Keresés

Részletes keresés

OnlyLoki Creative Commons License 2014.08.14 0 0 164849

http://sportgeza.hu/futball/2014/08/14/massimo_morales/

 

"Állítom, több magyar klubban előfordul, hogy nem a legtehetségesebb gyerekek játszanak a különböző korosztályos csapatokban, hanem azok, akiknek az apja befolyásos ember, vagy ott hangoskodik mindig a partvonal mellett. Esetleg nem hálátlan, ha a gyereke szerephez jut. De van még ennél nagyobb gond is, az intelligencia hiánya. Szükség van tanult, lehetőség szerint diplomás utánpótlás-szakemberekre, mert hogyan várhatjuk el egy alulképzett edzőtől, hogy a sportágat megtanítsa a gyerekeknek. Csak magasan képzett edzőktől és vezetőktől remélhető ez"

Jééé, Morales is azt tapasztalta, amit itt sokan mondunk évek óta...

Creative Commons License 2014.08.14 0 0 164848

Igen, pedig a VIP-ből jön a Sieg Heil, vesznek el drapikat békés szurkolóktól, stb.

Sok szar van valóban, de azért ne essünk már át a ló másik oldalára....

Előzmény: szaunas (164843)
G. A. 1964 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 164847

Kedd délután legalább 5 helyen olvastam, hogy a DVSC-t (vajon melyiket, a sok közül?) megbüntették 300 e Ft-ra a bmlsz részéről.

Azóta sem lehet olvasni ezt a hírt a hivatalos honlapon.

De az uefásat feltették.

Egyszerűen nem értem, hogy mi alapján válogatnak?

Vagy mindegyiket leközlik, vagy egyiket sem. 

Mi a logikája, hogy hasonló hírek közül az egyik megjelenik, a másik nem - persze a hülye szurkoló máshonnan beszerzi az infót.

PX50 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 164846

A választási kampány hajrájában biztos jól fog jönni a srácoknak, hogy üresen konganak a 20-22 ezres zsír új stadionok, a hangulatról pedig addigra már a mostanáig még megmaradt B-közepesek sem fognak gondoskodni.

 

Én is leállok egy időre a meccsre járással. Ahol nem látnak szívesen, oda nem megyek.

Előzmény: szaunas (164843)
OnlyLoki Creative Commons License 2014.08.14 0 0 164845

A Young Boys hazai pályán lemosta a Grasshopperst 4-0-ra. Elsőre nagyon ijesztő az eredmény, aztán megnéztem a tabellát. A YB 5. 1 győzelemmel 3 döntetlennel és 1 vereséggel, a Grasshopers pedig utolsó 0 győzelemmel 2 döntetlennel és 3 vereséggel, a Vaduzzal egyetemben...

BI_Bean Creative Commons License 2014.08.14 0 0 164844

Ne sajnáld tőlük azt a vizezett vackot! Én már régen nem iszok sört a meccsen, egyszer nagyon-nagyon megjártam. :(

Egyébként tényleg visszataszító.

Előzmény: szaunas (164843)
szaunas Creative Commons License 2014.08.14 0 0 164843

Az is elgondolkodtató, hogy amíg a mezei szurkolók totális kontrollja mellett sem lehet nemzetközi  meccsen sört inni, addig a reg-re nem kötelezett VIP-ben folyik a létyó!...

Ez magában is annyira aláz, hogy hosszú időre lemondtunk a meccselésről.

A cigiről is lemondtam, ezt is meg tudom tenni - bár ez a nehezebb...

ivanandras Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164842

3, Brkovic

Előzmény: ivanandras (164841)
ivanandras Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164841

2-0, Seydi dupla

Előzmény: Mapé (164840)
Mapé Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164840

Azért ilyenkor a honlap küldhetne egy embert tudósítani, a 21. században.

ivanandras Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164839

Remélem, egy Szekszárd nem fog nagy gondot okozni..

Sarq_ Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164838

Mert az a rendszer, hogy a szuperkupát nem a bajnok otthonában, hanem a kupagyőztesnél játszák. Jelen esetben mindkettő a Bayern, ezért a másik kupadöntős játszik otthon. Tavaly ugyanez volt a leosztás.

