Keresés

Részletes keresés

condriXM Creative Commons License 2003.06.06 0 0 1719
Hehe, de jo hogy '92-ben nem ismertem a szabalokat :) Megvettem Tuneziaban az ipari Kinai otesfelest, szetszedve epp elfert a borondben, aztan hazahoztam. Na, az ott nem volt legyengitve. Also karos szerkentyu volt iszonyu erovel: a kinti literes cocas uveget nem szettorte, hanem szetfroccsentette, a farostlemez szek tamlajan ugy ment at hogy leszakitotta a fel hatuljat. (Egyszer kivancsisagbol beledurrantottam vele egy paprikaskrumplival megrakott muanyag ethordoba: a plafonrol is krumpli potyogott :) Sajna meg kint eltort a rugoja, es itthon hiaba hajtattam bele, a rabiggyesztett Bausch&Lomb tavcsoben lattam ahogy a skulo szepen tavolodik :( '93-ban 7k forintert adtam el, meg a tavcso ara se jott vissza. Nagyonnagy marha az ember neha, vigyazzatok vele!
Megjegyzes: haverom ogyanott vette ugyanazt, de negyesfelesben. Erdekes modon a ketliteres pillepalackot az ove siman atreccsentette, az otesfeles szabalyos olvadt peremu lyukat gyartott a bemenetnel, de a masik oldalt csak megrepitette, at nem vitte (hegyes tuneziai skuloval)
Előzmény: szg307 (1708)
szg307 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1718
Így van. Csak nem M54-es. (Kezdek nagyon sznob-nak tűnni...)

Nem is vagyok sznob! Kérdezzetek meg bárkit, aki számít... :-))

Előzmény: maniatis (1717)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1717
Springeré 5,5-es (RWS48).
Előzmény: szg307 (1715)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1716
Miért nem lehet kapni nálunk Hunter 1250-et? Persze csak 7,5 alatti kivitelt. Nagyon szép kis fegyver. Megfelel régi épületek bontására is.
Maniatis
szg307 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1715
Köszönöm!

5,5-ös érdekelne.

Előzmény: maniatis (1714)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1714
Nem tudom miért kell Neked pont ez a típus de ha látok v. hallok róla, akkor szólok Neked.
4,5 v.5,5?

Maniatis

Előzmény: szg307 (1713)
szg307 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1713
Na ez az ami nem működik.
Előzmény: maniatis (1711)
szg307 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1712
Szerintem is.
Előzmény: maniatis (1710)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1711
Magánszemély is behozhat de kicsit macerásan. Nem tudom van-e külföldön 7,5 alatti Air King de a FÉG-nél lehet bevizsgáltatni (úgy tudom).
Kérdezd meg a pesti vadászboltosokat! Hátha rá tudod venni valamelyiket, hogy hozzon be egyet Neked !
Maniatis
Előzmény: szg307 (1708)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1710
Nem akarok reklámot csinálni de ha jól emlékszem Springer440-nek van RWS 48-asa. Ez is elég tuti kis stukker! Szerintem.
Maniatis
Előzmény: szg307 (1709)
szg307 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1709
Gvass1!

Te mint kereskedő (vagy ahhoz (is) nagyon közel álló); te sem tudsz M54-et?

Mi a gyakorlati véleményed egy M52 és M54 közti különbségről? Ebbe a kategóriába milyen puskát sorolnál?

(Végig olvastam a hozzászólásaidat, és ebben a témában még nem értekeztél velünk.)

Előzmény: gvass1 (1704)
szg307 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1708
"A 7,5 J alattit meg imho megveszed kint (de-ben), berakod a csomagtartoba oszt csokolom."

Ezt hogyan érted?

Legális az, ha külföldről behozok egy 7,5J alatti M54-et? Határon honnan tudják, hogy az olyan?

Ha behoztam be kell vizsgáltatnom?

maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1707
Attól félek, hogy szétveri a Hunter a mechanikát.
Hát igen ajándéknak jó. Tart amíg tart. Majd az építkezés után veszek egy golyós puskát egy rendes távcsővel és irány vadászni. Nekem ugyanis van vadászvizsgám (is).
Maniatis
Előzmény: Dworkyll (1705)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1706
Szóval akkor ez a távcső lehet akár jó is?

Maniatis

Dworkyll Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1705
Hmmm,

ahogy elnézem a kollekciójukat, inkább a meopta :-) Sok cuccukat importálják, és rászitázzák a logót.

Szvsz a 4x20 sztem egy kicsit karcsú, a 4x32 inkább illenék egy komoly csúzlira. Bár ajándék rakétának ne nézd a kipufogóját :-)))

Előzmény: maniatis (1703)
gvass1 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1704
hi,
"Ha van vadászvizsgád v. fegyvervizsgád akkor hozhatsz be külföldről"

Mit? Diana 54 legpuskat?

Nem hozhatsz be.

