Keresés

Részletes keresés

heki Creative Commons License 2000.09.20 0 0 567
békéltető tárgyalás indul itten és most

dallam:
azérvannakajóbarátokhogyarégelvesztettálmot...
drága híveim
azért van a jokesz hogy provokáljon ez az ő karmája sorsa végzete
ő szenved szegény ettől nagyon küzd is ellene de mit tehet de mit tehet

dallamváltás
szeressükegymástgyerekek
gyermekeim
annnnnyira jó vagyok és megértő és empatikus mint nagyon én
forduljatok (fel és) hozzám bizalommal

zene kiúszik

tárgyiasítva:(egyébként lehetséges topic címek is)

javaslat no 1.: "egy este kellemes emberek között" nyilvános vita az "internet és kisközösségek"-ről. résztvevők:porcus, jokesz, nereusz ty (egy személy?) és még más is
szervezjük: mink
helyet a murak biztosítja, bár még nem tud róla
ideje október közepe

javaslat no. 2.: "egy este a kultúra templomában" jöjj és nézd! avagy az István, az Asztalos c. rokkopera megtekintése: utána: kultúrált beszélgetés a látottakról
hej: Petrovics Színház
ideje: még ha lehet 3 héten belül
szervezi: hősiheki félretetet pár db jegyet most kimegyek a jegyirodába én

javaslat no 3.: "Szólj hozzá! ifjúsági szálláshelyek Magyaro.-n" Wéber László kérdőíve a neten a beérkezett válaszok feldolgozása folyamatban

javaslat no.4.: "vidékek egymást közt" tréfás kultúrális sportverseny Baja és Veszprém csapatai között a neten
szervezi: nereusz
(segítő kérdés, én találtam ki: hol öntöttek Knorr Bajai Halászléport a bajai patrióták a bajai Dunába: Veszprémben avagy Baján) (az utóbbi a helyes)
(Veszprémben nem lehet kapni Knorr Bajai Halászléport)
(valaki a Dunába öntögeti)

javaslat no.5: indexen belül Veszprém régió
szervezi Murak
nyitottak a fiúk (még)

stb.

yokes Creative Commons License 2000.09.20 0 0 566
Pepin, azért ne feledkezz meg Porcus érdemeiről sem, mert még megsértődik.
Maradj csak nyugodtan, inkább én megyek át Bajára!
Előzmény: Pepin (565)
Pepin Creative Commons License 2000.09.20 0 0 565
Kiszálltam, ez nekem már gusztustalan.
Egy topic-kal kevesebbet kell követni.
Kösz yokes.
nereusz Creative Commons License 2000.09.20 0 0 564
Jó, jó, csak hadat ne üzenjen a két város egymásnak.
Az volna még a luxus...
Én Baját is szeretem. Baj-e szeretni Baj-át?
Biharugrát is szeretem.
Bár ezen a környéken nem a másság a legfőbb gondjuk az embereknek.
Meg nem az, hogy nélkülöznek.
Meg nem az, levtárs-e, elvtárs-e valaki...
Itt nem nélkülöznek.
Szabályszerűen éheznek. Ez is másság, ugye...
Egyébként el tudok képzelni egy vetélkedőt a két város között. Topikban is.
Egyet Bajának, egyet Veszprémnek.
Veszprém: Hol van Türr István sírja?
Baja: Hol temették el Eötvös Károlyt?
Ilyesmit, csak színvonalasabban. Időre.
Tisztelettel: nereusz

