Keresés

Részletes keresés

sasanz Creative Commons License 1999.09.22 0 0 369
ez a közétek túl jól hangzik
:DD
Előzmény: vikoca (368)
vikoca Creative Commons License 1999.09.22 0 0 368
Koszi a gyors valaszt. Egyebkent lehet hogy en is csatlakoznek ha nem banjatok. Ha meg egy muveletlen, de joizlesu lanyzo elfer koztetek.
Előzmény: alexandrosz (367)
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.22 0 0 367
vikoca!
Várunk mindenkit szeretettel!
Nos, nézzük a mai állást:
Résztvevők:
sasanz
Xenor
Tamska
robicsek
RobuR
alexandrosz

Holnapra hozom a vonat és buszmenetrendet (bár vonat ügyben Elvira drága is működik:o)))

Előzmény: vikoca (366)
vikoca Creative Commons License 1999.09.22 0 0 366
Erzesem szerint Fishtax ha eppen netkozelben lenne, marha surgosen bejelentene csatlakozasat.
Előzmény: alexandrosz (357)
csite Creative Commons License 1999.09.22 0 0 365
Irigyellek benneteket!
:-)
A TALI I.-n jó lenne ha puhatolódzások lennének a TALI II.-vel kapcsolatban, amin remélem én is részt vehetek, és nem 1 év múlva lesz.
Abírálólap szerintem is jó!
További jó szervezést!
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.22 0 0 364
A kaja valószinűleg menni fog bográcsban, mert a nyáron már többször volt ott főzés. Ma megyek a legapróbb részleteket pontosítani és megbeszélem. Egyéb borkorcsolyák is szoktak lenni (sajt, apró szendvics,stb.)
sasanz!
A bíráló lap kiváló!
Előzmény: Tamska (363)
Tamska Creative Commons License 1999.09.22 0 0 363
Ja, hamár kaja, esetleg megkéne fontolni (a vendéglátónknak lenne bennünk valami jó is) valami kaját. Mondjuk egy marha jó marhapörkölt. Vélemény?
Előzmény: sasanz (362)
sasanz Creative Commons License 1999.09.22 0 0 362
Részemről oké, de a visszajutást télleg meg kell oldani.
Javaslatom a bírálati ívre:

Index Borbírálati Bizottság /:)/
A bor neve :
Borvidék, termőhely,dőlő-lejtő neve /ha van/:
A bor termelője :
A bor évjárata:
A palack külső megjelenése :
A bor külső megjelenése, mozgása:
A bor illata:
A bor íze :
Általános összefoglalás:
Ételajánlat:

Előzmény: alexandrosz (357)
Tamska Creative Commons License 1999.09.21 0 0 361
Hát ez ki..tt idegesítő, holnap megnézemn van-e archívom a benti gépen. Ezt a baszást, már bocs...
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.21 0 0 360
Szia !
Szar a helyzet, de örülök, hogy jössz!!! Az a kadarka nem ismeretlen számomra (csakhát kitörlődött a véleményem...)!
Én 1998-as vadiúj Szőke Mátyás Chardonnay Barrique-al! Ilyet még úgysem ihattatok!!!! Anyway, jó neked a vasárnap délután?
RobuR Creative Commons License 1999.09.21 0 0 359
Hat ez q*** jo, pedig egy rakas erdekes cucc osszejott mar... Nincs backup az Indexen vagy mi ez lamerkedes???

A boros talakozora egy 97-es Takler fele kadarkaval nevezek.

alexandrosz Creative Commons License 1999.09.21 0 0 358
Hát ez röhej!!!

Most kezdhetünk mindent előlről...!
Jelentkezettek borosok!!! Valahogy állítsuk helyre a dolgokat, mert közeleg a Tali I.

alexandrosz Creative Commons License 1999.09.21 0 0 357
Naszóval... akkor elkezdem a pontosítást (majd sikít, aki nem így gondolja):
Időpont: Okt. 10., 14.00
Helyszín: Vác (99%)
Résztvevők:
sasanz
Xenor
Tamska
robicsek
RobuR
alexandrosz
Csak az utóbbi napokban jelentkezett kollégákat írtam be a listába. Aki kimaradt, de jönne jelezzen!
sasanz!
Elkészíted az ívet? kell hozzá segítség?

Utazási problémák továbbra is porondon, beszéljünk róluk, ha kell!

sasanz Creative Commons License 1999.09.21 0 0 356
Legyen vasárnap. A kóstoló dokumentálva lesz? Akkor készítsünk rendes bírálóívet a borokról.
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.21 0 0 355
csite!
Jó ötlet a könyv. Valami írásos emlék legalább marad utánunk...!
sasanz!
Amelyik nektek jobb, persze mindenki kedvére nem tudunk tenni. Jó a vasárnap? Mert akkor legyen az.
sasanz Creative Commons License 1999.09.21 0 0 354
akkor szombaton vagy vasárnap lesz?
csite Creative Commons License 1999.09.21 0 0 353
Örülök, hogy sikerült összehozni a talit, de legnagyobb bánatomra nem lehet jelen e jeles eseményen. Javaslom egy TALIS-KÖNYV létrehozását, amelyben, a tali alatt megkóstólt borok jellemzését mindenki leírhatja, és ezeket a későbbiekben a távolmaradók elolvashatnak.
Remélem a következőn már részt tudok venni.

