Keresés

Részletes keresés

stoki Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2156
Köszi Hacsek, de a képet látván még így sem tudom elképzelni, pedig nekem elég nagy a fantáziám...

Szevasz GéZé...
Micsoda kis előadás...

Kari*
Nekem ez a szilvaalak igencsak meredek, pedig nem vetem meg a görbe falakat...
Hacsek kedves én lennék vizipók..., kiváncsi lennék egy gömbépület akusztikájára is. Na majd beugrok a Planetáriumba és ordítok egy nagyot...:)))

Előzmény: Hacsek (2150)
gézé Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2155
Földház!!
Továbbra is helybentopi!!!
Elsofoknak nem sikerült eljuttatni a fellebbezésemet a közighiv-ba a törvényben eloírt 8 napon belül. Számukra egy hónap kellett e bonyolult feladat megoldásához.
Közben letelt a végleges ép.eng. elbírására eloírt 60 nap, válasz a szokásokhoz híven nincs.
Úgy érzem, hogy ezerrel tépünk az EU felé, csak nehogy csukva maradjanak az ajtók! Ilyen hivatali hozzáállással nagyot koppanhatunk!
juci Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2154

Hálás köszönetem.

El vagyok bizonytalanodva szellemi képességeim határait illetően. :-(

Előzmény: gézé (2153)
gézé Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2153
Üdv, Kedveskéim!

Juci!
A következo tapasztalatokat gyujtöttem szakirodalomból és gépész ismerostol.
Alapszabájj:
Egy helyiségben csak egy autómatikus szabályzó-berendezés muködhet!!
A rendszer beállítása a következo:
-az összes radiátorszelepet full kinyitni
-a kazánon van egy állítási lehetoség arra, hogy milyen vízhomérsékletnél kapcsoljon ki, ezt maximumra feltekerni (nyugi nem fog felforrni a víz, van a kazánban még egy biztonsági kapcsoló)
-a szobathermosztátot maximumra állítani
-a kazán fut, mint a kisangyal vízhofok emelkedik
-ha a radiátorból kilépo víz homérséklete elérte a 75 fokot, akkor a KAZÁNBAN lévo szabályzót addig tekerjük a minimum felé, ameddig a kazán le nem áll. (ez azért szükséges, mivel a túl meleg víz eloállításánál a kazán is túl meleg lesz, ezért csökken az élettartama)
-szobatermoszát beállítása a kívánt homérsékletre pl.22 fokra
-a öszzes radiátorszelep még mindig full nyitva
-a futés üzemeljen 1-2 napig így, ezzel a lakás "felfutodik"
-ha ezen is sikeresen túlestünk, akkor a kazán LÁNGNAGYSÁGÁT kell beállítanunk (a már beállított dolgokhoz NEM nyúlunk.)
A beállítás a következoképpen történik:
A gázkészülék égotere alatt van egy szabályzószelep, amivel a gáz mennyiségét, ezen keresztül a láng nagyságát lehet állítani. Ha nincs ilyen irányú tapasztalatunk, HÍVJUNK GÁZKÉSZÜLÉKSZERELOT!!!!
A lángméret akkora legyen, hogy egy futési és egy "pihenési" szakasz idejét egységnyinek tekintjü, akkor a futési szakasz háromszor olyan hosszú legyen, mint a pihenési szakasz.
(A korszerubb gázkészülékeknél ez a beállítás nem szükséges, mert a berendezés a vízhofok függvényében autómatikusan folyamatosan végzi a lángméret állítását.)
Csak arányokat szabad mondani, mivel a szakaszok hosszát befolyásolja a futött légmennyiség, a falak szigeteloképessége és a lakás hotárolóképessége (ez utóbbiról igen gyakran megfeletkeznek).
-ha ez mind kész javaslom, hogy a szobathemosztáttal ellátott helyiségen kívül minden radiátorra kerüljön thermosztatikus radiátorszelep.
ÉS MÁR KÉSZEN IS VAGYUNK!!

Bocs ha túl hosszúra sikeredett, de nem kívántam folytatásos kisregényt leközölni, inkább maradtam a novellánál. :-)))

Ha van további kérdés (és persze ha tudok) szívesen válaszolok!

Előzmény: juci (2133)
juci Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2152

Mit szólna ehhez szegény YVES Montand...
Előzmény: Kari_ka (2151)
Kari_ka Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2151
Üdv Stoki !

> mi az nálad, hogy íves..., mert elég sokféleképpen lehet ívesre építkezni...

Felülröl kb. úgy néz ki, mint egy szilva magja.
Jól néz ki. De lakni benne ...

A bútorok általában egyenes felületre készülnek. (pl. ágyak, szekrénysor)

Persze, akinek a kiesö területek nem számitanak, (meg 100m2 nappali, 50 m2 fürdöszoba, pezsgöfürdö, olasz koloniálbútor: fö, hogy a szomszédnál jobban nézzen ki!!) ott ez nem gond.

De ha valaki az épitkezés miatt nyakig adóságba kerül, ott utólag verheti a fejét a falba, bárcsak kevésbé "müvészlélek" tervezövel hozta volna össze a sors.

