Keresés

Részletes keresés

Matkovits Creative Commons License 2000.09.19 0 0 555
Az idézőjelbe tett felszólításodat összekapcsoltam az egy párral előbbivel. A demokrácia nem zárja ki, hogy modortalanul, netán - de inkább kerülöm az erős jelzőt - szóval úgy és olyanok is írjanak. Én itt - hála a névnek - ilyenkor odaszólok, hogy öreg; több tiszteletet a másnak, másságnak, hölgynek, stb. Ám innen oda nem leszek illemtanárod.
Csupán azért írom, mert nálunk bizony sok konfliktus forrása az erőszakos, magát mindenki fölé helyező, másokat negligáló stílus és nem szeretném, ha beleesnétek ebbe a csapdába. Jelenleg 69 témánk van - szerintem minek - és 7506 hozzászólásunk. Kultúrált hangvétel esetén véleményem szerint a decemberi indulás óta 10 ezer felett lennénk. Okos ember más kárán tanul...
Előzmény: yokes (554)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 554
Közben kitaláltam, hogyan csináljuk meg, hogy aki nick-ként feljelentkezik a topikra jegyért, inkognitóban vehesse át.
Persze a színházban saját álcáról (fekete napszemüveg, fel nem tűnő szolíd álarc + fapofa - vagy mást küld maga helyett stb.) magának kell gondoskodnia. Ötleteket várunk "Porcusoc és Pigik kíméljenek" jelszóra ide a topicba!

HEKI!!!

(Ez belehalt a röhögésbe "A JellemPárt..." topikba. Én még ki tudtam szállni, de a monitort így is levertem...)

Előzmény: Daoldin (553)
Daoldin Creative Commons License 2000.09.19 0 0 553
jó, én megigérem, hogy itt fogok szavazni, de akkor szervezzünk egy topicos szinházlátogatót, a szponzor meg állja a jegyet :o)))
Előzmény: yokes (552)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 552
Dehogynem! De csak akkor, ha a topikon szavaznak!
(Ja, meg ha heki megszervezi, + ace elintézi az 1 db szponzort. Tőlem lehet az Est is...)
Előzmény: Daoldin (551)
Daoldin Creative Commons License 2000.09.19 0 0 551
izé, erre a "rockoperára" én is kiváncsi vagyok...
a topic-látogatók nem kaphatnának tiszteletjegyet? :o))
Előzmény: yokes (550)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 550
Az ősi heki nem rossz, csak azt nem tudom - prédikáció helyett -, miért nem a rockopera-látogatást szervezed?
Előzmény: heki (549)
heki Creative Commons License 2000.09.19 0 0 549
van egy ősi kínai közmondás miszerint azzal a dologgal vádolunk valakit amit mi magunk is elkövetnénk >: >
ezt most találtam ki de azér nem rossz

egy áthidaló megoldás lenne ha én lennék az alpolgármester
szellemi ideológiai háttér: a "megalakult a jellempárt" topic. nézzetek bele

Előzmény: yokes (547)
yokes Creative Commons License 2000.09.18 0 0 548
(((úgyhogy)))
Előzmény: yokes (547)
yokes Creative Commons License 2000.09.18 0 0 547
Daoldin, bocs! Tökéletesen igazad van.
Már vagy 5x kikapcsoltam magam, de látod, hogy Pigi nem bír elkussolni. Valószinűleg alpolgármester akar lenni. Szerintem 2 nap alatt állítaná fejre a várost, úgy hogy szerintem inkább Baján kéne próbálkoznia.
Előzmény: Daoldin (545)
Wéber László. Creative Commons License 2000.09.18 0 0 546
Nem off topic-nak szánom hozzászólásomat. Ezért, ha mégis az volna, elnézést mindenkitől, akit ezzel kizökkentenék a jelenlegi gondolatmenetből.
Igazából véleményeket szeretnék gyűjteni. Kíváncsi volnék arra, hogy akik mostanában ifjúsági szálláshelyen, táborban laktak-aludtak-nyaraltak, milyennek minősítik az ezekben tapasztalható körülményeket.
A háttér. A mai Magyar Hírlapban megjelent egy cikk az ifjúsági szálláshelyekről. A cikk szerzője a múlt héten érdeklődött az én tapasztalataimról (egy fiatalokkal foglalkozó országos szakmai szervezet képviselőjeként nyilatkoztam). Sajnos nem pontosan az jelent meg, amit én elmondtam, de összességében rendben van.
Aztán nem sokkal ez előtt felhívott Szabó László államtitkár úr (ISM) és megkérdezte: miért nyilatkozom én azt az ifjúsági szálláshelyekről, hogy siralmas állapotúak? Azt is mondta, hogy nem kellene ilyet nyilatkoznom. Mert nem ismerhetem az összeset.
Ebben igaza van. Az elmúlt 3 évben csak 6-7 ilyen helyen jártam.
Ez a telefonhívás is azt erősíti, hogy egyazon dolgot többféleképpen lehet értékelni. Ami helyes is.
Nos, kinek milyen tapasztalatai vannak e téren? Én fogtam volna ki azt a néhány lepukkant helyet, és az összes többivel minden rendbenn van? Komolyan érdekelne mások tapasztalata. Akár emilben is! Köszönöm!
WL
Daoldin Creative Commons License 2000.09.18 0 0 545
mostanában egyre kevesebb lelkesedéssel olvasom a topicot...
valahogy már nem tudom követni az elhangzottakat, keverem, hogy ki kicsoda, és egyáltalán.
Emlékeztek még mi volt az eredeti szándék? Együtt, ha mást nem kritikával, ötletekkel, tanácsokal, próbáljunk javitani azon, hogy ne legyen Veszprém unalmas, szürke város.
Szóval lécci, hagyjátok ezt a vitát (amúgy már nem is tudom miről hadováltok, tán azért mert hamar eluntam?) és próbáljunk visszatérni az eredeti célhoz.
Kösz a figyelmet.
porcus Creative Commons License 2000.09.18 0 0 544
Üdv!

