Keresés

Részletes keresés

MuzX Creative Commons License 1999.11.08 0 0 2400
Üdv mindenkinek!

Hacsek tanácsolta, hogy jöjjek át ide, mert itt mindent megtalálok építés témakörben. Hát, ehhez képest pl. az elmúlt húsz üzenet alig errôl szólt :)))

Ráadásul itt úgy tűnik inkább a részletekrôl tárgyaltok, márpedig nekem globális problémám van, szóval nem az, hogy a takaróléc mennyi, meg hasonlók, hanem érdemes e könnyűszerkezetes házat építtetni, és ha igen, miért nem :)))

Illetve fölteszek egy nagyon egyszerű kérdést: nagyságrendileg (-tól -ig) egy nem luxus, de nem is minimálszintű 40 m2-es, tetôteres lakás építése milyen árban van?
Tudom, hogy attól függ, és itt fel lehetne sorolni ezernyi tényezôt, de azért nagyjából... ezekkel a könnyűszerkezetes technológiákkal a cégek állítása szerint bruttó 62 ezer-75 ezer közötti árak vannak négyzetméterenként, kulcsrakészen.

Más technológiával ki lehet ennyibôl hozni, úgy hogy én csak nézem, hogy készül? Vagy csak akkor, ha ki kell képeznem magam közben ácsnak, kôművesnek, burkolónak, villany, gáz- stb szerelônek, és majd mire sikerül belerokkanom cipekedésbe, szerelésbe stb-be, mire már megbánom, hogy valaha is belekezdtem, talán félig kész lesz? :)))))

Mert sok építkezô ismerôsömön ilyen tüneteket láttam...

Mondjatok valami bíztatót :)

Hacsek Creative Commons License 1999.11.08 0 0 2399
Hát nem volt ma egy nagy forgalom...
Előzmény: Hacsek (2398)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.08 0 0 2398
Szia gézé!
Úgy látom, hogy az építkezésed igen jó ütemben halad. Hogy a nyugdíjazásod előtt be tudsz-e költözni, ahhoz tudni kellene, mennyi idő van még addig. Annyi bizonyosnak látszik, hogy a következő ezredév (2999-3000) vége előtt várható az ügyintézés forradalmi gyorsulása.
Sok sikert!
:))))))))))))))
Előzmény: gézé (2394)
tacsa Creative Commons License 1999.11.08 0 0 2397
Helló Mindenkinek!

Itten vagyok, elolvastam mindent, egyelőre Hacsek mindent megválaszolt. Kézcsók mindenkinek, még jövök, mától újra dolgozok. A beköltözés után a füst helyett a por felszállt jelentem. Még mindig száll.

Üdv
tacsa

kzt Creative Commons License 1999.11.07 0 0 2396
Keresek lakast Bp.-n illetve kis hazat jo kozlekedessel
Bp korul.
vilagos (ne foldszinti v. udvari)
alacsony rezsi gaz v. sajat kazanos tavfuteses
jo kozlekedes/kornyek (ne nemzetisegi kornyek)
romosat, felujitandot is!
5 mill. korul, kp. fizetessel

tippeket, ajanlatokat (hol, hogyan erdemes, nem erdemes)
is nagyon szivesen fogadok!

bd Creative Commons License 1999.11.06 0 0 2395
Másodfok határozatának mi az indoklása?
bd
Előzmény: gézé (2394)
gézé Creative Commons License 1999.11.06 0 0 2394
Üdv, Kedveskéim!

Új fejlemény FÖLDHÁZ ügyben:

Az elvi engedély elutasítása miatt beadott fellebbezésre megjött a válasz a másodfoktól!

Végre!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lényege, hogy az elsofokú határozatot megsemmisíti, az 5000 Ft-ot (fellebbezési illeték) visszautaltatja és az elsofokot új eljárásra kötelezi.

Ez azt jelenti, hogy ismét 60 napot kell várnom???
Szeretnék belekezdeni az építkezésbe még nyugdíjbavonulásom elott!!! :-)))
Vagy errol ne is álmodjak?
gézé

Hacsek Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2393
Kösz, Egon bácsi. Én is hasonlókat remélek.
Előzmény: Egon bácsi (2392)
Egon bácsi Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2392
OFF
Véletlenül egy helyen dolgozom stokival és sajna a melóhelyünkön elég érdekes agyberendezésü fönök(ök) dönthet(nek) a net hozzáférésröl. Eddig sem osztogatták bárkinek a jogot, de azért elöbb-utóbb mindenki beszerzett magának egy müködö jelszót a proxyhoz. De most egy tolvonással (gombnyomással?) minden jogosultságot megszüntettek. :o Az oka ismeretlen. Remélem hamar botrány lesz belöle és helyreáll a "rend".
ON
Előzmény: bd (2391)
bd Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2391
Off
Miert vonjak meg valakinek az Internet-hozzaferest?
Ez olyan, mint mikor az agg igazgatonő az iskolának juttatott számítógépet elzárja,mnehogy a gyerekek "elroncsák".
Ez most cenzura, a szólásjog megvonása vagy miafranc?

