Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6452

"Hmmm, ez jól hangzik, viszont lenne egy kérdésem. A profi versenmyfegyvereknek kb 1 mm a szórásuk 10 m-en."

 

Hmm, tekintve, hogy a lovedek 4,5 mm-es, nem ertem hogyan johet ki az 1 mm:-)) Osszehuzza magat?

Előzmény: gumistukker (6451)
gumistukker Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6451
<i>"Viszont aTWinmaster-szeria modularis felepitesu, igy barmive atalakithatod plinkertol a profi versenyfegyververig."</i>

Hmmm, ez jól hangzik, viszont lenne egy kérdésem. A profi versenmyfegyvereknek kb 1 mm a szórásuk 10 m-en. Namármost, ha a Trainer legjobb szórása is minimum 5 mm, akkor hogy lesz abból 1 mm-es profi versenyfegyver? Ne értsd félre, nem piszkálásból kérdem, hanem mert tényleg kiváncsi vagyok.

<i>"1000 legfegyvervasarlobol egy szeretne talan csak pottyloni draga stukival, es erre penzt is aldozni.
Inkabb a maradek 999-nek szeretnek fegyvert eladni. Jobb biznisznek tunik."</i>

Rendben, megértem.

<i>"Ize, mi koze az egeszhez a FEGnek? Vagy 8 eve nem gyartjak a GPM-et, es semmilyen mas versenykepes legfegyvert sem."</i>

Ja, én azt hittem hogy folyamatosan gyártották.
Előzmény: gvass1 (6446)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6450

Hi

Azt nem mondtam és nem is gondoltam,hogy ugyanazon az áron.Csak legyen elérhető(30-40e reális lenne,nem?)

 

 

Előzmény: gvass1 (6449)
gvass1 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6449

"Csak egy elvi kérdés:technikailag(gyár) megvalósítható lenne a lov21-et többlövetűsiteni?"

 

Hmm,

tudod, ha en banant akarok venni, akkor nem krumplit veszek a zoldsegesnel, mert az olcsobb, es utana kezdem el sargara festeni....

Előzmény: Messer22 (6448)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6448

HI

 

Gondolhattam volna :)

(Csak egy elvi kérdés:technikailag(gyár) megvalósítható lenne a lov21-et többlövetűsiteni?Jó,hűlye feltevés,nem?Azért a markolatba egy rugós csőtár söréttel még elférne,nem?)

 

Egy használt 6Ą-os s&w-re van kilátás csak akadozik az üzlet :(

Tegnap meg volt időm végigtapizni a jobbfajta légpisztolyokat és kezdek megbarátkozni az árukkal is.szóval gondolkodok erősen :)

 

Előzmény: gvass1 (6447)
gvass1 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6447
"

Meg olyan pisztolyban gondolkodom ami szoknyás diabolóval üzemel.

Igazából valami "long-range" légstuki kéne 15-20m-re(de ebben csak 1lövetűek játszanak az adott árkategóriában)

Emellet nagyon fontos a másik felhasználási terület:patkányok távoltartása a Dunaparton :)

Szóval nem kell falbontó de a lov21 erősségét hozza azért."

 

Ahhoz CO2-osban ugyanolyan hosszu cso is kell azert, nemde? Innen a hobbiplinkerek joreszt kategoriaja kizarhato. Talan SW 586/686 8"-es csovel.

 

Ami ide belefer: az egylovetu HW45 kisebb vagyonert.

Előzmény: Messer22 (6437)
gvass1 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6446

"Tudom, hogy kezdő vagyok, de azért Gvass, ne mondd már, hogy ugyanabban az árban egy Twinmaster Trainer jobb pontlövő mint egy Tau 7 Match, aminek max.7 mm a szórása.
"

 

Hmm, szerintem a Twinmaster Trainere sem nagyobb, de tisztan pottyloveszetre biztosan a TAU a jobb. Viszont aTWinmaster-szeria modularis felepitesu, igy barmive atalakithatod plinkertol a profi versenyfegyververig.

 

"Mert, ha ezt nagyker áron veszed és 70K-75K-ért adod, akkor az, aki pontlőni szeretne, inkább vesz egy újat, garisat ennyiért "

 

1000 legfegyvervasarlobol egy szeretne talan csak pottyloni draga stukival, es erre penzt is aldozni.

 

Inkabb a maradek 999-nek szeretnek fegyvert eladni. Jobb biznisznek tunik. 

 

"Dehát, nem szólok bele, ezen a téren Te értesz jobban az üzlethez, más téren én. Én csak azt látom, hogy van egy rés a piacon - főleg most, hogy a FÉG becsődölt."

 

Ize, mi koze az egeszhez a FEGnek? Vagy 8 eve nem gyartjak a GPM-et, es semmilyen mas versenykepes legfegyvert sem.