A bajai topicból citált szöveget a könyezetébol kiemelni finoman szólva sem volt szerencsés.
A bajaiak, akik egyébként közel 50 különbözo témakörben nyitottak topicot (Vp.-7), jelenleg ebben a témában 3500 hozzászólásnál tartanak. Pedig ugyanannyi idosek mint mi.
Annak a topicnak a kezdeteitol fogva deklarált játékszabálya a felvállalt személyazonosság volt.
Az oda írogatók nemcsak betartják ezt a szabályt, hanem egységesen be is tartatják azokkal, akik nem ilyen módon mutatkoznak be.
Farkas Zoltán hosszú ideig csak felvett nevét volt hajlandó használni, annak ellenére, hogy többször kérték, figyelmeztették az alapszabályra. O ehelyett következetes "tanero" nick-néven írogatott, több esetben sértegetett.
Ezért többször le is moderálták. (az INDEX szerkesztosége)
Szóval a hangulat ezért mérgesedett el.
És hát nemcsak Veszprémben, hanem Baján is vannak vérmesebb természetu emberek...

Kicsit úgy tunik elbeszélünk egymás mellett.
Az elso felvetésemet azzal zártam: íme van egy ötlet, ha gondoljátok folytatom. (pontosítom)
Azóta csak zsigeri reakciók voltak, ez pedig nem használt a dolognak.
Pedig amit mondtam megáll a lábán, azzal együtt, hogy én is követtem el hibákat.

porcus

Előzmény: yokes (541)
porcus Creative Commons License 2000.09.18 0 0 543

Yokes!

Szelíden türelmes, rávezetô érvelésed meggyôzött arról, hogy rosszul gondoltam én ezt az internetes dolgot.
De azért van még néhány homályos folt.

Itt ez az újság, ez a Civil a Pályán. Ennek az elsô számában jelent meg egy írás VESZPRÉM - INDEXEN címmel. (bozsix tollából) Ebben a topicról, a Fintoros találkozóról, és az azt követô eseményekrôl van szó.
Teljes terjedelmében itt megtalálod:
http://www.vpmegye.hu/civilhaz/cap/2000prob

Idézek neked a cikkbôl.
“... a Séd Tv február 15-én élô adásban kérdezte a Fintor-beli találkozóról Asztalos alpolgármester urat és a civilek képviseletében Jokesz Antalt.“

Kik azok a civilek akiket Te ott, számomra akkor szimpatikusan képviseltél?

Azok, akik nick-nevekkel elindítottak valamit a topikon, és akik miatt a város vezetése a találkozót javasolta?
Vagy azok, akik közülük el is mentek a beszélgetésre, tehát arcukat adták a véleményeikhez?
Ismerted ezeknek az embereknek a saját nevét?
Vagy csak a nick-eset? Amelyik mögött bárki, akár többszörösen szerepet és nevet cserélt személy is rejtôzhetett?

Azt is szeretném megtudni, hogy a cikkben idézett szövegrészek -Amit elsôként kérünk és amit Amit vállalunk - szerzôje Te voltál-e?
Ha igen, akkor Te vagy a topik 237. számú bejelentkezésben megfogalmazott, véleményem szerint máig iránymutató ^kiáltvány^ szerzôje is egyben.
Hiszen a kiemelt szövegrészek innen származnak.
(A bejelentkezés ugyan más nevén történt, de kétlem, hogy az a Muraktól származna.)
A szöveg sajnos nincs aláírva, viszont következetesen többes szám elsô személyben beszél.

Miután ezek a mondatok az interneten jelentek meg, csakis a topicban nick-névvel írogatók egységes vélekedésének, és közös szándékának megnyilvánulása képpen foghatóak fel.

Ekkor “mi“ KÉRTÜNK:

“tájékoztatást arról, kivel konzultálhatunk az önkormányzat választott képviselôi közül?“

és VáLLALTUNK:
“lehetôleg politikamentes diskurzus fenntartását a város vezetésével, és a kritika gyakorlásának joga mellett a folyamatos ötletadó együttműködést - keresve a jogi vagy törvényi módját e tevékenység legalizálásának.“

Kérlek magyarázd el nekem, hogy egy csupán nick-nevekkel szereplô, egymást sem ismerô társaság miként teheti ezt meg?

Deginkább azt szeretném megtudni tôled, hogy Te, aki mindezeket akkor következetesen végiggondoltad, most hogyan találnál megoldást erre a problémára? Szerinted hogyan lehet feloldani azt az ellentmondást, amely az általad korábban megfogalmazottak, és a most védett anonímitás között fennáll?

