Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 11277

az jól hangzik.

Előzmény: jazmine35 (11276)
jazmine35 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 11276

3-4 év múlva már lesznek megfizethető használtak, újat nem vennék, csak ha nyernék a lottón (de akkor P3 premiumot :D).

Ebben a hónapban rengeteget mentem (magunkhoz képest ;)), autópályán klímával 5.3, sima főúton 4.5-4.7 volt az átlagom. Most hétvégén is megyek majd ~4-500 km-t, a kajánk simán kijön a "megtakarított" üzemanyagon.

Előzmény: Fogár (11272)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11275
Előzmény: VKOrsi (11274)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11274

http://twice.hu/hobby/adac-autos-megbizhatosagi-statisztika-2013

ez csak a fordítás, hitelen nem találom az adac oldalán - pedig 2 napja ott is olvastam :D -

Előzmény: VKOrsi (11273)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11273

én 110km-re dolgozom és heti 3-4szer megyek, nekem az 1-2l éves szinten nagyon sok lenne, ezért számít ennyire.

 

Az FR-V-t én szerettem, szerintem 4 gyerekkel sem szűkös - mi 3mal használtuk -. A csomagtartója meg 6 személlyel is normális marad.

 

adac-t este megkeresem neked.

Előzmény: Fogár (11272)
Fogár Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11272

a héten nézünk meg egy honda frv-t

kicsit fázom tőle,hogy szűkös lesz az utastere 2felnőtt+4gyereknek...aztán ne így legyen...

 

én úgy vagyok ezzel a fogyasztás témával,hogy egye-fene,egyen többet 100on akár 2-3l-el,de ne legyen időközönként olyan baja,ahol viszont csilliárdokat kell rá költeni szervíz gyanánt

mert hiába fogyaszt egy xy autó 6,5-7lityót ha néha lerohad,vagy bosszantó hibák sora alatt hagyjuk ott a 10-20-30-40ezreket szerelőknél

 

ma megnéztünk egy Ford Galaxyt (2007eset)-nekem eléggé tetszett...tágas,kellemes belülről-nem zavaróan sok a műanyag (valamiért ez a dilim...a franciákban olyan robosztusan soknak látom a műanyagot is)

 

toyota prius 7személyes...hát nem tudom...

ehhez már fanatikusnak és milliomosnak kell lenni :D

 

hol van ez az adac teszt a megbízhatóságról? engem érdekelne... :)

 

 

Előzmény: VKOrsi (11264)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11271

minden infó hasznos :D

Előzmény: jazmine35 (11270)
jazmine35 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11270

mivel engem a milyenautótvegyünk 3 éve foglalkoztatott, az is simán lehet, hogy már elavult az infóm/javítottak stb., akkor kevés aut. váltós volt, biztos nem véletlenül ván már sokkal több.

Előzmény: VKOrsi (11269)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11269

aha

én nem ragaszkodom hozzá, de kb. csak az van a piacon, elvétve van 1-1 kézi váltós

németeknél is végignéztem 2 oldalt 50 autóból mondjuk 2 kézi váltós

Előzmény: jazmine35 (11268)
jazmine35 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11268

Azt mondta a srác, aki garis cserékkel foglalkozik, hogy a szekvánciális váltója nem túl erős, ha kell cserélni ÉS még garis, nincs gond; egyébként 1 milla kb. Ha erre számítva is megéri, akkor jó, egyébként erősen azt javasolta, hogy mivel a C4 tényleg jó autó, de ne ragaszkodjam az automata váltóshoz. De én ragaszkodtam, így lett végül prius, a mi fokozatmentes aut. váltós.

(Tényleg, a prius+ 7 személyes, csak az használtan még nincs itthon...)

Előzmény: VKOrsi (11266)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11267

vagyis szekvenciális - mondjuk én nem tudom, mi a különbség -

Előzmény: VKOrsi (11266)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 11266

abból a 95% automata, ahogy én néztem ill. beszéltem kereskedőkkel, szerintem ha azzal gond lenne, akkor az megbízhatóságára is kihatna.

