Keresés

Részletes keresés

Thernitibi Creative Commons License 2000.09.22 0 0 585
Bocs, hogy beleugatok nagyívű elmélkedésedbe kedves yokes, de ez a kis szösszenet még a tárgyhoz tartozik:

moderator válasz erre | adatok | e-mail 2000-09-22 07:16:48 (3788)

Tájékoztatóul: a Bajai Régió Fórumnak - az Indexen levő többi fórumtól eltérő - kezdettől érvényben levő belső szabálya az, hogy ide csak polgári névvel bemutatkozva lehet beírni. Ezzel csak egy dolgot lehet tenni - tudomásul venni! Vitát erről nem érdemes indítani (itt erre nem is lesz lehetőség, mert azok hozzászólásait, akik nem hajlandók a Bajai Fórum belső szabályát elfogadni, törlöm. Mindenféle vita nélkül!). Bámelyik másik fórumban lehet csak "nickkel", akár több nickkel is, mindenféle bemutatkozás nélkül írni, ez a lehetőség adott. Másutt mindenki annak állíthatja be magát, aminek csak akarja, ahogy az interneten általában szokás. Itt nem! Ez egy ilyen hely! Annak a részére, akinek ez nem felel meg, csak egy választása van - kikerülni nagy ívben ezt a fórumot.
[előzmény : yokes, 2000.09.20 08:36]

yokes Creative Commons License 2000.09.22 0 0 584
OFF. Rémálmomban, amiben saját néven (a végén már adószámmal!) "IllésLajos", "provokátor", "terrorista", "anarchista" stb. lehettem, sikerült a Persona Non Grata címet is megszerezni a bajai régió összes topikjában, gyökeresen mást gondolva a netről, mint a bajai demokraták - vagy legalábbis Mijo barátunk. (Amit egy bajai e-mailező szerint, inkább "szétdumált" demokráciának tartanak ott néhányan.)

Amíg fenti minőségeimben tapasztalati (Porcusnak, hogy értse: empirikus) adatokat gyűjtöttem "A demokratikus nyilvánosság és tolerancia az elektronikus médiumokban" (munka)című tanulmányhoz, addig Nereusz, Matkovits (aki sokat kapott otthon a "veszprémi rotarisok" miatt), H-Ősi-Heki, Tibotcsik itt a Veszprém topikban megvalósították (lombikban)
az INTERNET, A GLOBÁLIS HOMOKOZÓ
című kísérletet, amely sokkal közelebb áll ahhoz a játékos és szabad kommunikációhoz, amit talán szélesebb körben példának is állíthatnánk a vidéki közéleti topikok elszigeteltségének és belterjességének feloldására. És ami számomra a lényeg, amiért a hajcihő elkezdődött: NICK- és SAJÁT NÉVEN, egymást nem kizárva!

Porcuska már félúton rájött (akkor már nem volt nehéz), hogy leginkább "eszközként" használom - sokadszor kérek elnézést tőle (ami még nem jelenti azt, hogy nem "verem szét" a fejét!) ...ismét szinpadias voltam, na mindegy, le vagyok sz@rva - yokes
(heki, a függönyt - nem le, fel!)