Előzmény: ChrisRea (164833)
losik Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164837

Igen, én is úgy  gondolom, hogy mondta, hogy ilyen nem lesz többet, de nem volt meggyőző, hogy miért is nem. Ha már lesznek stadionkártyák (MIKOR?) akkor valóban gyorsulhat a dolog. azoknak akiknek van. A többieknek meg nem, főleg ha a kártyát is akkor kapják meg.

Előzmény: OnlyLoki (164836)
OnlyLoki Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164836

Vállalta a felelősséget, de úgy érzem, az általa említett váloztatásoknak még kevés lesz a hatása. Ha már mindenképpen regisztrálni kell, akkor ott a lakcímkártya, azon van egy vonalkód, amely egy központi rendszerhez kapcsolódik, akár annak lehúzásával gyorsítani lehetne, és csak a külföldieknél kellene mindenféle adatot rögzíteni.

Előzmény: losik (164834)
ChrisRea Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164835

nem tom, személyit pont azonosításra találták ki. ha most ez alapján kiadnak egy másik (tagsági) kártyát akkor na bumm.

 

viszont a mobil (fesztiválokon szokásos konténeres megoldás) - fradinál is valami hasonló kóklerség van kirakva európa legmodernebb stadionja elé....

 

losik Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164834
ChrisRea Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164833

off? a német szuperkupát Dortmund - BayernM hogy, hogy nem  Dortmundban játszák. Őket nem zavarja hogy nem semleges a helyszín...

Frizuravarjú Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164832

Én sem látom mit akarnak, ez a baj. Több nézőt nyilvánvalóan nem, mert felhördülés minden ilyen iintézkedés után csak szurkolói részről jön, a klubok méla kussban vannak. 

Előzmény: losik (164831)
losik Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164831

Én még nem látom azt, hogy a klubok mit akarnak. Szerintem még senki nem tud semmit erről az egészről. De én tényleg nem akarom elhinni, hogy ezt a faszságot komolyan gondolják.

Előzmény: Frizuravarjú (164830)
Frizuravarjú Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164830

Tudom, hogy nem a klubok tehetnek róla, de leszarom. Ellene ők tehetnének, ha akarnak, de jelen állás szerint nem akarnak, addig meg én is leszarom, hogy jól jönne nekik pár szurkoló meg némi jegybevétel.

Előzmény: losik (164829)
losik Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164829

Annyi a különbség, hogy itt nem elsősorban az étterem vezető nem akar beengedni az étterembe, hanem fentebbről szólnak neki. Egyáltalán nem a klubok a ludasak. (Kivéve a Fradit, mert ott önállóan szívatják a jónépet.)

Bár ha klubok sem tesznek semmit, akkor meg is érdemlik.... Én valahogy még bízom benne, hogy visszakoznak ezzel az egész hülyeséggel.

 

Előzmény: Frizuravarjú (164828)
Frizuravarjú Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164828

Egyetértek teljesen, de én már nem csak meggondolom, nekem ennyi volt a meccsrejárás egy darabig, pedig én aztán leszarom, hogy a személyes adataimmal mit kezdenek ezredjére is. Ha nem mehetek ki hirtelen ötlettől vezérelve a fiammal vagy a meccsre nem járó barátaimmal, sőt, nekem is tortúra első alkalommal a kijutás, akkor engem ott nem látnak szívesen mint fizetővendéget. Márpedig ahol nem látnak szívesen, ott nem költöm a pénzemet, ez alapelv, ugyanez a helyzet a tapló kidobókat foglalkoztató szórakozóhelyekkel, a bunkó pincéreket  alkalmazó éttermekkel, a pofákat vágó és beszólogató pénztári eladókig bezárólag. Még csak azt a jogát sem vitatom el a kluboknak és az MLSZ-nek, hogy úgy akadályozza és szívassa a meccsrejárókat, ahogy csak akarja, nekem viszont ahhoz van jogom, hogy elküldjem őket a picsába. Ennyi volt, én lábbal szavazok, nem leszek vele egyedül.

Előzmény: BaZx (164813)
G. A. 1964 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164827

Nagyjából tudjuk, hogy melyik csapatnak mennyi a költségvetése.

Azt is tudhatjuk, hogy mennyi lehet a jegybevétel.

 

A Videotonnál a költségvetés 1%-a.

Nálunk állítólag ez az arány 10 %.

 

Tehát elvileg szükség lenne a szurkolókra, de gyakorlatban...