nereusz Creative Commons License 2000.09.20 0 0 563
Jó, jó, csak hadat ne üzenjen a két város egymásnak.
Az volna még a luxus...
Én Baját is szeretem. Baj-e szeretni Baj-át?
Biharugrát is szeretem.
Bár ezen a környéken nem a másság a legfőbb gondjuk az embereknek.
Meg nem az, hogy nélkülöznek.
Meg nem az, levtárs-e, elvtárs-e valaki...
Itt nem nélkülöznek.
Szabályszerűen éheznek. Ez is másság, ugye...
Egyébként el tudok képzelni egy vetélkedőt a két város között. Topikban is.
Egyet Bajának, egyet Veszprémnek.
Veszprém: Hol van Türr István sírja?
Baja: Hol temették el Eötvös Károlyt?
Ilyesmit, csak színvonalasabban. Időre.
Tisztelettel: ty

yokes Creative Commons License 2000.09.20 0 0 562
Matkovits Úr!???
Hát ilyen szívesen látjátok Ti Baján az általad kedvesen meghívott messzi vendéget? Hát így akceptáljátok a "másságot? Én hülye! Ismét bedőltem a mézes-mázos szavaknak! S ráadásul ez a fantasztikusan médium mire nem képes?! Lehet megint radírozni a szervert... Most nem is tudom, sírjak vagy kacagjak? (yokes)
Előzmény: Matkovits (557)
Mijo Creative Commons License 2000.09.19 0 0 561

Tudod Jokesz levtárs, akár még jól is eshetne, hogy foglalkozol velem/velünk, persze ha ezt nem tennéd kiragadottan és meglehetosen felületesen súrolva általad ismeretlen olyan folyamatokat, melyekkel nem fogok senkit sem itt, sem minálunk untatni :(!
Hányavetiségedet jellemzi, hogy képes voltál átjove a bajai topicok egyikébe válaszolni Matkovits Kornélnak egy olyan hozzászólására, melyet nem is hozzád intézett ......., hacsak nem te vagy az is, akihez o szólt :)!? Ezen sem lennék meglepodve !
( Megígérem, többet nem rontom itt a levegot, pardon ! )

Muity Mijo
Baja

Előzmény: yokes (541)
Matkovits Creative Commons License 2000.09.19 0 0 560
Úgy igaz, ahogy leírtad. Minek mérgelődsz? Jól csináljátok és úgy, ahogy akarjátok. Nektek kell konszenzusra jutni elsősorban és mindenekfelett. Innen csak drukkolni lehet és ebben csak annyi a kanalam, hogy a netet a demokrácia egyik kifejezési formájának tartva, ösztönzök mindenkit a részvételre névvel, vagy név nélkül. Tényleg ne legyél mérges.
Kérlek.
Előzmény: patriot (558)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 559
Szabad. Amúgy nekem sincs semmi bajom Bajával, csak a fiktív kapcsoló átváltásával hívtam fel a figyelmedet arra, hogy Porcussal folytatott, néhol szinpadias vitánk nem növeli, hanem éppen
csökkenti a topiklátogatók számát. Tehát nem jól tippeltél. (Lásd: Daoldin jogos megjegyzését.)
A másságot ne a távolban tiszteld, hanem azokban a bajaiakban, akik kizárták magukat a közéleti topikotokból, mert esetleg nem szándékoznak nevükkel vagy egzisztenciájukkal kötődni semmilyen nyilvánossághoz, vagy éppen ahhoz a sörszagúan joviális felső tízezerhez (vagy százhoz), akik mellüket, nevüket és beosztásukat döngetve óhajtják képviselni Baja összes polgárát.
Egyébiránt valóban óriási másság van mifelénk is: Veszprém nem Baja, a veszprémi polgár nem bajai - MÁS az elmúlt öt, tiz, húsz és ötven évünk története. Ahogy más jut eszembe arról, amikor valaki nevének súlyával felveszi a telefont és figyelmeztetőleg "odaszól" valahova - ahogy Te mostanában teszed...

Kifogásolt - eszerint félresikerült viccemben - szövegemben nem Porcust írtam, hanem "Porcusokat", utalva a nick-név levetését javaslókra. Stilisztikai vagy tipográfiai hibát követhettem el, ha ez ennyire félreérthető volt, köszönöm a figyelmeztetést.
Egyébiránt, éppen szinházlátogatást szerveztünk...
(Porcusnak: e-mail ment!)