Előzmény: nereusz (583)
nereusz Creative Commons License 2000.09.22 0 0 583
Kedves Tiborcsik!
Félreértettem valamit.
Szóval a kérdéseket lásd lent.
A tiszteletet meg nagyon köszönöm szépen.
Szeretettel: nereusz.
Előzmény: Tiborcsik (576)
Matkovits Creative Commons License 2000.09.21 0 0 582
Sir Nereusz, Sir Tiborcsik!
Egy óra múlva elhúzok Kunbajára szüretelni, majd vasárnap a búcsúra (sültkacsa, házibor, házipálinka, miegymás), de utána én is adok fel kérdést ide-oda-amoda.
Kellemes hétvégét Nektek, minden topicosnak.
Kornél
porcus Creative Commons License 2000.09.21 0 0 581
Ace!
Komolyan nem tudom, és jó lenne ha ezt el is hinnéd.
Vagy régen beszéltünk róla, vagy nem velem...
porcus
Előzmény: ace (573)
yokes Creative Commons License 2000.09.21 0 0 580
De hülye vagyok, bocs! Csak annyira megörültem Matkovitsnak. Ha ez az egész bajai sajátneves kizárósdi nevű baromság meginog, abban Korci-nak is elévülhetelen érdemei lesznek. (Persze egy kicsit taszigálni kellett.) Mert hogy is volt ez Szolnokon? Mit hallok?...
Előzmény: nereusz (579)
nereusz Creative Commons License 2000.09.21 0 0 579
Kedves Yokes!
Addig adom fel balga rejtvényeimet, ameddig a veszprémiek meg nem értik: ők a Veszprém:bajai vonatkozású kérdésekre méltóztatnanak válaszolni. (És fordítva.)
Mint Lándzsarázó Vilinél
Othello: Imádkoztál ma este, Desdemona?... etc.
nereusz Creative Commons License 2000.09.21 0 0 578
Kedves Tiborcsik!

Kettő elég lesz?
Mikor volt Szolnok Romániával határos?
Mit keres a Mágus Szolnokon?

Megfejtések a Fiat cyanum jelszóval érkezhetnek.
Szeretettel: nereusz.

yokes Creative Commons License 2000.09.21 0 0 577
Az aluljárócska, amit a pártszékházzal szemben építtetett, kedves Korci!
Persze a toronyházhoz is, meg az egész városromboló megalomániához is volt elég köze.
"Liknak" meg azért nevezik, mert - állítólag az eredeti elképzelés szerint többszörös méretű lett volna - nem merték az eredeti elképzelést megvalósítani a tiltakozások miatt. Ezt azonban az akkori építész-szakma vagy egykori funkcionáriusok (ez nem provokáció, fiúk) részletesebben ismerik. Van itt valaki?
(yokes)
Előzmény: Matkovits (575)
Tiborcsik Creative Commons License 2000.09.21 0 0 576
Kedves NEREUSZ! Minden tiszteletem a tiéd!
Esteleg Szolnokról tudnál hasonló feladványokat? Persze a szolnoki topikba, ahonnan estére azt is megtudhatod, miért a tied minden tiszteletem.
Üdv: Tib
Előzmény: nereusz (564)
Matkovits Creative Commons License 2000.09.21 0 0 575
Má' megint! Bár azért nem egészen fer, mert az egyikhez elég egy történelmi atlasz, a másikhoz meg nem is tudom mi. Gondolom a Pap előtag híres-nevezetes párttitkárotokhoz kapcsolódik, aki jó nagy likat csinált a törénelmi városrész helyén (bár bedugaszolta a toronyházzal, igaz és más lukba tettem volna, hogy érezze), de vélem nem ez a válasz. Megbuktam. Mi a megoldás?
Előzmény: nereusz (574)
nereusz Creative Commons License 2000.09.21 0 0 574
Baja: Mit neveznek Veszprémben Pap-liknak?
Veszprém: Milyen megyének volt székhelye 1950-ig Baja?

Porcusnak pótkérdés: Mit neveznek Baján lakozásnak? (Egy k!)

ace Creative Commons License 2000.09.20 0 0 573
Porcus!

Az online verzió ötletedhez nem szólok inkább semmit!! Gondolom toood, hogy miért...

ace

Előzmény: porcus (570)
porcus Creative Commons License 2000.09.20 0 0 572
Jesszusom!
Izgalmamban rágyújtanék, de nem találok gyufát.
Mi lesz ebbol?

röf-röf

Előzmény: yokes (571)
yokes Creative Commons License 2000.09.20 0 0 571
OFF - SOS - SOS -SOS!!!

(H)ŐSI-HEKI! Te Bölcs! Most segíts!

Amíg ebben az egyetlen életteli veszprémi topikban szabad nick-ként is véleményt mondani, nekem - CooCooFooZoo-val szólva -: "itt már nincs mit csinálni".

