Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2303
JÓNAPOOOOT!
Előzmény: Hacsek (2302)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2302
JÓREGGEEEEEEEELT!
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2301
Úgy van, Stoki!
A hagyományos paraszti építészet igen racionális, hogy ne mondjam funkcionális volt. A terek pont akkorák, hogy ne kelljen fölösen fűteni. Pompa sehol, legfeljebb fafaragás, tulipános mázolás stb.
A zsellérnek kisebb gondja is nagyobb volt annál, hogy az ő háza nagyobb vagy mutatósabb legyen a szomszédénál.

Ha pedig más unja a vitánkat, szóljon bele!

Előzmény: stoki (2300)
stoki Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2300
Jó kis vitánk van a többiek biztosan unják már ...:)))

Igen, igen értelek, de szerintem egy csorónak is vannak lehetőségei ahhoz, hogy szép legyen a háza...
Én igazi ómagyar paraszti családból származom (időnként meg is látszik) és például én nagyon szeretem a parasztházakat is...HA - gondolom jártál már - elmész a szentendrei skanzenbe az egy csodaszép világ a maga módján...Egy kis tornác, egy kis boltív, egy kis nádtető, szépen kimeszelt külső, belső, faragott ablakok...és ezek nem nagy pénzek...
Na most én ezeket hiányolom...Erre jó példa Érd egyes része...Mint egy lepratelep...Ház, benne kocka ablak, tető, gyári funérajtó és kész...Ettől tudok kiakadni...De pl. nemrég egy magazinba láttam egy frankó kis megoldást...Egy parasztház és az ajtó, illetve ablak körül faragott szegélylécek...Namármost ehhez nem kell iszonyatos befektetés, de az épület iszonyúan menő lett...Én erre gondolok...Legyen a lehetőségekhez mérten csini az épület...És ezek tényleg nem nagy pénzek véleményem szerint.
NEm tudom, régen ügyeltek a kinézetre, pedig régen a parasztoknak tényleg nem volt nagy vagyonuk...

Előzmény: Hacsek (2299)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2299
Stoki!

Én is arról beszélek, amiről részben te!
Ha valaki gazdag (a helyi viszonyokhoz képest) és nem is szégyelli, akkor annak legyen gazdag háza kívül-belül, építsen és rendezzen be palotát!
De a magyar átlagfaluban inkább az a helyzet, hogy "Csatornabekötésre nem költünk, kell a pénz a toronyra!"
Érted ugye mire gondolok? Én nem a változatos formavilág ellen vagyok, sőt!

Egyébként, ha már Amerikát emlegeted: az amerikai útmenti kisváros nem szép házakból áll, de ott szinte senki sem állandó lakásban lakik, csak használja, míg ott van dolga.

Előzmény: stoki (2298)
stoki Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2298
Ezt most nem értem...:)))
Ezt pont egy építész kérdezi tőlem...???:))

...hát hogy nézne ki egy falucska, ha a családi házai fabódék lennének...
...nem szebb a szemnek, ha az ember olyan épületek között mászkál (még ha nincs is pénze) amelyek kellemesek a szemnek...
Nálunk a 18-ba vannak ilyenek és nagyon kellemes ott sétálni...és van olyan hely is, ahová éppen azért nem sétálok a gyermekkemmel, mert nem tudom ki üt le, olyan a környék kinézete...
VAgy : utálom, amikor egy városrész dúsgazdag és ilyen 3 méteres tömör kerítések veszik körül a telket, hogy még véletlenül se lehessen belátni...
Hát nem szép például Amerikában azok a kertvárosrészek, ahol nincs kerítés és szebbnél szebb házak sorakoznak egymás szomszédságába???...Az én hangulatomat jelentősen befolyásolja a családi házak kinézete...Ezért tartom fontosnak, hogy jól nézzen ki !!!

Előzmény: Hacsek (2286)
Gandika Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2297
Hát még én hogy örülök neked!
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2296
Szervusz tündérke!
Örülök, hogy látlak!
Előzmény: Gandika (2295)
Gandika Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2295
Szerbusz hacsek!!!!!
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2294
Kedves őrangyal!
Ez remek kérdés! Megengeded (bocs, itt mindenki tegeződik), hogy a kérdésedet feladjuk rejtvénynek az Építőmester című újságban? Biztos lefényképeztétek a dolgot! Ha el tudnád küldeni...
őrangyal Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2293
Köszönöm, tacsa!