Számomra ez okoz gondot. Bölcsebb vagy nálam, ezért kérlek magyarázd el nekem. Talán meg is fogom érteni.

porcus

Előzmény: yokes (541)
ty Creative Commons License 2000.09.18 0 0 542
Kedves Porcus!
Nereusz idevillámlott, hogy kerestél.
Nem akartam goromba lenni, de az újságírók mindig kiborítanak.
Ezennel bocsánatot kérek!
Más: Nem volt igazam a librettót illetően - sem.
Úgy hallottam, ráadásul egy Ranolder-díjastól, hogy már megtörtént,
sőt összetrombitáltattak ez alkalomra és megkapták. A Ranolder-díjasok. Ingyen. A librettót.
Ez igaz?! Várucca…
Írnál erről, kedves Zoltán, valamit bővebben?
Lehet villámlani is. Meg mennydörögni, de ne nereusz telefonján.
Lelkes hívetek: ty.
Előzmény: porcus (529)
yokes Creative Commons License 2000.09.18 0 0 541
OFF - OFF - Bocs. Bár végtelenül rühellem az egészet, de napok óta nyomaszt ez az egész közéletesdi "vita" a topikon. Azóta beleolvastam a Bajai régió kötetlenül - saját névvel című topikba. Megtettem többször is, de néha nem hittem a szememnek. A Bajai régióról azóta a Szelid motorosok kocsmai jelenete jut eszembe (amikor a két ismeretlen motoros napközben betér egy kisvárosi kocsmába, ahol a helyi civilek nézegetik, mustrálgatják, cikizik, majd később, az éjszaka sötétjében - elalvás után - jól agyba-főbe verik őket.) Persze nekem túl bő a fantáziám, de én még láttam naponta végigsétálni a Kossuth utcán Papjancsit. Na de semmi csúsztatás! Maradjunk csak annyiban: a stílus, az ember... Képzeljünk el egy kissé szerencsétlennek tűnő provokátor nick-et, amint többször próbálkozik a topikon, végül kiderül, hogy ő Farkas Zoltán néven mégiscsak ténylegesen létező bajai. Idézem, amint a forradalmian "közéleti és demokratikus" topikot elindító úr kommentálja ennek a bajai lakosnak immár a saját nevű bejelentkezését:
Mijo | 2000-09-08 20:56:46 (3687)

Kedves Hölgyek és Urak, igazolom, hogy Farkas Zoltán a saját állításának megfeleloen él városunkban, tévedtem/tévedtünk amikor másképp vélekedtünk ! De ! Hogy én nem fogok elnézést kérni emiatt tole, az is hétszentség, mert ha valaki személyeskedoen pökhendi módon közeledett ehhez a fórumhoz, akkor az o volt.
Farkas:Tehát elöször saját porta körül kellenne takaritani és nem mások után rendorségi modszereket is igénybe vevo modszerrel nyomozni.
Mijo:Kicsifiam, ezt talán bízd rám, túl sok energiát fektettünk többekkel együtt ebbe a fórumba ahhoz, hogy önmagukat eleve gyanúba kevero figurákat csak úgy hubelebalázs módjára elfogadjunk. Arról, hogy téged az atyaisten sem ismer az általad tömören eloadottak alapján, nem én tehetek, valamiféle segítokészséget illo módon mutathattál volna te magad is a nyílt színen, vagy egy kurva telefon erejéig jelét adhattad volna létednek. Vagyunk mi is páran éppen elég régóta ebben a netvilágban ahhoz, hogy ne éljen bennünk adott esetben bizalmatlanság. A te eseted ilyen volt ! Tehát: visszautasítom hogy bárki is nyomozott volna utánad, ahhoz túl jelentéktelennek tünsz, de a kellemetlenkedok távoltartása igenis feladatunk, mindannyiunké olyanoké, akik nálad nagyobb hittel és bizalommal veszünk részt az itteniekben.
Farkas:Bár mint tudom ez nem állhat messze töled.
Mijo:Ha megkérhetlek, a velem kapcsolatos ilyen és hasonló jellegu sunyi megjegyzéseket mellozd, nem hinném hogy te engem egyoldalúan olyannyira jól ismersz, hogy alapod lehessen ilyen jellegu kijelentésekre !
Farkas: Nem akartam, de irtam neked a bemutatkozó oldalkra ismét, remélem elolvasod szeretnék inentol nyilt kártyákkal játszani ellened.
Mijo: Ahhoz te túl öcsi vagy kicsikém, a nyíltkártyás variánst már alapjaiban elbasszorintottad, különösen ami az ellenemséget illeti ! Nekem te már csak maradsz egy kis sunnyogó okostojás, aki legfeljebb a kukilijával játszadozhat ..., persze csak úgy a "számok" jegyében !
Farkas: Én nem azért támadtam meg Márfai Pétert, mert nekem az jóleset, hanem mert tudom, hogy o a Pénzügyi és Gazdasági Bizottság elnöke is igy nagyobb beleszólása van a város életébe mint nekünk kivül álloknak.
Mijo: Nem is tudtam, hogy te ilyen agresszív természetu vagy, hogy afféle támadó szándékkal próbálsz tenni a városért !? És a Márfai Péter tud errol ? Észrevette már ezt a mélytüzu vehemenciát ? Lehet, hogy lesz egy-két szava oneki is hozzád, ha ezt az érzetet erosíted benne :)!?
Farkas: Én telefonon veled soha nem fogok beszélni, legfeljebb hacsak te felnem hivsz engemet.
Mijo: Ugyan már mi a franctól éreznék ilyen kezdés után késztetést magamban :(((?
Farkas: Kár egyébbként Matkovics úrat ebbe belekeverni mert szerintem ez kettönk ügye.
Mijo: A Korcit te ne féltsd, o is többdipós, mint te, csakhogy o ezekkel a kezében tudja azt, hogy az egyébként egy bé-vel, az urat pedig rövid u-val íródik, hogy a többi hemzsego pedagógushoz méltatlan stilisztikai és nyelvi zagyvaságot ne is említsem :((! Hogy lehet kettotök ügye bármi is, ha mégcsak nem is ismer téged ?
Farkas: Amennyiben kizársz akkor tényleg álnév alatt fogok majd bejelentkezni mondjuk egy olyan emberén aki ezt nem olvassa de elfogadott személyiség. Ez jobb lenne.
Mijo: Zagyva, következetlen, alig értelmezheto, de kifejezetten zsarolás ízu ..., jó lesz ha tartózkodsz az ilyen jellegu fenyegetésektol ! Farkas: És amennyiben nem lesz rolad egy véleményem és abban nem lesz köszönet.
Mijo: Figyelj öreg, mit képzelsz magadról, jó lenne, ha bovebben kifejtenéd, mit értesz ez alatt a "nem lesz köszönet" dumád alatt !? Izgatottan várom, márcsak amiatt is, hogy ez alapján kialakuljon egy konkrét véleményem rólad ! Mert most még csak sejtéseim vannak .... Mijo

