Az történelem, majd minnyár átmászok a másikba, s ott. Csak egy kicsit "gyorsankodom" /tegnap mondta kicsi lányom kicsi fiamnak, hogy gyorsan mosakodjon, azóta nagyon tetszik/ egy kicsit, aztán jövök.
Én nem hiszem, hogy a városképnek az tenne jót, hogy mindenki igyekszik méretben, csicsában és a gazdagság KÉPÉBEN túllicitálni a szomszédot. Ezt én sehol a világon nem látom, csak nálunk meg keletebbre.
A városképnek az tesz jót, ha hasonló nívójú épületek alkotják, mérettől, stílustól függetlenül.
Hogy egymáshoz közeli két helységet mondjak, Sopronnak vannak városképet alkotó utcái, negyedei, de Fertődnek van egy darab kastélyegyüttese és semmi mása.
Egy családi háznak jól kell KInézni, írod.
Elmagyaráznád, miért?
Nem küldtem még el, Arabella, mert kell hozzá egy olyan rajzot csinálnom, amin a méretek stimmelnek és maguk a méretek IS rajta vannak.
Eddig van egy hibás rajz, amin rajta vannak a jó méretek, és egy mérethelyes rajz számok nélkül.
Már rég észrevettem és én is erről igyekszem beszélni...
Tökéletesen egyet értek veled, de én a belsőt is görbe vonalakkal tudom elképzelni, nem pedig egyenesekkel, hiszen igazán jó hangulatot csak görbe vonalakkal lehet elérni szerintem...
Na most ennek a mértékén már lehet vitatkozni, de azt hiszem ez egyénre szabott, így nincs is min vitatkozni...
Abban viszont más a véleményem, hogy hogyan nézzen ki kivülről...
Egy családi háznak is jól kell kinéznie nem pedig semlegesnek...
Mert akkor lehetne ugyanolyan stílusú vaskonténer, belülről pedig csúcsszuper...Kivülről egységes, nem hivalkodó, belülről pedig emberközpontú lehet egy ilyen konténeres városkép...Na most én ezt nem nagyon szeretném...
Inkább legyen egységes, egyedi, szolíd, de valamelyest hivalkodó külcsínnel bíró, magas belső használati értékkel rendelkező, HANGULATOS házakkal teli utca...
Nekem meg ez az ideálom...
Attól félek sem a te, se az én ideálom nem fog teljesülni ...:((
Válasszunk szét 2 dolgot!
A lakóépület és a középület alapvető filozófiája közt van egy nagyon fontos különbség:
A középületnek mutatósnak, hívogatónak kell lennie, és ehhez külsődleges jegyek szükségeltetnek (pl. görbe vonalak)
A lakóépület viszont épphogy nem a külső szemlélőnek szól, hanem a belső használati érték fontosságáról.
SZÁMOMRA EZ A NÍVÓS ÉPÍTÉSZET.
Vedd észre, Stoki, hogy amikor te a görbéről beszélsz, nem a lényeget érinted. Az, hogy egy lakóépület KÍVÜLRŐL hogyan néz ki, elvileg mindegy, ha a benne lakó család BENT jól van.
Talán már említettem, hogy a holland kisvárosi építészetben szokás, hogy egész utcák állnak egyforma (ronda) házakból, de persze belül nem egyformák, ha kell az elektromos fenékvakaróig fel van szerelve. Nincs kivagyiság, nincs irigykedés. Ez az én ideálom.
Oké erre emlékszem, azt hittem van még valami a tarsolyodban...A BIO fogalmában tökéletesen igazad van, bár azért az anyaga sem egy utolsó, hogy BIO legyen, de pár beszólással ezelőtt ezt is leírtad, mármint a BIOanyag fogalom nem túl határozott meghatározását...Azért nekem még az BIOépület gépészet is szimpi, de ezek után már nem is vágok bele...Minek, hiszen azt sem lehet meghatározni, mi BIOgépészet...:)))
Ha mondjuk úgy fogalmazok, hogy egy jóval BIObb, lélekkel teli építészet jó lenne ahhoz mit szólsz...??? Görbe vonalakkal, hiszen az embert körülvevő dolgok sem egyenesek...
fefefe
Mélységesen egyetértek veled én is ezt a műfajt művelem, de azért egy gázbekötésnek nem állnék neki...:))))
Ha már a tm-et említetted, szerintem az inkorrekt reklám magasiskoláját művelik. Az állandó FÉLÁRON akcióból annak kellene következni, hogy a jó kis sarokgarnitúra egymilkóért eredetileg kétmilkóba került.