Előzmény: stoki (2145)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2150
Stoki!

Itt van:

http://www.archiweb.hu/web/express/arabella.htm

Előzmény: stoki (2147)
juci Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2149

?
Előzmény: stoki (2147)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2148
Kari_ka!

Nagy butaságot írtál:
"A kör és a négyzet esetén a T/K-arány
egyaránt a/4."

Tegyük fel, hogy van egy 100 négyzetméteres házunk.
Kör esetén: T=r^2*pi=100. Ebből r=5,64, tehát K= 2*r*pi=35,44 m. Tehát a T/K=2,82.
Négyzet esetén K=40 m, a T/K=2,5.

A többi, amit a helytelen következtetésből vontál le, ugyancsak nem igaz.

A jurta pl. éppen azért volt kerek, hogy a lehető legkevesebb matériát kelljen cipelni a nomádoknak.

Nem a kockához kell legkevesebb anyag fajlagosan. Az a gömb lenne, ha a vizipókon kívül bárki is bírna gömbben élni. Lásd még "buborékelmélet"!

Előzmény: Kari_ka (2144)
stoki Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2147
Nem tudom elképzelni, mert már nincs meg nekem az Arabellás link az archiweben...
Előzmény: Arabella (2146)
Arabella Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2146
Ha a fürdő szük, az engem nem zavar, csak legyen benne minden, még mindig jobb a vizet a falban vezetni, mert ugyis kell, mint fél millát kifizetni, hogy megszüntessék a lichthofot.
Többiek!
Ti mit szóltok hozzá?
Arabella
Előzmény: Hacsek (2143)
stoki Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2145
Üdv, KAri_ka

"Van egyébként ismerős, aki "ivesre" épitkezett."
Na ez mit jelent???...mi az nálad, hogy íves..., mert elég sokféleképpen lehet ívesre építkezni...

Előzmény: Kari_ka (2144)
Kari_ka Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2144
Hacsek!

> Sőt! Én tudok egy nagyon racionális érvet is
> a kerek házra:
> - Adott nagyságú alapterületet a lehető
> legrövidebb kerülettel akkor lehet keríteni,
> ha a "kerítés" kör (bizonyítható integrállal).
A kör és a négyzet esetén a T/K-arány
egyaránt a/4.
T(kor)=(a/2)^2*PI K(kor)=a*PI (a=atlo)
T(negyz)=a^2 K(negyz)=a*4 (a=oldal)

> Tehát egy adott területű ház külső "hűlő"
> felülete akkor a legkisebb, ha kerek a körítő
> fal! Ez matek és fizika!
A falfelület tehat ua. Ez matek!
Lásd a régi tipusu "kocka"-szerű családi házak.
Ehhez kellett a fajlagosan legkevesebb épitőanyag.
(egyenes falak mellett)

> ... és fizika
A fűtésnél viszont igazad van. Itt a sarkoknál rosszabb a fűtés hatékonysága.

Van egyébként ismerős, aki "ivesre" épitkezett.
Vagy 20-30 %-al drágább volt az épitkezés (falazás + tető(!!!)), berendezni meg alig lehet értelmesen.

Előzmény: Hacsek (2114)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2143
Arabella,
megpróbáltam adaptálni a leírásodat a tényekhez: szerintem nagyon szűkös tereket eredményez és szanaszét kell a vizet vezetni.
(Amit én javasoltam anno, azon egyrakáson van az összes vizes cucc)
Előzmény: Arabella (2142)
Arabella Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2142
Hacseknek!
Asszonta az apu, hogy ha mindenképpen hátra akarjuk tolni a fürdő falát a konyha kisszoba közötti fal szintjéig, akkor tegyük a kádat a mostani spejz és elötte lévő előszobába, a WC marad a helyén középen a mosdó és akkor a kisszoba bejárata valahol a konyhában lenne a jövendőbeli spejzal szembe. Magyarul U alaku lenne a fürdő. Szerintetek ez nagyon tré? Ha elfér minden, engem különösképpen nem zavar.
Arabella
Előzmény: Hacsek (2141)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2141
Naa!
Nem cikizni a dolgozót! Én itt kiteszem értetek a lelkem, erre te felhánytorgatod a selejtet!?
(:-))))))
Előzmény: rocher (2140)
rocher Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2140
Mert az esetek 99,9999%-ában Hacseknek igaza van.