bd

Előzmény: Arabella (2387)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2390
Ne "keckedj"! Télleg fox hiányszani!
Előzmény: stoki (2389)
stoki Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2389
Gondolom...
Még egy ilyen keckedős faszi, mint én nem sok van...
Ma még a bme-én ülök, ezért még képbe vagyok, de hétfőn már elsüllyedek, mint a Titanic...(Azért utánam lehet dobni, olyan kék( vagy zöld a fene tudja már, éjszaka néztem a filmet) köves medált...:)))))
Előzmény: Hacsek (2388)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2388
Szegény Stoki!
Nagyon fog hiányozni! (:-((
Előzmény: Arabella (2387)
Arabella Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2387
MINDENKINEK!
STOKINAK MEGVONTÁK AZ INTERNET HOZZÁFÉRÉSÉT!!
EGYELŐRE NEM TUDNI MENNYI IDŐRE.
ARABELLA
Arabella Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2386
Hacsek!
Csodálatos a hoppád!:)
Ma egéasz nap szinte nem lehetek, amikor meg igen, akkor biztosan beírok.
Arabella
Előzmény: Hacsek (2384)
Csokis2 Creative Commons License 1999.11.05 0 0 2385
Csak magamat nem, egy mosogatoval. :-(
Előzmény: Hacsek (2371)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2384
demimur Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2383
köszönöm Hacsek, de én több, és konkrétabb infóra vágyom...
remélem nem baj..
:-))
Előzmény: Hacsek (2382)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2382
Itt is feltetted már, meg is válaszoltuk többen is (pl. én is). Lécci lapozz lejjebb!
Előzmény: demimur (2381)
demimur Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2381
már többször, több topicban is feltettem a kérdést, de most / ha nem bánjátok / itt is megteszem:
FAGOR márkájú mosogatógéppel, illetve beépíthető gázfőzőlap-sütőről milyen inóitok vannak??
Érdekel még a Pelgrim és a Zanussi hasonló terméke is!!
Segítsetek választani!!

köszi
Demi

rocher Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2380
Mekkora csend van, offolhatunk arhitect bácsi?:-)))))))))

petra

Arabella Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2379
Hát a nem megjött fax volt a baj:))
Arabella aki köszöni
Előzmény: Hacsek (2378)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2378
Mi a baj?
Előzmény: Arabella (2377)
Arabella Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2377
Hacseknek!
A rendes nevemet írd rá kérlek és a 382-5501faxszámra küld el, addig is magam alatt vagyok.:)
Arabella
Előzmény: Hacsek (2376)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2376
Arabella!
Itt van a rajz!!!!!!
Olyan 14 óra körül tudom küldeni.
Előzmény: Arabella (2375)
Arabella Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2375
Hacseknek üzenem, hogy magam alatt vagyok.
Hacsek Creative Commons License 1999.11.04 0 0 2374
Kedves JBM!
A fa a PVC-vel ellentétben nem rugalmas anyag (pontosabban csak gőzöléssel hajlítható) úgyhogy pattintható fa takarólécről még nem hallottam.
Az, hogy tapétázáskor le kell szedni, én természetesnek tartom, hiszen a takaróléc épp arra való, hogy majd a csatlakozást takarja. Nem hiszem, hogy ajtónként 8-10 csavar működtetése 5 évenként egyszer túl nagy macera lenne.
Előzmény: Josslain Bau-Mont (2373)
Josslain Bau-Mont Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2373
Kedves Hacsek!

A takaróléc ügyben: ha veszek fából egyet, akkor azt fel kell csavarozni, vagy valamilyen más - nehezen eltávolítható módon - rögzíteni. Ekkor viszont egy tapétázásnál vagy egyébnél kínlódhatók egy napig míg leszedem. Van olyan, ami fából van és bepattan oda, ahová eredetileg a PVC? Van más megoldás is? Ha nincs, akkor biz'isten festeni fogok. Milyen festékkel?

Kösz!

JBM

Előzmény: Hacsek (2346)
tacsa Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2372
Hogy Fiala urat plagizáljam, TENGERMÉLY TISZTELETEM MINDENKINEK!

Jelentem, megvagyunk, élünk, BEKÖLTÖZTÜNK!! Emiatt ugyan éjt nappallá téve melóztunk, de hétfőn reggel kihoztam a családot. Ma jutott idő arra, hogy belpéjek, elolvasni az elmólt napokat még nem, majd pótlom. Jövök éjszaka, vagy legkésőbb holnap.

Üdv
tacsa

Hacsek Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2371
Szia Csokis!
Sikerült új profillal gazdagítanod a topicot. Köszi!
Előzmény: Csokis2 (2369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!