Keresés

Részletes keresés

Papalaci58 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 479

Hali. Lehet a kártyán a mobilenavigator-on kívül bármi más is! 2GB-os micro SD-t használok most benne (mivelhogy az jó a telomban is) és nem zavarják egymást. A leírásban tényleg az van, hogy ne legyen semmi más a kártyán csak a navi program.

 

 

Előzmény: vpetp (473)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 478

Kösz az infot!

Nem csinálok úgy mintha ezt is tudtam volna. Azért szeretek ide járni, mert mindig tanulok valami újat.

 

Előzmény: sza2 (472)
Draby Creative Commons License 2007.12.30 0 0 477

Sziasztok!

Ne haragudjatok,gondolom már 1000-en írtak ilyen problémáról,de nem tudok mit csinálni.Nekem is ilyen kütyüm van ráadásul 3 db(apu,cimbi,barinő).Van hozzá 1GB SD-m,rajta mobilenavigator,Európa térkép,amivel minden rendben volt egészen eddig.Pár napja nem működik a navi rész,ugyanis demó verzió a progi.Na ebben kérném a segítségeteket.Ha van valakinek esetleg teljes,időben nem korlátozott verziója,vagy tudja,hogy hogy lehet az enyémből azt tenni,azt nagyon megköszönném!Nagyon kellene,mert karácsonyi ajándék volt és eléggé ég a fejem...Ha vki részletesen le tudná írni,vagy el tudná mondani,vagy meg tudná szoftverezni király lenne.Elviszem bárhová!Köszi a segítséget előre is!

draby@freemail.hu

tel.: 06/30/961-68-74

 

FIATowner Creative Commons License 2007.12.30 0 0 476
Akkor visszavonom amit mondtam, ugyanis én nem próbáltam ki, de valamely felhasználói dokumentációban ezt olvastam. :(
Előzmény: DJG (475)
DJG Creative Commons License 2007.12.30 0 0 475
Már miért ne ugyanarra a kártyára, amíg melléfér? Engem ez a része nem különösebben érdekel, de kipróbáltam, tettem mellé JPG-t, AVI-t, TXT-t és hasonlókat, és simán megtalálta.

Üdv,
Gábor
Előzmény: FIATowner (474)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.30 0 0 474
SD-re, és nem ugyanarra mint amin a térkép SW van. Tehát 1db kártya kell a térképnek és 1db kell az mp3,video,stb.-nek.
Előzmény: vpetp (473)
vpetp Creative Commons License 2007.12.30 0 0 473

 

Az en kütyüm is lefegyott az elsö bekapcsolaskor az indito "navigo" logonal. Felhivtam a mellekelt telefonszamot, mondtak nyomjak resetet. Hat nem jött be :) Masnap visszavittem a madaras aruhazba, probaltak okoskodni, h nincs teljesen feltöltve, resetet kell nyomni, meghogy varni kell stb. De valahogy nekik se akart elindulni :D

 

A smart2go-tol szerencsere megszabadultam (hala PunisheR31-nek). Lehet csak en voltam hülye hozza, de valahogy igo-val sokkal jobb a dolog :)

 

Többször lemerült mar nekem is, eddig nem jelentkezett problema (kopp-kopp).

 

Univerzalis töltöt vettem hozza, altalaban kikapcsolt allapotban töltöm, de annyi rosszat irtatok az univerzalisokrol, lehet atterek nokia-töltöre :)

 

Egy hülye kerdes: media-fajlokat USB-n keresztül a kütyüre (ott hova?) vagy az SD-kartyajara kell masolni?

sza2 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 472
Egyetertek veled, azzal a kis kiegeszitessel, hogy a SiRF ugyan a hardver megvalositas, de ok csinaltak egy protokollt (SiRF binary protocol) is, ami kulonbozik az NMEA-tol, (pl. binaris es nem text), viszont tobb szolgaltatassal rendelkezik.

Azaz a SiRF tehat hardver, a hozza fejlesztett SiRF binary protocol pedig (ugymond) szoftver.