Ha a 7,5 J felettirol van szo, akkor sportcelu lofegyverkent (annak minden szigoru feltetelevel egyutt) vasarolhatsz ill. a vamszabalyok figyelembe vetelevel hozhatsz be (megszerzesi enegdelyed terhere), mint barmilyen mas lofegyvert.

Vadaszfegyverkent nem adhato legfegyverre engedely, hiszen a vadaszati tv. szerint azzal nem lehet vadaszni.
(de a fegyvervizsga es vadaszvizsga onmagaban semmire nem jogosit, csak a fegyvertartasi engedely iranti kerelem elofelteteleinek egyiket jelentik).

(A 7,5 J alattit meg imho megveszed kint (de-ben), berakod a csomagtartoba oszt csokolom.)

Előzmény: maniatis (1701)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1703
Igen cseh! Alu tok és üveg lencsék. Szép tiszta képet ad. Ellenben a gagyi kínaiakkal, amik eddig voltak a birtokomban.
Mani
Előzmény: Dworkyll (1702)
Dworkyll Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1702
Na, távcsőtéma :-)

Spec a Fomeiről most hallok először, ha jól látom cseh műszer. A szintén cseh Meopta elég jó üvegeket csinál, ha olyan, akkor lehet jó.

Ami izgalmas, hogy a golyós és a légpuskáknak pont fordított a dinamikája, és az irodalom szerint egy jobbféle légcsúzli szét tud rázni egy klasszikus puskatávcsövet. Személyesen ilyet még nem tapasztaltam.

Dwo

Előzmény: maniatis (1700)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1701
Hello !

Épp most beszéltem a Franconia gödöllői raktárával és megkérdeztem, hogy van-e RWS 54.
Sajna szívás van mert 4 évig tárolták és nemrég visszaküldték a németeknek, mert nem tudták eladni. Azt mondták, hogy szinte senki nem hoz Dianát az országba, mert macerás (be kell vizsgáltatni, gyengíteni és nem fogy belőle olyan sok, hogy megérje).
Ha van vadászvizsgád v. fegyvervizsgád akkor hozhatsz be külföldről.Ezen kívül belépsz egy lőegyletbe. Ha meg nem, akkor bevizsgáltatod, legyengíted és ok.
Maniatis

Előzmény: szg307 (1679)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1700

Bocs ha elrontottam a kedved! Nem ez volt a célom! Egyáltalán nem is volt ferforgató célom.

Viszont a kérdésemre a Fomei távcsővel és a Hunter vibrációjával kapcsolatban még senki sem válaszolt!

Nem Te árultad a Hunter-t (5,5)?

Maniatis

Előzmény: springer440 (1699)
springer440 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1699
szerettem eddig ezt a topikot, mert vagyunk, akiknek nem igazán egyezik mindenben a véleményünk még légpuska ügyben sem, de eddig még nem alakult (mert nem alakítottunk!!) ki olyan helyzet, hogy egymást jelzőkkel illettük volna, vagy sértegettük volna. ezért tiszteltem eddig itt mindenkit külön-külön!

springer

springer440 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1698
Dwo, szívemből szóltál.

sok oldala van a dolognak, és szerintem egyéntől is függ, hogy mennyi. én személy szerint birtokoltam egy időben DIANAt, és GAMO 440-et is. nem egy kategória, ebben gondolom mindenki egyetért. mégis volt valami, ami mindig visszacsalta a kezembe a HUNTERt. ez pedig az a bizonyos fun factor. egyszerűen imádtam vele lőni, mert tetszett a kezelése, a fogása, a súlypontja, a ... szóval ha a HUNTER-rel lőttem, mosolyogtam. mert remek kis pusku, még ha nincs is benne 4kg vas, mint a HW 80-ban, vagy a DIANA-ban.

springer

Előzmény: Dworkyll (1695)
gvass1 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1697
hi,
anyam, mennyi sertodos, vitatkozni utalo ember van... Ki az isten ciganyozott itten? (Nem mustarsarga 1200-es ladat, hanem suzukit irtam:-))

"Hunter és Slavia nem egy kat. fiacskám! "

Miert nem?
Mindketto egyszeru csoletoros hobbilegpuska.

Ami mar mas kategoria az pl. egy PCP Field Target versenylegpuska.

Vagy mondjuk egy CO2-os tobblovetu Walther Lever Action. Azokkal valoban nem vetheto ossze a 440-es.

Ocskos!

Előzmény: maniatis (1696)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1696
Hát!!

