Keresés

Részletes keresés

TGaborZ Creative Commons License 2017.04.10 0 0 16583

Nem, én sem akartam pejoratív lenni, ne haragudj! :)

 

Mentségemre szolgáljon, hogy magamból indultam ki és nem olyan könnyű valamirevaló makrofotót összehozni izgő-mozgó témákról. :))))

 

Ma szerintem elég vitatható a makro definíciója - az 1:1 leképezésről, - én például sok makroszerű képet egy 300mm-es fix obival + közgyűrűvel csináltam. De lehet, hogy az csak close-up -nak minősül nem tudom. Ahol a bogár szeme kitölt egy mondjuk 1000x1000-es képet az meg már túl van a makrón, azt nem lehet hagyományos makroeszközökkel elérni. De, ha van itt a témában tapasztaltabb, cáfoljon meg, mert közel sem vagyok profi! 

Előzmény: Grifx (16581)
bandita39 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 16582

Köszi :)

Előzmény: faboferi (16573)
Grifx Creative Commons License 2017.04.10 0 0 16581

Ne érts félre nem akartam egósnak tűnni.

Csak ha esetleg szerencsével összejönne egy jó kép, akkor miért ne nevezhetnék egy kisebb versenyen. Ne nemzetközi szinten gondoljuk egyből. :) Talán az nem bűn, ha erre gondolok.

Rengeteget kell még tanulnom és fejlődnöm és úgy gondoltam itt jó helyen lesznek a kérdéseim.

Remélem jövő héten sikerül beszámolnom az első tapasztalatról. 

Előzmény: TGaborZ (16580)
TGaborZ Creative Commons License 2017.04.09 0 0 16580

Ja, hogy te már pályázatra készülsz, oké! :)

 

Én sem teszek kárt a modelljeimben. Vagy sikerül lefotózni őket, ahogy vannak, vagy hagyom őket. Előfordul, hogy akaratlanul megsértek egy-egy ágat, vagy levelet, ha próbálom úgy forgatni, hogy a rajta lévő élőlény ideális pozícióba kerüljön. Nagyobb kár ritkán esik meg.

 

Én is csináltam fordított obival képeket, sőt fordított obit megtoldva közgyűrűvel együtt is. Csoda, hogy nem ment el a kedvem, viszont elértem vele az objektívem felbontóképességének a határát!!! :))))))))))))) 
 

Előzmény: Grifx (16579)
Grifx Creative Commons License 2017.04.09 0 0 16579

A felszerelés úton van hozzám… :)

Oh néztem fordított manuális obival készült makró fotókat és a gyönyörű képek születhetnek így.

Itt viszont a kicsi mélységélesség miatt a „photo stacking” alkalmazása szükséges. És ha jól tudom ez már pályázaton nem elfogadott.

 

Olvastam illetve hallottam dolgokat a makró fotózásról, mint pl. hajlakk vagy fagyasztás használata.

Nem tudom, hogy ezek mennyire igazak, de én nem szeretnék ebbe a csoportba tartozni. 

Előzmény: TGaborZ (16578)
TGaborZ Creative Commons License 2017.04.09 0 0 16578

Most akarsz felszerelést vásárolni, vagy már megvannak ezek?

 

Ha még nincsenek, talán eslő körben elég egy fix 50mm  - lehet manuális is - és a közgyűrűsor. Ha ráérzel és megtetszik a makrofotózás, ráérsz utána egy csomó pénzt rákölteni még. :)

 

A vaku sokszor jöhet jól...

 

A természetben, ha környezetbarát módon fotózol - vagy, ha úgy tetszik, etikusan - akkor sok-sok türelemre lesz szükséged. 

Előzmény: Grifx (16574)
Grifx Creative Commons License 2017.04.09 0 0 16577

Köszönöm a választ.

Nem tervezek kertészkedni :) úgy gondolom sok lehetőség van a természettett járva.

A reggeli fotózás eddig is csábított, pl. amikkor a darázspók éppen akcióba van, és még sorolhatnám.

De a főszerep a reggeli fényekbe továbbra is a vadaké/madaraké lesz és csak a rosszabb fényekbe kerül elő a makrózás. A sűrű lomkorona miatt a makró témánál erdőben szükség lesz vakúra.

Előzmény: moTmeN (16575)
moTmeN Creative Commons License 2017.04.08 0 0 16576

nehez ugy gepelni, hogy kozben a masik kezzel babakocsit rancigal az ember... :)

 

'leheto legkevesebb kart'

Előzmény: moTmeN (16575)
moTmeN Creative Commons License 2017.04.08 0 1 16575

A legfontosabb tanacs: a eheto legkevesebb kartt okozva fotozzal. Ne kerteszkedj, ha viragit fotoznal, satobbi.