/sza2
Előzmény: Törölt nick (471)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 471

Szerintem A SiRFIII a a műhold adatait fogadó rendszer (RF vevő DSP algoritmus együttdolgozásának a rendszerét jelenti.

mig az NMEA az adatátviteli protokol definicióját jelenti. Ez két teljesen különböző réteg a rendszeren.

 tehát a Sirf III a GPS vevő RF frontendje mig a NMEA pusztán csak egy szoftveres protokol réteg.

Előzmény: sza2 (464)
sza2 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 470
Haho,

Hat, en sem vagyok hyper-GPS-guru, jelenlegi tudasom szerint a csatornak szama azt jelenti, hogy hany muholtrol jovo adatokat tud fogadni egyszerre.

Ebben sem vagyok biztos, de szerintem az orosz GOLNASS, az EU-s Galileo es a kinai rendszer nem annyira kompativbilis, hogy a mi vevoink hasznalni tudjak. De lehet persze.

Mindazonaltal egyertertek, ezek csak elmeleti dolgok, nekunk valoban az a fontos, hogy mukodjon:-)

/sza2
Előzmény: Papalaci58 (468)
zoliq Creative Commons License 2007.12.30 0 0 469

Üdv!

Így igaz, az a lényeg, hogy működjön jól!

Nem tudom miért fontos a csatornák száma.

Egyébként Kínának is van 3-4 műholdja és nekünk (EU) is van már egy.

Zoli

 

Előzmény: Papalaci58 (468)
Papalaci58 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 468
A dobozon sok minden elfér :-) Fogalmam sincs mire jó a 48 csat. De mivel 24 műhold van (24 van?). 24 USA műhold, meg 24 CCCP az máris 48. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy az oroszoknak is megvan a saját katonai rendszerük. Mindenesetre én is láttam már 31-es műholdat. Ha abból indulunk ki, hogy max a műholdak fele fogható egyszerre, akkor elég az IGO 12 csatornája is. Gyanítom, hogy a csatorna az nem rádiócsatorna, hanem memória és azt jelzi, hogy hány műhold adatait tudja tárolni. De ennek nem néztem utána! Nekem mindegy hány csatornás, csak jól működjön!
Előzmény: sza2 (466)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.30 0 0 467
Köszönöm! :)
Előzmény: DJG (465)
sza2 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 466
Udv,

A dobozon valoban 48 csatorna volt, es a SiRF III-asok tenyleg 20 csatornasok altalaban.

De tudja valaki miert jo egy 48 csatornas GPS? En ugy ertelmezem, ahany csatornas a modul annyi muhold jelet kepes egyszerre fogadni, majd feldolgozni. Nos jelenleg mintha 24 lenne beloluk, bar lattam mar pl. 31-es szamut is... De en meg nem tapasztaltam hogy 11-nel tobbet latna barmelyik GPS (egyebkent az iGO-ban is csak 12-t mutat egyszerre) Pedig mar volt a kezemben jopar integralt es kulso cucc is.

Szoval a kerdes megegyszer: tudja valaki miert jo, hogy 48 csatornank van?

Felhivtam a forgalmazot, elmondtam neki a fentieket, nos o sem tudott igazan valaszt adni a kerdesemre.

PS: Valahogy meg lehet bizonyosodni arrol, hogy valojaban hany csatornas? A csomagolas nekem keves:-) Ja, Tamas vagyok - a hitetlen fajtabol:-)))

/sza2
Előzmény: Papalaci58 (456)
DJG Creative Commons License 2007.12.30 0 0 465
Utófeldolgozás.

Üdv,
Gábor
Előzmény: FIATowner (461)
sza2 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 464
Hali,

Igen, arra gondoltam. Az NMEA-bol egy parsoros programmal, sot, esetleg szkripttel is lehet a google szamara hasznalhato adatokat csinalni.

A SiFR III-at nem ismerem, sosem hasznaltam, de sokkal ujabb mint az NMEA (ami egyebken nem csak GPS-es protokoll, a hajokon pl. mar igen regota alkalmazzak, alapvetoen soros atvitellel). Gondolom a SiRF fejlettebb.