Szóval az nem igaz, hogy nincs rá pénzem(ismét cigányozás)! Ha nagyon akarom, akkor vehetek egyet sőt talán kettőt is. Ezt azért nem teszem, mert éppen építkezni szeretnék és oda csoportosítom anyagi javaimat. Hunter és Slavia nem egy kat. fiacskám! Ez nagy mellélövés!! Ugye mondtam, hogy az ujjad és a fejed ..... (gondold meg mit írsz)
Amúgy tudod mit: Legyen igazad (még akkor is ha nincs)!!! Van aki reménytelen (ez itt egy lesajnálás!!)
Csá Maniatis

Előzmény: gvass1 (1694)
Dworkyll Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1695
Imádom az elméleti vitákat :-)

Alapjában véve egyetértek a mondottakkal, csupán egy mellékkörülmény zavar: a minőségnek, mint abszolút kategóriának a definiálása a döntéshozásban. Nézetem szerint (minimum) három faktort kell együtt kezelni: minőség, ár és egyéni preferencia. Azaz csak minőséget tekintve a Hunter nyilván lenyomja a Slaviát, de ha az árat is nézzük?

Újabb hasznos fogalom: határhaszon. Tegyük fel hogy a Hunter 40kHUF egy HW 80 pedig 80kHUF. Azt mondod, a HW80 sokkal jobb, amit nem is vitatok. De a 40k-s Gamohoz képest mit kapuk _pluszban_ az újabb 40k befektetésért? Fém sátorvas? Recézett előagy? Presztizs?? (Jaguar:-))) Minőség ??? (Ezt mivel mérem, két rugótörés közti átlagidő osztva a szóráskörrel centiben ?? :-) Nyilván sokkal jobb a HW, de pontosan miben? Ezt jó tudni, mielőtt kiköhögöm a PLUSZ 40 gurigát.

Egy okosan vásárló emberke nem csak a saját igényeit ismeri, hanem pontosan tudja, hogy mi magyarázza az árkülönbözetet, főleg ha ekkora, és ennek fényében hozza meg a vásárlási döntését.

Előzmény: gvass1 (1694)
gvass1 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1694
hi,
nem lenezni akartam en senkit (suzuki). Nekem sem tellik Jaguarra:-))

"Nem hiszek abban, hogy lenne LEGJOBB légpuska, csak abban hogy mindenki számára lehet egy "neki" legjobb választás, amiben az igényei és a lehetőségei is benne vannak. "

Viszont azonos _kategoriakba_ sorolhato fegyverek kozt bizony van minosegi sorrend.
Senki nem vitatja, hogy egy Slavia 631-nel egy Gamo 440 sokkal jobb (ugyanaz a kategoria! meg ha 1,8-2x annyiba is kerul).

De az azert idegesit, ha valaki azt mondja, hogy a 440-esnel nem sokkal jobb mondjuk a HW80 ("ugyanolyan" csoletoros darab), csak azert mert nincs ra penze.
Mert igenis sokkal jobb!

Előzmény: Dworkyll (1692)
maniatis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1693
Akkor inkább minoritásban maradok! (no nem mensevik)
más

Épp tegnap kaptam szülinapra egy 4x20-as Fomei távcsövet. Belőttem és egész jól visz. Vagy 20-at lőttem és nem rázódott el. Előtte csak szar távcsöveim voltak (Norconia, Tasco ,mind kaptam!!!). Ez az első normálisabb fajta. Viszont nem tudom, hogy mennyit bír! Nem fogja szétverni a Hunter.

Kikérem magamnak a szuzukizást!!! Ez nagyon burkolt cigányozás!!!
Maniatis

Előzmény: gvass1 (1691)
Dworkyll Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1692
Hi,

szvsz ez nem suzukis gondolkodás (aminek van szép neve is: kognitív disszonancia :-)), hanem egy szimpla döntés. Mindenki maga döntheti el, hogy egy adott ár/teljesítmény aránnyal rendelkező csúzliba beruház vagy sem. Nekem nem kéne hunter, vagy akár King Air tízezerért se, de elég komoly summát perkáltam le a Waltheremért. Ízlések és pofonok... Nem hiszek abban, hogy lenne LEGJOBB légpuska, csak abban hogy mindenki számára lehet egy "neki" legjobb választás, amiben az igényei és a lehetőségei is benne vannak.

Dwo

Előzmény: gvass1 (1691)
gvass1 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1691
hi,
"Elismertem, hogy az RWS jobb de annyival nem mint az ára. Nekem ennyit nem ér meg! "

Egen, ez a "suzukis-gondolkodas":-))

A sutes/pontossag valoban elsosorban az emberen mulik, de azert nagyon nem art, ha a fegyver is ott van.

Az emberek tobbsege azert sokkal jobbat lo egy jobb minosegu eszkozzel, mint egy rosszabbal.

Előzmény: maniatis (1689)
springer440 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 1690
aloha!

nekem volt GAMO HUNTER 440 (ki gondolná) csak sajna volt egy kis hibája (görbe cső) ezért eladtam. a HUNTER naggyon jól eltalált kis pusku! pl. torony magasan a legjobb a tömeg/teljesítmény aránya. a sütése nekem tetszett, olyan "emberközeli" volt valahogy, pláne egy kis tuning után. a kinézete pedig egyszerűen tökéletes. hátránya a sok vacak műanyag alkatrész. szóval súlyra suzuki, kinézetre alfa romeo, teljesítményre corvette.

springer

Előzmény: maniatis (1689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!