Előzmény: Matkovits (557)
patriot Creative Commons License 2000.09.19 0 0 558
Az egyik szemem sír, a másik...
Hosszabb kihagyás után belekukkantottam a topicba, s lám, mennyi hozzászólás! De milyen...? Asszem, egy kissé túl lett lihegve ez a nick name-valódi név téma. Porcus tényleg csak felvetett egy ötletet, amit vagy elfogad a T. hozzászóló vagy nem (ez is a net szabadsága, nem?). (Ha valaki bővebben akarja megvitatni ezt a kérdést, nyithat egy topicot...:) A többi csak személyeskedés volt. Yokes uccsó pár hozzászólásában (547, 554) beszúrt kis megjegyzéseknek már olyan "csakazértisazenyémazutolsószó" jellege volt. Kinek kell ez? Az idézett bajai topicról meg csak annyit, hogy ha ők így szeretnek játszani, hát csinálják csak...
Daoldinnak meg teljesen igaza van, folytassuk ott, ahol (még a nagyon elején) abbahagytuk.
Most egy kicsit mérges vagyok, így most kiszállok...

UI: Rajtam kívűl, kinek van még tele a töke a Veszprémi autóbusz közlekedéssel?

Matkovits Creative Commons License 2000.09.19 0 0 557
Csak nem javul a véleményem.
1. Érzékelem-jük a másságot. Ellenpélda?
2. Amire visszautaltál azt nem szeretem én sem és ettől óvlak titeket-benneteket.
3. Nem veszed észre, hogy kirekesztő vagy?
Esetleg nem bírod a "másságot", mert nem Téged visszhangoz?
"Off"-od ellenére szivesen látunk itt, mert akceptáljuk a másságot ebben a magunk teremtette demokráciában.
Amúgy; szeretem Veszprémet.
Szabad?
Előzmény: yokes (556)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 556
Kedves Barátom! A "másság" tiszteletéről lenne mit vitatkoznunk, ha Ti bajai "topicosok" egyáltalán érzékelnétek is valamennyire azt, hogy mennyiféle-fajta (tőletek eltérő) "másság" van még a világban.
Meg persze akkor, ha én átjárkálnék a bajai topikba. Kulturált hangvételről visszautalnék itt alább az 541-re. Sok sikert a demokráciátokban!
Baja=off
Veszprém=on - szeretem ezt a várost!
(yokes)
Előzmény: Matkovits (555)
Matkovits Creative Commons License 2000.09.19 0 0 555
Az idézőjelbe tett felszólításodat összekapcsoltam az egy párral előbbivel. A demokrácia nem zárja ki, hogy modortalanul, netán - de inkább kerülöm az erős jelzőt - szóval úgy és olyanok is írjanak. Én itt - hála a névnek - ilyenkor odaszólok, hogy öreg; több tiszteletet a másnak, másságnak, hölgynek, stb. Ám innen oda nem leszek illemtanárod.
Csupán azért írom, mert nálunk bizony sok konfliktus forrása az erőszakos, magát mindenki fölé helyező, másokat negligáló stílus és nem szeretném, ha beleesnétek ebbe a csapdába. Jelenleg 69 témánk van - szerintem minek - és 7506 hozzászólásunk. Kultúrált hangvétel esetén véleményem szerint a decemberi indulás óta 10 ezer felett lennénk. Okos ember más kárán tanul...
Előzmény: yokes (554)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 554
Közben kitaláltam, hogyan csináljuk meg, hogy aki nick-ként feljelentkezik a topikra jegyért, inkognitóban vehesse át.
Persze a színházban saját álcáról (fekete napszemüveg, fel nem tűnő szolíd álarc + fapofa - vagy mást küld maga helyett stb.) magának kell gondoskodnia. Ötleteket várunk "Porcusoc és Pigik kíméljenek" jelszóra ide a topicba!

