Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2483
Mackó úr, Ön villamos szagember, vagy az autóbuszhoz is ért? (:-))
Előzmény: Macimedve (2482)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2482
Nem biztos, hogy eltéríti. Ha fold mágneses indukciójának iránya megegyzik a vezeték indukciójának irányával, akkor nem történik semmi. Ennek egyébként kicsi a valószínűsége. Ez akkor van, ha a vezeték iránya merőleges egy mágneses erővonal irányára.
A beton ugyan árnyékol egy keveset, de nem sokat. Ha a vezeték nem a fal tulsó oldalán van (az acélhálón túl, ami tökéletesen árnyékol) akkor működik.
Előzmény: Arabella (2478)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2481
Igen, a beton nem szigeteli az erőteret, csak gyengíti.
Előzmény: Arabella (2478)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2480

Nagy kő esett le a szívemről. Kínosan ügyelünk rá, hogy háztartásunk lyólfelszerelt legyen...
Előzmény: Macimedve (2479)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2479
De van. A tájmeres rötyiszagtalanítóban biztosan.
Előzmény: juci (2477)
Arabella Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2478
Hacsek!
Pontosítsunk, ha egy vezetékben nem "folyik áram" ,akkor nincs körülötte indukált elektomos mező, ha viszont folyik benne elktromos áram, akkor bizony ott egy elektromoz mező indukálódik, ami eltériti az addig észak dél irányban beáltt iránytű állását ( vagy jobbra vagy balra, attól függ, hogy ....). Na ,ha ez éppen egy beton falban van ez a vezeték, kérdés, hogy reagál-e egyáltalán az iránytű egyimigyen indukálodott elektromos mezőre.
Arabella
Előzmény: Hacsek (2472)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2477

És mire lyó az a relé? Olyanunk még nincs...
Előzmény: Macimedve (2476)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2476
Na jó, megnyugodtam. Akkor maradnak a relék.:-))))
Előzmény: Hacsek (2475)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2475
BOCS igazad van, de nem úgy értettem.
Hanem hogy a falban nem a drót, hanem a benne folyó váltóáram indukálja a mágneses erőteret.
Tényleg félreérthető voltam.
Előzmény: Macimedve (2474)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2474
"Mágneses teret csak a váltóáram indukál. "

Biztos vagy te ebben? Mert ha így van, akkor hazamegyek és kidobom a lakásból az összes egyenáramú jelfogót. Mert ha igazad van, akkor úgysem működnek.

Előzmény: Hacsek (2472)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2473

És ha olyan vezeték van a falban, amiben éppen nincs áram? Vagy azzal kell indítani, hogy az összes kapcsolót egyes állásba hozom?
Előzmény: Hacsek (2472)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2472
Juci!
A mágnes nem a fémre, hanem erőtérre reagál.
Mágneses teret csak a váltóáram indukál.
Ha a fogadra rá van kötve a 220, akkor kitéríti az iránytűt.
Kend a vasfogú baba?
Előzmény: juci (2471)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2471

És pl. az iránytűt nem zavarja meg, hogy az összes fogam tömve van?
Előzmény: juci (2470)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2470

És akkor északra van a vezeték? Mer vanám nekünk uiránytűnk is természetesen, nem a legócsóbb típus... Legalább kontrollálni tuggyuk a detektort a kompasszal, vagy fordítva.

Előzmény: Hacsek (2469)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2469
Juci!
Akkor most már elárulhatom, hogy a falban lévő áram alatti vezetékeket egy iránytűvel is meg lehet keresni (Arabella elméleti fizikaszakos kedvéért: lásd indukció)
Előzmény: juci (2468)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2468

Egy korábbi szellőzős problémánk megoldása kezd körvonalazódni: a tervező úgy gondolta, hogy ideális megoldás a fürdőszobában a "gravitációs" szellőző, vagyishogy van egy lyuk a fürdőben, aminek a másik vége valahol a tetőn van. Ez különösen előnyös jeges téli szelek idején, például mérni tuggyuk a szélerősséget vécézés közben. Szóval kiderült, hogy ez tervezésileg van így, és nem véletlenül. Ígyhát vennünk kellett potom másféltízezerért egy ventillátort, mera zuram szerint ócsóbbért nincs használható. Ez tájmeres meg csendes. És ez a hepiend is egyben.

