Keresés

Részletes keresés

rudai gyerek Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1365

Köszi :-)

 

Ej, még a hajókon sem kockáztatnak :-))))

Előzmény: Törölt nick (1364)
rtsrulez Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1363

Eleg elterjedt hogy nincs 13. emelet, bar a 12A az szerintem ritkabb.

 

Legtobszor vagy csak kiugorjak a szamot es 12 utan 14 jon, vagy oda rakjak direkt a publikum elol elzart cuccokat ( kazanhaz, stb, ) es akkor azon az emeleten a normal lift nem all meg, nincs is hozza gomb.

Előzmény: rudai gyerek (1359)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1359

Erről jut eszembe valami:

 

Valamikor régebben még láttam egy filmet, amelyben azt taglalták, hogy néhány amerikai felhőkarcolóban (pontosabban magasabb épületben) a babona miatt a 13. emeletet nem nevezik nevén, hanem mondjuk 12/A-nak. Ez mennyire elterjedt?

Előzmény: rtsrulez (1358)
rtsrulez Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1358

Istenem, miert irosgat az ilyen idiotasagokat akinek enyire semmi alapismerete nincs?

 

Az angolban a hazszam az az utca neve elott van. Nem a Fo utca 1-en laksz, hanem az 1 Fo utcan.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/7_World_Trade_Center

 

Azt hogy a dolog HAZSZAM, mi sem bizonyitja jobban, mint az hogy peldaul ott van hozza a 7 word trade center...

 

Persze ha valaki skizofren paranoid elmebeteg, az gondolom majd azt is bebizonyitja, hogy ez csak azert van mert az imperialista karvalytoke arra keszul hogy 6 masik peldanyban leklonozza a vilagot... HAHAHAHAHAHA

 

De mineket nem csapnak, be, de nem am, igaz dragasszagom???

Előzmény: Morgó Sapiens (1355)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1357

Persze... Továbbá a végső megoldás se a gázkamrákat jelentette, csak deportálást Madagaszkárra... satöbb, satöbb...

Előzmény: Törölt nick (1356)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1355
Welcome on board Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1354

Nem tudom hová tegyem, hát ide, minden ami Amerikába, mert Amerika (és az én egyik) kedvence(m), John Updike: Higher Gossip, érdekesnek tűnik.

Morgó Sapiens Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1350

Pont annyira ismerem, mint a nyugati main-stream sajtó, és az EP képviselők a magyar médiatörvényt, vagy az alkotmányt, vagyis semennyire. Amennyiben ez az említettek egyikét sem zavarta a meghitt és összehangolt pocskondiázásban, miért kellene hogy engem zavarjon, pláne, hogy én önzetlenül, ők pedig pénzért szapulták azt, amihez fingjuk se volt?

Előzmény: Törölt nick (1349)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1346

A Nemzetvédelemi felhatalmazásról szóló 1867. számú törvény elfogadásával az amerikai szenátus múlt csütörtökön törvénybe iktatta az amerikai hadsereg felhatalmazását arra vonatkozóan, hogy amerikai állampolgárokat vádemelés, tárgyalás és bármilyen felügyelet nélkül határozatlan ideig fogva tarthasson. Bár a Fehérház kilátásba helyezte a törvény megvétózását, az a tény, hogy az Obama kormány jogászai ismételten megerősítették támogatásukat amerikai állampolgárok ellen, állami finanszírozással elkövetett merényletek iránt, ennek az ellenkezőjét sugallja. A kormány számos alkalommal kihangsúlyozta, hogy a törvény nem megszavazása, tehát az alkotmány tiszteletben tartása, „politikai öngyilkosság” lenne.