petra 1.-es törvénye

Előzmény: Hacsek (2138)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2139
Béta!
Küldök egy telszámot emilben.
Negyedóra múlva ott van.
Előzmény: Béta (2137)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2138
Persze, Arabella, add elő a témát!
De ugye még mindig emléxel, mit montam először a liktokbeépítés és a realitás kapcsolatáról?????
Előzmény: Arabella (2136)
Béta Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2137
Köszönöm a segítséget mindannyiótoknak.
Hacsek! Esetleg tudnál mégis fellelhetőségi helyet ajánlani a söprűszerű képződmény beszerzését illetően?
Béta
Arabella Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2136
Annyira előre nem látok ,de elméletileg nekem is jó, ha nem lesz 20 centis hó a városban:)
Gyerekek az apunak volt egy jó ötlete, hogy hogyan lehetne a fürdő, fürdő az előszoba nagy és mégsem kell beépíteni a lichthofot. Otthon rajzolunk ezerrel, Hacsek elmondom ha érdekel esetleg meggondolhatnád, hogy ez jó ötlet-e!!
Arabella
Előzmény: juci (2133)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2135
Szia gézé!
Prezident barátom érdeklődött nálam a te dolgod iránt, úgyhogy végül is elküldtem neki a statikai számítás inkriminált oldalát.
Nem láttam ugye, de a telefonon keresztül mintha csóválta volna a fejét.
Most viszont, hogy te előkerültél, őt nem találom...
H.ZS. mit mondott?
Előzmény: stoki (2134)
stoki Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2134
Juci
A fene, pedig azt hittem valami nagyon okosat mondtam...:)))

Ez a fargo féle megoldás ez tényleg tuti, okos ötlet, de mivel itt már egy kis mechanika is dukál én is attól félek, hogy nem egy olcsó mulatság...

NA GéZé, ne mixelj már annyit, szórd az új infokat...;-)

Előzmény: juci (2133)
juci Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2133

Lyóreggelt!

Szervusz gézé! Igen, a cirkóoptimalizálás még mindig nyitott kérdés, ha tudsz valamit, hallgatlak. Remélem, nem a Kobratanáruras volt a magyarázat, mert azt nem értem...És hogy áll az anyaföld-ház ügye?

Arabella! Buli optimális időpontja számomra nov.10. után lenne.

Béta, nálunk sincs küszöb, de huzat se, majd megnézem, milyenek is az ajtók.

Stoki drága, nekünk olyan kézivezérlésű porszívónk van, tudod, az a bicepszerősítős-derékfájdítós fajta, azt nem lehet úgy megfogni, ahogy te gondolod. :-)

Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2132
Fargo és Béta!
Tényleg az a frankó, amit fargo említett, de ez csak úgy működik, ha a szerelvény eleve be van építve az ajtóba.
Ez úgy működik, hogy az ajtó becsukásakor egy rúd kiengedi a tömítőprofilt, és a kilincs lenyomásakor engedi fel.
Tulajdonképpen biztos be lehet szerelni régi ajtóba is, de lehet, hogy annyiba kerül, mint egy új ajtó.
Én pár éve próbálkoztam egy vetemedett ajtólap "kihúzatásával". Elvállalták volna egy "huszasért". Huszonötért meg az egész ajtót legyártották (volna) máshol.
Előzmény: fargo (2131)
fargo Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2131
Béta,

valahol láttam olyan ajtószárnyba szerelhetô gumi tömítôt aminek a tok felé kilógott egy pöcke, s amikor becsukódott, a benyomódó pöcök indította el lefelé a gumi profilt. Így az csak akkor zárt, amikor az ajtó is csukva volt.

Hogy hol lehet beszerezni, azt nem tudom, lehet hogy az ajtóhoz járt...

Előzmény: Hacsek (2128)
Arabella Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2130
Sziasztok!
Béta: én igazából segítek neked!:)
Én láttam olyan gumist, amit szeretnél az ALFA-ban, ahol az ablakszigetelők vannak. Én is gondolkodtam, hogy veszünk majd a bejárati ajtóhoz, de még nem tettük meg.
Hogy hasznos-e vagy sem azt nem tudom, de láttam.
Buli?
Csók mindenkinek: Arabella
Előzmény: Béta (2127)
stoki Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2129
Béta...
Érdeklődj az Ikarusnál én az újkeletű buszokon láttam ilyet...:))))
Egyébként meg a seprűszerű képződmény szerintem csúnya egy kétszárnyú ajtóhoz...
Talán a gumiprofil, de az meg ha lakozott padló van alatta, akkor meg előbb utóbb bemattitja...Ha meg csak éppenhogyan ér a padlóhoz, akkor meg nem ér semmit...
Szóval SZERINTEM vagy hagyd úgy, vagy tegyél alá egy kisebb szőnyeget, vagy ahogy Hacsek nyilatkozott szegély kell a lelkemnek...
Előzmény: Béta (2127)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2128
Béta drága!
Amire neked szükséged van, az a voltaképpeni küszöb. Küszöb nélkül sosasem ütközik egy ajtó huzatmentesen.
Van olyan gumiprofil, ami rásegít a huzatmentességre, de ha az a padlóval tömít (nem küszöbbel), akkor az állandó csiszatolástól igen hamar elkopik.
A seprűszerű ajtóalja-szerelvény viszont egyáltalán nem huzatvédő jellegű, hanem a por megfogására jó.
Előzmény: Béta (2127)
Béta Creative Commons License 1999.10.20 0 0 2127
S.O.S.
Ki tudja mi a neve, és hol kapható.
Van egy kétszárnyú ajtóm, lakáson belül. Nincs alatta küszöb, ezért átsüvít alatta a huzat. Állítólag létezik olyan, amit az ajtó alsó szélére kell szerelni, gumiból van, vagy seprű szerű, és a huzat útjába áll.
Előre is kösz a segítséget: Béta

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!