 

Ez a felszereles a legtobb temara bosegesen elegendo (meg kenko kozgyuruvel is!), szoval a fotozni kivant tema megismerese es a gyakorlas a javasolt ut.
Esetlegesen kesobb egy jo allvany, illetve mikropozicionalo csuszka (pl a manfrotto 454) johet meg jol, ha a hajnali szelcsendben inkabb a termeszetes fenyre hagyatkoznal.

Előzmény: Grifx (16574)
Grifx Creative Commons License 2017.04.08 0 0 16574

Sziasztok,

erdőt /mezőt járva elkezdett érdekelni a makró fotózás is. Ezért arra jutottam, hogy belekezdek.

 

Utána olvastam a dolgoknak, de a bőség zavarának problémájával találkoztam.

Így lenne pár kérdésem kezdés előtt:

Felszerelés: Mark III + 100mm f/2.8 L + Lite MT-24EX vakú

 

-        Közgyűrűből a Kenko 12-20-36 mm szettet néztem, de a Canon kínálata is érdekelne viszont nem találtam semmi olyan extra dolgot, ami indokolná a Canon magasabb árazását.

Ti melyiket javasolnátok?  

 

-        A makró vakúknál szeretném, ha egy kicsit többet lehetőség lenne, a pozicionálásra ezért szeretnék egy flexibilis tartót beszerezni.

Az alábbi „tömeg” típust használtátok már? Működőképes és teherbírásra jók? http://www.ebay.com/itm/Flexible-Dual-Twin-Arm-Hot-Shoe-Flash-Bracket-for-CANON-NIKON-PENTAX-MACRO-SHOT-/131988141532?hash=item1ebb1b35dc:g:lpIAAOSwB09YFwfY

 

Remélem tudtok segíteni és tanácsokat adni. :) 

faboferi Creative Commons License 2017.04.06 0 0 16573

Szép.....

Előzmény: bandita39 (16572)
bandita39 Creative Commons License 2017.03.27 0 3 16572

cruxosgyuri Creative Commons License 2017.03.25 0 0 16571

Sziasztok!
Eladó egy Raynox Dcr 150, tip-top állapotban dobozával.
Ár: 14,000 Huf
Email publik.
Vasárnap Budapesten megtekinthető.

Mikrof Creative Commons License 2017.03.21 0 0 16570

Bocsánat, most vettem észre, hogy a kollégám bejelentkezve maradt a laptopon... Ezért az ő neve alatt jelent meg a válaszom..... Elnézést....

Előzmény: Törölt nick (16569)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 16569

Győrben található.

Természetesen el tudom küldeni, csomagautomatába, vagy futárral is.

 

Előzmény: topoly (16568)
topoly Creative Commons License 2017.03.21 0 0 16568

Szia, helyileg hol nézhető meg az előtét?

Előzmény: Mikrof (16566)
Mikrof Creative Commons License 2017.03.21 0 0 16567

sajnos lemaradtak a képek:

Előzmény: Mikrof (16566)
Mikrof Creative Commons License 2017.03.21 -1 0 16566

Sziasztok,

 

van egy eladó Siocore Achromatic Macro előtétlencsém.

 

Állapot: Szinte új, hibátlan, év elejei vásárlás. Kibontva és kipróbálva lett csak párszor. KB 50 képet készítettem vele, és közben rájöttem, hogy a makrófotózás nem nekem való..... Ezért felteszem a hirdetésem, mert aki szereti a makrófotózást, vagy csak kipróbálná, annak nagyon hasznos lehet, mert szerintem nagyon jó képeket lehet vele készíteni.

 

 

Tulajdonságok

  • Sokkal jobb a képalkotási minősége mint a close-up macro előtétlencséknek. Teljesen más kategória. Ki kell próbálni és egyből érezni a különbséget: Az egylencsés előtét lencséken a különböző hullámhosszú (színű) fény különböző képen törik meg. Ez színhibákat, életlenedést, kromatikus aberrációt okoz a képen. Az akromatikus előtétlencsék esetében két különböző optikai tulajdonságú lencsét ragasztanak össze, hogy ezeket a képalkotási hibákat megszüntessék, minimalizálják
  • A nagy 72mm-es csatlakozó átmérőnek köszönhetően nem zavarja a képszéleit
  • Step down, adapterekkel több lencsével is próbálkozhatunk makrózás közben. Így különböző nagyítást, látószöget és közelpontot érhetünk el.
  • "High Index Glass" optikai elemek a valóban kristálytiszta, részletes és világos képekért
  • autófókusszal is kompatibilis
  • IR tartománnyal is kompatibilis
  • Németországból származik, hivatalos fotóskereskedésből, a gyártótól.
  • +10 dioptriás,
  • 2 ragasztott lencsés
  • minden oldalán bevonatos.
  • 72mm-es csatlakozómenet
  • 72mm-es szürömenet
  • igény esetén 62mm-es step down adapter ajándék