Viszont azt a garnitúrát még soha senki kétmilkóért meg nem vette, már csak azért sem, mert nem is került annyiba.
Kedves Tutto Mobili, tessenek megcáfolni aljas rágalmaimat!
Ezt már leírtam anno: a hálószobáknak a centrum irányába szűkülő oldalfalait tartom nagyon súlyos tévedésnek. Szerintem pszichés zavart (kombinált, szorongásos klausztro- és agorafobiát) okozhat, ha valaki rendszeresen ilyen szobában ébred és nyitja ki a szemét.
Tehát még egyszer: szerintem a BIOépület attól bio, hogy nem okoz(hat) ilyesfajta ártalmakat az embernek, nem pedig attól, hogy egy földkupac van a tetején!
regota olvasgatom ezt a topikot, de meg nem igazan szoltam hozza.
en lassan masfel eve ujitgattam fel kedvesemmel egy 72 nm-es lakotelepi (panel) lakast, es arra jottem ra, hogy amit szakemberrel csinaltatok, azt utana mindig javitani kell. persze abban is boven van hiba, amit en csinaltam, de azert legalabb nem fizettem 10 vagy 100 ezreket.
amire foleg buszke vagyok: majdnem az osszes butort en keszitettem, ugyhogy ha valaki ezugyben aprobb tanacsokra szorul, szivesen segitek.
lentebb olvastam, hogy sajatkezuleg felaron keszithetok el a butorok: szerintem meg annyiba sem kerul (bar ez attol fugg, milyen bolthoz viszonyitok, mert egy tegnap bedobott Tutto Mobili katalogus konyhaarainal akar a tizedebe kerul csak)
GéZé
Azért még egy ezer év kell ahhoz, hogy bioépítészetről lehessen beszélni nem csak magyarországon, hanem a világban...
Bár svájc nem egy csoró ország, de azért ott sem ossza mindenki ezt a dombházas mizériát...Ettől függetlenül azért élnék ott...
Én már annak örülnék, ha nem lennének olyan építkezések, mint a westend és nem csak az egyenes vonalat ismernék a nagyokos emberkék, hanem a kevésbé gazdaságos, ámde emberi szemnek szebb görbe vonalat is...Elég visszataszító számomra ez a monumentális gusztustalanság, dehát én már rég tudom, hogy nekem izlésficamom van. (A feleségem még mondott mást is, de azt nem merem ide leírni...:)))
Az Építészetbiológiai Egyesület hozzám is eljuttatja programját.
A téziseik közt elsősorban olyan dolgok vannak, amelyek az épületek BELSŐ kialakítása és az ember kapcsolatát feszegetik. ÉN EZZEL NAGYON EGYETÉRTEK. Ismétlem azonban, hogy a te házad rengeteg erényét elismerem, de éppen az ember néhány szempontját hagyta ott a te terveződ a geometria oltárán.
A másik, amivel az egyesület küszködik, hogy mit jelent a természetbarát vagy természetközeli építőanyag. Vannak érzelmi szempontok persze, de racionális érvet még senki sem hozott arra, hogy az agyagtégla a betonnál természetesebb anyag lenne. Mondom, nem a külcsínről, hanem a természetességről van szó.
Sem veled, pláne az egyesülettel nem akarok vitatkozni, de zavarosak ezek a dolgok. Egyáltalán nem biztos, hogy a bioépítkezés bármilyen formában is függne az építés technikájától. Szerintem a BIO a benne élő ember oldaláról nézendő, hogy az épület mennyire szolgálja az ő testi, lelki, mentális és szociális állapotát.
Petra!
Ok, majd kérdések mennek mailben, vagy a másik topicban.
Nem tudhatja Architect, hogy a Téglakör egyben egy nagy család!:)
Hacsek!
Alaprajzot pontos adatokkal szivrepdesve nagyon várom:)
Stoki!
Benned most sem csalódtam.:)
Tacsa!
Lalival beszéltem:) Csütörtökön telefonirozunk egymásnak( akkor van Kandúrom).
Juci!!!
Merre vagyol???
Sziasztok:Arabella
Üdv Mindenkinek!
Úgy tunik, hogy a sötét felhoket elhessegetik a szakemberek a bioépítkezés fölül, beleértve a földházakat is.
Íme egy cikk a Magyar Nemzet 1999. 10. 13-i számából:
A középpontban az ember áll
Ökológiai építészet – lehetôség a regionális fejlesztésben
Elsô hallásra talán szokatlannak tűnhet az építészetbiológia fogalma határainkon túl, fôként Németországban és Svájcban azonban már több évtizedes hagyománya van az – úgymond – ökologikus építészetnek. Mi több, elismert intézmények és egyesületek népszerűsítik ezt a környezetkímélô és egészséges építésmódot, mely az embert állítja a középpontjába, és nem öncélúan emel szép épületeket, s amelynek a jövôben fontos szerepe lehet a regionális fejlesztésekben, a foglalkoztatottság növelésében.