Azonban szerintem a legfontosabb parameterek a pontossag es az erzekenyseg (esetleg fogyasztas akkumulatoros hasznalat eseten (de szerintem nem a GPS modul fogyasztja az energia jelentos reszet), illetve az adatok frissitesenek gyakorisaga). Ha ezeken a valtoztatassal javitani lehet, akkor mindenkeppen van ertelme atkapcsolni (bar szerintem nem igazan lehet...).

Sajnos en - bar nagyon erdekelne es sokmindent kiprobalnek meg - probalkozni mar nem tudok a kutyuvel, "elmeleti szakemberre" valtam, mert a PNA mar jogos tulajdonosanal mukodik tovabb, ugyanis az anyukamnak vettem karacsonyra:-)

/sza2
Előzmény: FIATowner (461)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.29 0 0 463
Az Auto.exe maradt, és utána bekerült még egy sor az explorer.exe-nek. Így a két progi párhuzamosan fut. A másik (taskbar-os) bejegyzés továbbra is szükséges.

maradt az eredeti: [HKEY_LOCAL_MACHINEinit] "Launch55"="Auto.exe"
bekerülő új sor: [HKEY_LOCAL_MACHINEinit] "Launch60"="explorer.exe"
Előzmény: Törölt nick (462)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 462

Kifejezetten ügyes, még hogy nem vagy járatos a WinCE-ben.

Minden elismerésem a tied.

És ezt a kombinált felületet hogy hoztad össze?

Előzmény: FIATowner (459)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.29 0 0 461
Köszi sza2!

Ez elsősorban a postprocess-álás (de szép magyar szó) szempotjából érdekes, ha jól értem. De a SirfTech nevű progi többet/mást is lehetővé tesz SIRF módra való átkapcsolást követően, nevezetesen egy csomó, a GPS működését beállító paraméter válik elérhetővé rajta keresztül.
Előzmény: sza2 (460)
sza2 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 460
Hi,

A SiRF binaris protokoll nem txt. Az NMEA viszont szoveges.

A SiRF ugy tudom tobb informaciot hordoz, bar nem tudom melyikunknek fontosak ezek. Persze biztos van egy csomo program ami kezeli (pl. terkepszerkesztok, stb.)

http://www.navman.com/Documents/OEM_docs/SiRF/SiRF%20Binary%20Protocol%20Reference%20Manual.pdf

Az NMEA eleg egyszeru, teljesen szoveges (raadasul 7 bites, szoval nem lesznek benne ekezetes es egyeb furcsa karakterek)

Ha valaki az NMEA log-bol az utvonalra kivancsi, eleg kiszurni a GGA mondatokat. Ezen kivul vannak benne pontosido es datum adatok, a vetel minoseget jelzo szamok, a muholdak elhelyezkedesenek adatai, stb.

http://gpsinformation.org/dale/nmea.htm

A maps.google.com-on nem tudom hogyan lehet kirajzoltatni az utvonalat, de a GoogleEarth tud importalni .kmz fajlokat, amik szinten szovegesek (tomoritett .xml). Az NMEA-bol aranylag egyszeru xml-t kesziteni, de lehet, hogy vannak kesz progik a neten. Mivel en Linux-ot hasznalok, nem igazan szoktam ilyeneket Win ala keresgelni:-)

/sza2
Előzmény: FIATowner (455)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.29 0 0 459
Ilyet lehet, de az autohide az nem működik jól, ne is próbáld.

Előzmény: FIATowner (458)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.29 0 0 458
Talán ez is megoldható, ha az explorer.exe-t nem az Auto.exe helyett, hanem avval egyidejűleg, illetve azt követően indítod el. A taskbar bejegyzés továbbra is szükséges, de lehet hogy ki kell egészíteni egy autohide-al. (ez már a WinCE Controll panel alól elérhető).
Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 457

Köszönöm részletes válaszod.

