Keresés

Részletes keresés

Róka69 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 92
Gratulálok, az már azért korrekt darab:-))
Előzmény: asx (91)
asx Creative Commons License 2010.10.26 0 0 91

Sziasztok,

 

tegnap sikerült beszereznem egy Sony KDL-46HX800 TV-t.

Még állítgatom, nézegetem. A képe nagyon szép.

kazi20 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 90
Eladó egy újszerű Sony HDR-SR10 AVCHD Full HD merevlemezes videokamera NTSC, gyári tartozékaival

40Gb-os merevlemez
1080p (1920 x 1080) Full HD felvétel AVHCD formátumban
16 Mbps-os csúcsminőségű felvétel
Automata és kézi fókusz
BIONZ nagysebességű képfeldolgozó processzor
Super SteadyShot optikai képstabilizátor
Beépített vaku
BRAVIA Sync HDMI
Super NightShot éjszakai felvétel
DolbyŽ Digital 5.1 cs. hangrendszer
4 megapixeles állóképfelvétel (videófelvétel mellett 3 megapixel)
180x-os digitális zoom
Zajmentes lassú felvételi mód
Akkumulátorállapot-kijelzés
Automatikus lencsevédő
http://tinyurl.com/35unf7e

Eredeti Sony hord táskával az ára: 80 000Ft (alku nélkül)
Érd.: teamwork100@gmail.com
kazi20 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 89
A Sony HDR-SR10 AVCHD Full HD kamera ára 89 000Ft-ra módosult, mert sürgős az eladása.
Előzmény: kazi20 (88)
kazi20 Creative Commons License 2010.09.25 0 0 88
Eladó egy újszerű Sony HDR-SR10 AVCHD Full HD merevlemezes videokamera NTSC, gyári tartozékaival

40Gb-os merevlemez
1080p (1920 x 1080) Full HD felvétel AVHCD formátumban
16 Mbps-os csúcsminőségű felvétel
Automata és kézi fókusz
BIONZ nagysebességű képfeldolgozó processzor
Super SteadyShot optikai képstabilizátor
Beépített vaku
BRAVIA Sync HDMI
Super NightShot éjszakai felvétel
DolbyŽ Digital 5.1 cs. hangrendszer
4 megapixeles állóképfelvétel (videófelvétel mellett 3 megapixel)
180x-os digitális zoom
Zajmentes lassú felvételi mód
Akkumulátorállapot-kijelzés
Automatikus lencsevédő
http://tinyurl.com/35unf7e

Eredeti Sony hord táskával az ára: 92 000Ft
Érd.: teamwork100@gmail.com
islaz Creative Commons License 2010.08.06 0 0 87

                                  

  Én úgy tudom,h.a Sony Bravia KDL40P3600 alapból nem játszik le semmiféle filmfájlt pendrive-ről ,mert olyan a TV szoftverje.Nem mintha nem lenne képes rá,de valamilyen hülye marketingstratégia miatt "lebutitják".  Egyes LG TV-knél viszont ( pl.LH 3000) sikerült a TV-menüből újraaktiválni ezt a funkciót,azóta bármit lejátszik. Gondolom a SONY-nál sem lehet ez másképp.Szerintem nem érdemes szarakodni vele,egy bármilyen pendrive-os DVDplayer ugyanúgy lejátszik mindent.

Digi7 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 86

Kár.:(

Azért köszönöm.

Előzmény: Róka69 (84)
Róka69 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 84
De csak azokat a fílmeket játsza le, amiket támogat...felejtős.-((((((- nagyon keveset játszik le.
Előzmény: Digi7 (83)
Digi7 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 83

Sziasztok!

 

Nekem egy Sony Bravia KDL40P3600  típusú tv-m van. Sajnos a pendrive-ról nem tudok filmet nézni, mert csak kép és zenefájlokat támogat.

Állítólag be lehet állítani a távirányítóval, hogy filmet is le tudjon játszani.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Róka69 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 82

nem tudhatom, milyen viszonyok vannak felétek, de szívesen látnálak....megmutatnám, milyen egy kábelen jövő jelből a kép....bármikor:-)))

Talán egy megfelelő adó kellene, ami normális adást sugároz.-))

Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 81

Kénytelen vagyok ünneprontó módon résztvenni a topicon és belepiszkítani az általános Sony-gratulálós hangulatba.

Egy Sony BRAVIA KDL40EX402AEP LCD tulajdonosa voltam  2 egész órán keresztül. Feleségem vásárolta Rigában, az Alfa Parks-ban. (A történethez tartozik, hogy Riga mellett élünk egy Majori nevű faluban a Balti tenger mellett).