A növekvô igényt felismerve talán még inkább megelôlegezve hozta létre magyar szakemberek egy kis, ámde annál lelkesebb csoportja a svájci SIB építészetbiológiai egyesület mintájára a hasonló elveket követô közhasznú társaságot. A SIB nemcsak mintát, hanem szakmai támogatást is nyújtott, magyarra fordíttatták az oktatási programokat, és segítettek a sajátos, helyi viszonyokhoz illeszteni azokat.
Részt vett a SIB az EPIQR épületdiagnosztikai számítógépes program magyarországi alkalmazásában, továbbá történelmi, művészi értékű épületek állagfelmérésében Debrecenben, Tiszavasváriban, Egerben, Dunaújvárosban, Székesfehárvárott és Nyíregyhzán. Segítette a svájci intézmény a témával hazánkban elsô alkalommal megrendezett nemzetközi szimpózium megszervezését, valamint „Az egészséges lakás” című vándorkiállítás felépítését is.
A Magyar Építészetbiológiai Egyesület Kht. a napokban Budpesten tartott tanácskozásán a szakma legjelesebbjei képviseltették magukat. A fôvédnöki tisztet Torgyán József földművelésügyi és vidékfejlesztési, valamint Pepó Pál környezetvédelmi miniszter vállalta. A rendezôk lehetôséget adtak a társszervezetek bemutatkozására is, a Szelíd Technológia Alapítvány az „Autonóm ház” koncepciójával ismertette meg a hallgatóságot, a Független Ökológiai Központ pedig az egy évvel ezelôtt felállított „Környezetkímélôbb építés adatbázisát” mutatta be.
A külföldi elôadók, Heinz Rothweiler, a svájci Institut für Baubiologie SIB igazgatója, Bosco Büeler, az ECOHB fôtitkára, illetve Varga András, az Elektro-bioklimatológia németországi szakértôje mellett Ekler Dezsô és Beliczay Erzsébet építészmérnökök, Bóna László író, valamint Petôfalvi István geofizikus tartott elôadást. A szimpózium második napján a Pilisben az erdô geobiológiájával ismerkedhettek meg a résztvevôk.
(s. m.)
Talán a döntéshozó hatóságokhoz is eljut a konferencia híre és lesz következménye!!!
Igy igaz, de akkor is a nagy kerekű a legjobb kb. fél éves korig. Kb. 30 cm átmérőjű.....
Kérdezz, felelek mindenre, amire tudok. Akár magánban is, hogy architect úr forgalmát ne zavarjuk. Szeretném már IRL megnézni magamnak ezt a bumfordi alakot:-))))))))))))))))) petra
Mélyen Tisztelt Petra!
Én már nem szólok ilyenekért, hogy összetévesztitek az építkezést a terhesség-szülés-gyereknevelés problémakörével. Megértem, hogy majd' mindenki volt-van-lesz érintett eme kérdésekben. Mindazonáltal szívesen nyitok egy új topicot
ITT A TÉGLAKÖR TAGJAI OFFOLNAK! címmel.
Kedves Tacsa!
Nagy figyelemmel olvastam el az építkezési lopásokról szóló írását.
Láthatólag szakértő a kérdésben, ezért azt szeretném kérdezni, igaz e még az a mondás, hogy
"Mindent el lehet lopni, ami nincs lebetonozva."
Bocs Architect, de asszem ezek is közérdekűek, mégha offok is.
Arabella,
1, autósülés, a világ legfontosabb dolga. Sőt minél gyengébb autód van, annál jobb ülés kell a gyereknek
2, rékli nem. Első naptól kis blúz+rugdalózó. Ez a legjobb. Meg hálózsák . A fiam nagy ló, de most is zsákban alszik. Házilag készül, lepedőből, tépőzárral, 1,5 m hosszú, de sose hül meg, ha kitakarozik, akkorse.
3, külön szoba, bizonyám. Úgyis minden éjjel átjön, de legalább van néhány szabad óra.
4, a kiságy pénztárca kérdése, a legfontosabb, hogy legalább 5 pontban lerakható legyen az alja. Tehát ahogy nő, úgy helyezd lennebb. Nagyon fontos, az elején miattad, a hajlongásért, később, ha feláll, akkor azért.
5, egy pont amin vitatkozni fogok veled, igenis nagy kerekű legyen. Fizika!!!!