Tartozékok:

  • hordtáska
  • első kupak
  • hátsó kupak

 

Ár: 18.000

 

Képek a termekről és egy pár kedvcsináló kép:

 

 

 

faki Creative Commons License 2017.03.15 0 0 16565

Tovább kell rekeszelni, F11-re vagy akár szűkebbre. Ha ez sem elég, akkor focus stacking. Az, hogy az élességi sík előbbre van a kívántnál, adódhat a pontatlan fókuszálásból is (AF felejtős, az élőkép és belenagyítás segítség) vagy eleve ez az objektív(+gyújtótáv)+Raynox páros nem képes távolabbra fókuszálni. A Nikonnál a kicsi érzékelőméret miatt nagyobb a mélységélesség.

Előzmény: csemarti (16564)
csemarti Creative Commons License 2017.03.15 0 0 16564

Sziasztok!
Segítséget kérnék makró fotóval kapcsolatban.
Bárhogy próbálkozom, csak egy csík az éles tartomány a fotóból, ezt pirossal jelöltem is a képeken.
Canon 80D váz, 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM objektív, raynox DCR-250 makró konverter.
Próbáltam már mindenféle beállítást, AF, MF, rekesz változtatás, automata beállítás, SCN mód közelkép, teljesen manuál, de akkor is csak az a csík lesz éles. A légy szemén van a fókuszpont, de alatta a csík az éles.
Egy Nikon P900 gépre téve a Raynox-ot teljesen jó a kép.
Valaki találkozott már hasonló problémával?
Köszönöm a segítséget.

Learning_to_Portnoy Creative Commons License 2017.03.04 0 0 16563

Első makrovideós manuális mókám előtétlencsével. A kép alatti linken található a rövid tesztanyag.

Köszönöm, ha ráklikkelsz. 

https://youtu.be/lCXWKcmNuBE?t=1m2s

black56 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 16562

Szia! El-Nikkor 150-nel van és mással is, ha érdekel privátban keress.

Előzmény: fuzesi_bandi (16561)
fuzesi_bandi Creative Commons License 2017.03.02 0 0 16561
Kirtapp Creative Commons License 2017.02.02 0 0 16560

Ez egy relay lens system. Ketessetek rá, ezek így néznek ki, olcsón össze lehet hozni. Sokan használnak ilyet, jobb fotósok is, pl Gil Vizen vagy Pjotr Naskreczki.

Előzmény: cc (16547)
s.feco9 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 16559

Talán valakit érdekel, Canonhoz való ledes kőrvaku eladó:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141634795&t=9116329

 

cc Creative Commons License 2017.01.29 0 0 16558

némileg revidiálom a korábbi állításomat: a 60/2.8 használható a raynoxdcr250nel. a munkatávolság kb 3 cm, a mélységélesség minimális és csak manuálisan elétartható a lencse, mert szűkebb a lencse szűrőmérete a raynoxhoz megadott mérethez képest.

ezek az előtét lencse nélkül 2.8as blende de focus stacking

ezek vele f8 

minden képen van egy minimális vágás, a nagyítás mértéke talán érzékelhető.

mozgó tárgyakon szerintem nem használható

Előzmény: faki (16555)
cc Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16557

egészen konkrét objektívre gondolok. szerintem egy 1:1 leképezésű objektív esetén ha 1:2 leképezésű képekhez nem kell még raynox is. és hidd el, ismerem a raynoxot is, meg a 60as objektívet is. 

https://www.flickr.com/photos/21670392@N04/

Előzmény: faki (16555)
faki Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16556

Ez világos, ezért is vettem a Raynox után közgyűrűket és pont a napokban mindkettőt használva jégnél ugyanez jött elő, a kész képek legtöbbje nem lett az igazi. Már gondolkodom még egy garnitúra közgyűrűn...

Előzmény: kenya15 (16553)
faki Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16555

A konkrét objektívre gondolsz? Alábbiak szerint nekem továbbra sem tűnik feleslegesnek:

https://www.mu-43.com/...https://www.flickr.com/...

Előzmény: cc (16551)
kenya15 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16554

plusz egy nagylátó elé kevesebb közgyűrű kell:)

Előzmény: cc (16552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!