HEKI!!!

(Ez belehalt a röhögésbe "A JellemPárt..." topikba. Én még ki tudtam szállni, de a monitort így is levertem...)

Előzmény: Daoldin (553)
Daoldin Creative Commons License 2000.09.19 0 0 553
jó, én megigérem, hogy itt fogok szavazni, de akkor szervezzünk egy topicos szinházlátogatót, a szponzor meg állja a jegyet :o)))
Előzmény: yokes (552)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 552
Dehogynem! De csak akkor, ha a topikon szavaznak!
(Ja, meg ha heki megszervezi, + ace elintézi az 1 db szponzort. Tőlem lehet az Est is...)
Előzmény: Daoldin (551)
Daoldin Creative Commons License 2000.09.19 0 0 551
izé, erre a "rockoperára" én is kiváncsi vagyok...
a topic-látogatók nem kaphatnának tiszteletjegyet? :o))
Előzmény: yokes (550)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 550
Az ősi heki nem rossz, csak azt nem tudom - prédikáció helyett -, miért nem a rockopera-látogatást szervezed?
Előzmény: heki (549)
heki Creative Commons License 2000.09.19 0 0 549
van egy ősi kínai közmondás miszerint azzal a dologgal vádolunk valakit amit mi magunk is elkövetnénk >: >
ezt most találtam ki de azér nem rossz

egy áthidaló megoldás lenne ha én lennék az alpolgármester
szellemi ideológiai háttér: a "megalakult a jellempárt" topic. nézzetek bele

Előzmény: yokes (547)
yokes Creative Commons License 2000.09.18 0 0 548
(((úgyhogy)))
Előzmény: yokes (547)
yokes Creative Commons License 2000.09.18 0 0 547
Daoldin, bocs! Tökéletesen igazad van.
Már vagy 5x kikapcsoltam magam, de látod, hogy Pigi nem bír elkussolni. Valószinűleg alpolgármester akar lenni. Szerintem 2 nap alatt állítaná fejre a várost, úgy hogy szerintem inkább Baján kéne próbálkoznia.
Előzmény: Daoldin (545)
Wéber László. Creative Commons License 2000.09.18 0 0 546
Nem off topic-nak szánom hozzászólásomat. Ezért, ha mégis az volna, elnézést mindenkitől, akit ezzel kizökkentenék a jelenlegi gondolatmenetből.
Igazából véleményeket szeretnék gyűjteni. Kíváncsi volnék arra, hogy akik mostanában ifjúsági szálláshelyen, táborban laktak-aludtak-nyaraltak, milyennek minősítik az ezekben tapasztalható körülményeket.
A háttér. A mai Magyar Hírlapban megjelent egy cikk az ifjúsági szálláshelyekről. A cikk szerzője a múlt héten érdeklődött az én tapasztalataimról (egy fiatalokkal foglalkozó országos szakmai szervezet képviselőjeként nyilatkoztam). Sajnos nem pontosan az jelent meg, amit én elmondtam, de összességében rendben van.
Aztán nem sokkal ez előtt felhívott Szabó László államtitkár úr (ISM) és megkérdezte: miért nyilatkozom én azt az ifjúsági szálláshelyekről, hogy siralmas állapotúak? Azt is mondta, hogy nem kellene ilyet nyilatkoznom. Mert nem ismerhetem az összeset.
Ebben igaza van. Az elmúlt 3 évben csak 6-7 ilyen helyen jártam.
Ez a telefonhívás is azt erősíti, hogy egyazon dolgot többféleképpen lehet értékelni. Ami helyes is.
Nos, kinek milyen tapasztalatai vannak e téren? Én fogtam volna ki azt a néhány lepukkant helyet, és az összes többivel minden rendbenn van? Komolyan érdekelne mások tapasztalata. Akár emilben is! Köszönöm!
WL
Daoldin Creative Commons License 2000.09.18 0 0 545
mostanában egyre kevesebb lelkesedéssel olvasom a topicot...
valahogy már nem tudom követni az elhangzottakat, keverem, hogy ki kicsoda, és egyáltalán.
Emlékeztek még mi volt az eredeti szándék? Együtt, ha mást nem kritikával, ötletekkel, tanácsokal, próbáljunk javitani azon, hogy ne legyen Veszprém unalmas, szürke város.
Szóval lécci, hagyjátok ezt a vitát (amúgy már nem is tudom miről hadováltok, tán azért mert hamar eluntam?) és próbáljunk visszatérni az eredeti célhoz.
Kösz a figyelmet.
porcus Creative Commons License 2000.09.18 0 0 544
Üdv!

