Keresés

Részletes keresés

Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 -1 4 626

Na jó, de melyik alá? Van vagy hatvan darab országszerte.

Előzmény: martinaxe7 (624)
Hesperia 2 Creative Commons License 2017.03.30 -4 0 625

Tessék?

:)))

Előzmény: Vevegyő (623)
martinaxe7 Creative Commons License 2017.03.30 -2 3 624

Berakják a KLIK alá

 

'Osztjónapot

Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 -3 4 623

Tündérke, ha nem értesz hozzá, miért szólsz bele?

Előzmény: Hesperia 2 (621)
Hesperia 2 Creative Commons License 2017.03.30 -3 3 622

Pardon, corrige:

...Sorostól....

 

Természetesen csak véletlenül írtam kis kezdőbetűvel.

Előzmény: Hesperia 2 (621)
Hesperia 2 Creative Commons License 2017.03.30 -4 3 621

"Nacionalizmus tanulmányok"

- hát ez azért eléggé magáért beszél, nem? 

 

Egyébként egy ilyen eleve kamuszak-gyanús.

 

Hasonlóan erős a kamugyanu a következőknél:

 

  • Környezettudomány és környezetpolitika (ebből vajon mennyi a természettudomány és mennyi a rizsa?)
  • Közpolitika (külön még a politológia mellé? minek?)
  • Nemzetközi kapcsolatok és európai tanulmányok (hát persze, az kell, ott képzik a jövő nemzetközi lobbistáit és EU-bürokratáit)
  • Társadalmi nemek tanulmánya (no comment)

 

Továbbá kérdéses, hogy van-e olyan, hogy "Középkortudomány". Ti. miért csak külön a középkor?

Persze, tudom: a Történelemtudomány szak csak az új- és jelenkor történetével foglalkozik. Úgy kellett kikönyörögni annak idején sorostól, hogy legalább a középkorral hadd foglalkozzon egy csoport vagy tanszék. És a végső, meggyőző érv az volt, hogy "hiszen azon keresztül remekül meg lehet ismertetni a különböző kelet-európai országokból származó hallgatókkal, hogy milyen nacionalista kliséken keresztül építenek hamis képet a saját múltjukról az országaik". 

 

Vagyis a tanszék maga is egyfajta "nacionalizmus-tanulmányok" tanszék. 

Előzmény: Vevegyő (591)
Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 -2 4 620

Érdekes...

 

 Oroszországban 2016. decemberében visszavonták az 1994 óta működő Szentpétervári Európai Egyetem (European University at St. Petersburg, EUSP) engedélyét.Az EUSP 2007-től működtethetett doktori képzést is, több mint 94 oktató tanított itt, és főleg a társadalomtudományos képzések domináltak, szociológusokat, antropológusokat, történészeket és közgazdászokat is oktattak az EUSP-n. A hivatalos indoklás szerint az egyetem sorozatosan megsértette az egyetemi oktatásra vonatkozó állami szabályokat, de az is belejátszott, hogy az egyetemet olyan nyugati alapítványok pénzelték, mint Soros György alapítványa, a George Soros Foundation, a John and Catherine MacArthur Foundation, a Ford Alapítvány, a Spencer Foundation, a Carnegie Foundation, és a Foundation ZEIT-Stiftung.

berkut14 Creative Commons License 2017.03.30 -3 5 619

)))

topictársaink jó részének halványlilla fogalma sincs  a CEU-ról. de a tények nem ismerete nem zavarja öket, hogy habzó szájjal magyarkodjanak.

 

Örkény egypercese jut eszembe ..)))  magyarni

 

NÉZZÜNK BIZAKODVA A JÖVŐBE!

Körülbelüli száztíz-száztizenöt év múlva, egy szép nyári napon, soron kívül megkondítják majd az ország összes harangjait. Sokan rá se hederítenek, pedig az a csengés-bongás nagy változások hírnöke lesz!Addigra Visegrádon újjáépül az egykori királyi palota, sosem látott pompával, óriási termek­kel, függőkertekkel. Az avatási ünnepségen - azt jelzi majd a harangkongás - néhány aggas­tyánnak könnybe lábad a szeme. Valóban, az lesz az a perc, az a nagy és régen esedékes perc, amikor véget ér az ezeréves pechszéria.Visegrád akkor már nem ennek a csöpp kis országnak lesz a székhelye, hanem a Dunai Magyar Köztársaságnak, melynek négy vagy öt tenger mossa partjait. „Dunainak” azért fogják hívni a köztársaságot, nehogy összekeverjék egy másikkal, az Alsórajnai Magyar Köztársa­ság­gal. Ez utóbbit akkor se magyarok lakják majd, hanem kopott öltözékű, elnyűtt alsórajnaiak, akik csak kabalából vették föl a magyar nevet.

Le se lehet írni, milyen jó dolog lesz akkor magyarnak lenni!