Nálunk a körbetéglázott kerti csap nyomócsövét lopták ki a földből egy méter mélységig, ahol vízszintesbe kanyarodik. De még jó, hogy előtte megtalálták a kerti víztelenítőt, és azt nem lopták el, hanem elzárták.
Hogy van valakinek arca ahhoz, hogy más kertjében egy méter mélyre "lenyúljon" egy vízcsövet! Egyáltalán milyen szerszámmal vághatta el? És sehol nem volt egy csepp kifolyt víz! Ilyet hallott már?

Előzmény: tacsa (2290)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2292
Kösz, tacsa, megjött a téglás. Már olvasom is...
Előzmény: tacsa (2290)
Arabella Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2291
Köszönöm Tacsa!
Több mint való, hogy hétvégén kimegyünk és ha lehet, akkor bérlünk egyet.
Építészmérnökünk lerajzolta metszetben és alaprajzban, hogy hol kell majd "ásni":)
Még jó, hogy eddig nem kezdtük el.
Arabella
Előzmény: tacsa (2290)
tacsa Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2290
Sziasztok!

Kedves Arabella!

A szerszám-bérléshez egy lehetőség: BRICCO STORE, a budaörsiben - az áruház-részen - hátul az ablak-ajtós résznél, bejárattal közel szemben. Sem az árakat, sem a választékot nem tudom, de ha úgyis arra jársz, érdemes megpróbálni, hátha van, amit keresel. ( Nem a nagykerekűre gondolok-)) )

Kedves "őrangyal"!

"Mindent el lehet lopni, ami nincs lebetonozva"...

Tévedésben tetszik lenni, mert ha valamit nagyon el akarnak vinni, a lebetonozás sem akadály!!!! Azért általában az a gyakorlat, hogy az igazán nagyban utazók tudnak szinte bármit "profin" vinni, néhány hete Csobánkán a szomszédok közül az éjszaka egy komplett berendezést és bútorzatot hordtak el a több száz m2-es, több szintes lakásból. Nyilván jelzésre mentek, mert kellett némi előkészület hozzá, meg ráfordítás, meg kockázat, úgyhogy ez nagyban mehet. Többnyire az építkezések nagy részén azonban inkább az alkalom szüli a tolvajt, és ezesetben a bebetonozott dolgok azért maradnak. Fontos, hogy ne legyen kifelé semmi feleslegesen hivalkodó, mert az a kihívás a profiknak. Egy-két szerszám azért a "kálóba" beleférhet.

Üdv
tacsa

hóember Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2289
Senkise, de ijenkor mindig fejtágítón szok lenni. Sokszor szok fejtágítón lenni.
Előzmény: Hacsek (2288)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2288
Ki látta Jucit??
Előzmény: rocher (2287)
rocher Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2287
Az történelem, majd minnyár átmászok a másikba, s ott. Csak egy kicsit "gyorsankodom" /tegnap mondta kicsi lányom kicsi fiamnak, hogy gyorsan mosakodjon, azóta nagyon tetszik/ egy kicsit, aztán jövök.

pussz: petra

Előzmény: Arabella (2274)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2286
Stoki!

Én nem hiszem, hogy a városképnek az tenne jót, hogy mindenki igyekszik méretben, csicsában és a gazdagság KÉPÉBEN túllicitálni a szomszédot. Ezt én sehol a világon nem látom, csak nálunk meg keletebbre.
A városképnek az tesz jót, ha hasonló nívójú épületek alkotják, mérettől, stílustól függetlenül.
Hogy egymáshoz közeli két helységet mondjak, Sopronnak vannak városképet alkotó utcái, negyedei, de Fertődnek van egy darab kastélyegyüttese és semmi mása.

Egy családi háznak jól kell KInézni, írod.
Elmagyaráznád, miért?

Előzmény: stoki (2283)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2285
Nem küldtem még el, Arabella, mert kell hozzá egy olyan rajzot csinálnom, amin a méretek stimmelnek és maguk a méretek IS rajta vannak.
Eddig van egy hibás rajz, amin rajta vannak a jó méretek, és egy mérethelyes rajz számok nélkül.