Sajnos Mijo vezír elzavarta a Bajai Köztársaságból Matkovitsot meg engem: "Jól figyelj Jokesz Antal Veszprémbol, az Indextol mi, az ekként gondolkodók kaptuk ezt a lehetoséget, ezt a fórumot, és nem a "máskéntgondolkodó bajaiak", de ha a Matkovits, vagy bárki más "másként" kíván gondolkodni, az menjen oda, és tegye ott, ahol ezeket fogadják szívesen!"

Mégiscsak jobb volt a CB-rádió mint az internet, azzal nem lehetett olyan messzire látni! Brékó, brékó... Kellett nekünk a fejlődés!?

Nick-nevem nincs, mindenki becsapott, itt állok meghasonlott szívvel és lélekkel, fogalmam sincs, hogy ezzel az egy szem saját névvel hol is kereshetnék őszülő fejemnek egy kis demokráciát? Az ENSZ-be menjek, az Európai Tanácsba - van-e ilyen topik? - vagy menjek a fr@ncba?
De ha segítesz, kérlek, valami "jellemesebb" párt is megtenné!
Szólhatnál már ott a "JellemPártban" néhány jó szót érdekemben CooCooFooZoo fővezírnél: pártütést, földönfutást, asztaltáncoltatást, miegymást vállalnék - valami zsíros állást, fröccsenthetne már nekem is! (yokes)

Előzmény: heki (567)
porcus Creative Commons License 2000.09.20 0 0 570
Nereus!
Eötvös a veszprémi alsóvárosi temetoben van eltemetve. Ez a kórház melletti.
----
Amúgy meg senki ne szálljon el-ki, a stílus még javulhat. Én például kurzusokat veszek a yokestol..
Szóval engem a dolog nem bánt, és ha ez így van, mást se bántson.
A továbbiakban is igyekszem majd az elozohöz hasonlóan szimpatikus ötletekkel hozzájárulni a topic népszeruségéhez.
Például mit szólnátok egy online-verzióhoz?

Yokes most meg ne gyere nekem azzal, hogy személyiségi jogokat sértek közéleti emberek faggatásával!!!

röf-röf

Előzmény: nereusz (569)
nereusz Creative Commons License 2000.09.20 0 0 569
Dehogy egy személy nereusz meg ty. Csak szórakozik...
Egyébként, ha jól emlékszem, találkoztam Eötvös Károly sírjával veszprémi temetőben.
De más is segíthet, mert most olvasó jött. (Kapás van...)
n.
Matkovits Creative Commons License 2000.09.20 0 0 568
Megfogtál. Tudom, hogy Eötvös Károly Pesten halt meg. Akkor állok fejre, ha ott van eltemetve, ahol Türr István - a Kerepesi úti temetőben.
Szept. 29-re Türr-emlékülést csinál a könyvtár, ahol Erika Garibaldi a Római Garibaldi Intézet igazgatója, Ambrogio Viviani tábornok, Pasquale Fornano történész, dr Botz László altábornagy, Dr Korsós László dandártábornok, hadtörténész és dr Hermann Róbert hadtörténész tart előadást.
Szeretettel várlak Benneteket.
Előzmény: nereusz (564)
heki Creative Commons License 2000.09.20 0 0 567
békéltető tárgyalás indul itten és most

dallam:
azérvannakajóbarátokhogyarégelvesztettálmot...
drága híveim
azért van a jokesz hogy provokáljon ez az ő karmája sorsa végzete
ő szenved szegény ettől nagyon küzd is ellene de mit tehet de mit tehet

dallamváltás
szeressükegymástgyerekek
gyermekeim
annnnnyira jó vagyok és megértő és empatikus mint nagyon én
forduljatok (fel és) hozzám bizalommal

zene kiúszik

tárgyiasítva:(egyébként lehetséges topic címek is)

javaslat no 1.: "egy este kellemes emberek között" nyilvános vita az "internet és kisközösségek"-ről. résztvevők:porcus, jokesz, nereusz ty (egy személy?) és még más is
szervezjük: mink
helyet a murak biztosítja, bár még nem tud róla
ideje október közepe

