Keresés

Részletes keresés

Tzl Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1792
Ez az ujjemelegetés tényleg nem egy egyszerű szó! :o)))))
Előzmény: Tzl (1791)
Tzl Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1791

Tudod jól, hogy nem az újjemelgetés a fő szempont, hanem a megszokás. :o)

Ráadásul besenyő pista bácsi is 220-szal tette fel a kérdést. :o)

Előzmény: locsemege (1789)
locsemege Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1790
újemeléssel ujjemeléssel
Előzmény: locsemege (1789)
locsemege Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1789
220-voltra (lócsemege kedvéért 230 :o) )

Kedvemtől függetlenül írhatsz felőlem 12V-ot is, csak minek, ha 230V-ról beszélünk. Értem én, hogy a 230-at nehezebb leírni a 220-nál, mert át kell emelned az ujjad a 2-es lenyomása után a 3-as billentyűre. Viszont ha ez szempont, javaslom, írj 222V-ot, ott egy újemeléssel kevesebb van, s még a valósághoz is közelebb járunk. :))
Előzmény: Tzl (1787)
id. Besenyő István Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1788
köszi... ez az egymással kapcsoltatás jól hangzik...
Előzmény: Tzl (1787)
Tzl Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1787

Helló!

 

Ez nem egy egyszerű projekt komolyabb villamos ismeretek nélkül.

Szerintem a  dimmelő elektronika  nagy valószínűséggel viszi a ledeket is, mert a lednek mindegy a jelalak. Persze ebben az esetben 220-voltra (lócsemege kedvéért 230 :o) ) kell illeszteni a ledeket.

A másik, hogy mi fogja ezeket a dimmereket vezérelni? Mert gondolom a discofényeknek valami PC alapú vezérlője lehet, és ezért egész nap zúgatni egy PC-t a sarokban nem szerencsés.

 

És fontos ezeket dimmelni? Az egszerűbb vezérlés érdekében ha több égőd ill. ledsorod van, lehetne őket egyesével be/kikapcsolgatni, így elérni egy viszonylagos átmenetet.

Mert gondolom az elővilgágnak ez teljesen mindegy, csak a saját hangulatod végett csinálod, hogyha az adott napszakban ránézel, akkor visszadja a természetes színeket, és nem fogsz végignézni egy teljes "napfelkeltét". :o) Amúgy szerintem nem lehet a kompakt csöveket teljesen lehallkítani, így mindenképpen leszenk ugrások az átmenetekben.

 

Üdv:

Tzl

id. Besenyő István Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1786
kb.: 5-6 led modul, vagy egy led szalag lenne egy "sáv" ... vagyis annyi, amennyi képes ha gyengén is, megvilágítani a paludárium légterét...
Előzmény: locsemege (1785)
locsemege Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1785
Hány LED és miről, hogyan táplálva? Praktikusan kitöltési tényező modulációt - PWM - lenne érdemes használni.
Előzmény: id. Besenyő István (1784)
id. Besenyő István Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1784
Sziasztok!

egy három méter hosszú paludárium világítását szeretném megvalósítani, de közben én nemigen világosodtam meg..., hiába böngészem a netet, stb...

a probléma a ledek és kompakt fénycsövek(mivel van dimmerelhető is) dimmerelése, úgy hogy ne kelljen manuálisan beavatkozni, nyomógomb stb., hanem egy időkapcsoló kapcsolása után a ledek és a kompaktok fokozatosan (10-20 perc) alatt érjék el a teljes fényerőt...
fénycsövekhez bár nem olcsón, de találtam ilyen elektronikus előtétet, de ledekhez nem, ill., vannak diszkófény vezérlő dimmerek, nyolc külön csatornával (nekem kb ennyi kellene), elfogadható(?) áron (kb 25 ezer ft), de ezekhez sehol nincs pontosabb leírás, ezért nem tudom ez jó lenne e?

hogy érthetőbb legyek, vmi ilyesmit szeretnék...