Ma este tudom elkövetni a dolgot, holnap küldöm.

Előzmény: Arabella (2284)
Arabella Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2284
Hacsek!
Elküldted az alaprajzomat?
Arabella
Előzmény: Hacsek (2282)
stoki Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2283
Már rég észrevettem és én is erről igyekszem beszélni...

Tökéletesen egyet értek veled, de én a belsőt is görbe vonalakkal tudom elképzelni, nem pedig egyenesekkel, hiszen igazán jó hangulatot csak görbe vonalakkal lehet elérni szerintem...
Na most ennek a mértékén már lehet vitatkozni, de azt hiszem ez egyénre szabott, így nincs is min vitatkozni...
Abban viszont más a véleményem, hogy hogyan nézzen ki kivülről...
Egy családi háznak is jól kell kinéznie nem pedig semlegesnek...
Mert akkor lehetne ugyanolyan stílusú vaskonténer, belülről pedig csúcsszuper...Kivülről egységes, nem hivalkodó, belülről pedig emberközpontú lehet egy ilyen konténeres városkép...Na most én ezt nem nagyon szeretném...
Inkább legyen egységes, egyedi, szolíd, de valamelyest hivalkodó külcsínnel bíró, magas belső használati értékkel rendelkező, HANGULATOS házakkal teli utca...
Nekem meg ez az ideálom...
Attól félek sem a te, se az én ideálom nem fog teljesülni ...:((

Előzmény: Hacsek (2282)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2282
Stoki!

Válasszunk szét 2 dolgot!
A lakóépület és a középület alapvető filozófiája közt van egy nagyon fontos különbség:

A középületnek mutatósnak, hívogatónak kell lennie, és ehhez külsődleges jegyek szükségeltetnek (pl. görbe vonalak)
A lakóépület viszont épphogy nem a külső szemlélőnek szól, hanem a belső használati érték fontosságáról.
SZÁMOMRA EZ A NÍVÓS ÉPÍTÉSZET.

Vedd észre, Stoki, hogy amikor te a görbéről beszélsz, nem a lényeget érinted. Az, hogy egy lakóépület KÍVÜLRŐL hogyan néz ki, elvileg mindegy, ha a benne lakó család BENT jól van.

Talán már említettem, hogy a holland kisvárosi építészetben szokás, hogy egész utcák állnak egyforma (ronda) házakból, de persze belül nem egyformák, ha kell az elektromos fenékvakaróig fel van szerelve. Nincs kivagyiság, nincs irigykedés. Ez az én ideálom.

Előzmény: stoki (2281)
stoki Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2281
HAcsek

Oké erre emlékszem, azt hittem van még valami a tarsolyodban...A BIO fogalmában tökéletesen igazad van, bár azért az anyaga sem egy utolsó, hogy BIO legyen, de pár beszólással ezelőtt ezt is leírtad, mármint a BIOanyag fogalom nem túl határozott meghatározását...Azért nekem még az BIOépület gépészet is szimpi, de ezek után már nem is vágok bele...Minek, hiszen azt sem lehet meghatározni, mi BIOgépészet...:)))
Ha mondjuk úgy fogalmazok, hogy egy jóval BIObb, lélekkel teli építészet jó lenne ahhoz mit szólsz...??? Görbe vonalakkal, hiszen az embert körülvevő dolgok sem egyenesek...

fefefe
Mélységesen egyetértek veled én is ezt a műfajt művelem, de azért egy gázbekötésnek nem állnék neki...:))))

Előzmény: Hacsek (2279)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2280
Köszönjük fefefe, biztos lesz, aki kérdez!

Ha már a tm-et említetted, szerintem az inkorrekt reklám magasiskoláját művelik. Az állandó FÉLÁRON akcióból annak kellene következni, hogy a jó kis sarokgarnitúra egymilkóért eredetileg kétmilkóba került.
Viszont azt a garnitúrát még soha senki kétmilkóért meg nem vette, már csak azért sem, mert nem is került annyiba.

Kedves Tutto Mobili, tessenek megcáfolni aljas rágalmaimat!