Történik Magyarországon, 2000-ben, egy évtizeddel a rendszerváltozás után... Porcus=Pigi=Bánlaki Ildikó barátnőnk hosszas tanulmányozás után - tehát tudományos alapokon - végre bevezeti itt Veszprémben is bajai puszipajtásainak előremutató, közéleti demokráciáját, net-stílusát és indulatait. Mert elég a "periferikus szegmensből"! Éljen a "Tisztességes Fórum"! Viszont nem szívesen lennék "civil" ezen "a pályán". Nick-ként sem. (yokes-OFF)

Előzmény: Matkovits (540)
Matkovits Creative Commons License 2000.09.18 0 0 540
Miközben szépen hasbarugdaljátok egymást, szépen nő - talámn ettől is, mert vitára ingerel - a topic forgalma. Porcus mondandójával (529) alapjában egyetértek, ingerültségével kevésbé. (Menthetik; olyan napok, fájdalom a jószándék félreértéséért, szerelmi bánat, stb.)
Yokes pedig azt csinálja, ami ellen tiltakozik - jelesen vállalja nevét - ezzel pontosan magát váfolja, mert személyének nyilvánosságra hozatalával nyomatékosít. Fenét; nemcsak azt csinálja, a maga módján harcol ezért a topicért -és amit jelent - ez pedig TETT.
Amellett, hogy nem kellene baromságot állítani; "kovácsolod a szerencsédet" ,"a személyiségüket nem tudó, nem akaró, vagy nem képes személyiségeket kizárniˇ" (olvasd; elmegyógyászati eset, - mármint a tudó és a képes, ami ugyanaz, mégha többféleképpen is mondod, - a nem akaró pedig mit akar), mint ahogy az is jó nagy marhaság, hogy az Index diktál. Az Index (ha van ilyen és nem inkább vélemények hol ilyen, hol olyan összessége) örül a bajai topicnak és támogatja így bíz' ott a nevem, munkahelyem, beosztásom (Baján egy könyvtár van és az e-mail címem feloldása aevk=Ady Endre Városi Könyvtár), a periferikus szegmens helyett pedig nem tudok jobb kifejezést. Gondolom ma már tart ott az emberek műveltsége, hogy lefordítsák. Nem biztos, hogy a net csak gügyögésre, netán anyázásra való. Arra való, hogy egy magát valamennyire is tartó ember civilizáltan írjon bele, vitatkozzon általa. Mindketten vitatkoztok, csak néha elszáll az agyatok. Minek?
yokes Creative Commons License 2000.09.18 0 0 539
Ja, bocs! ("Égve hagytad a folyosón a villanyt.")
István, a rokk= OFF
VESZPRÉM = ON
(Ha szavazni akarsz, kapcsold vissza!)
Előzmény: yokes (537)
Eddybubci Creative Commons License 2000.09.17 0 0 538
OFF
( Hová tettem a magyar nyelvem ? )
Helyesen : kellett , egyben
ON

Előzmény: yokes (537)
yokes Creative Commons License 2000.09.17 0 0 537
ROKK-TOTÓ KÉRDŐÍV
Kovács-Asztalos: István című rockoperájáról
(összesítése itt a VESZPRÉM /Isván, a rokk!/ topicon)

Értékelés 0-tól 5-ig (lásd alul)+ esetleg nagyon-nagyon rövid megjegyzés

1 - Zenei világa
2 - Hangszerelése
3 - Dalszövegek
4 - Zene-szöveg kapcsolata
5 - Előadás
6 - Főszereplők szólói
7 - Színészi teljesítmény
8 - a/Jelmez
b/Díszlet
c/Világítás
9 - Rendezés
10 - Történelemszemlélete
11 - Aktualitása
12 - Közérzetem az előadás alatt
13 - Koreográfia

Pontértékek kb.:
0 - Otthagytam az előadást
1 - Qrv@ mérges vagyok!
2 - Szörnyű! Mennyibe került ez?!
3 - Hallottam (láttam) már jobbat is
4 - Jó (Megvenném CD-n is)
5 - Szuper! Várom a folytatást!

Plusz 5-10 mondatos szöveges jellemzéssel, véleménnyel már lőheted is fel a topikra!

