Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2366
Petra!
Na végre, nekem is sok melóm van ,de néha benézek, hogy ne legyenek a fiúk annyira egyedül.
Szóval mindenki dolgozik, meg meetingel?
Tiszta Amerika!
Na, kész vannak az ablakok, mi is kész vagyunk:)
Szépek lettek, de mi azért szebbre számítottunk, egy kicsit csalodottak vagyunk, de aránylag elég türhetően kitakarították a lakást, a tegnap reggel azt hittem, hogy még egy évezred és csak akkor lesznek kész.
Ez mennyire szokványos, hogy takarítanak utána?
Arabella
Előzmény: rocher (2362)
Egon bácsi Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2365
Közben egy topichoz kapcsolódó kérdés. :)
Tudtok már valamit arról, hogy a szocpol. helyett pontosan mi várható januártól? Annyit tudok, hogy ezentúl az önkormányzatok fogják a pénzt osztani, de a lényegről még semmit nem hallottam, hogy a feltételek és összegek hogy fognak változni? Van erről már valami végleges határozat?
stoki Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2364
Az a topic olyan gyorsan pörög, hogy nem igazán tudom követni...Meg nem is vagyok otthon...
Meg jobb az ilyet elsőkézből hallani...:))))
Szóval, hogy is van ez...:)))))??? Pletyizz már egy picit ne mástól kelljen hallanom micsoda jó vagy rossz szerető vagy ...:)))))
Előzmény: Hacsek (2363)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2363
Stoki!
Ha érdekel a dolog, látogasd meg a Társkereső tapasztalatok című topicot. Nem mintha ott bármi is kiderülne...
Előzmény: stoki (2361)
rocher Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2362
Én itt, jelentem, nyakig melóban, juci ágytágítón, majdkor lesz, de ne írjatok neki levelet, mert mind visszapattan. Most buherálják a routerüket.

petra

Előzmény: Arabella (2353)
stoki Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2361
Hacsek
Na, ha beletrafáltam, akkor mesélj már Hacsek...
Bár én offtopicolni nagyon nem szeretek, de a jó kis szaftos pletyit az én gyomrom is beveszi...
Mesélj már Hacsek ne kéresd magad...csak nem tényleg megszédültél...???
Előzmény: Arabella (2360)
Arabella Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2360
Ha valoban az az oka, amit Stoki mondott, akkor megbocsajtom a felejdekenysegedet.
Előzmény: Hacsek (2359)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2359
Arabella, nagyon haraxol?
Előzmény: Arabella (2358)
Arabella Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2358
stoki,
csak nem mondod komolyan)kerdojel)
Előzmény: stoki (2356)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2357
Ja, jellegzetes elhülyülési formula mind a kettő.
Előzmény: stoki (2356)
stoki Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2356
Hacsek csak szerelmes...!!!
Előzmény: Hacsek (2355)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2355
Arabella!
Hacsek bevallja, hogy totál szenilis. Már megint otthon felejtette a rajzot. Az imént kötött csomót a ... falábára.
Előzmény: Arabella (2353)
stoki Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2354
Ja Hacsek ne izélj már nyomasd már azt a rajzot, mert Arabella idő előtt megöregszik...:))))
Ha nem vagy képes megrajzolni, szólj nekem majd én kisegítelek...Csak azon menjen el valaki...))))!!!

Előzmény: Arabella (2353)
Arabella Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2353
Arhitect!
Szólitsd fel Hacseket, hogy küldje el az alaprajzot, de iziben nekem, járj utána, hogy hol van Juci és Petra.
Egyelőre ennyi!:)
Arabella
Előzmény: stoki (2352)
stoki Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2352
...meg a tolókapuval...???

NA kellett beleszólnod méhecske...:))))

Előzmény: Hacsek (2351)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2351
Szia Méhecske!
Téged is milyen régen láttalak!
Mi van a tető hőszigetelésével?
Előzmény: LitleBee (2350)
LitleBee Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2350
OFF

izé uff

Előzmény: architect (2349)
architect Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2349
Már napok óta nem offoltok...
Mi van?
stoki Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2348
bd
www.konyvkereso.hu

jbm
Ha van szúrófűrészed vagy lombfűrészed nagyon szép takaróléceket lehet rövid idő alatt kreálni, iszonyatosan olcsón és a színe olyan lesz, ami neked szimpi...!!!

