Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.10.29 0 0 2313
Szerintem arteh és kecsap.
Előzmény: rocher (2312)
rocher Creative Commons License 1999.10.29 0 0 2312
Na gyere offoljunk, két tenor beszélget, mi az?

(artep és kecsah)

Előzmény: Hacsek (2311)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.29 0 0 2311
Hasonló jókat kívánok, Petra lelkem!
Előzmény: rocher (2310)
rocher Creative Commons License 1999.10.29 0 0 2310
JÓ REGGELT MINDENKINEK, de különösen Hacsek úrnak!!!!!!!

petra

Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2309
Különben örülök, hogy Anteus leírta ezt.
Nagyon bölcs dolog végiggondolni azt, hogy minden ellenkező híreszteléssel szemben egy bármilyen építkezést vezényelni szakértelmet, odafigyelést, fellépést és bizalmat igénylő feladat. Aki nem ezen akar spórolni, az járhat jól igazán.
Az átlagos kivitelezői morál még ma is annyira alacsony, hogy csak az dolgozik rendesen, becsületesen, akit megfélemlítenek valamivel. A bratyizás, sőt még pluszpénz ígérete sem számít, ugyanúgy próbálnak csalni és lopni, mint régen.
Előzmény: anteus (2306)
rocher Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2308
A kisdobos ott segít, ahol tud:-))))))
Előzmény: Hacsek (2305)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2307
Igen, Anteus, köszönöm a segítségedet!
Előzmény: anteus (2306)
anteus Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2306
Sziasztok, szeretném veletek megosztani, hogy végre most már teljes gőzzel folyik a munka Pécelen. Életem talán egyik legjobb döntése volt, hogy felfogadtunk egy 'Műszaki ellenőrt', aki hetente egyszer-kétszer kilátogat, méricskél, ellenőrzi a beépített anyagokat, betartatja a technológiai előírásokat (segédszerkezetek, kiváltások, stb. - csupa olyan dolog, amihez nem értek), ha kell, ordítozik a kivitelezőkkel (nagyon kemény, ha kell) .
Úgy állapodtunk meg a kivitelezővel, hogy csak az ellennőr ellenjegyzésével fizetek munkadíjat.
Az ellenőr egyébként látogatásonként 10,000 Ft-ot kóstál, de szerintem messze megéri.
Nyugodtabba alszom, és nem kell naponta kétszer ott ellenőrizgetnem (ezt amúgy sem tehetném meg a munkám miatt)
Szóval ajánlom
Üdv
Anteus

off
Hacsek, ugye megkaptad a választ anno a weboldaladról eltulajdonított anyagoddal kapcsolatban?

Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2305
Kösz petra, oly jó téged látni!
Előzmény: rocher (2304)
rocher Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2304
JÓ ÉTVÁGYAT!!!!!!!
Előzmény: Hacsek (2303)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2303
JÓNAPOOOOT!
Előzmény: Hacsek (2302)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 2302
JÓREGGEEEEEEEELT!
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2301
Úgy van, Stoki!
A hagyományos paraszti építészet igen racionális, hogy ne mondjam funkcionális volt. A terek pont akkorák, hogy ne kelljen fölösen fűteni. Pompa sehol, legfeljebb fafaragás, tulipános mázolás stb.
A zsellérnek kisebb gondja is nagyobb volt annál, hogy az ő háza nagyobb vagy mutatósabb legyen a szomszédénál.

Ha pedig más unja a vitánkat, szóljon bele!