Előzmény: yokes (535)
Eddybubci Creative Commons License 2000.09.17 0 0 536
13 - koreográfia ( értékelésem : 6 )

javasolnám a 8-at külön értékelni.

tehát :
1:5
2:5
3:1
4:3 - nagyon sokat kellet dolgoznia KA-nak
5:3
6: női :2
férfi :4
7: 4
8 a:5
b:3
c:4
9: 2
10:1! Azt a világot sem érti, meg a mostanit sem
11:2
12 :3
13 : koreográfia 6 Krámer szokás szerint fantasztikus

Gyenge libretto. A jellemek ábrázolása zavaros, általában nincs cselekmény. A zenei világ szép, kreatív, a hangszerelés profi. A szinészi játék általában jó, a női főszereplő sajnos .... A tánckar nagyon jó, a koreográfia szokás szerint igen-igen jó. A jelmezek kiválóak, nekem a diszlet nem tetszik - kicsit heavy metal - , azonban tagadhatatlanul praktikus ( tájolás !), nagy előnye, hogy tágítja a színpadot. ( és persze a Gizelláé is egyebn ). A világítás-hangosítás jó.
Vannak benne kifejezetten profi jelenetek ( pl. követek ) kár, hogy a szövegkönyv szerint ezek kicsit bugyutácskák.Úgy tudom, az eredeti szövegből sokat húztak, SZVSZ többet kellet volna.
A magyar nyelvet nem ismerők számára valszeg igen kellemes este !

Előzmény: yokes (535)
yokes Creative Commons License 2000.09.17 0 0 535
Szóval, ha Porcus szerint nincs róla tisztességes kritika, mondjon ítéletet a néző. (Az is egy vélemény, ha erre senki sem hajlandó.)
Nézze már meg aki dícsérni vagy szapulni akarja (saját néven vagy nick-ként) a vitatott művet.
Aki meg látta, töltheti is ki az alábbi próbaívet:

ROKK-TOTÓ Kérdőíve (összesítése a VESZPRÉM / Isván, a rokk!/ topicon)
Pontozásra javasolt szempontok:
1 - Zenei világa
2 - Hangszerelése
3 - Dalszövegek
4 - Zene-szöveg kapcsolata
5 - Előadás
6 - Főszereplők szólói
7 - Színészi teljesítmény
8 - Jelmez, díszlet, világítás
9 - Rendezés
10- Történelemszemlélete
11 -Aktualitása
12- Közérzetem az előadás alatt
13- Egyéb szempontra javaslat????

Pontozás:
0 - Otthagytam az előadást
1 - Qrv@ mérges vagyok!
2 - Szörnyű! Mennyibe került ez?!
3 - Hallottam (láttam) már jobbat is
4 - Jó (esetleg megvenném CD-n is)
5 - Szuper! Várom a folytatást!

Plusz 5-10 mondatos szöveges jellemzéssel, véleménnyel már lőheted is fel a topikra!

Előzmény: heki (533)
yokes Creative Commons License 2000.09.16 0 0 534
Mikor?
Persze csak akkor, ha topik összes nick-je is ott lesz (az alkalomhoz illő szolíd fekete napszemüvegben vagy nem feltünő álarcban), az előadást követően pedig az eseményre összeállított kérdőívet kitöltik, majd rövid szöveges (elfogulatlan és tárgyilagos) összefoglaló véleményüket felteszik ide az ideiglenesen István-rokk címre keresztelt topicra. Ace, szponzort keresünk!
(yokes)
Előzmény: heki (533)
heki Creative Commons License 2000.09.16 0 0 533
színházlátogatást szervezek az István c. rokkoperára
zenebuzik jelentkezését várom
heki Creative Commons License 2000.09.16 0 0 532
élvezjük a meccset

jokesz ne menny ki
"maradjatok együtt maradjatok együtt"
skandálta több tízezer rajongó
jokesz illés antal a billentyűk fölött megtörölte (amúgy fotogénen) gyöngyöző homlokát,(mint megannyi drágakő-csepp a homlokon) és mosolyogva ámbár párás szemmel nézett ki Szörényi Porcusra... Ildi meghatottan rebegte a mikrofonba:
-gyerekek... ez nagyon szép volt...köszönjük... de vége...
-NEEEEM! MARADJATOK EGYÜTT!- kiáltott a több tízezernyi rajongó, (mindegyik önkormányzati tisztségviselő, vagy a miniszterelnöki hivatalban dolgozik)