A fémdetektort sikerült kicseréltetni, igaz, rá kellett fizetni egy ezrest, pedig azt hittem, az előző volt a legrdágább típus. Hiába, na az ember igényes...

juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2467

Szerintem szerezz be nagy tételben csokiutánpótlást, és fokozatosan adagold az öregasszonynak! Vagy szaloncukrot!
Előzmény: Arabella (2466)
Arabella Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2466
Hát hogy lesz-e beépítés vagy nem azt majd a számok fogják megmondani:)
Mindenestre lesz falbontás. Jaj de jó! Alig várom, dirr-durr!
Marika néni meg ideg-beteg!
Arabella
Előzmény: juci (2465)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2465

Hát, az már csak úgy lesz, hogy csak te élvezheted egy ideig a mocorgást... Szerintem én is érzem, bár még nem érezhetném, de hát én már csak jobban tudom, nem ? :-) (Arcsi, hol vagy?)

Lakásügyileg tehát mégiscsak lesz likthófbeépítés? Mintha régebben arról lett volna szó, hogy túl macerás. Biztos lemarattam.

Petra kedves, merre jársz?

Előzmény: Arabella (2464)
Arabella Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2464
Hacsek, rosszul kérdeztél!
Azt kellett volna megkérdezned, hogy a tizes helyiértéken milyen számérték található.
Juci! Egy db .egyenlet két ismeretlennel, csak paraméterrel oldható meg.!!:)Gondolom ez volt a célod:)
Mi egyelőre helyben járunk a külső szemlélő részére, viszont a benfentesek tudják, hogy vihar elötti csend honol nálunk lakásügyileg:)
Gombócról van videó, él mint Marci hevesen, mint hal a vizben:), hétfő óta idönként boxolja a pocimat, másnak pedig nem akarja megmutatni.
Jól vagyunk, soha jobb másállapotos napokat:)
Veletek mi van?
Arabella
Előzmény: Hacsek (2461)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2463

Küldd el meginn!
Előzmény: Hacsek (2461)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2462

Ha a kiindulási súlyomat vesszük X-nek, akkor most X+3-nál tartok. A versenysúlyomhoz képest (ez legyen Y) Y+5, vagyis X=Y+2.

Arabella, hol tartotok - építkezésileg és babailag?

Lusta vagyok az összes topicomat átnézni...

Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2461
Sőt válaszoltam is, de az visszapattant!
Előzmény: juci (2459)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2460
Well, szóval ráálhacc a mérlegre? Mennyit mutat? Elég ha az első deriváltat elárulod!
Előzmény: juci (2456)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2459

Például az, hogy írtam neked emilt még október végén (a liezon után) mekkaptad?
Előzmény: Hacsek (2458)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2458
SZIAAAAAAAAAAAA JUCIIIIIIIIIII!
Már nagyon hiányoztál!!!!
Mi zulys?
Előzmény: juci (2456)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2457
"számítógépes grafikai és nyomdai elôkészítési rendszerek"
Érdekel az is. Írjál róla konkrétat, lehet emilben is.
Előzmény: MuzX (2455)
juci Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2456

Konszolidált lyónapot a 10telt társaságnak, amelynek összetétele itten távollétemben igencsak megváltozott, valamint Arabella meglehetőssen aktivizálódott, ráadásul még azt is meg kellett tudnunk, hogy fizikus... Émmeg mérlekképes könyvelő vagyok tennap óta :-) Ráállhatok a mérlegre és ott is könyvelhetek.

Majd tovább is olvasok, de jelenleg csak a tízperces szempihentető szünetemet tartom, amelyet ugye törvényileg előírtak a számítógépbámuló munkakörökben, hogy ne mennyen tönk szélére a szeme. Egyébként meg amíg mostan nem voltam gépközelben, valóban javult a szemem állapottya.

MuzX Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2455
Kedves Hacsek!

1986-87 GAMF, Kecskemét. Nem oda akartam járni, a Kandóhoz 1 pontom hiányzott, és átirányítással kerültem a GAMF-ra, de az elsô év végén sürgôsen el is húztam a Kandóra, különbözeti vizsgákkal. A rácsos tartóknál csak a legprimitívebb, elméleti példákat vettük, és attól az évtôl kezdôdôen soha nem foglalkoztam vele, valahogy nem lopta magát a szívembe a mechanika(statika) :))
Egyébként abból se tudok sokat hasznosítani, amit a Kandón tanultam, nem olyan szakterületen dolgozom...

Szóval amirôl én válaszolni tudnék, az inkább a számítógépes grafikai és nyomdai elôkészítési rendszerek :)

Előzmény: Hacsek (2454)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2454
MuzX!
Ha te bármilyen tanintézményben tanultál rácsos tartót, akkor ebben a topicban nem kérdezned kellene, hanem válaszolnod!! Milyen iskola volt az?

Arabella!
Thx!

Előzmény: MuzX (2452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!