Előzmény: fefefe (2278)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2279
Ezt már leírtam anno: a hálószobáknak a centrum irányába szűkülő oldalfalait tartom nagyon súlyos tévedésnek. Szerintem pszichés zavart (kombinált, szorongásos klausztro- és agorafobiát) okozhat, ha valaki rendszeresen ilyen szobában ébred és nyitja ki a szemét.
Tehát még egyszer: szerintem a BIOépület attól bio, hogy nem okoz(hat) ilyesfajta ártalmakat az embernek, nem pedig attól, hogy egy földkupac van a tetején!
Előzmény: stoki (2277)
fefefe Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2278
sziasztok!

regota olvasgatom ezt a topikot, de meg nem igazan szoltam hozza.
en lassan masfel eve ujitgattam fel kedvesemmel egy 72 nm-es lakotelepi (panel) lakast, es arra jottem ra, hogy amit szakemberrel csinaltatok, azt utana mindig javitani kell. persze abban is boven van hiba, amit en csinaltam, de azert legalabb nem fizettem 10 vagy 100 ezreket.
amire foleg buszke vagyok: majdnem az osszes butort en keszitettem, ugyhogy ha valaki ezugyben aprobb tanacsokra szorul, szivesen segitek.
lentebb olvastam, hogy sajatkezuleg felaron keszithetok el a butorok: szerintem meg annyiba sem kerul (bar ez attol fugg, milyen bolthoz viszonyitok, mert egy tegnap bedobott Tutto Mobili katalogus konyhaarainal akar a tizedebe kerul csak)

stoki Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2277
>>Ismétlem azonban, hogy a te házad rengeteg erényét elismerem, de éppen az ember néhány szempontját hagyta ott a te terveződ a geometria oltárán<<

EZ az "ember néhány szempontja" mit jelent...???
Itt valami negatív kisugárzást érzek...Jól érzem, kifejtenéd...

Előzmény: Hacsek (2275)
stoki Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2276
GéZé
Azért még egy ezer év kell ahhoz, hogy bioépítészetről lehessen beszélni nem csak magyarországon, hanem a világban...
Bár svájc nem egy csoró ország, de azért ott sem ossza mindenki ezt a dombházas mizériát...Ettől függetlenül azért élnék ott...

Én már annak örülnék, ha nem lennének olyan építkezések, mint a westend és nem csak az egyenes vonalat ismernék a nagyokos emberkék, hanem a kevésbé gazdaságos, ámde emberi szemnek szebb görbe vonalat is...Elég visszataszító számomra ez a monumentális gusztustalanság, dehát én már rég tudom, hogy nekem izlésficamom van. (A feleségem még mondott mást is, de azt nem merem ide leírni...:)))

Előzmény: gézé (2272)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2275
Kedves Gézé!

Az Építészetbiológiai Egyesület hozzám is eljuttatja programját.
A téziseik közt elsősorban olyan dolgok vannak, amelyek az épületek BELSŐ kialakítása és az ember kapcsolatát feszegetik. ÉN EZZEL NAGYON EGYETÉRTEK. Ismétlem azonban, hogy a te házad rengeteg erényét elismerem, de éppen az ember néhány szempontját hagyta ott a te terveződ a geometria oltárán.
A másik, amivel az egyesület küszködik, hogy mit jelent a természetbarát vagy természetközeli építőanyag. Vannak érzelmi szempontok persze, de racionális érvet még senki sem hozott arra, hogy az agyagtégla a betonnál természetesebb anyag lenne. Mondom, nem a külcsínről, hanem a természetességről van szó.

Sem veled, pláne az egyesülettel nem akarok vitatkozni, de zavarosak ezek a dolgok. Egyáltalán nem biztos, hogy a bioépítkezés bármilyen formában is függne az építés technikájától. Szerintem a BIO a benne élő ember oldaláról nézendő, hogy az épület mennyire szolgálja az ő testi, lelki, mentális és szociális állapotát.

Előzmény: gézé (2272)
Arabella Creative Commons License 1999.10.25 0 0 2274
Petra!
Most látom kihagytad a pólyát!!
Lehet privátban is válaszolni:)
Arabella
Előzmény: Arabella (2273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!