Előzmény: gumistukker (6436)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6445

HI

 

Néztem a képet,nagyon szép lett :)

A maki a cp99-hez képest kényelmesebb.Jó játék csak kicsit drága :(

Előzmény: Szega (6444)
Szega Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6444
"Igen a maki csak söréttel megy,viszont nagyon kényelmes kézbe fogva :)"

Nekem kimondottan kényelmetlen volt a Maki primitív, durva, éles kidolgozású, bakelit markolata (a jobboldali hüvelykujjtámasz sem az ergonómikus kialakítást segíti), ezért házilag, diófából készítettem hozzá markolathéjat. Most már öröm kézbe venni. Szerintem ég és föld a különbség!... :-)
Előzmény: Messer22 (6441)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6443

HI

 

Bocsi a félinfóért,A dunapart alatt nem a fővárosi részt értem,hanem egy szigetet 10Km-re a lakott területtől.

A patkányok meg egyre bátrabbak és nem szeretném ha megharapna egy.

A célra jó lenne a crosman 357,de a minőségével nem vagyok kibékülve,akkor inkább drágább de tartósabb eszközt nézek.

Előzmény: Szega (6442)
Szega Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6442
"Emellet nagyon fontos a másik felhasználási terület:patkányok távoltartása a Dunaparton "

Tudtommal a Duna-part közterület, ahol "nem illik" légpityuval lövöldözni!

"Arra azért nem kevés a 7.5J?"

A távoltartáshoz elég. :-) Ölési szenvedély kiéléséhez már nem biztos...
Előzmény: Hpasp (6440)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6441

Hi

 

Elvileg nem kevés(ahol apró állatok elejtése nem illegális,ott légpisztolyokkal sub 7.5J is ,írtanak mindent galamb méretűig.)Meg energiatáblázatból lestem ki,ill. olvastam beszámolót.a 10m már elég lenne.A lov21 hozta a formáját csak 1lövetű,meg már rég túladtam rajta.)

 

 

Igen a maki csak söréttel megy,viszont nagyon kényelmes kézbe fogva :)

Előzmény: Hpasp (6440)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6440

Nézegettem mindkettőt,a makinak jobban látszott az irányzéka,de nehezebb is.

Meg olyan pisztolyban gondolkodom ami szoknyás diabolóval üzemel.

 

Ez azért így egy ellentmondás, mivel a Makarov csak golyót eszik.

 

Igazából valami "long-range" légstuki kéne 15-20m-re(de ebben csak 1lövetűek játszanak az adott árkategóriában)

 

Szerintem 10-15 méter felett a CP99 is felejtős, mint az összes többi magyar szabály szerinti légpisztoly.

 

Emellet nagyon fontos a másik felhasználási terület:patkányok távoltartása a Dunaparton :)

 

Arra azért nem kevés a 7.5J?

 

 

Előzmény: Messer22 (6437)
Chronoss Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6439
Valamit elszúrtam a kettes képnél:)

Szóval Twinmaster:

Chronoss Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6438
A kompenzátor a csövet elhagyó gázok elvezetésére szolgál. Ezek gyorsabbak az általuk hajtott lövedéknél, ezért a csövet elhagyva megelőzik azt és módosítják a pályáját, illetve fékezhetik a skúlót. A kompenzátor ezeket a gázokat vezeti el mielőtt a skúló elhagyná a csövet. Így szép tisztán röppen ki az ólom. Konyhanyelven nagyjából ennyi.




Élőben így néz ki (Röhm Twinmaster)

[image2]
Előzmény: gumistukker (6425)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6437

Hi

 

Nézegettem mindkettőt,a makinak jobban látszott az irányzéka,de nehezebb is.

Meg olyan pisztolyban gondolkodom ami szoknyás diabolóval üzemel.

Igazából valami "long-range" légstuki kéne 15-20m-re(de ebben csak 1lövetűek játszanak az adott árkategóriában)

Emellet nagyon fontos a másik felhasználási terület:patkányok távoltartása a Dunaparton :)

Szóval nem kell falbontó de a lov21 erősségét hozza azért.

Előzmény: Hpasp (6435)
gumistukker Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6436
Tudom, hogy kezdő vagyok, de azért Gvass, ne mondd már, hogy ugyanabban az árban egy Twinmaster Trainer jobb pontlövő mint egy Tau 7 Match, aminek max.7 mm a szórása.
Amúgy meg egy olyan belépő szintű nyugati márkájú légstukki, mint pl a Tau 7 Sport, mennyibe kerülne? Mert, ha ezt nagyker áron veszed és 70K-75K-ért adod, akkor az, aki pontlőni szeretne, inkább vesz egy újat, garisat ennyiért (méghozzá "hand-made") mint egy használtat.
Dehát, nem szólok bele, ezen a téren Te értesz jobban az üzlethez, más téren én. Én csak azt látom, hogy van egy rés a piacon - főleg most, hogy a FÉG becsődölt.
Előzmény: gvass1 (6428)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6435

Erősen gondolkodok ezen a típuson,tapasztalatok?