- éjszakai holdfény - kék ledek...
- hajnalban - hidegfehér ledek, majd halvány rózsaszín, reggel narancssárgás, majd melegfehér ledek (modul, vagy szalag, vagy akár külön 5mm-es ledek)
- 2500 Kelvin kompakt égők, majd 3200 Kelvin...
- innen már OK, T5 fénycsövek 4200 tól 6500 Kelvinig...

szerintetek össze lehetne dobni házilag egy ilyen led vezérlőt? 12V, vagy 220V...
hálás lennék bármilyen ötletért, mert teljesen elakadtam ezzel a "prodzsekttel"...
előre is köszi...

locsemege Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1783
Szerintem meg áramgenerátoros táplálás kellene, s a kérdés nem kérdés többé.
Előzmény: Tzl (1782)
Tzl Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1782

LED vs kapcsolóüzemű táp témához:

Szerintem az lehez az oka, hogy ezek a világításra használt led-ek iszonyúan ki vannak hajtva, ezért nagyon érzékenyek az impulzusokra. pl a kocsikban az hagyományos izzó helyére rakható ledes égők is: a legtöbb annyit nem bír ki, mint egy izzó, mert agyon csapják a zajok, zavarok. Komoly szűrés meg nem fér el a hagyományos izzó fogalaltának a méretében. Olvastam ajánlásban, hogy első lámpákba ne is tegyük, mert túl közel van a motorhoz! :o)

 

Gondolom itt is az lehet, hogy olcsóbb kapcsolóüzemű tápokból olyan zavarok jöhetnek ki, amik rövidtávon kinyírhatják az ledeket.

 

Tzl

Előzmény: naox (1774)
soproni feri Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1781
A képeket majdnem elfelejtettem beszúrni
soproni feri Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1780
Sziasztok!
Eladó ez a Multistandard mérő műszer,aki ért hozzá az tudja mire használni.
ára:85000,ft vagy amatőr berendezés stb.
oldrad Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1779
Nekem egy új digitális fogyasztásmérő kért új elemet a memóriához.
(valszeg sokáig állt raktáron :-)
Előzmény: locsemege (1778)
locsemege Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1778
Ez azért több, mint fura. Viszont a dolgok nincsenek ok nélkül.
Előzmény: Herbie_ (1777)
Herbie_ Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1777

Itthon az összes könnyen hozzáférhető konnektorba bedugtam. Életjelnek nyoma sincs. Anyáméknál kettőben próbálva is működött. Itthon a tv-től a mikro-n át a mosógépig minden működik. Védőföldről nem tudok nyilatkozni.

Köszi, hogy próbálsz segíteni.

Előzmény: locsemege (1776)
locsemege Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1776
Lehet, határozatlanul dugtad be, s ezáltal nem reset-elődött. Vagy nagy a zaj azon a hálózaton, például egy hegesztőtrafó miatt. Van feszültség abban a konektorban? Védőföld rendben van? Nem lehet, hogy ez utóbbit esetleg ellenőrzi? (Gondolom, nem, de ki tudja.)
Előzmény: Herbie_ (1775)
Herbie_ Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1775

Sziasztok!

 

Talán jó helyen érdeklődöm.

Vettem egy digitális kijelzésű, időzíthető konnektort. Haza hoztam, nem működött. Tegnap elmentem a szüleimhez, vittem magammal a cumót, hogy vissza viszem a vásárlás helyszínáée. Brahiból bedugtam szüleimnél és láss csodát lcd kijelző már mutatta is a számokat. Na gondoltam, béna vagyok, otthon nem dugtam be jól a konnektorba. Haza mentem, kipróbáltam a lakás összes konnektorába és nem lehelt belé egyik sem életet.

Hogy lehet, hog egyik lakásban működik, a másikban nem?

Köszi, ha valaki tud infoval szolgálni.

 

H.

naox Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1774
en az olyan cuccra ertem, amibe a led melle valami ellenallast is kotnek (esetleg tapot) Ilyesmi a resistor led, meg bizonyos nagy fenyereju matrix-ledek, amik nem a tipikus led-karakterisztikat mutatjak. Lassan ezzel vilagitunk otthon is, ideje mexoknunk a szlenget: ahogy az izzo nem ego, ugy a led nem izzo. De a led izo nem is dioda. FENYFORRAS rulez!
Előzmény: locsemege (1773)
locsemege Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1773
ledes izzok