javaslat no. 2.: "egy este a kultúra templomában" jöjj és nézd! avagy az István, az Asztalos c. rokkopera megtekintése: utána: kultúrált beszélgetés a látottakról
hej: Petrovics Színház
ideje: még ha lehet 3 héten belül
szervezi: hősiheki félretetet pár db jegyet most kimegyek a jegyirodába én

javaslat no 3.: "Szólj hozzá! ifjúsági szálláshelyek Magyaro.-n" Wéber László kérdőíve a neten a beérkezett válaszok feldolgozása folyamatban

javaslat no.4.: "vidékek egymást közt" tréfás kultúrális sportverseny Baja és Veszprém csapatai között a neten
szervezi: nereusz
(segítő kérdés, én találtam ki: hol öntöttek Knorr Bajai Halászléport a bajai patrióták a bajai Dunába: Veszprémben avagy Baján) (az utóbbi a helyes)
(Veszprémben nem lehet kapni Knorr Bajai Halászléport)
(valaki a Dunába öntögeti)

javaslat no.5: indexen belül Veszprém régió
szervezi Murak
nyitottak a fiúk (még)

stb.

yokes Creative Commons License 2000.09.20 0 0 566
Pepin, azért ne feledkezz meg Porcus érdemeiről sem, mert még megsértődik.
Maradj csak nyugodtan, inkább én megyek át Bajára!
Előzmény: Pepin (565)
Pepin Creative Commons License 2000.09.20 0 0 565
Kiszálltam, ez nekem már gusztustalan.
Egy topic-kal kevesebbet kell követni.
Kösz yokes.
nereusz Creative Commons License 2000.09.20 0 0 564
Jó, jó, csak hadat ne üzenjen a két város egymásnak.
Az volna még a luxus...
Én Baját is szeretem. Baj-e szeretni Baj-át?
Biharugrát is szeretem.
Bár ezen a környéken nem a másság a legfőbb gondjuk az embereknek.
Meg nem az, hogy nélkülöznek.
Meg nem az, levtárs-e, elvtárs-e valaki...
Itt nem nélkülöznek.
Szabályszerűen éheznek. Ez is másság, ugye...
Egyébként el tudok képzelni egy vetélkedőt a két város között. Topikban is.
Egyet Bajának, egyet Veszprémnek.
Veszprém: Hol van Türr István sírja?
Baja: Hol temették el Eötvös Károlyt?
Ilyesmit, csak színvonalasabban. Időre.
Tisztelettel: nereusz

nereusz Creative Commons License 2000.09.20 0 0 563
Jó, jó, csak hadat ne üzenjen a két város egymásnak.
Az volna még a luxus...
Én Baját is szeretem. Baj-e szeretni Baj-át?
Biharugrát is szeretem.
Bár ezen a környéken nem a másság a legfőbb gondjuk az embereknek.
Meg nem az, hogy nélkülöznek.
Meg nem az, levtárs-e, elvtárs-e valaki...
Itt nem nélkülöznek.
Szabályszerűen éheznek. Ez is másság, ugye...
Egyébként el tudok képzelni egy vetélkedőt a két város között. Topikban is.
Egyet Bajának, egyet Veszprémnek.
Veszprém: Hol van Türr István sírja?
Baja: Hol temették el Eötvös Károlyt?
Ilyesmit, csak színvonalasabban. Időre.
Tisztelettel: ty

yokes Creative Commons License 2000.09.20 0 0 562
Matkovits Úr!???
Hát ilyen szívesen látjátok Ti Baján az általad kedvesen meghívott messzi vendéget? Hát így akceptáljátok a "másságot? Én hülye! Ismét bedőltem a mézes-mázos szavaknak! S ráadásul ez a fantasztikusan médium mire nem képes?! Lehet megint radírozni a szervert... Most nem is tudom, sírjak vagy kacagjak? (yokes)
Előzmény: Matkovits (557)
Mijo Creative Commons License 2000.09.19 0 0 561