Érdemben csak ehhez tudok hozzászólni, árakat nem ismerek, nekünk volt 5 db. babakocsink, 2 mély, 2 sport és egy iker, amikor a kicsi már ült és a nagyot még be lehetett ültetni.
Mind használt vagy kölcsön, de azt hiszem, hogy bőven sok volt, mert nemigen lehetett kihasználni. viszont kengurut, azt valami nagyon jót vegyetek, jó évig is lehet használni.
A világért sem akartam lebecsülni a képességeidet. Sőt azt sem állítottam, hogy a festés-mázolás kalkulációjához neked feltétlenül mérnöki segítségre van szükséged.
ELLENBEN TOVÁBBRA IS ÁLLÍTOM, HOGY ÉPESZŰ EMBER NEM BÍZZA A MENNYISÉGEK MEGHATÁROZÁSÁT ARRA A KIVITELEZŐRE, AKI A MUNKÁT VÉGEZNI FOGJA VAGY PÁLYÁZIK RÁ.
Az helyi sajátosság...
Tőlünk két utcányira van, de nem hiszem, hogy ki akarnál vidékre jönni..., meg a fickó csak helyi lakosoknak kölcsönöz...
Ha jár hozzátok valamilyen helyi újság (pl. kelenföldi playboy), akkor abban biztosan hirdeti magát...A lényeg, hogy ne ütvefúró legyen, mert az forog is, meg lök is..., hanem kalapácsfúró, amelyik egy laposheggyel csak lök és kegyetlenül zúz...NE egy gyenge kütyüt vegyetek ki, hanem valami izmosabbat (mondjuk Hilti, vagy egy erősebb Bosch), ami azért megmutatja az erejét, de vigyázni ám vele, mert ha nem figyel oda az ember, földhöz is vágja...Engem például a fal ütött, nem én a falat, de hát 65 kilóval mit akarjon az ember...Azért begorombultam és Koko szellemével küzdöttem...:))) Biztonságra figyelni ...!!!!
NE keseredj Ari ez az anyós hisztéria majdnem mindenkinél van, nálunk is volt...
Ezt úgy kell elvarrni, hogy az aktuális személy gyermeke leveszi takaréklángra az anyukát, apukát és akkor nyugi lesz...Vannak azért megszivlelendő dolgok...
Javaslatom az, hogy hallgass meg több véleményt, passzíntsd össze az anyagi keretteddel és véleményeddel és "szüld meg" a legideálisabbat...Még az is egy fontos dolog lehet, hogy korodbeli emberekkel társalogj főként, hiszen hogy lehet egy anyóssal vitatkozni a pelenka kérdésen, amikor az ő korában csak a lepedő pelenka létezett és az energiaárak a béka segge alatt voltak...(Kivéve az én anyám ő például nem szólt bele semmibe és a jővőben sem tervezi, hála neki, no meg nekem:)))...Tanácsokat adott, de az nem egyenlő az ráerőltetés szindrómával...)
Azért vigyázz van egy csomó felesleges vacak, aminek semmi értelme, de mivel jól néz ki és van némi használati értéke, eladják...
Súlyos tízezresek párolognak el emígyen...!!!
Arabella!
Megrajzolom és elküldöm a frankó alaprajzot.
Tudniillik, a te eredeti rajzod szép, de nem jó számszakilag, az én számaim pontosak, viszont nincsenek ábrázolva.
Stoki!
És hol van a kölcsönző??
Petra!
Én is ezt vallom, de olyanokat mondott amin én is elgondolkodtam, anyukámban jobban bízom, de ő távol van, viszont mégiscsak felnevelt két gyereket anyós is.
De nem érti meg az én érveimet, pl autóülés, nem rékli, külön szoba a gyereknek, nem pólya, ilyenek.
Meg ő akar babakocsit venni, meg a kiságyat is, megnéztem amit nekünk ajánlott , de az nem kell, mert ezer hibája van, szóval most már az sincs. És nem érti meg, hogy inkább legyen egy kissé drága a babakocsi, de legyen multifunkciós, praktikus és nekem nem az a fontos, hogy nagy kerekei legyenek....
BOCSÁNAT ARHITECHT!!!
Arabella
Hallgass az öregre, anyóssal az ég világon semmiről ne beszélj, még ha vigyorogva közlekedik akkor se. Velük kicsit, s jót. Egy vadidegentől sokkal több támogatást lehet kapni, mint egy anyóstól. Én tacsáékon többet segítettem, mint az anyósom rajtunk az elmúlt 15 évben........
És tessen szíves nem idegeskedni, mert árt Gombócnak!!!!!!!!!