További jó szervezést!
És még jobb borokat!!!

alexandrosz Creative Commons License 1999.09.21 0 0 352
Szia Xenor!
Ezek szerint jó a megjelölt hétvége és jössz?

Többiek !
Most akkor busz, taxi, baráti fuvar, vagy esetleg más??? Kérem, hogy mindenki jelezze a jövetelét, ill. távolmaradását asap. Tegyük fel, hogy vasárnap délután (14.00 körül) kezdődne. Ez lehet egy kiindulási pont. Írjatok!

Xenor Creative Commons License 1999.09.21 0 0 351
Sziasztok,

bar egy darabig nem voltam, de azert nem tuntem el teljesen! :o))) Orommel latom, hogy szervezodik a tali. :o))) Vac az telleg jo otletnek tunik, bar a visszaut meg gond lehet, de hat ugye mindent meg lehet oldani. :o))))
Viszont azzal gondba vagyok, hogy milyen bort vigyek a talira, mert en telleg nem vagyok szakerto, no sebaj majd korbe nezek. :o))))

Udv,

Xenor

vikoca Creative Commons License 1999.09.20 0 0 350
Nanemar....
erre szerintem konnyu bepalizni valakit.
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.20 0 0 349
Nem hinném, hogy könnyű lenne sofőrt találni a művelethez... A barátnők pedig nem élveznék a borkóstolást - bor nélkül :o))) De komolyan:
Két lehetőség van: időben elkezdeni (kora délután) és 22.00- 23.00 körül abbahagyni, aztán busz/vonat pestig (kb. 200 ft). Vagy marad a taxi, de az már lényegesen költségesebb. Ezek az alternatívák, hacsak nincs ismerősötök, aki értetek jönne éjnek évadján.
Tamska Creative Commons License 1999.09.20 0 0 348
Vác? Mehet!
Csak azt tudnám, hogy hogyan fogunk hazajönni? Valaki dobjon már be egy költségkímélő ötletet.
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.20 0 0 347
Vonat és busz elég gyakran jár (Vácról van szó, most már elárulom...), de természetesen 23.00 és 04.00 között szünet van. Persze azon is érdemes elgondolkozni, hogy egy taxis "baráti áron", előre megbeszélve mennyit kérhet egy pesti fuvarért. Mert telekocsi esetén 3 főnek megér némi pénzt a kényelmes hazajutás...!
Szóval várom a véleményeket, közben szervezem a pincét és beszélek a tulajjal. Egyébként 99%, hogy működik a dolog, a gazda maga is örül, ha a újabb borkedvelőket ismerhet meg.
Tamska Creative Commons License 1999.09.20 0 0 346
Jó az ötlet, de valahogy le kellene szervezni a Bp-re való visszajutást is.
sasanz Creative Commons License 1999.09.20 0 0 345
Borospincénél nincs jobb a kóstolásra, ha nem kell kijönni onnan később :))
Nekem az ottalvás nem fog menni, kivált ha a vasárnap lesz elfogadva.
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.20 0 0 344
sasanz!
:o)))

Arra következtetésre jutottam, hogy mindenki javasoljon egy helyszínt a demokrácia szellemében és majd eldöntjük...
Nos, az én javaslatom: Budapesttől kb 30 kilométerre. Egy nagyon irigyelni való borospince.... rengeteg szép és jó borral (Minden régió, ritkaságok, különlegességek). A tulaj jó ismerős, készít borkorcsolyát, biztosítja a zártkörűséget, valószinűleg pénzt sem kér érte. Mellesleg ugyanott egy panziót is működtet, talán az ottalvás sem megoldhatatlan... Megbeszélem vele, hogy mindenki hoz bort a talira, biztos nem fog haragudni, ha a fogyasztás minimális lesz, sőt ő is nagy borértő ember, így tán a borklubbunk új taggal is bővülhet.
Ez a javaslatom, de nem eröltetem, hátha valaki jobb ötlettel áll elő!

sasanz Creative Commons License 1999.09.20 0 0 343
.. oké, vasárnap nálad találkozunk :)))
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.20 0 0 342
Szombaton megvolt a látogatás Szőke Mátyáséknál. Sajna szüret idején nem érnek rá igazán, de azért sikerült bort választani.
Az eredmény:
Chardonnay Barrique '98 (össz. 7.500 palack létezik belőle) a házi kis vinotékám része szombat délutántól! Ez egy nagyon jó bor, még az sem lehetetlen, hogy a bortalira ilyet viszek magammal. Márha dűlőre jutunk időpont és helyszín dolgában...
alexandrosz Creative Commons License 1999.09.18 0 0 341
Uraim, uraim!

Nevezzük meg a helyszínt! Ez lényeges! Jussunk vele dűlőre. Szerintem ne vendéglátóipari egység legyen...

robicsek Creative Commons License 1999.09.17 0 0 340
jópofa boros film megy épp most a SPEKTRUM-on !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!