.03.29 -1 2 82

Húúzzanak a pitsába !!!

martinaxe7 Creative Commons License 2017.03.29 -1 2 81
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -5 2 80

Hatásos szert szedsz gondolkodás ellen!

Az oktatási rendszer elitistának nevezhető, de nem hagyja cserben a kevésbé jó képességű diákjait sem. Az egyik célja az, hogy a kiemelkedő tehetségeket megtalálja, továbbképezze és lehetőleg a közszolgálat felé irányítsa. A másik célja pedig, hogy mindenkinek a képességéhez és szorgalmához mérten a legjobb képzést biztosítsa. A gyerekeket ötödikes kortól képességeik szerint négy csoportba sorolják, de biztosítják a csoportok között az átjárást. Ezzel sikerült megvalósítani a gyengébben teljesítő maláj közösség felzárkóztatását. A körzeti iskolák magas színvonalúak, kiemelkedő szakképzést és műszaki-természettudományos oktatást nyújtanak az elitképzésekből kiszorulók számára.

A szingapúri rendszer jól példázza, hogy a minőségi gimnáziumi oktatás és a szakképzés nem zárja ki egymást.

A gyakorlatias szakképzés, az úgynevezett STEM (science, technology, engineering and mathematics, vagyis természettudomány, technológia, mérnöki tudományok és matematika) keretében cégek vezető kutatói tanítják izgalmas, gyakorlatorientált feladatokon, „éles” példákon keresztül a diákokat. A felsőoktatásban számos ösztöndíj támogatja a szingapúri hallgatókat, hogy a világ legnevesebb egyetemein tanulhassanak. Ugyanakkor ragaszkodnak ahhoz, hogy tehetségeiket megtartsák: a kormányzati ösztöndíjas hallgatók kötelesek minden egyes támogatott képzési év után legalább két évet a közszférában dolgozni Szingapúrban.

Egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az oktatási rendszerben arra, hogy a kreativitást és a vállalkozó szellemet is fejlesszék, továbbá a humán tárgyak és a művészetek is méltó helyükre kerültek, újra hangsúlyos részei a tantervnek.

Szingapúr két egyetemmel is képviselteti magát a Top75-ben a Times egyetemi rangsorán. A közoktatás színvonalát mérni hivatott PISA-tesztek alapján pedig évtizedek óta bérelt helyük van a legjobb ötben.

Az energetika és az oktatás sikerein keresztül érzékelni lehet a helyes irányú fejlődést. Hogy a fizikából vett hasonlattal éljünk, a golyót jól kell meglökni ahhoz, hogy tehetetlenségénél fogva a kívánt irányba guruljon. Azaz ha jól beindul a gazdasági, társadalmi fejlődés, lendülete akkor sem fékeződik le, ha környezetében akadályok jelennek meg.

Előzmény: Törölt nick (55)
altimus Creative Commons License 2017.03.29 -2 2 79

a magyar kormany es orban viktor pofara fog esni ezugyben. a ceu-t ugyanis nem lehet se betiltani, se kitenni az orszagbol. ebben szinte biztos vagyok. lehet oket baszogatni, de hogy az osszes letezo nemzetkozi forumon pert fog nyerni a ceu, ha lesz ilyen, azt mar most boritekolom. a ceu ma mo legjobb es legmagasabban ertekelt oktatasi intezmenye. persze el lehet kezdeni azon vitatkozni, hogy posztgradualis a kepzes stb stb, de igazabol sok ertelme nem volt a ceu-nak nekimenni. a ceu viszonylag elszigetelten mukodott, nem nagyon politizalt nyilvanosan, nehany szaz ertelmisegi terepe volt. ennyi ellenzeki mindig lesz, akarmi is tortenik, ezt mar nem lehet begyurni a rezsim ala.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!