„A törvény „hatalmi-szteroiddal” látja el a hadsereget, jelentősen megnövelve annak veszélyét, hogy amerikai állampolgárokat vádemelés nélkül börtönbe zárhassanak,” mondja Christopher Anders, az ACLU vezető jogtanácsadója törvényhozási ügyekben. Spencer Ackerman kiemelte, hogy a törvény megsérti az amerikai alkotmány hatodik kiegészítését, mivel lehetővé teszi, hogy amerikai állampolgárokat határozatlan ideig fogva tarthassanak, akár külföldön is, a bűnösségi bizonyításának kényszere nélkül. Nem kell mást tenniük, mint egy utcai ellenőrzés, igaztoltatás során terroristának nyilvánítani valakit és az illetőt akár soha többé nem látják viszont.

A határozatlan idejű fogva tartás körüli vita egyértelművé tette, hogy a kormány szerint az Egyesült Államok területe maga is háborús övezetnek számít. Egyesek azt gondolják, hogy ezzel nincs semmi gond, annak ellenére, hogy egy ilyen döntéssel sárba tiporják az alkotmányt, megsértik a hadsereg és a rendőrség, valamint a kül- és belpolitika szétválasztásának elvét.

Ez egy rendkívül veszélyes döntés, különösen egy olyan országban, ahol terroristának nyilváníthatnak valakit, pusztán azért mert megkérdőjelezi egy háború jogosságát, vagy tüntetni mer, esetleg megkérdőjelezi a környezetszennyezési politikát vagy a Wall Street-i banda tevékenységeit, támogatja Ron Paul-t, szabadságpárti elveket vall, befektetési aranyat vagy 7 napnál több időre elegendő tartalékélelmiszert vásárol.

 

Tehát klintonné ne ugasson nekünk arról, amihez nem érthet, hiszen náluk nincs 2011.12.05* óta: demokráciáról!

 

*ekkor fogadták el az 1867.sz törvényt

rudai gyerek Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1345

Sok sikert a visszaköltözéshez!

Előzmény: Törölt nick (1331)
juventusgy Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1343

azt hogy érted hogy a statisztikai hivatal figyel ,ferihegy jelent? :)

Előzmény: Törölt nick (1332)
juventusgy Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1342

hát én már 4 éve távol vagyok nem is hiányzik már.otthon egyre rosszabb lesz :S

Előzmény: Törölt nick (1331)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1341

Romney mindent vitt Floridában

Több szavazatot kapott, mint Gingrich és Santorum együttvéve, újra ő a republikánus verseny nagy esélyese. Kulcsfontosságú államok jönnek. Tovább »

forrás: Index.hu

rtsrulez Creative Commons License 2012.01.31 0 0 1339

De hidegebb...

 

http://countrystudies.us/united-states/weather/new-york/new-york.htm

 

New York Januari : 38 - 25 - 32 (csucs atlag, leghidegebb atlag, atlag atlag)

 

http://countrystudies.us/united-states/weather/north-dakota/fargo.htm

 

Ugyanez Fargoban: 15, -4 , 6 ... Mind Fahrenheit... nekem az a 30 Fahrenheit-el hidegebb hideg azt mondja hogy de igen, hidegebb... Meg jartam mar mind a ket helyen telen, es ereztem is... :-)

 

 

 

Jamestown szep hely, es ugye ott van a dakotak szent allata a feher boleny is... :-)

Előzmény: Törölt nick (1338)
juventusgy Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1330

körbe nézek ezeken az oldalakon mert sok hasznos dolgot meglehet rajta találni.még ez a kiutazás odébb van elöször mindenképp pénzt kell félretennem egy házra és még a angol állampolgárságit is megkell szereznem  de az is benne van hogy csak nyugdijas éveimre megyek ki minden benne van.egyenlöre még itt angliában meg van mindenem hála az égnek,szoval mostanába még nem hagynám el a ködös albiont.

köszönöm a segitségeket

Előzmény: Törölt nick (1329)
juventusgy Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1327

köszönöm szépen a segitségetek.ezen az oldalon nagyon sok olcso házat találtam pl ezt

http://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/9303-Prairie-Oak-Dr_Dallas_TX_75217_M72555-35600

ezek miért ien olcsok?egyszerüen nem tudják eladni vagy van más oka?egy elöttem szolo emlitette hogy esetleg gettoban lehet ez az ingatlan eleg zürös környéken vagy valami birosági hercehurca is lehet rajt.

