Keresés

Részletes keresés

csirke bácsi Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62728

Ez jó sztori volt biztos :-)

Előzmény: epitesz13 (62725)
lúd lum Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62727

Előzmény: lúd lum (62726)
lúd lum Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62726

Előzmény: tamtomi (62719)
epitesz13 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62725

Egy orosházai téglagyáros felgyújtotta üzemét, mert „pénzre volt szüksége"

Orosháza, március 5.

(A Pesti Napló külön tudósítójától.)

Múlt hó 18-án este mint annak idején a Pesti Napló megírta az orosházai Szikora-féle

téglagyár 100 méter hosszú szárítója kigyulladt és leégett. A tűzoltók hosszas fáradozás

után megfékezték a tüzet. Már az oltás közben gyanú merült fel arra, hogy a tüzet gyújtogatás

okozta, másnap pedig a tűzvizsgálat pozitíve megállapította, hogy gyújtogatás történt.

A csendőrség erélyes nyomozást indított és ennek alapján hétfőn délelőtt letartóztatták és

a gyulai kir. ügyészség fogházába szállították Szikora Lajos téglagyárost, aki maga gyújtotta

fél a szárítót. A nyomozás megállapítása szerint Szikora már régebben foglalkozott azzal

a gondolattal, hogy a szárítót fel kell gyújtani.

Nemrégiben Budapesten lakó sógorának írt, hogy jöjjön le Orosházára és gyújtsa fel a szárítót. Tanácsokat is adott neki, hogy miképpen lehet a gyújtogatást eredményesen elvégezni.

A sógora nem vállalkozott a feladatra, ellenben levelet írt az édesanyjának, amelyben felháborodva közölte, hogy mire akarja öt rávenni a sógora. Szikora ekkor Német

András nevű raktárnokát akarta rávenni, hogy gyújtsa fel a szárítót, de ő sem vállalkozott.

Múlt hónap 28-án Szikora a délutáni órákban fél kilogramm kénport vásárolt és ezt estefelé

elszórta a szárítóban és néhány liter szeszt is öntve a kénporra, azt meggyújtotta. A gyújtogatás következtében a szárító teljesen leégett.

Amikor a csendőrség összegyűjtötte, a bizonyítékokat, letartóztatta Szikorát és kihallgatta.

Amikor megkérdezték, hogy miért gyújtotta fel a szárítót így felelt:

— Pénz kellett, meg akartam nagyobbítani a gyárat. Hétfőn délután Gyuláról kiszállt dr. Földi

ügyész Orosházára és megkezdte a tanuk kihallgatását.

capa67. Creative Commons License 2017.04.28 0 1 62724

Köszi! 

 

 

 

 

Előzmény: WattieNo1 (62720)
csirke bácsi Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62723

ok akkor 1 et szeretnék

Előzmény: bádogos Csaba (62705)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62722

Szia!

A bal felsőt (1896 12) elkérném! Köszi!

Előzmény: bádogos Csaba (62682)
bádogos Csaba Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62721

Beniczky csere! 

WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62720

Üdv!

 

2010-es (III.) kat. 51.oldal

Előzmény: capa67. (62718)
tamtomi Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62719

Egy 4-es kimaradt.

 

 

és egy 6-os

 

Előzmény: fgondnok (62699)
capa67. Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62718

 Szevasztok! Erről a T GY-ről tud valaki információt közölni?

Előzmény: fgondnok (62699)
B-csabi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62717

most láttam először ilyet,majd rendes napfénynél lefényképezem,fogalmam sincs ki lehet..

Előzmény: fgondnok (62715)
capa67. Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62716

Majdnem lemaradtam.

Előzmény: fgondnok (62699)
fgondnok Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62715

Az SI évszámos ismert volt már?

Kit takarhat?

 

Előzmény: B-csabi (62706)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62714

Kalocsa:

Rovart Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62713

1906

 

fgondnok Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62712

Íme!

Előzmény: fgondnok (50480)
fgondnok Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62711

Mikor Wattie felrakta az övét, akkor arra gondoltam, hogy az enyém elég csúnya, de így ennek tudtában már, szépek is! :)

 

Képek 50480 alatt.

 

 

Előzmény: B-csabi (62708)
tamtomi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62710

Hozd. Ha nekem van olyan akkor majd más örül neki.

Előzmény: kaszperek (62693)
tamtomi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62709

Köszönöm !

 

Előzmény: bádogos Csaba (62678)
B-csabi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62708

Jó kérdés mert Tatusék is csak két 3/4 est találtak...

Előzmény: b.fredy (62707)
b.fredy Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62707

Sziasztok !

Kit kellene (lehetne) megkörnyékeznem egy ilyen LK+ tégla miatt ?   :-)

Előre is köszönöm az információt  !

 

Előzmény: WattieNo1 (62702)
B-csabi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62706

Nem ennyire szépet mint a tied..:-) meg a képek is olyanok amilyenek,pár darabot pucolgattam..

 

 

 

Előzmény: WattieNo1 (62702)
bádogos Csaba Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62705

Jó estét!

Van még itt egy kettő.

Előzmény: csirke bácsi (62694)
hb-tatus Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62704

Vagy inkább szitkozódó.... Kemény volt a kötőanyag

Előzmény: kaszperek (62703)
kaszperek Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62703

Mennyi imádkozó Mehemed........

Előzmény: B-csabi (62701)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62702

Ilyen?

Előzmény: B-csabi (62701)
B-csabi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62701

Majdnem lett LK keresztes :-) Mai napi túra turkálás..

 

WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62700

Előzmény: fgondnok (62699)
fgondnok Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62699

Sziasztok!

 

A következő!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!