Előzmény: bd (2347)
bd Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2347
Kerti kemence építéséhez szakirodalmat keresek.
bd
Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2346
Kedves JBM!
Amit kifogásolsz, azt takarólécnek hívják. Ha csak a színe a baj, akkor az átfestés is megoldás lehet.
Ha a PVC, mint anyag testközelsége ellenszenves (ezzel egyébként én is így vagyok), akkor ezeket viszonylag könnyű lecibálni, és a barkácsboltokban kapható fából lévő takaróléc.
Előzmény: Josslain Bau-Mont (2345)
Josslain Bau-Mont Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2345
Kedves Asztaltársak!

A segítségeteket szeretném kérni. Panellakásban lakom, és ott ugyabár az ajtók körül egy randa szürke műanyag borító van, ami elfedi az ajtó körüli észbontó hibákat. Ezek a szürke dolgok engem nagyon zavarnak igénytelen anyagminőségük és semmivel sem harmonizáló színük miatt. Mire lehetne azeket kicserélni? Hol kaphatók ennek a rondaságnak az esetleges alternatívái?

Előre is köszi!

JBM

Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2344
Kedves Obi!
Ez az energiafelhasználási hatásfok. Ez nem tartalmazza az üzemelési hőveszteséget, ami főként a kéményen (pláne a parapetnyíláson) távozó hőmennyiség miatt áll elő. A hőleadási hatásfok tehát a számíthatónál kisebb, de ennek az értékét a konvektor gyártója nem tudhatja előre (én meg pláne nem).
A két érték csak abban az esetben lehetne azonos, ha egy fűtőberendezés teljesen zárt rendszerű lenne, tehát hő nem távozhat olyan helyre, amit nem kell fűteni. Általános tapasztalat ugye, hogy a kazánházakban jó meleg szokott lenni, pedig erre semmi szükség.
Visszatérve: a hőleadási hatásfok azért nem függ a fegyverzet anyagától, mert a lemez és az öntvény is hasznosan adja le a hőt.
Előzmény: Obi wan (2343)
Obi wan Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2343
Hi!

Nagyon köszi az infót Hacsek!
Azt szeretném még kérni, ha nem jelent kényelmetlenséget, hogy folyamatos üzem mellett van-e különbség ugyanolyan leadott hőteljesítmény mellett a hatásfok, és így a felvett energia szempontjából az öntöttvas és a lemezes fegyverzet között. Tegnap végztem hevenyészett számításokat a konvektorra írt adatok alapján, és abból 76.5 százalék jött ki hatásfoknak az öntöttvasra. Lehetséges ez ?! Túl jónak tűnik!

Üdv: Obi Wan

Előzmény: Hacsek (2342)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2342
Kedves Obi wan!
Megkérdeztem a hatásfokokat.
Mint az várható is volt, azt a választ kaptam, hogy a fűtési hatásfok tudományosan meghatározható része szempontjából a lemez és az öntöttvas fegyverzet (ez itt szakszó) mindegy, még akkor is, ha az öntöttvas valamivel tovább tartja meg a hőmérsékletet kikapcsolás után, mert viszont a lemez hamarabb (gyakorlatilag 0 idő alatt) melegszik fel.
A hatásfokot lehet buzerálni a fűtőanyaggal, a szelepnyilásokkal és a fűtési programmal. A hatásfok elvben akkor lenne a legjobb, ha végig egyenletesen fűtenénk, viszont ez több energiát fogyasztana, mint a szakaszos fűtés.
Magyarán a hatásfok maximuma és a legkevesebb gázfogyasztás nem azonos programhoz tartozik.

Na ezt kapd ki...

Előzmény: Obi wan (2327)
Arabella Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2341
Én is írtam, de az volt a gond, hogy elírtad a címemet( biztos fejből írtad) és a rendszergizda kapta meg!:)
Erre én válaszoltam az egonos címedre.
Arabella
Előzmény: stoki (2340)
stoki Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2340
Off
Arabella
Írtam neked, de az egonmail nem csipi a címedet...
On
Előzmény: Arabella (2339)
Arabella Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2339
naazééééé!!!:))))
Előzmény: Hacsek (2338)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2338
MEGVAN! de csak holnap kapod meg sajnos (mer otthol van +)
Előzmény: Arabella (2337)
Arabella Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2337
Nálunk egy hónapig állt a kuka mellett a leszerelt régi ablakkeret és a hozzá tartozó bádog, mert nem vitték el a kukások, egyszer aztán eltünt:))
Hacseeeeek!!!!!
Rajzocskaaaaaa!
Arabella
Előzmény: stoki (2333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!