Előzmény: stoki (2300)
stoki Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2300
Jó kis vitánk van a többiek biztosan unják már ...:)))

Igen, igen értelek, de szerintem egy csorónak is vannak lehetőségei ahhoz, hogy szép legyen a háza...
Én igazi ómagyar paraszti családból származom (időnként meg is látszik) és például én nagyon szeretem a parasztházakat is...HA - gondolom jártál már - elmész a szentendrei skanzenbe az egy csodaszép világ a maga módján...Egy kis tornác, egy kis boltív, egy kis nádtető, szépen kimeszelt külső, belső, faragott ablakok...és ezek nem nagy pénzek...
Na most én ezeket hiányolom...Erre jó példa Érd egyes része...Mint egy lepratelep...Ház, benne kocka ablak, tető, gyári funérajtó és kész...Ettől tudok kiakadni...De pl. nemrég egy magazinba láttam egy frankó kis megoldást...Egy parasztház és az ajtó, illetve ablak körül faragott szegélylécek...Namármost ehhez nem kell iszonyatos befektetés, de az épület iszonyúan menő lett...Én erre gondolok...Legyen a lehetőségekhez mérten csini az épület...És ezek tényleg nem nagy pénzek véleményem szerint.
NEm tudom, régen ügyeltek a kinézetre, pedig régen a parasztoknak tényleg nem volt nagy vagyonuk...

Előzmény: Hacsek (2299)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2299
Stoki!

Én is arról beszélek, amiről részben te!
Ha valaki gazdag (a helyi viszonyokhoz képest) és nem is szégyelli, akkor annak legyen gazdag háza kívül-belül, építsen és rendezzen be palotát!
De a magyar átlagfaluban inkább az a helyzet, hogy "Csatornabekötésre nem költünk, kell a pénz a toronyra!"
Érted ugye mire gondolok? Én nem a változatos formavilág ellen vagyok, sőt!

Egyébként, ha már Amerikát emlegeted: az amerikai útmenti kisváros nem szép házakból áll, de ott szinte senki sem állandó lakásban lakik, csak használja, míg ott van dolga.

Előzmény: stoki (2298)
stoki Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2298
Ezt most nem értem...:)))
Ezt pont egy építész kérdezi tőlem...???:))

...hát hogy nézne ki egy falucska, ha a családi házai fabódék lennének...
...nem szebb a szemnek, ha az ember olyan épületek között mászkál (még ha nincs is pénze) amelyek kellemesek a szemnek...
Nálunk a 18-ba vannak ilyenek és nagyon kellemes ott sétálni...és van olyan hely is, ahová éppen azért nem sétálok a gyermekkemmel, mert nem tudom ki üt le, olyan a környék kinézete...
VAgy : utálom, amikor egy városrész dúsgazdag és ilyen 3 méteres tömör kerítések veszik körül a telket, hogy még véletlenül se lehessen belátni...
Hát nem szép például Amerikában azok a kertvárosrészek, ahol nincs kerítés és szebbnél szebb házak sorakoznak egymás szomszédságába???...Az én hangulatomat jelentősen befolyásolja a családi házak kinézete...Ezért tartom fontosnak, hogy jól nézzen ki !!!

Előzmény: Hacsek (2286)
Gandika Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2297
Hát még én hogy örülök neked!
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2296
Szervusz tündérke!
Örülök, hogy látlak!
Előzmény: Gandika (2295)
Gandika Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2295
Szerbusz hacsek!!!!!
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2294
Kedves őrangyal!
Ez remek kérdés! Megengeded (bocs, itt mindenki tegeződik), hogy a kérdésedet feladjuk rejtvénynek az Építőmester című újságban? Biztos lefényképeztétek a dolgot! Ha el tudnád küldeni...
őrangyal Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2293
Köszönöm, tacsa!

Nálunk a körbetéglázott kerti csap nyomócsövét lopták ki a földből egy méter mélységig, ahol vízszintesbe kanyarodik. De még jó, hogy előtte megtalálták a kerti víztelenítőt, és azt nem lopták el, hanem elzárták.
Hogy van valakinek arca ahhoz, hogy más kertjében egy méter mélyre "lenyúljon" egy vízcsövet! Egyáltalán milyen szerszámmal vághatta el? És sehol nem volt egy csepp kifolyt víz! Ilyet hallott már?