Én valami ilyen kombinációra gondoltam mint (Acer D100-on) az oldal alján látható:

http://tpsecret.free.fr/AcerD100/WinCE.htm

Előzmény: FIATowner (453)
Papalaci58 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 456
Nem akarom átállítani :-) Azt se tudom milyen GPS vevő van benne. A dobozon 48 csatorna van. A SIRF -ek, ha jól tudom általában 20 csatornásak. Nem tudom jobb-e. Nem hiszem mert akkor úgy állítanák be gyárilag. Biztos, hogy a sys.txt-t javítani kell mert más az adatátviteli sebbesség.
Előzmény: FIATowner (455)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.29 0 0 455
Épp ma néztem én is ezt az oldalt. Javaslom az elített programből a legújabb verziót használni, (SirfTech.2007-01-08.v1.28.zip) mivel abban már megoldott a WinCE 5.0 alatt az összes menüpont problémamentes elérése.

Amúgy mit nyerek ha SIRF-re állítom át a GPS-t? Olvastam azt is, hogy evvel egyidejűleg pl. az iGO-ban is szükséges a SYS.TXT konfig file módosítása, hogy a megfelelő protokollal kommunikáljon a GPS-el.
Előzmény: Papalaci58 (452)
Papalaci58 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 454
Sajnos nk.bin van dögivel és nem lehet tudni, hogy milyen a hatása. Találtam én is párat, de nem merném rátölteni. Talán még a BP 350-é jó lehet. Nagyon egyformának tünnek.
Előzmény: FIATowner (451)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.29 0 0 453
A registry editor-t épp úgy kell használni, ahogy azt a sima WINDOWS regedit esetében teszed. (ha azt sem ismered, nem biztos, hogy érdemes nekifutnod ennek a beavatkozásnak, nehogy valami baj történjék!)

Röviden, a + jeleket nyomogatva tudodsz lejjebb jutni a registry fa szerkezetében, majd a kívánt bejegyzésre duplán klikkelve felkínálja a program az értékek megváltoztatását. (lásd alábbi ábra)



"És ha csak a Shell-OnTop-ot kapcsolod be akkor megmaradna a gyári skin is?" - Ez így nem értelmezhető ugyanis nem skinekről van itt szó, hanem olyan programokról (konkrétan Auto.exe,PMUI.exe) melyek teljesen elrejtik/elérhetetlenné teszik az user számáta a WinCE GUI felületét. Ha ezeket kiölöd, akkor még mindíg nem vagy sínen, mert nincs taskbar-od és START menüd. Ehhez -ennek előhívásához- kell az általad is említett bejegyzés. Külön-külön nem érdemes/praktikus alkalmazni őket.
Előzmény: Törölt nick (450)
Papalaci58 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 452

Egy kis segítség azoknak akiket érdekel a GPS rendszer működése, az NMEA/SiRF közötti eltérés, a GPS vevő feléledési idejét befolyásoló tényezők....

 

http://www.pdacafe.hu/navigacio/nmea-vs-sirf-gps-vevo-atallitasa.html

 

 

Előzmény: tatu2006 (435)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.29 0 0 451
Az ehhez a géphez tartozó nk.bin-t én is szívesen venném, de sajna nem nagy reményt fűzök hozzá. Az alap WinCE nk.bin file-t viszont leszedtem a netről, de azt meg nem "merem" rányomni a gépre, mert ki tudja mit tesz vele...
Előzmény: Papalaci58 (449)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 450

Köszi megtaláltam  a MobileRegistryEditor-t.

"átírás miként történik auto.exe-ről explorer.exe-re" itt arra gondoltam, hogy pl. jobb gomb katt és simán át lehet írni a exe fájl nevét vagy valami más a megoldás.

 

És ha csak a Shell-OnTop-ot kapcsolod be  akkor megmaradna a gyári skin is?

 

Már csak egy lépés és sáját skinek is készülhetnek a gyári helyett:

http://pdaplus.hu/content/view/886

Előzmény: FIATowner (448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!