yokes Creative Commons License 2000.09.16 0 0 531
Porcus!
Reggelre rájöttem, hogy valójában miért nem tudlak komolyan venni, pedig lehet, hogy nem is vagy annyira hülye.
Olvasd el például ezt a mondatodat:
"...Az internetet pedig addig nem veszi komolyan, ameddig az megmarad a nyilvánosság periferikus szegmensének."
PERIFÉRIKUS SZEGMENS
Te! Hát ez gyönyörű! Hogy bírod magad ennyire komolyan venni röhögés nélkük?
Előzmény: porcus (528)
yokes Creative Commons License 2000.09.16 0 0 530
Na!
(Porcuska, hülye vagy, minek irkálsz? Már itt rágtam le tíz körmömet, hogy talán vérig sértettelek, és úgy alázol meg, hogy nem reagálsz. Most viszont tovább folytathatom a "hasbarugdalást" - örüljenek már Asztalosék is, hogy a két barom omlasztja a topikot.(Amit álmaidban te "porcus-topicnak" hiszel, de ébresztő: a topikot fotexzoli jegyzi. Tényleg, miért nem nyitsz te is egy topikot, ahol az összes rendszabályodat bevezetheted és kiélheted ambícióidat? Biztosan feljelentkezne rá az egész önkormányzat. Saját néven.)
Apropó: Asztalos! Úgy látszik, hogy így vagy úgy mindig körülötte forog a világ.
Idézlek: "- megint megkérdezem, miért nem lehet saját névvel vitatkozni a szupermarketekrol, vagy az Asztalos muveirol? És ha már itt tartunk. Szerinted szemtol szembe megmondta neki már bárki is, hogy ha jogilag nem is kifogásolható egy kulturális ügyekért felelos alpolgármester részérol ha a városa háziszerzojeként muködik, de etikailag mindenképpen kifogásolható, összeférhetetlen ez a tevékenysége? (Abban viszont igazad van, hogy én sem.) Itt még tisztességes kritika sem íródott ezekrol a munkákról. Mert szemtol szembe nem megy. Miközben mindenki beszéli. Álnéven. Úgy, ahogyan te azt ajánlod.
Kezdjük a végén (már unom!): én saját nevemen vagyok itt és nem ajánlottam senkinek, hogy álnéven jelentkezzen (az Indexen amúgy is ez a természetes), azt meg végképp nem, hogy hülyeségeket beszéljen. Megismétlem: a szövegek stílusa minősíti a tartalmat és nem az aláírás, ezt kell minden (a neten és bárhol) megnyilatkozónak megtanulni - és nem fordítva, ahogy a bajai modellel te is sugallod: megosztani a véleménynyilvánítókat és a bármilyen okból személyiségüket vállalni nem tudó, nem akaró vagy nem képes embereket kizárni a szabad véleménynyilvánítás köréből! Mi más ez ha nem az erőszakosak, a hatalmon lévők, az "írástudók" diszkriminációja, a meglévő struktúra lebetonozása egy alapvetően nyílt on-line kommunikációs csatorna korlátozása révén - ráadásul demagóg módon a "közéleti demokrácia" zászlaja alatt. Ismerős módszerek, nemrég szocialista demokráciának hívták. Ugyanakkor meglehetősen abszurd és nevetséges ez az egész saját nevet megkövetelő modell akkor, amikor bármilyen komoly ügyben, név nélküli feljelentéssel is megindíthatod a bűnüldöző apparátust. De fordítva is működik: ha a topikon nick-névvel sérti valaki a személyiségi jogaid (nem a hiúságod!) akkor a Ptk. szerint te is feljelentheted - kiderültek már az interneten ennél komlikáltabb dolgok is. És most figyelj: (egyelőre) örülök, hogy veszprémi vagyok és nem Baján lakom! (Te meg íratkozzál be még valamilyen kommunikáció- és médiumelméleti posztgraduálisra, hogy ne ülj fel minden baromságnak - ha már "az átkos szocializációs mellékterméke" nem lehetsz -, de szerintem rajtad már ez sem segít...)
Veled ellentétben nem a topikon kovácsolgatom a szerencsémet, de (két "repülőszerencsétlenség" között) néha elolvasgatom a helyi véleményeket is. Engem tényleg nem érdekel, sőt zavar, ha tudom, hogy az ilyen-olyan megnyilvánulás mögött milyen fizimiska vagy egzisztencia áll. Most azonban már mindenki tudja az egyenletet, hogy Porcus=Pigi= Bánlaki Ildikó. És akkor most mi van?????????????????? Dobjunk fel? Nekem ez abszolut nem hiányzott... De neked ennyi sem elég és ilyen stílusban reagálsz le dolgokat:"Ki is vagy te? Lélekvándorló keverc-kavarc? Az általad megszólítottak saját nevükön szerepeltek. Te meg elbújtál." (514) Ezt a provokáló stílust és bunkóságot magam is megirigyelhetném, nem igaz? Úgy viselkedsz a neten, mint az a bizonyos állat a porcelánboltban. Az Index egyik legfontosabb alapszabálya az "álnéven" történő véleménynyilvánítás, a valós személyiségek adatainak minden körülmények közötti védelme: "Tilos bárki valós, bármely személyes adatának (pl. név, munkahely, lakhely, beosztás) engedély nélküli közzététele. Ez azonnali törlésre kerül. A nyilvánosságra hozó nicket a moderátorok automatikusan letiltják. Amennyiben az érintett az Index bármelyik Fórumán maga hozta nyilvánosságra IRL adatait, ezt a közlést hivatkozás esetén, forrásként meg kell jelölni. Az adatok tulajdonosának módjában áll ez esetben is adatainak teljes körű törlését kérni, amennyiben IRL viszonyaira káros hatású adatainak adott szövegkörnyezetbeli megjelenése."

Ja, és Asztalos... (Meglátod, előbb lesz ez "Asztalos-topic", mint "Porcus-topic", bármennyire is szeretnéd!) Ütik vágják mint a répát, reméljük talán nem fog belehalni a topikba sem. DE... Mit is kellene neki megmondani? Mit beszél mindenki? Mert azzal végképp nem értenék egyet (már megint!?) amit írtál. Miért ne művelhetne bárki bármilyen művészeti ágat? Azért mert közben a helyi politikai közéletben reflektorfénybe került, miért kellene a másik vagy harmadik énjét megtagadnia? Miért nem képzelhető el (jó-jó nehéz, de mégis!), hogy egy politikus is emberből van, sőt, alapvetően humán képzettsége és beállítottsága mellett esetleg még lelke is van? Bármilyen gyanús leszek, komolyan gondolom, hogy függetlenül attól, hogy szakmailag jók vagy rosszak ezek a művek, mint alkotó embernek joga van egy alpolgármesternek is létrehozni és bemutatni a munkáit. Abból, hogy Asztalos-művekről nem jelent meg komoly kritika, semmilyen messzemenő politikai következtetést nem lehet levonni, ugyanis általában a megyében évtizedek óta nincs jelen semmilyen művészeti ágban komolyabb kritika. A napilapoknak nem feladatuk, ha bármiről írnak, akkor a "Mari néni is megértse" színvonalon dícsérnek elvtelenül agyba-főbe mindent. Azt talán még elhiszed nekem, hogy ez dícséret hosszabb távon sokkal rosszabb az alkotóknak, mintha cikiznék. Ráadásul túlzás mindenhol Asztalos-műveket emlegetni, hiszen egy (rock)operát elsősorban a zeneszerző nevével jegyeznek, az pedig Kovács Attila munkája. A zenei kritika meg különösen kényes téma egy ilyen "zenés városban". (Bár zenebuzi vagyok, műfaját tekintve abszolut érdeklődési körömön kívül esik, nem is láttam egyik rockoperát sem, így még szidni sem tudom. Látta valaki? Milyen?) De ha már etikát emlegetsz, a mű finanszírozása körül biztos lehetne kifogásokat keresgélni, én azonban itt nem a rockoperán lovagolnék, hanem azon a szemléleten, kultúrafelfogáson és egyre szűkülő finanszírozáson, amibe ez az összeg - és mű - belefér. Ez meg nem egyedül az alpolgármesteren múlik. Ebbéli gorombaságaimat meg már elsütöttem neki is, meg jóval lejjebb (223) itt is. Ráadásul ez az egész millenniumi elájulás ismét ugyanannak a felkent klikknek a zsebébe hajtja a lét - ne aggódjon senki: jogszerűen, profikkal van dolgunk.
Namost, mivel nem a neten lakom (és repülőszerencsétlenség sem volt), remélem ezzel befejezhetem topikos működésem: Bánlaki, ha valamivel megbántottalak, nyilvánosan kérek elnézést! Sokkal jobb mindenkinek, ha a topik a szokásos hétköznapi tempójában csordogál - nick és saját nevekkel egyaránt. Csókol: J.A.