Amikor kibontottuk, az első pillanatban a döbbenettől meg sem tudtam szólalni. A kerete valami olyan fantasztikusan cheap-look, hogy nem kaptam levegőt, ráadásul feketének mondják de egyfajta szürreális sötétszürke, szal nagyon ronda, a régi NDK színvilágát idézi. Viszont amikor beüzemeltük, na az komoly volt: utoljára 30 éve láttam szellemképet, ez ilyen volt. A hangja olyan átlagos, az ú.n. anti-blur function pedig nyilvánvaló átverés.

A kezelési utasítás mind az orosz, mind az angol nyelvű változatban tökéletesen érthetetlen. Nem nekem segít hanem a szokásos Sony self-congratulation megy benne oldalakon át. Pld.:" A HD tévézésben az a csodálatos, hogy a cselekmény részének érezheted magad." WTF? Te teljesen hülye vagy b+? Ne ezt magyarázzad hanem hogy hogy lehet a kép körül a gyászkeretet eltűntetni meg a szellemképet. Vagy: " önnek gyönyörű képi élményekben lesz része, noha a képernyőn piros és zöld pontok maradhatnak akár tartósan is, ez a LCD TV velejárója". Anyád!

Nem akarom ragozni, de ez nekem gyenge 600 Latért nem kell, úgyhogy mondtam a feleségemnek: kicsim, ezt most szépen a sofőrömmel visszaküldjük és visszavesszük a pénzt. És ezt tettük, további előnye volt a dolognak hogy a feleségem két napig nem szólt hozzám.

Egyébként egy 2003-ban vásárolt Sony ezüst flatscreen  Trinitronunk van, nagyon jól működik, pazar kép- és hangminőséggel. Kábelen rengeteg csatornát tudunk fogni: lett, orosz, belorusz, litván, lengyel, finn adókat. Ezek nagy része 4:3-ban sugároz, kisebb része hd-ben, na azoknál van egy-egy fekete csík alul-fölül oszt jó napot, ez nem ok arra hogy a TV-t lecseréljük egy olyanra ami semmivel nem nyújt többet. Ezt az élményt meghagyom a rigai városlakóknak, akik képesek fogyasztási hitelből venni ilyent és évekre eladósodni csak azért, hogy a szomszéd megpukkadjon.

TIHEMER Creative Commons License 2010.07.23 0 0 80
Ugye USB-ről FAT32 particiót kezeli a BRAVIA.?. Érdekes módon nekem látja az NTFS pendrájvot, sőt az NTFS HDD-t is, igaz az utóbbinál csak a fizikai első particióját. Nem vagyok benne biztos, de lehet a frissítés (új FW) eredménye. Egyébkén nem sok értelme van a TV médialejátszójának, mert csak a Divx-es filmekre jó. Próbáltam 720p, 1080p filmek átkonvertálásával, de nem sok eredménnyel járt. Inkább használom majd a külső médialejátszót HDMI-n keresztül.
islaz Creative Commons License 2010.07.13 0 0 79
Állitólag  az új FW "növeli a tv teljesitményét és egyes helyi adók vételét" . Én még nem szántam rá magamat. De ha semmi változás ,akkor meg minek...?Nem hinném,h. az EX 302 -es sokban különbözik az én EX402 -emtől.
TIHEMER Creative Commons License 2010.07.13 0 0 78
Nekem Sony Bravia KDL 32EX302 TV-ém van. Most raktam fel az újabb M8.515 fw-ét.
Lényeg, hogy símán felment, különösebb változást még nem vettem észre, de ez egy alap TV. Kicsit tartottam tőle mert egy médialejátszót frissítéskor tönkre tettem már. Akkor megfogadtam, hogy csak kipróbált fw fogok csak feltenni bármi legyen is az, hát nem tartottam be a fogadást...
Előzmény: islaz (65)
Róka69 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 77

Nem tudom milyen adást nézel, nálam a HD...k kiválóak....de természetesen szebb a kép a Blu Rayen.....

PL...NGC adása....olyan tű éles, elmondhatatlan.....nagyon szép. és kábelen jön, a hang meg 5.1..es.

Előzmény: islaz (76)
islaz Creative Commons License 2010.07.02 0 0 76

Hát persze...A Full HD televizió előnyei NEM látszanak a HD tv adások esetében ( legyen az kábeles v.földfelszini ) egyszerűen azért,mert a HD tv adás NEM full HD felbontású. Ellentétben a BluRay- el ( HDMI-n keresztül !), ami FullDH .... és olyan éles képet ad,hogy szinte  karcolja a képernyőt.