Huh, ez kemény kifejezés! :)) Az egy dolog, hogy a kérdező ezt írta, de Te ne már! ;)
Előzmény: naox (1772)
naox Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1772
a ledes izzok ellenallasa nem koveti az ohm torvenyt. Egyes ujabb keletu kapcsolouzemu tapok felepitese olyan, hogy csak ohmikus ellenallasok (ugyanis a legtobb dolog ilyen) taplalasara alkalmasak. Mongyuk szerintem alegtobb tapot nem zavarja a dolog, ezek a dumak olyan biztos-ami-ziher dolgok, nekik semmibe nem kerul ezt rairni. Vagy pedig tapot is arulnak, es azt akarjak, hogy toluk vedd meg.
Előzmény: boglar000 (1771)
boglar000 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1771
pár hozzászólással ezelőtt kérdeztem a kervilágítással kapcsolatban. Köszi a választ naox és Fefe.
12 V-os ledes világítást építenék, webáruházakban néhol írják, hogy 12V-os led izzó elektromos transzformátorról nem működtethető csak vasmagosról, illetve fényerőszabályzó sem használható.
Mi történik ha elektromos transzformátort használok?
Ha fényerőszabályzó nem használható, akkor ez azt jelentheti, hogy kisebb feszültség esetén nem fog működni?
köszi
Előzmény: naox (1753)
naox Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1770
"nem gyulékony"
110fok a lobbanaspontja
"víz adagolásával elvileg be lehet állítani a forráspontját"
nem nagyon lehet, ugyanis a viz kidesztillal belole
szilikonolaj sem optimalis ilyen esetben, mert elkezd polimerizalni, eleg gyakran koll cserelni. Tenyleg a hokozloolaj a megoldas, nem veletlen, hogy mindenki azt hasznalja. (a mol-et talan thermol-nak hijjak)
Előzmény: e250 (1767)
e250 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1769
bár az drága.aztán lehet elég lesz a víz is.sőt nagyon nagy valószinűséggel.
Előzmény: e250 (1768)
e250 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1768
szilikonolaj?
Előzmény: naox (1765)
e250 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1767
az olaj az egy példa volt. amugy,nagy valószínűséggel glikol lesz használva,méghozzá vízzel keverve.a forrpontja ugyanis majdnem 200 fok ami már sok.az nem gyulékony.
persze hőmérővel és víz adagolásával elvileg be lehet állítani a forráspontját.
Előzmény: naox (1765)
naox Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1766
Igazabol azt akartam mondani, hogy soxor tok egyszeru kerdesre nagyon nehez eldonteni, hogy mit is kene valaszolni. Ez egy ilyen mufaj.
Előzmény: naox (1765)
naox Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1765
az ilyen kerdesekkel az a baj, hogy az ember nem tudja, hogy mennyire van kepben az illeto. Olajat melegiteni futopatronnal lehet egy tok artatlan dolog is, de siman kisulhet belole valami orulet is. Ha nem valaszolunk, akkor esetleg megy a delikvens a feje utan, es csinalja a tragediat ha igen, akkor felreert, es csinalja a tragediat. En ilyenkor megprobalom kitalalni, hogy mit is akarhatott kerdeni. Ez vagy sikerul, vagy nem.
az olaj patronos melegitesenel az orult tuzveszely mellett az a masik rakfeneje, hogy ugye a patron felulete brutalisan tulmelegedhet. Lokalisan 40-50 fokkal melegebb lehet, mint a beallitott ertek, es -szemben a vizzel- az olaj tud bomlani, tehat szep lassan egy fekete szutyok (katrany) vonja be a futopatront, ami ugye hoszigetel, a patron meg jobban tulhevul, etc. Ha van belso vedelme, akor csak leeg, ha nincs, vagy pl. kikotottek, akkor elobb-utobb meggyullad a katrany, az olaj, a haz, a kerulet.
Es talan a legnagyobb gond, hogy amikor olajrol beszelunk keves embernek ugrik be a hokozloolaj, amit direkt ilyen celra gyartanak (es annyira nem is draga). Sajnos az amatorok hajlamosak pl. faradtolajat, vagy (te-jo-eg!) novenyolajat hasznalni.
Előzmény: locsemege (1764)
locsemege Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1764
Ez teljesen jogos, bár az nem, hogy a víz ne tudna 100 °C fölé hevülni. Mert egyfelől kérdés, mekkora nyomáson, másfelől felforr, beletáplálod a párolgáshőt, aztán az egész gáz halmazállapotú, s hevül tovább. Viszont ennek megvan a maga veszélye, tehát könnyen lehet, hogy merülőforralóban van mondjuk egy 96 °C-on olvadó védelem, s akkor azzal nem fog tudni sem termosztáttal, sem anélkül olajat 135 °C-ra hevíteni.

A szűkszavú válaszomban a védelem lehetőségére valóban nem gondoltam, így az tényleg hibás abban a formában.
Előzmény: naox (1762)
e250 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1763
kösz!
Előzmény: naox (1762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!