Előzmény: porcus (528)
porcus Creative Commons License 2000.09.15 0 0 529
"ty"!

Miközben írtam a Jokesznek címzett válaszomat, te megeloztél. Ezért kénytelen vagyok mégegyzer bejelentkezni.
Nem vagyok újságíró, és nem is szeretnék azzá lenni.
Elobb biológia-rajz szakon, majd politológián végeztem. Most foképpen texit-iparmuvészettel foglalkozom.
Újságba cikket eddig háromszor írtam. (egy Asztalos-interjú, egy civil akció, egy Baja, mind egy nonprofit civil újságba)
Szerkesztettem, valamint politilógia tanulmányokat írtam, foleg a választási kampánystartégiákról, meg volt helytörténet is.(Balatonfüred)

Szerinted korrekt, ha valakit ilyen szálra kényszerítesz?

- önmagadat minosíted amikor anoním sértegetsz.

Tessék kérem, hát nesztek a nick-név elonyei.

porcus-pigi-bi

Előzmény: ty (527)
porcus Creative Commons License 2000.09.15 0 0 528
Yokes!

Csúsztatásokkal te élsz, kezded apróbbakkal, majd egyre nagyobbakkal folytatod. Ráadásul személyeskedsz, amivel alapveto helyzeti hátrányba hozol. Magyarán nem vagy becsületes játékos.
- a vitaindító szövegem nem felszólítás, hanem ajánlás, vagy kérés volt. (Ezzel kapcsolatban már korábban csúsztattál, de nem szóltam.) Amire lehetett volna válaszolni, elmagyarázni, hogy miért nem, vagy nagyon nem. Én is most tanulom, hogy mi a "net demokrácia", csakúgy mint te és a többiek. Nem tudom pontosan mi az, de azt igen, hogy te nem meggyozni akarsz az érveiddel, hanem letarolni, megszégyeníteni, túlkiabálni engem.
Nem sok esélyt hagysz nekem.
-az újságot Oláh Miklós hagyta neked.
-a lap lekeresheto a neten, bár lehet a legfrisebb számra kicsi várni kell -- Csikér Bt.
(Civil a pályán)
-"Kezdjük a Hyde-parkos sánta hasonlatoddal: nem nagyon hiszem, hogy a Hyde park bejáratánál regisztráltatnod kell magad, majd anyakönyvi kivonatot és egy hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt kérnének a felszólalásod előtt." (Jokesz)
Miért, itt kérnek?
- nem az az alapkérdés, hogy a neten általában tisztességtelen-e egy felvett név használata, hanem az, hogy helyi, közélettel foglalkozó topicban elvárható-e a saját személyazonosság felvállalása avagy sem. Oszintén nem érdekel, hogy a te kedvenc topicodban - repülogép
szerencsétlenségekben... ki milyen felvett néven írogat.
- kocsmában, asztal körül valóban másképpen beszélünk. Én benne a városban leginkább azt tapasztaltam, hogy amint felállt valaki, azonmód róla fröcsögtek. Kis város, kis fazék, sok éhes száj. Sok pletyka, kevés kérdés.
"nem fáj a késednek a hátam?"
-" Az internet virtuális törzsasztalánál éppen az a kivételes, hogy ez a bensőséges viszony SZABADON LÉTREJÖHET BÁRKI KÖZÖTT, hiszen éppen a nick-nevek használatával (elvileg) anoním módon társaloghatnak és cserélhetnek gondolatot olyan különböző társadalmi és szociológiai rétegből származó emberek, akik az életben a "Jónapotszépidőnkvanma!" kapcsolatig sem jutnának el soha." (Jokesz)
- milyen igaz lenne, ha ma még nem lehetne szociológiai paraméterekkel pontosan körbehatárolni a netet használók körét. Ha tévednék kérem jelentkezzen az itt megfordulók közül az a személy, aki 8 általánossal betanított munkásként dolgozik, és esténként saját gépén vitorlázik a neten.
- az anonímitáshoz kötött bensoséges kommunikáció pedig csak magukat nem vállalni képes emberek (eseti) szükséglete. Mégegyszer mondom: nem a magánéleti, hanem közéleti topicról van szó.
- mint ahogy az is a veszprémi közélet része, ha a DC-rol van szó, vagy a moziról, vagy a Netti rendezvényeirol. (Eddig még szó sem volt direkt politikáról, erre a pontra te futtattad ki a vitát.)
- megint megkérdezem, miért nem lehet saját névvel vitatkozni a szupermarketekrol, vagy az Asztalos muveirol? És ha már itt tartunk. Szerinted szemtol szembe megmondta neki már bárki is, hogy ha jogilag nem is kifogásolható egy kulturális ügyekért felelos alpolgármester részérol ha a városa háziszerzojeként muködik, de etikailag mindenképpen kifogásolható, összeférhetetlen ez a tevékenysége? (Abban viszont igazad van, hogy én sem.)Itt még tisztességes kritika sem íródott ezekrol a munkákról. Mert szemtol szembe nem megy. Miközben mindenki beszéli. Álnéven. Úgy, ahogyan te azt ajánlod.
- "Abban a pillanatban, hogy odaírod a topikra a valós neved, megszűnt a varázs! "Az a hülye elvált részeges f@sz a negyedikről", vagy "az a nagyseggű okostojás, aki örökké nyomul - biztos hiányérzete van" leszel. (Jokesz)
A varázs bizony ott kezdodik. Hogy tudsz-e, hogy tudunk-e a dolog lényegére koncentrálni, és nem szemét eloítéletekkel hasbarúgni.
- egzisztenciális félelem? Hát az van. Ebben tökéletesen igazat adok neked.
- "A nyitott, valós nevű topik a megkritizált hatalom provokációja a net anonímitása ellen, ugyolyan provokáció, mintha a polgármester találkozóra hívja a nickeket." (Jokesz)
A hatalom nem szereti a nyilvánosságot. Addig érzi jól magát, ameddig fu alatt intézheti az ügyeit. (Minden hatalom, nem cak a veszprémi önkormányzat.) Az internetet pedig addig nem veszi komolyan, ameddig az megmarad a nyilvánosság periferikus szegmensének.
"...a hatalom logikája bagatellizál, mondván, "ezek csak néhányan vannak, a maguk véleményén kívül nem tudni kit is képviselnek.." (idézet tolem, a bajai írásból)
A dolog ereje éppen ott van, hogy az internet valódi nyilvánosságként muködhet, hitelét a felvállalt vélemény által megadva.
(Csak zárójelben... szerinted most olvassák nagyobb érdeklodéssel a topicot, vagy korábban?)
- Az meg már egyenesen paranoia, hogy a hatalom provokációjának éled meg az én felvetésemet.
- Az a fajta kommunikáció amit folytatsz, az elvek amiket védelmezel, éppen annak az "átkosnak" a szocializációs melléktermékei, amit annyira kárhoztatsz. Tanulj meg másképpen vitatkozni!
- "Lassan ott tartunk a hülye csúsztatásokkal, hogy a nick-néven szereplők köztörvényes bűnözőknek érezhetik itt magukat." (Jokesz)