A bajai topicból citált szöveget a könyezetébol kiemelni finoman szólva sem volt szerencsés.
A bajaiak, akik egyébként közel 50 különbözo témakörben nyitottak topicot (Vp.-7), jelenleg ebben a témában 3500 hozzászólásnál tartanak. Pedig ugyanannyi idosek mint mi.
Annak a topicnak a kezdeteitol fogva deklarált játékszabálya a felvállalt személyazonosság volt.
Az oda írogatók nemcsak betartják ezt a szabályt, hanem egységesen be is tartatják azokkal, akik nem ilyen módon mutatkoznak be.
Farkas Zoltán hosszú ideig csak felvett nevét volt hajlandó használni, annak ellenére, hogy többször kérték, figyelmeztették az alapszabályra. O ehelyett következetes "tanero" nick-néven írogatott, több esetben sértegetett.
Ezért többször le is moderálták. (az INDEX szerkesztosége)
Szóval a hangulat ezért mérgesedett el.
És hát nemcsak Veszprémben, hanem Baján is vannak vérmesebb természetu emberek...

Kicsit úgy tunik elbeszélünk egymás mellett.
Az elso felvetésemet azzal zártam: íme van egy ötlet, ha gondoljátok folytatom. (pontosítom)
Azóta csak zsigeri reakciók voltak, ez pedig nem használt a dolognak.
Pedig amit mondtam megáll a lábán, azzal együtt, hogy én is követtem el hibákat.

porcus

Előzmény: yokes (541)
porcus Creative Commons License 2000.09.18 0 0 543

Yokes!

Szelíden türelmes, rávezetô érvelésed meggyôzött arról, hogy rosszul gondoltam én ezt az internetes dolgot.
De azért van még néhány homályos folt.

Itt ez az újság, ez a Civil a Pályán. Ennek az elsô számában jelent meg egy írás VESZPRÉM - INDEXEN címmel. (bozsix tollából) Ebben a topicról, a Fintoros találkozóról, és az azt követô eseményekrôl van szó.
Teljes terjedelmében itt megtalálod:
http://www.vpmegye.hu/civilhaz/cap/2000prob

Idézek neked a cikkbôl.
“... a Séd Tv február 15-én élô adásban kérdezte a Fintor-beli találkozóról Asztalos alpolgármester urat és a civilek képviseletében Jokesz Antalt.“

Kik azok a civilek akiket Te ott, számomra akkor szimpatikusan képviseltél?

Azok, akik nick-nevekkel elindítottak valamit a topikon, és akik miatt a város vezetése a találkozót javasolta?
Vagy azok, akik közülük el is mentek a beszélgetésre, tehát arcukat adták a véleményeikhez?
Ismerted ezeknek az embereknek a saját nevét?
Vagy csak a nick-eset? Amelyik mögött bárki, akár többszörösen szerepet és nevet cserélt személy is rejtôzhetett?