 

de hát a tökéletes autót tuti nem találták még fel :D -legalábbis a számomra tökéletest :D már ott tartok, hogy mind1 mi, csak autó legyen -

Előzmény: jazmine35 (11265)
jazmine35 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 11265

C4-eket néztem, nekünk akkor estek ki, mikor az aut. váltósakat nagyon nem javasolták (a többivel nincs gond, többnyire ;), eleve nem fokozatmentes az aut. váltója, hanem szekvenciális) - mivet ez nekünk szempont volt.

Előzmény: VKOrsi (11264)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.26 0 0 11264

de 4 van, de nálunk a buszok a fogyasztás miatt kiestek

az espaceről én csak rosszat olvastam, meg annál is rosszabbakat

 

a c4 2007 óta 1-3ban van az adac megbízhatósági listáján, így az annak ellenére, hogy francia nálam bekerült a kalapba, vagyis most már nagyon úgy tűnik az lesz, csak az ideális példányt keressük

 

honda fr-v-m volt 3 évig, én nagyon szerettem, de nekem szintén a fogyasztás miatt kilőve

Előzmény: Fogár (11263)
Fogár Creative Commons License 2013.08.26 0 0 11263

neked nem 4 gyerkőc van véletlenül? :)

mi is most autókeresésben vagyunk...4 gyerekkel

 

eddigi befutók:

 

ford galaxy (2006os körüliek)

mazda mpv

 

ill még megnézzük a honda frv-t...az még 6 üléses...

 

franciák kiesnek,férjemet a hideg rázza a fr autóktól...

én még a renault grand espacet megnéztem volna

 

 

Előzmény: VKOrsi (11262)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.21 0 0 11262

köszi :)

ennyi elég :D

 

ma megnéztem 2-t, de azok lelakottak voltak. Keresem tovább az igazit :D

formára a c4 jobban tetszik :D

Előzmény: mormika (11261)
mormika Creative Commons License 2013.08.21 0 0 11261

Szia!

 

Barátnőméknek van Citroen C4 gran picassojuk, ők nagyon szeretik, kényelmes, elégedettek. Három kis  gyerekük van nekik is (mindhárom autósülésben ül, nagyon jól elférnek), illetve szállítják a nagyszülőket is időnként. Én is utaztam benne, szuper kényelmes autó, mondjuk nem kicsi :) Kérdezzek tőle, szeretnél valami konkrétumot tudni?

A Peugeot-ról nem tudok semmit.

 

Mormika

Előzmény: VKOrsi (11260)
VKOrsi Creative Commons License 2013.08.18 0 0 11260

nem menő téma :D - és nem, nem az iskolatáska, vagy a nyaralás :D -

 

szóval citroen c4 gran picasso ill. peogeot 308 SW-vel valakinek tapasztalata?

 

(citroen mellett szól, hogy tágasabb, peogeot mellett szól, hogy 5 ülése isofixes, kevesebbet fogyaszt... elég összetett szempontrendszer alapján kell döntenünk, 6.2-6.5l-nél többet fogyasztó autó szóba se jö... ennyire sikerült leszűkíteni :D)

vikiviki Creative Commons License 2013.06.06 0 0 11259

Jelentem, a vevőjelölt felszívódott:) Nem gondoltam volna...

Ja, a romok, egy építésszel súlyosbítva, ne is mondd :))) Pl. volt olyan ház, ahol az ingatlanos mondta, hogy a tetőt lehet, hogy cserélni kell. Jenő mondta, hogy nem, nem csak a tetőt, hanem a födémet is, akkor meg már elég macerás jól bontani, meg nem is annyira értékes a kisméretű téglából készült fal, valamint az alsó szigetelés is felázik, tehát egyszerűbb lebontani a házat az alapig. Szóval ez egy egész jó telek, ha úgy vesszük... :)

Meg volt olyan is, hogy mentünk volna fel egy lépcsőn az ingatlanossal, aztán a statikus szólt, hogy ő majd jön utánunk, de javasolja, hogy külön menjünk, mert kilátszik a vas a kevéske beton alól...