Kedves Mindenki!

Szerintem nem tartunk ott, sem lassan, sem gyorsan, hogy mindazokat, akik nem saját nevükön "közéletieskednek" köztörvényes bunözoknek tekintenénk. (?) Én semmiképpen sem.
Volt egy felvetés, arra reakció.
A magam részérol nem gondoltam, hogy ilyen agresszív vita alakul ki belole.
Sajnálnám, ha a topic miattam halna meg, mert eleddigi önértékét (nick-névvel) én sem vitatom.
Elnézést kérek azoktól, akik a francba kívántak, mert nem erre vágytak. Valamint kifejezetten kínosan érzem magamat, hogy lassan "porcus" topicra változtunk.
A Jokesszal való kétemberes nyíltszíni vitát gyávaságból nem vállalom, mert bunkósbot ellen védtelen vagyok.
Viszont beszélgetni azt lehet. Azon ott leszek.
Amit eddig itt leírtam vállalom, a magam részérol a topicon errol ennyit, és .

porcus-pigi-bi

Előzmény: yokes (519)
ty Creative Commons License 2000.09.15 0 0 527
Kedves Porcus!
Nem tudom, hogy irodalommal foglalkozol-e?
Mivel ott a topicon volt szíves valaki elgagyogni, hogy egyike vagy jeles újdondászainknak, lehet, hogy írsz is.
Gé... nekem sem ízlésem. A jövő, és nem a mai kritikusok, dolga, hogy mindazt beveszi-e Gé-től és posztmodern barátaitól, amit olvashattunk tőlük, vagy nem.
Ami meg az újdondászokat illeti, őket meg én nem szeretem.
A közvélemény nevű renyheséget meg ki nem állhatom.
Az meg különösen jellemző, hogy innen, szóval a bivaly hasa mellől, kopogjam le neked a könyvlistát. Igazi újdondász-tempó.
Nincs neked valami becsületes foglalkozásod?
Persze, barátom, te ezzel se mégy sokra.
Kérd el a könyvlistát, aztán keresd a szerzőket. Nézd meg őket magadnak.
(És olvass. Lehetőleg klasszikusokat. Újabbak közül meg a Kommunizmus fekete könyvét tudom ajánlani, de te azt sem fogod szeretni.)
Az István librettója még nem jelent meg a V. u. 17 Kiadónál. Milyen boldogság volna...
Kellemes hétvégét:
tyi

Előzmény: porcus (525)
porcus Creative Commons License 2000.09.15 0 0 526
"ty"!
Még valami.
Ha nyílt titok volt, akkor miért csak utalgatsz rá, miért nem pötyögöd be ide szép komótosan mirol is beszélsz pontosan???

porcus

Előzmény: porcus (525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!