Előzmény: Róka69 (75)
Róka69 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 75
A múltkor az MKV lejátszás miatt vettem egy Blu Ray lejátszót, fílmem nem volt, ma vettem.....eszméletlen a kép......azt hittem jobbat már nem várhatok, háááát de!! - tű éles, a színek csodásak......érdemes beruházni:-)
Előzmény: islaz (74)
islaz Creative Commons License 2010.07.01 0 0 74
OK,kösz :)
Előzmény: Róka69 (73)
Róka69 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 73
nem én sem használom.-)
Előzmény: islaz (72)
islaz Creative Commons License 2010.07.01 0 0 72
Igen,DVB/C ( és DVB-T-MPEG4) tuneres az EX 402,bejön egy rakás adó,de nem mindegyik. A HUMAX dekóder behoz még vagy 15 -20 ( előfizetéses) adót. Közben rájöttem,h.az Economy módból a "NORMÁL"-t kell kiválasztani,nem a "csökkentett"-et. Igy mindjárt erősebb lett a kép...Ezenkivül az a gyanúm,h. a fényérzékelő egy kicsit túlműködik, sötétebb környezetben  nagyon leveszi a kontrasztot. Te bekapcsoltad az EX500 fényérzékelőjét ???
Előzmény: Róka69 (70)
Tami25 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 71
próbalink
Róka69 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 70
Nekem HDMI kábellel, megy a lejátszóm, beltérim nincs, mivel, simán fogom az adókat....sok a HD adás, 6.....sd..ben is nagyon jó a képem, neked is van DTV/C tunered nem???
Előzmény: islaz (69)
islaz Creative Commons License 2010.06.30 0 0 69
 ...ja és a kontraszt 95, szintelitettség 50 , élesség 50 , a többi "spéci" kikapcsolva.
Előzmény: islaz (68)
islaz Creative Commons License 2010.06.30 0 0 68

Köszi a tippeket,

 

  DIGI/RDS kábelszolgáltatóm van,AV1-re Scart-tal kötve. Az energiatakarékos ( fényérzlkelő) módban vagyok.  A 3-as háttérvilágitás nagyon kevés lenne...  5ös - 6os fokozat dacára egyes adók nekem sötétnek tűnnek. Az EX402 egy 50 Hz-es TV,csodákat nem is várok tőle, HD ban ( 1 csatorna jön be saját tunerrel ) kitűnő a vétel. Mivel a többi adót DIGI dekóderrel fogom,látom a hatalmas különbséget. Tehát nekem a kontraszt gyanus, persze kikapcsolt fényérzékelővel sötétitett helységben minden OK. Az 5-6 os háttérvilágitás nekem soknak tűnik...mint érték.

 

Előzmény: Róka69 (66)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 67

Vagy probáld ki ezt....

 

Háttérfény 3 Kontraszt 95 Fényerő 32 Színtelítettség 50 Színárnyalat 0 Színhőmérséklet Meleg 1 Zajcsökkentés Ki Motionflow Ki Fekete korrekció Ki Részletes kontrasztkiemelő Ki Gamma 0 Automatikus fényerő-korlátozás Ki Tiszta fehér Ki Élő szín Ki Fehéregyensúly vörös 0 Fehéregyensúly zöld -17 Fehéregyensúly kék -18

Előzmény: Róka69 (66)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 66

Szia:-)

 

Milyen beállitásokat keresel, itt megnézheted nekem bejött pedig EX500..asom van, nézd meg, lehet nálad is ok, ennyit tudok segíteni. milyen Kábeled van...( UPC....DIGI??) nálam Digi van, nagyon szép a képe, mint egy jó DVD..nek, a HD adások meg..pazarok.

Előzmény: islaz (65)
islaz Creative Commons License 2010.06.30 0 0 65

 

 

Helló,

 

 

  Sony Bravia KDL 40EX402 tulajdonosa vagyok,kb 2 hónapja. A TV problémamentesen teszi a dolgát,a beállitásokat viszont állandóan cserélgetem, próbálom a legjobbat megtalálni.( digitális kábeltévét használok) Van valakinek tapasztalata  ebben a témában ???

 A SONY weboldalán megtalálható az új firmware , az 8.515-ös. Kérem,ha telepitette valaki,jelezze tapasztalatait a fórumon.

 

Előzmény: reckless (64)
reckless Creative Commons License 2010.06.22 0 0 64
Sziasztok!

Azt hiszem megvan a megoldás.
Valószínüleg a TV-nek semmi baja, viszont földhurkom van.
Előzmény: reckless (55)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 63
A boxot kéne kikapcsolnod inkább mindig....egy probát megér....
Előzmény: Digger (61)
Róka69 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 62
Azt nem lehet, olyan nincs!!!
Előzmény: Digger (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!