Elég talán annyit mondani, hogy a magyar” szó - potom száztizenöt év alatt - igévé változik, mely addigra minden élő nyelvbe felszívódik, méghozzá kellemes jelentéstartalommal.„Magyarni” franciául például annyit tesz majd: magamat jól leszopni.

Spanyolul: utcán pénzt találni, érte lehajolni; katalán nyelvjárásban: „Könnyedén hajolgatok, amióta kínzó derék­zsá­bám­ból kigyógyultam.”

És ha valaki Londonban így szól: I am going magyarni (vagyis szó szerint: megyek magyarni), ez azt jelenti: „Ahhoz az isteni nőhöz, akit ott látsz, most oda­megyek, megszólítom, belekarolok, hazaviszem és...” (Itt egy csúnya szó következik.)Más példa: „Én magyarok, te magyarsz, ő magyarik” (mert ikes lesz az ige) hét civilizált nyel­ven (norvégül, görögül, bolgárul, baszk nyelven stb.) azt jelenti majd: „Ropogós kacsasültet eszem (eszel, eszik), idei uborkasalátával, miközben Yehudi Menuhin a »Csak egy kislány«-t húzza a fülembe.”Továbbá: „Anyuka, mehetek magyarni? - Magyarhatsz!” - lettül azt jelenti, hogy egy kisfiú elkéredzkedik moziba, s az édesanyja, némi habozás után, elengedi, pedig a filmet csak tizennyolc éven felüliek látogathatják.

De hagyjuk a külföldet! Itthon is sok mindent másként hívnak majd. Például a „vanília” helyett, mely idegen szó, a „háború” megy át a köztudatba, minthogy régi jelentését amúgy is elvesztette. A visegrádi cukrászdában tehát a fagylaltospult fölött ez lesz kiírva:Eper
Puncs
Háború
Csokoládé

Így fogunk élni. Addig, ezt a pár évet, ki kell bírni.

Előzmény: Vevegyő (598)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 -3 3 618

Ne is haragudj, de ennyike tudással nem csoda, hogy két pofára kajálod a fideszes, csekélyértelműeknek, leépülteknek szóló propagandát.

 

Honnan veszed, hogy aki liberális, az az egyenlőség híve? Sőt kifejezetten az ellensége.

 

Honnan veszed, hogy egy vállalkozó (aki már a nyolcvanas években az volt), aki évtizedek óta jónéhány embernek ad munkát, az egyenlőség híve? 

 

Honnan veszed, hogy én az egyenlőség híve vagyok? Hol írtam? Hol utaltam rá?

Előzmény: Törölt nick (572)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.30 -4 3 617

"Felsólítom a Kormányt": Mégis kinek és minek képzeli magát ez a liberónáci agyhalott primitív bunkó Michael Ignatieff? Milyen alapon szólítja fel egy független állam törvényesen és demokratikusan megválasztott kormányát? Az USA azonnal kiutasítana egy ilyen faszkalapot, Magyarországnak is pontosan úgy kellene tennie. Húzzon el Vilniusba vagy oda, ahol szóba állnak vele.

Előzmény: nogradi medve (573)
nogradi medve Creative Commons License 2017.03.30 -3 3 616

jah, azért íratták a trafik mutyi törvényt lázár dohágyos haverjaival:-))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: nemezis 2 (592)
Drótvágó Creative Commons License 2017.03.30 -2 3 615

Egyszerű a megoldás!

Középeurópát (orbánostul) át kell helyezni az USA-ba.

A NER majd megoldja és punktum:(

Előzmény: altimus (452)
nogradi medve Creative Commons License 2017.03.30 -3 2 614

milyen törvénytelen működésről tetszik beszélni?

 

ne csúsztassál, már.....

Előzmény: nemezis 2 (601)
Pozitív Visszacsatolás Creative Commons License 2017.03.30 -3 3 613

Nem csapom.

 

A te dolgod.

Tudom, védhetetlen annak a nemzetközi csalónak a kezeit nyaldosni, aki országok tönkretételéből szerzi vagyonát, amivel aztán országok belügyeibe avatkozik bele...

 

Ezek a fórumok arra nagyon jók, hogy világossá válnak a határvonalak, és lehet tudni, hogy ki hol áll.

Vannak a globalisták, meg a nemzeti szinten gondolkodók.

 

A globalistáknak meg az a dolga, hogy a társait a vízbe lökdösse, és abban reménykedjen, hogy a krokodil őt eszi meg utóljára.

Akit ez éltet, azt csak sajnálni lehet.

 

 

Előzmény: Vevegyő (605)
Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 -1 2 612

A geometria nem is magyar szó.

Előzmény: martinaxe7 (611)
martinaxe7 Creative Commons License 2017.03.30 -1 4 611

A geometriában különösen

 

A zegyeneseknél baloldali elhajlás láccik...

Előzmény: Vevegyő (599)
Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 0 1 610

Hm.

Szerintem te akkor láttál közelről egyetemet, mikor oldalba pisilted a Műegyetem kerítését.

Na pá.

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (608)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 1 609

http://www.american.edu/spa/about/index.cfm

 

Örülök, hogy segíthettem és szélesíthettem tudásod.