Előzmény: BI_Bean (164825)
OnlyLoki Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164826

Végre, valamiben maximálisan egyetértünk!

A kluboknak nagy valószínűséggel befogták a pofáját azzal, hogy kaptak új stadiont, meg innen-onnan állami, vagy legalábbis a kormány által intézett szponzorokat (valamelyik klub mindkettőt)... Mindent elviselnek, cserébe tovább halászhatnak a zavarosban. Az, hogy nem lesz szurkoló? Kit érdekel! Valahol ezt a hátékot évek óta szurkolók nélkül játszák, legalább a Felcsútnak nem lesz idegen a hangulat!

Előzmény: G. A. 1964 (164822)
BI_Bean Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164825

Szentségtörés azt a kérdést feszegetni, hogy a kluboknak szükségük van-e egyáltalán a  szurkolókra?

BI_Bean Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164824

"És a klubok miért asszisztálnak ehhez?" egyszerűen a pénzért, megélhewtésért. Ha egy klub szembeszállna velük, megnézhetné magát, ellehetetlenítenék. És a kluboktól sem idegen ez a mutyi közeg.

"Miért nem fognak össze és szólnak, hogy ezt nem kellene?" ez lehetne a megoldás, de egymással sincsenek jóban a klubok. Magyaros nem?

"Elméletileg nem a klubok választják az MLSZ vezetőségét?" Szerintem nem. Elméletileg lehet, de gyakorlatilag nem. Ha mégis, akkor azt erősíti, hogy a klubok a mamlaszt még csak kritizálni sem merik, nemhogy ellentmondani nekik, mert mi lesz a következő leosztásnál, ki kerül oda, ki nem.

"A szurkolók hiába reklamálnak, ezek leszarják" ez így van. Diktatúra van, a szurkoló ellenség, szivatni kell.

Sajnos a jelen állapot annak is hozadéka, hogy a klubok nem tudnak megállni a saját lábukon, a gazdasági viszonyok zavarosak, a most betolt pénzekkel csak konzerválják, mélyítik a jelenlegi problémákat.

Előzmény: losik (164820)
lichen Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164823

 

 meg a sport át meg átszőve van politikával, 

 

És amíg át lesz szőve, egy darabbal sem jutunk előre. A profi fociban semmiképpen, mert ott az állam pénze nem játszik. (Vízilabdában, kajak-kenuban, stb. lehet, mert azok nem profi sportok a világ 98%-án.) Néhány évente egy csapat eljut az EL első körbe, néhány évente meg a BL első körbe. Mindig ég, de a politika úgy adja elő, mintha megvertük volna a világbajnokot hatszor egymás után tétmeccsen.


Soha nem lesz itt haladás, míg a politika diktál.

Előzmény: G. A. 1964 (164822)
G. A. 1964 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164822

Ehhez két dolog kellene:

1 ügyvéd, lehet ügyvédbojtár is, mert semmi jogi alapja nincs annak, hogy egy magánszemély kiabál valamit a lelátón, s megbüntetik a klubot. (Pl. valaki kukát borogat, garázdálkodik az utcán, s megbüntetik a közútfenntartót?)

 

Vér a pucába, de ez nincs a kluboknál. Tudjuk, a lelátóról el kell üldözni a politikát, de a klubok, meg a sport át meg átszőve van politikával, tehát ez sosem lesz meg. A csecsbimbót nem szabad megharapni, csak szépen szopogatni.

Előzmény: losik (164820)
lichen Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164821

Sajnos minden olyan klubnak akinek maradt legalább kétezer nézője és abból kétszáz elmegy idegenbe is, hetente büntetik.


Én azt nem értem. Az MLSZ a klubok szövetsége. Kizárt, hogy jó a kluboknak ez a rendszer, hogy havi egy-két milliót kifizetnek a semmire.

Előzmény: Fredo (164819)
losik Creative Commons License 2014.08.13 0 0 164820

És a klubok miért asszisztálnak ehhez? Miért nem fognak össze és szólnak, hogy ezt nem kellene? Nekik sem jó ez. Meg ezek a büntetések is. Elméletileg nem a klubok választják az MLSZ vezetőségét? Tenni kellene valamit. A szurkolók hiába reklamálnak, ezek leszarják,  megbotránkoznak és büntetéseket osztogatnak. A klubok meg szó nélkül fizetnek....

MIÉRT?

Előzmény: BaZx (164813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!