Volt egy vakolatlan, félbehagyott ház is. Ott arról diskuráltak a statikussal, hogy az alsó szinten még volt pénz, mert ott nem jön ki a beton áthidaló teljesen, eléraktak szigetelést, a felső szinten elfogyott a pénz, meg valószínűleg be is rúgtak a kőművesek, merthogy ott  a sarokban már nem volt mindenhol kötésben a tégla, de sebaj, nem fog leesni az a sarok sem...

Szegény ingatlanosokat sajnálom. Elkezdik mondani a mondókát, hogy milyen jó helyen van ez a telek, közel az iskola, meg a bolt, meg igazából nem is kell sokat rákölteni, stb, Jenő meg ártatlan szemekkel közbekérdez, hogy pl: E-gerendás, béléstestes födém? Hova terhel rá? Ezt a falat arrébb tudjuk tenni, húú, ez itt nagyon gáz, azt kiszedjük, oda átrakjuk, hőhíd ott, páralecsapódás emitt, ez az ablak pocsék, tetőgerendák jók, de itt pl. túl vékonyak, stb. Ők meg lapozgatják a papírjukat zavartan, hogy a csudába, itt nem jön be az "alig kell rákölteni":) Pedig a férjem nem is durva, meg nem is az alkudozás miatt kérdezget, csak szakmai ártalom. 

Szóval nem egyszerű. Tudom, miért nem építkezünk inkább?:)

Előzmény: Fogár (11258)
Fogár Creative Commons License 2013.06.01 0 0 11258

:)

az menő...

mi jövőre tervezünk házat venni...én is építész volnék,csak még súlyosbítva azzal,hogy apukám statikus...tehát hatványozottan kritikusan szemlélünk dolgokat...férjem szerint nehéz szülés lesz a ház kiválasztás...majd meglátjuk :D

 

 

Előzmény: vikiviki (11257)
vikiviki Creative Commons License 2013.05.30 0 0 11257

Nem pörög, ez is hónapok óta volt fent, előzőleg milliókkal drágábban. Csakhogy olyan romokat árulnak még mindig aránytalanul drágán, hogy döbbenet. Ami meg jó áron van, ott sokszor valami más gikszer van: közel a 71-es vagy a sinek, kint van a bánatban, 20millió Ft hitel van rajta, öt örökös van, és összevesztek, a képeken nem látszik, de vizesedik/szar a tető, ilyesmik:) Egy db. építész férjjel felvértezve keressük a nekünk való kulipintyót, és még így sem egyszerű a dolog:)

Előzmény: Fogár (11256)
Fogár Creative Commons License 2013.05.28 0 0 11256

oh...hát ez pech...pedig azért nem hiszem,hogy pörög az ingatlanpiac...

nyílván találtok másikat,hogyha komolyan akartom vm ilyesmi vonalon elindulni...persze nem ue-t, de talán hasonlót,jobbat...stb. drukkolok-nameg hátha mégsem eszik olyan forrón a kását...és a vevőjelölt felszívódik

Előzmény: vikiviki (11255)
vikiviki Creative Commons License 2013.05.28 0 0 11255

Szerintem nem adnánk ki külön. Ha nekem mondjuk egy másfél éves gyerekem van, aki nincs ahhoz hozzászokva, hogy máshol is aludjon, mint otthon, akkor bőven elég, ha a nagyok randarlíroznak az alsó szinten, nemhogy még vadidegen vendégeket is kelljen csitítani:)

Sajnos most kicsit húzódik a dolog, mert egy másik (készpénzes) vevő is jelentkezett, de állítólag már kétszer jelentkezett ugyanez az ürge, tehát nem biztos, hogy megveszi. Hétfő reggel akartunk szólni az eladó ügyvédjének, hogy megvennénk a házat, erre előttünk kb. egy órával hívta az ügyvédet a másik, hogy de ő kp-ért... Nyilván nem tud rólunk, de akkor is bosszantó:-/

Előzmény: Fogár (11254)
Fogár Creative Commons License 2013.05.28 0 0 11254

a balatoni árak is kezdenek ám elszállni,és sztem heti 30e az igencsak barátságos ár...34 gyereknél sztem kapos lenne-sokaknak nincs pénze-v sajnálja a pénzt a puccra luxusra ennyi gyerekkel...