és azt szeretném kérdezni hogy Ti hogy éltek kinnt az államokba, mármint ezt arra értem hogy már van saját házatok ?

ez azért fontos mert ha már van valakinek saját háza könnyebb utánna, ergo nem kell fizetni lakbérre, a többi számla igy hogy oszlik el? és neglehet élni minmálbérböl például Dallasba ha 2 felnött dolgozik minimálbérért  és saját házba.

Remélem érthetö minden kérdésem elöre is köszönöm mégegyszer a segitségeket:)

Előzmény: Törölt nick (1314)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1326

De azért van egy jó oldala is Észak-Dakotának: csak egy ugrásra van Dél-Dakota és az elnöki fejek :-)

Előzmény: rtsrulez (1317)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1324

Jartam mar ott, de csak par eve...

 

Viszont aki a department of Labor-nek a munkanelkulisegi statisztikat kesziti, az gyanithatoan ismeri az Eszak Dakotai munkaviszonyokat.

 

Es azt is tudom, hogy amikor meg mindenutt 3.3% volt a munkanelkuliseg, akkor meg tenyleg talalt munkat barki aki tenyleg munkat akart...

Előzmény: Törölt nick (1322)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1319

Nincs. Jelenleg Eszak Dakotanak van a legalacsonyabb munkanelkulisege, 3.3% .

 

http://www.bls.gov/web/laus/laumstrk.htm

 

3.3%-nal aki tenyleg keres az talal munkat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1318)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1317

Eszak Dakotaval kapcsolatban csak egy figyelmeztetes, hogy az azert nem a napsuteses jo ido birodalma... Illetve a napsutes az meg OK, ha nem banod hogy -25 fok van a napsuteshez....

 

Hideg tud az lenni... 

 

De az ketsegtelen hogy ha a hideget nem banod (vagy ha nyaron megy arra) akkor szep tud lenni, egeszen alfoldies hangulata van a prerinek/nagy tablas foldmuvelesnek.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1314)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1313

"a mindennapi szürke felhös éghajlat már nagyon az agyamra megy"

 

Ez esetben Seattle kornyeket huzd ki a listadrol... :-)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Temperate_rainforest_map.svg

 

Itt a terkep hol vannak a vilagon mersekelt egovi esoerdok... Seattle az igencsak csoborbol vodorbe lenne neked eghajlatilag...

 

Minimal berol nem tudok sokat szerencsere, de allitolag gyakori, sot egyre gyakoribb. Azt hiszem az illegalis munkasok sokszor meg a minimal bert sem kapjak. 

 

Jovedelmekrol a wikipedianak van egy jo cikke:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Household_income_in_the_United_States

 

A cikk vegen van egy tablazat arrol hogy ,elyik allamban menyi az atlag kereset es a 'megelhetesi index'...

 

Mutatja, hogy hiaba keresnek az emberek Kaliforniaban atlagosan sokkal tobbet mint mondjuk Kansasban, ha a megelhetesi koltseg ~1.4 szeres, a vegen Kansasban konyebb kijonni az atlagos jovedelembol...

 

 

Előzmény: juventusgy (1311)
juventusgy Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1312

köszi,majd meglátjuk mit hoz a jövö

Előzmény: rudai gyerek (1310)
juventusgy Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1311

köszi a gyors segitséget.egyenlöre még nem szeretném elhagyni angliát itt megvan mindenem jo munkám ,család stb.csak ha itt vennék egy ingatlant az baromi drága lenne és ez a mindennapi szürke felhös éghajlat már nagyon az agyamra megy.az is benne van hogy csak a nyugdijas éveimre mennék ki.ez még odébb van :) erröl a vizumrol még megfogok kérdezni pár embert mert mégis megkellene tudni milyen vizumot kaphatok 5év angliában eltöltött év után,ez a minimál béres táblázat eléggé érdekes minimál bér mennyire "elterjedt" az államokba? szal ugy értem hogy ennél mindenki többet kap vagy a dolgozok nagy része az ilyen betanitott munkákra igy vannak bejelentve?

köszi a válaszokat

Előzmény: rtsrulez (1308)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1310

Szia!