Előzmény: rocky reloaded (568)
Pozitív Visszacsatolás Creative Commons License 2017.03.30 -3 3 608

Mutass rá, e tanszékek közül melyiken oktatják a hazaárulást:

 

Mindegyiken.

De a Nacionalizmus tanulmányok tanszéken valószínűleg extra kiképzés is van.

 

 

Előzmény: Vevegyő (591)
Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.30 -3 2 607

A CEU most is törvénytelenül működik. A tegnap benyújtott törvényjavaslat elfogadása, ill. a törvény életbe lépése után pedig annyira törvénytelen lesz, hogy ha akarnák sem tudnák törvényessé tenni a működésüket.

Ezért aztán ideje csomagolni. Vilniusz már türelmetlen!

Előzmény: Vevegyő (604)
ifj. Kelethy Benő Creative Commons License 2017.03.30 -3 1 606

Magyar vagy?

Előzmény: Törölt nick (603)
Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 0 1 605

Nem csapom.

Slussz.

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (602)
Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 -1 3 604

Kicsi nádfedeles kulipintyóm.

Tudom, nem álltál elől a sorban, amikor az észt osztogatták, tehát igyekszem rövid mondatokat írni.

A CEU nem működik törvénytelenül.

A CEU is, meg más egyetemek is mulasztottak ezt-azt, voltak apróbb adminisztratív csúszások.

Eddig megvan? Mert nem akarok túl nagy léptekkel haladni, hátha megárt neked.

Előzmény: nemezis 2 (601)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 -1 4 603

Köszönöm válaszod, azt hiszem remekül szemlélteti az, amit a tolerancia és az általad képviselt magyarságszemlélet összeegyeztethetetlenségéről írtam.

 

Meghatározol egy világnézetet, egy kulturális érdeklődési irányt, egy kötelező tudást és aki ezt nem fogadja el, azt azonnal kizársz a magyarságból, illetve a magyarságtudattal rendeklkezők köréből.

Meghatározod, hogy kinek mit kell éreznie, gondolnia és aki nem fogadja el az áltakad meghatározattakat, azokat kiírod a magyarságból. Milyen összhangban áll ez a magyarságtudattal? 

Mitől kevésbé magyar az, akit nem érdekel a lovasijászat, de világszinvonalon elismert Göthe-kutató, vagy a Helenisztikai tanszék vezetője, vagy egy buszvezető, akinek kedvenc elfoglaltsága Dvořák cselló koncsertójának hallgatása, de azt se tudja mi fán terem a szent korona tan?

Milyen jogon állapítod te meg, hogy mit kell éreznem, tudnom, gondolnom ahhoz, hogy magyarnak érezhessem magam?

Mi van azokkal a komoly magyar történészekkel, akik szerint a kettős kereszt nem rovásírásból, hanem Bizáncsból került a címerbe? 

Mi van azokkal, akik egész életükben legjobb meggyőződésük harcolnak azért, hogy Magyarországnak és a magyar népnek jobb legyen, csak épp nem egyezik a véleményük a tieddel? Ők sem magyarok, illetve ők sem rendelkeznek megfelelő magyarságtudattal?

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (548)
Pozitív Visszacsatolás Creative Commons License 2017.03.30 -3 2 602

respektíve kettőből...

 

Azért csapd még hozzá Franciaországot meg Nagy Britanniát.... Mindkét országban bűnösnek találták. Európán kívül megmégpláne.

 

És még van egy halom ország, ahol keverte a szart, akár pénzügyileg, akár a színes forradalmakkal...

 

Szóval egyáltalán nem baj, hogy időnként előkerülnek a mocskos ügyei, és azok, akik a pénzt kapják tőle, szembesülnek vele, hogy kit szolgálnak.

 

 

 

 

Előzmény: Vevegyő (586)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.30 -3 2 601

Hol is csinálják így?

 

Egyeztetik a törvénytelenül működőkkel????

 

Te mégis hol élsz?

Előzmény: Vevegyő (598)
ifj. Kelethy Benő Creative Commons License 2017.03.30 -3 3 600

Ha utálod az országot, te is elhúzhatsz innen a picsába, nem fogsz hiányozni.

Előzmény: Vevegyő (598)
Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 -2 3 599

A matematika különösen! Tanúsíthatom.

Előzmény: martinaxe7 (595)
Vevegyő Creative Commons License 2017.03.30 -3 2 598

Civilizáltabb helyeken úgy csinálják általában, hogy ha változtatni akarnak valamit, akkor megbeszélik az érintettekkel.

De hát Magyarország nem civilizált hely, sose volt az, most meg pláne nem az.

Előzmény: nemezis 2 (592)
ifj. Kelethy Benő Creative Commons License 2017.03.30 -3 2 597

"Oktatói Hálózat"

 

Érdekes, megint ugyanazok a balliberális gittegyletek, kis SZDSZ-ek.

Előzmény: nogradi medve (587)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!