 

ha magunkból indulok ki-én sajnálom a pénzt a puccra,nincs is annyink-de ha lenne is Alsópáhokra ennyi gyerek mellett pénz 1hétre-akkor már mennék inkább tengerpartra mert annyi pénzből már lehet...és ott tuti a jóidő is

 

nekünk van egy családi nyaralónk a déli parton-7es mentén (Bföldváron)-kissé retro-najó,nem is kicsit,de mi szuperül éreztük magunkat ott-strand igaz kb 250-300m-és szabadstrand...viszint 1,5km bicajjal is megtehető :)

 

 

azt viszont fontosnak érzem,hogyha alsó/felső szintet külön is kiadnátok,akkor azért vhogy szeparálható legyen...én olyan házba tuti nem mennék ahol vadidegen is jöhetne mehetne...simán kifogható egy hangosabb brigád...és az értékeket is félteném...

jazmine35 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11253

mi idén nem is tervezünk menni, de tavaly hónapokig kerestem max. 1 hétre szállást, 2 felnőtt+3 gyerek, hát kb. reménytelen volt, mert a "kis" házak nekem nem voltak jók (2 hálószoba+nappali rész/biztonságos ház/kert kellett volna), a nagyok meg másokkal együtt - no most a mi gyerekeink mellett szuperül pihenne más, naná; no de én sem akartam másoktól szenvedni stbstb - végül maradtunk. Ja, nem akartam főzni és jó lett volna  a közelben víz/erdő...

Úgyhogy arra jutottam, hogy vagy sok pénz kell vagy kevesebb gyerek vagy másokkal együtt menni. Ebből egyik sem ok, hát maradtunk.

VKOrsi Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11252

Alsóörs jó hely :)

Előzmény: vikiviki (11249)
rollller Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11251

kiderult, es nem mondom, h nem logikus vmennyire, az, h igy elvisszuk a nagyobb befogadokepessu helyet, es ha jon vki, akinek tenyleg nagyobb kell, annak nem tud majd kiajanlani szallast (mert a tobb szeparalt szobasbol tenyleg kevesebb van)

Előzmény: vikiviki (11250)
vikiviki Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11250

mi a logikájuk? Ez tényleg érdekelne. Elvileg ha fix ár van, akkor neki az a jó, minél kevesebben mennek, nem?

Előzmény: rollller (11248)
vikiviki Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11249

cserébe van kilátás a füredi öbölre. Az északi part egy kicsit más. Ott ezen a részen ha közel lenne a parthoz, akkor cserébe ott lenne a 71-es meg a vasútvonal. Egyik sem az a hú, de gyerekbarát dolog:) Másrészt Alsóörsön ingyen van a parkolás.

Előzmény: Ammandina (11247)
rollller Creative Commons License 2013.05.27 0 0 11248

vannak arerzekenyek, akiknek sztem ez siman belefer, azert a 1,5 km nem olyan sok, foleg, ha sok hetre akarsz berelni (mi a baratnommel sose bereltunk meg parton, almadiban pl fent a hegyoldalban a kilatasert cserebe nekunk megerte a seta)

 

vkorsi: igen, es evrol evre belefutunk, de ha meg nem mondjuk meg az igazat, azaz nagyobb tervezett letszamot hazudunk, akkor meg beraghat, szoval azt nem kockaztatjuk, de tenyleg nem ertem a logikajukat (vagyis ertem, de sztem hujeseg)

Előzmény: Ammandina (11247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!