 

Sok sikert kívánok!

Előzmény: juventusgy (1303)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1309

Az érdekes, hogy az USA által igazgatott területekre, társult államokra nem vonatkozik a szövetségi minimum órabér.

 

Bár ott mások a viszonyok is.

Előzmény: rtsrulez (1308)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1308

Jelenleg javaslom hogy a munkahelyet keresd elobb, ne a teruletet meg a hazat. A munkahely lesz a nehez.

 

9% a munkanelkuliseg, es van 1 millio eladatlan lakas a piacon.

 

Szerintem az angol allampolgarok sem kapnak automatikusan USA munkavallaloi vizumot. Csak turistat. Illetve beutazhatnak turista vizum nelkul is. De turistanak mostmar a magyar allampolgarok is johetnek vizum nelkul is.

 

a minimal ber allamrol allamra valtozik, bar van egy 7.25$-os szovetsegi minimal ber. Itt a lista:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._minimum_wages

Előzmény: juventusgy (1307)
juventusgy Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1307

és melyik területet ajánljátok ahol az ingatlanok is olcson vannak emellett nagy város ergo könnyebb a munkaszerzés.

elöre is köszi a segitséget

juventusgy Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1306

Hát elég furcsák ezek az adatok mert ha összevetem az árakat akkor nagy a különbség.persze a környezetet nem lehet megitélni  1-2 képröl de egyiksem tünt olyan getto félének.ezeket az ingatlanokat egy angol nemzetközi cég honlapján néztem kétlem hogy ök bármi féle birosági hercehurcás házat feltennének az oldalukra.de mindenesetre érdekes adatokat tettél közzé.a vizummal nem lehet gond nekem.mert 6év után megkapom az angol állampolgárságot ami egyben azt jelenti hogy vizumot is az USa-ba.már csak a munkahely keresés lehet problémás.a bérezések hogy vannak az államokba? mert angliába a minimál bér 5font 80p  ami kb 10 dollart jelent.jelenleg Én 7font-os orabérrel dolgozok elég jo állásba (Logisztikus vagyok).esetleg ilyen raktári munkák mennyire népszerüek odakinn?

Előzmény: rtsrulez (1305)
rtsrulez Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1305

http://www.realestateabc.com/outlook/overall.htm

 

Itt vannak az atlagos arak. Mint lathato, a 30ezer az SOKKAL az atlag alatt van, barmely teruleten.

 

Ha 30 ezer egy 4-5 szobas haz, akkor azzal valoszinuleg van valami problema, komoly felujitast igenyel, vagy nemi birosagi hercehurca is van vele, esetleg a szomszedsag olyan hogy az oradat a menetrendszerinti este 8-as lovoldozeshez allitod...

 

A masik kerdes meg az, hogy tegyuk fel hogy nagyon jo , es megkapod 30 ezerert. Turista beutazasi engedelyel csak egy ideig elvezheted a tulajdonod. Van olyan jo szakmad/ vagy olyan jo a szakmadban hogy a jelen gazdasagi helyzetben is kapj egy allasajanlatot + munkavallaloi vizumot?

 

 

Előzmény: juventusgy (1303)
duplaszalto Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1304

Azért Ilyen olcsók ay USA-ban az Ingatlanok, mert az emberek megunták a  paloták takaritását,mivel a bejáronőket nem tudják megfizetni ,igyekeznek tuladni a lakóingatlanaikon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!