 

A CP99 10 méterről még pontlövő, de az irányzékok elég bumszlik.

A Makarov 5 méterről inkább sörösdobozra való.

Előzmény: Messer22 (6433)
Dworkyll Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6434
Sörösdobozt hentelni jó, pontosan lőni inkább egylövetűvel, vagy max IZS-61-el ;-) kéne.
Előzmény: Messer22 (6433)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6433

HI

 

Köszi a választ!

Alúlról meg hogyan állítható??

 

Erősen gondolkodok ezen a típuson,tapasztalatok?

Előzmény: Hpasp (6431)
JFEry Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6432
Ez igaz.
Előzmény: gunmod1 (6427)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6431

Más kérdés: a cp99 pontosabb vagy a makarov?

 

CP99

 

A cp99-nél a hátsó irányzék állítható?

 

Igen, alulról.

Előzmény: Messer22 (6430)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6430

HI

 

 

Más kérdés: a cp99 pontosabb vagy a makarov?

A cp99-nél a hátsó irányzék állítható?

Most már ez az árkategória is elérhető,úgyhogy ugrottam egy kategóriát minőségben felfelé :)

Előzmény: gvass1 (6428)
Messer22 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6429

HI

 

Hogy miért nem tettétek ki a hunban a hammerlit?!!!Ma voltam ott(légpisztolyvásárlási szándékkal) és csak most olvasom a hírdetést :(

 

 

Előzmény: gvass1 (6428)
gvass1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6428

"Brno csak 325 km-re van Bp-től, ami nem egy távolság, Gvass nincs kedved felvenni a termékpalettádra ezt a típust? Főleg, hogy Csehország is EU tag, tehát külön vám nem terheli az import árut. Gondolj bele, most, hogy csődbe ment a FÉG, biztos, hogy lenne rá kereslet, "

 

Ha draga legpisztolyt akarnek importalni, akkor Rohmot hoznek. De keresletet arra sem erzek, ugyhogy almas a dolog.

 

Viszont javallom figyelmedbe az alanti linken levo Hammerlit olcsoert:-))

Előzmény: gumistukker (6425)
gunmod1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6427

"Hogy miért éppen kompenzátor, és nem csőszájfék? Mert a szabályok tiltják a versenycsúzlikon."

 

A kompenzator felfele nyomja az anyagot (a lovedek nyomaban halado nagysebessegu gazokat), felfele csavaro hatast kell, ezzel csokkenti a felcsavaroerot. A csoszajfek meg nyomhat oldalra, hatra stb is.

Előzmény: JFEry (6426)
JFEry Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6426

A kompenzátort én is tudom.

Olyan csőszájfék jellegű a cső végén elhejezett gáztechnikai hacuka, ami kissé csillapítja a cső felemelkedését lövéskor, illetve a csőből kirepülő lövedék farkának megbillenését okozó gázkiáramlást is csökkenti. Hogy miért éppen kompenzátor, és nem csőszájfék? Mert a szabályok tiltják a versenycsúzlikon.

Előzmény: gumistukker (6425)
gumistukker Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6425
Üdv,

Felvettem a kapcsolatot a TAU Brno gyárral, leveleztünk egy sort a sportlégpisztolyokról, íme az árak, amiben benne van a cseh adó is:

- Tau 7 Match: 361 EUR, azaz CSAK kb. 91.000 Ft. (!)
- Tau 7 Sport kompenzátorral: 303 EUR, azaz kb. 76.000 Ft.
- Tau 7 Sport kompenzátor nélkül: 254 EUR, azaz kb. 64.000 Ft.

Először is azt kérdezném Gvass és Chronoss szakértő uraktól, hogy mi a franc az a kompenzátor.
A rossz hír viszont az, hogy sem a Magyar Posta, sem a DHL nem szállít légfegyvert, ha ilyen tartalmű csomag érkezik vagy fennakad a vámon azt visszatérítik a feladónak.

Brno csak 325 km-re van Bp-től, ami nem egy távolság, Gvass nincs kedved felvenni a termékpalettádra ezt a típust? Főleg, hogy Csehország is EU tag, tehát külön vám nem terheli az import árut. Gondolj bele, most, hogy csődbe ment a FÉG, biztos, hogy lenne rá kereslet, főleg amatőr vagy kezdő sportolók körében és Mo-n csak egy kétes internetes oldalon lehet hozzájutni, méghozzá horribilis áron. Sőt, te mint kereskedő biztos, hogy olcsóbban, nagyker áron juthatnál hozzá.
gvass1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6424

Az emlitett Hammerli Single-rol leiras, kepek itten:

 

http://www.muzzle.de/N2/CO2/Hammerli_Single/hammerli_single.html

hunserv Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6423
Akko` jo :)
Előzmény: Szega (6421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!