Előzmény: tacsa (2290)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2292
Kösz, tacsa, megjött a téglás. Már olvasom is...
Előzmény: tacsa (2290)
Arabella Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2291
Köszönöm Tacsa!
Több mint való, hogy hétvégén kimegyünk és ha lehet, akkor bérlünk egyet.
Építészmérnökünk lerajzolta metszetben és alaprajzban, hogy hol kell majd "ásni":)
Még jó, hogy eddig nem kezdtük el.
Arabella
Előzmény: tacsa (2290)
tacsa Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2290
Sziasztok!

Kedves Arabella!

A szerszám-bérléshez egy lehetőség: BRICCO STORE, a budaörsiben - az áruház-részen - hátul az ablak-ajtós résznél, bejárattal közel szemben. Sem az árakat, sem a választékot nem tudom, de ha úgyis arra jársz, érdemes megpróbálni, hátha van, amit keresel. ( Nem a nagykerekűre gondolok-)) )

Kedves "őrangyal"!

"Mindent el lehet lopni, ami nincs lebetonozva"...

Tévedésben tetszik lenni, mert ha valamit nagyon el akarnak vinni, a lebetonozás sem akadály!!!! Azért általában az a gyakorlat, hogy az igazán nagyban utazók tudnak szinte bármit "profin" vinni, néhány hete Csobánkán a szomszédok közül az éjszaka egy komplett berendezést és bútorzatot hordtak el a több száz m2-es, több szintes lakásból. Nyilván jelzésre mentek, mert kellett némi előkészület hozzá, meg ráfordítás, meg kockázat, úgyhogy ez nagyban mehet. Többnyire az építkezések nagy részén azonban inkább az alkalom szüli a tolvajt, és ezesetben a bebetonozott dolgok azért maradnak. Fontos, hogy ne legyen kifelé semmi feleslegesen hivalkodó, mert az a kihívás a profiknak. Egy-két szerszám azért a "kálóba" beleférhet.

Üdv
tacsa

hóember Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2289
Senkise, de ijenkor mindig fejtágítón szok lenni. Sokszor szok fejtágítón lenni.
Előzmény: Hacsek (2288)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2288
Ki látta Jucit??
Előzmény: rocher (2287)
rocher Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2287
Az történelem, majd minnyár átmászok a másikba, s ott. Csak egy kicsit "gyorsankodom" /tegnap mondta kicsi lányom kicsi fiamnak, hogy gyorsan mosakodjon, azóta nagyon tetszik/ egy kicsit, aztán jövök.

pussz: petra

Előzmény: Arabella (2274)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2286
Stoki!

Én nem hiszem, hogy a városképnek az tenne jót, hogy mindenki igyekszik méretben, csicsában és a gazdagság KÉPÉBEN túllicitálni a szomszédot. Ezt én sehol a világon nem látom, csak nálunk meg keletebbre.
A városképnek az tesz jót, ha hasonló nívójú épületek alkotják, mérettől, stílustól függetlenül.
Hogy egymáshoz közeli két helységet mondjak, Sopronnak vannak városképet alkotó utcái, negyedei, de Fertődnek van egy darab kastélyegyüttese és semmi mása.

Egy családi háznak jól kell KInézni, írod.
Elmagyaráznád, miért?

Előzmény: stoki (2283)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2285
Nem küldtem még el, Arabella, mert kell hozzá egy olyan rajzot csinálnom, amin a méretek stimmelnek és maguk a méretek IS rajta vannak.
Eddig van egy hibás rajz, amin rajta vannak a jó méretek, és egy mérethelyes rajz számok nélkül.

Ma este tudom elkövetni a dolgot, holnap küldöm.

Előzmény: Arabella (2284)
Arabella Creative Commons License 1999.10.26 0 0 2284
Hacsek!
Elküldted az alaprajzomat?
Arabella
Előzmény: Hacsek (2282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!