Azt is szeretném megtudni, hogy a cikkben idézett szövegrészek -Amit elsôként kérünk és amit Amit vállalunk - szerzôje Te voltál-e?
Ha igen, akkor Te vagy a topik 237. számú bejelentkezésben megfogalmazott, véleményem szerint máig iránymutató ^kiáltvány^ szerzôje is egyben.
Hiszen a kiemelt szövegrészek innen származnak.
(A bejelentkezés ugyan más nevén történt, de kétlem, hogy az a Muraktól származna.)
A szöveg sajnos nincs aláírva, viszont következetesen többes szám elsô személyben beszél.

Miután ezek a mondatok az interneten jelentek meg, csakis a topicban nick-névvel írogatók egységes vélekedésének, és közös szándékának megnyilvánulása képpen foghatóak fel.

Ekkor “mi“ KÉRTÜNK:

“tájékoztatást arról, kivel konzultálhatunk az önkormányzat választott képviselôi közül?“

és VáLLALTUNK:
“lehetôleg politikamentes diskurzus fenntartását a város vezetésével, és a kritika gyakorlásának joga mellett a folyamatos ötletadó együttműködést - keresve a jogi vagy törvényi módját e tevékenység legalizálásának.“

Kérlek magyarázd el nekem, hogy egy csupán nick-nevekkel szereplô, egymást sem ismerô társaság miként teheti ezt meg?

Deginkább azt szeretném megtudni tôled, hogy Te, aki mindezeket akkor következetesen végiggondoltad, most hogyan találnál megoldást erre a problémára? Szerinted hogyan lehet feloldani azt az ellentmondást, amely az általad korábban megfogalmazottak, és a most védett anonímitás között fennáll?

Számomra ez okoz gondot. Bölcsebb vagy nálam, ezért kérlek magyarázd el nekem. Talán meg is fogom érteni.

porcus

Előzmény: yokes (541)
ty Creative Commons License 2000.09.18 0 0 542
Kedves Porcus!
Nereusz idevillámlott, hogy kerestél.
Nem akartam goromba lenni, de az újságírók mindig kiborítanak.
Ezennel bocsánatot kérek!
Más: Nem volt igazam a librettót illetően - sem.
Úgy hallottam, ráadásul egy Ranolder-díjastól, hogy már megtörtént,
sőt összetrombitáltattak ez alkalomra és megkapták. A Ranolder-díjasok. Ingyen. A librettót.
Ez igaz?! Várucca…
Írnál erről, kedves Zoltán, valamit bővebben?
Lehet villámlani is. Meg mennydörögni, de ne nereusz telefonján.
Lelkes hívetek: ty.
Előzmény: porcus (529)
yokes Creative Commons License 2000.09.18 0 0 541
OFF - OFF - Bocs. Bár végtelenül rühellem az egészet, de napok óta nyomaszt ez az egész közéletesdi "vita" a topikon. Azóta beleolvastam a Bajai régió kötetlenül - saját névvel című topikba. Megtettem többször is, de néha nem hittem a szememnek. A Bajai régióról azóta a Szelid motorosok kocsmai jelenete jut eszembe (amikor a két ismeretlen motoros napközben betér egy kisvárosi kocsmába, ahol a helyi civilek nézegetik, mustrálgatják, cikizik, majd később, az éjszaka sötétjében - elalvás után - jól agyba-főbe verik őket.) Persze nekem túl bő a fantáziám, de én még láttam naponta végigsétálni a Kossuth utcán Papjancsit. Na de semmi csúsztatás! Maradjunk csak annyiban: a stílus, az ember... Képzeljünk el egy kissé szerencsétlennek tűnő provokátor nick-et, amint többször próbálkozik a topikon, végül kiderül, hogy ő Farkas Zoltán néven mégiscsak ténylegesen létező bajai. Idézem, amint a forradalmian "közéleti és demokratikus" topikot elindító úr kommentálja ennek a bajai lakosnak immár a saját nevű bejelentkezését:
Mijo | 2000-09-08 20:56:46 (3687)

Kedves Hölgyek és Urak, igazolom, hogy Farkas Zoltán a saját állításának megfeleloen él városunkban, tévedtem/tévedtünk amikor másképp vélekedtünk ! De ! Hogy én nem fogok elnézést kérni emiatt tole, az is hétszentség, mert ha valaki személyeskedoen pökhendi módon közeledett ehhez a fórumhoz, akkor az o volt.
Farkas:Tehát elöször saját porta körül kellenne takaritani és nem mások után rendorségi modszereket is igénybe vevo modszerrel nyomozni.
Mijo:Kicsifiam, ezt talán bízd rám, túl sok energiát fektettünk többekkel együtt ebbe a fórumba ahhoz, hogy önmagukat eleve gyanúba kevero figurákat csak úgy hubelebalázs módjára elfogadjunk. Arról, hogy téged az atyaisten sem ismer az általad tömören eloadottak alapján, nem én tehetek, valamiféle segítokészséget illo módon mutathattál volna te magad is a nyílt színen, vagy egy kurva telefon erejéig jelét adhattad volna létednek. Vagyunk mi is páran éppen elég régóta ebben a netvilágban ahhoz, hogy ne éljen bennünk adott esetben bizalmatlanság. A te eseted ilyen volt ! Tehát: visszautasítom hogy bárki is nyomozott volna utánad, ahhoz túl jelentéktelennek tünsz, de a kellemetlenkedok távoltartása igenis feladatunk, mindannyiunké olyanoké, akik nálad nagyobb hittel és bizalommal veszünk részt az itteniekben.
Farkas:Bár mint tudom ez nem állhat messze töled.
Mijo:Ha megkérhetlek, a velem kapcsolatos ilyen és hasonló jellegu sunyi megjegyzéseket mellozd, nem hinném hogy te engem egyoldalúan olyannyira jól ismersz, hogy alapod lehessen ilyen jellegu kijelentésekre !
Farkas: Nem akartam, de irtam neked a bemutatkozó oldalkra ismét, remélem elolvasod szeretnék inentol nyilt kártyákkal játszani ellened.
Mijo: Ahhoz te túl öcsi vagy kicsikém, a nyíltkártyás variánst már alapjaiban elbasszorintottad, különösen ami az ellenemséget illeti ! Nekem te már csak maradsz egy kis sunnyogó okostojás, aki legfeljebb a kukilijával játszadozhat ..., persze csak úgy a "számok" jegyében !
Farkas: Én nem azért támadtam meg Márfai Pétert, mert nekem az jóleset, hanem mert tudom, hogy o a Pénzügyi és Gazdasági Bizottság elnöke is igy nagyobb beleszólása van a város életébe mint nekünk kivül álloknak.
Mijo: Nem is tudtam, hogy te ilyen agresszív természetu vagy, hogy afféle támadó szándékkal próbálsz tenni a városért !? És a Márfai Péter tud errol ? Észrevette már ezt a mélytüzu vehemenciát ? Lehet, hogy lesz egy-két szava oneki is hozzád, ha ezt az érzetet erosíted benne :)!?
Farkas: Én telefonon veled soha nem fogok beszélni, legfeljebb hacsak te felnem hivsz engemet.
Mijo: Ugyan már mi a franctól éreznék ilyen kezdés után késztetést magamban :(((?
Farkas: Kár egyébbként Matkovics úrat ebbe belekeverni mert szerintem ez kettönk ügye.
Mijo: A Korcit te ne féltsd, o is többdipós, mint te, csakhogy o ezekkel a kezében tudja azt, hogy az egyébként egy bé-vel, az urat pedig rövid u-val íródik, hogy a többi hemzsego pedagógushoz méltatlan stilisztikai és nyelvi zagyvaságot ne is említsem :((! Hogy lehet kettotök ügye bármi is, ha mégcsak nem is ismer téged ?
Farkas: Amennyiben kizársz akkor tényleg álnév alatt fogok majd bejelentkezni mondjuk egy olyan emberén aki ezt nem olvassa de elfogadott személyiség. Ez jobb lenne.
Mijo: Zagyva, következetlen, alig értelmezheto, de kifejezetten zsarolás ízu ..., jó lesz ha tartózkodsz az ilyen jellegu fenyegetésektol ! Farkas: És amennyiben nem lesz rolad egy véleményem és abban nem lesz köszönet.
Mijo: Figyelj öreg, mit képzelsz magadról, jó lenne, ha bovebben kifejtenéd, mit értesz ez alatt a "nem lesz köszönet" dumád alatt !? Izgatottan várom, márcsak amiatt is, hogy ez alapján kialakuljon egy konkrét véleményem rólad ! Mert most még csak sejtéseim vannak .... Mijo

Történik Magyarországon, 2000-ben, egy évtizeddel a rendszerváltozás után... Porcus=Pigi=Bánlaki Ildikó barátnőnk hosszas tanulmányozás után - tehát tudományos alapokon - végre bevezeti itt Veszprémben is bajai puszipajtásainak előremutató, közéleti demokráciáját, net-stílusát és indulatait. Mert elég a "periferikus szegmensből"! Éljen a "Tisztességes Fórum"! Viszont nem szívesen lennék "civil" ezen "a pályán". Nick-ként sem. (yokes-OFF)

Előzmény: Matkovits (540)
Matkovits Creative Commons License 2000.09.18 0 0 540
Miközben szépen hasbarugdaljátok egymást, szépen nő - talámn ettől is, mert vitára ingerel - a topic forgalma. Porcus mondandójával (529) alapjában egyetértek, ingerültségével kevésbé. (Menthetik; olyan napok, fájdalom a jószándék félreértéséért, szerelmi bánat, stb.)
Yokes pedig azt csinálja, ami ellen tiltakozik - jelesen vállalja nevét - ezzel pontosan magát váfolja, mert személyének nyilvánosságra hozatalával nyomatékosít. Fenét; nemcsak azt csinálja, a maga módján harcol ezért a topicért -és amit jelent - ez pedig TETT.
Amellett, hogy nem kellene baromságot állítani; "kovácsolod a szerencsédet" ,"a személyiségüket nem tudó, nem akaró, vagy nem képes személyiségeket kizárniˇ" (olvasd; elmegyógyászati eset, - mármint a tudó és a képes, ami ugyanaz, mégha többféleképpen is mondod, - a nem akaró pedig mit akar), mint ahogy az is jó nagy marhaság, hogy az Index diktál. Az Index (ha van ilyen és nem inkább vélemények hol ilyen, hol olyan összessége) örül a bajai topicnak és támogatja így bíz' ott a nevem, munkahelyem, beosztásom (Baján egy könyvtár van és az e-mail címem feloldása aevk=Ady Endre Városi Könyvtár), a periferikus szegmens helyett pedig nem tudok jobb kifejezést. Gondolom ma már tart ott az emberek műveltsége, hogy lefordítsák. Nem biztos, hogy a net csak gügyögésre, netán anyázásra való. Arra való, hogy egy magát valamennyire is tartó ember civilizáltan írjon bele, vitatkozzon általa. Mindketten vitatkoztok, csak néha elszáll az agyatok. Minek?
yokes Creative Commons License 2000.09.18 0 0 539
Ja, bocs! ("Égve hagytad a folyosón a villanyt.")
István, a rokk= OFF
VESZPRÉM = ON
(Ha szavazni akarsz, kapcsold vissza!)
Előzmény: yokes (537)
Eddybubci Creative Commons License 2000.09.17 0 0 538
OFF
( Hová tettem a magyar nyelvem ? )
Helyesen : kellett , egyben
ON

Előzmény: yokes (537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!