Tudod Jokesz levtárs, akár még jól is eshetne, hogy foglalkozol velem/velünk, persze ha ezt nem tennéd kiragadottan és meglehetosen felületesen súrolva általad ismeretlen olyan folyamatokat, melyekkel nem fogok senkit sem itt, sem minálunk untatni :(!
Hányavetiségedet jellemzi, hogy képes voltál átjove a bajai topicok egyikébe válaszolni Matkovits Kornélnak egy olyan hozzászólására, melyet nem is hozzád intézett ......., hacsak nem te vagy az is, akihez o szólt :)!? Ezen sem lennék meglepodve !
( Megígérem, többet nem rontom itt a levegot, pardon ! )

Muity Mijo
Baja

Előzmény: yokes (541)
Matkovits Creative Commons License 2000.09.19 0 0 560
Úgy igaz, ahogy leírtad. Minek mérgelődsz? Jól csináljátok és úgy, ahogy akarjátok. Nektek kell konszenzusra jutni elsősorban és mindenekfelett. Innen csak drukkolni lehet és ebben csak annyi a kanalam, hogy a netet a demokrácia egyik kifejezési formájának tartva, ösztönzök mindenkit a részvételre névvel, vagy név nélkül. Tényleg ne legyél mérges.
Kérlek.
Előzmény: patriot (558)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 559
Szabad. Amúgy nekem sincs semmi bajom Bajával, csak a fiktív kapcsoló átváltásával hívtam fel a figyelmedet arra, hogy Porcussal folytatott, néhol szinpadias vitánk nem növeli, hanem éppen
csökkenti a topiklátogatók számát. Tehát nem jól tippeltél. (Lásd: Daoldin jogos megjegyzését.)
A másságot ne a távolban tiszteld, hanem azokban a bajaiakban, akik kizárták magukat a közéleti topikotokból, mert esetleg nem szándékoznak nevükkel vagy egzisztenciájukkal kötődni semmilyen nyilvánossághoz, vagy éppen ahhoz a sörszagúan joviális felső tízezerhez (vagy százhoz), akik mellüket, nevüket és beosztásukat döngetve óhajtják képviselni Baja összes polgárát.
Egyébiránt valóban óriási másság van mifelénk is: Veszprém nem Baja, a veszprémi polgár nem bajai - MÁS az elmúlt öt, tiz, húsz és ötven évünk története. Ahogy más jut eszembe arról, amikor valaki nevének súlyával felveszi a telefont és figyelmeztetőleg "odaszól" valahova - ahogy Te mostanában teszed...

Kifogásolt - eszerint félresikerült viccemben - szövegemben nem Porcust írtam, hanem "Porcusokat", utalva a nick-név levetését javaslókra. Stilisztikai vagy tipográfiai hibát követhettem el, ha ez ennyire félreérthető volt, köszönöm a figyelmeztetést.
Egyébiránt, éppen szinházlátogatást szerveztünk...
(Porcusnak: e-mail ment!)

Előzmény: Matkovits (557)
patriot Creative Commons License 2000.09.19 0 0 558
Az egyik szemem sír, a másik...
Hosszabb kihagyás után belekukkantottam a topicba, s lám, mennyi hozzászólás! De milyen...? Asszem, egy kissé túl lett lihegve ez a nick name-valódi név téma. Porcus tényleg csak felvetett egy ötletet, amit vagy elfogad a T. hozzászóló vagy nem (ez is a net szabadsága, nem?). (Ha valaki bővebben akarja megvitatni ezt a kérdést, nyithat egy topicot...:) A többi csak személyeskedés volt. Yokes uccsó pár hozzászólásában (547, 554) beszúrt kis megjegyzéseknek már olyan "csakazértisazenyémazutolsószó" jellege volt. Kinek kell ez? Az idézett bajai topicról meg csak annyit, hogy ha ők így szeretnek játszani, hát csinálják csak...
Daoldinnak meg teljesen igaza van, folytassuk ott, ahol (még a nagyon elején) abbahagytuk.
Most egy kicsit mérges vagyok, így most kiszállok...

UI: Rajtam kívűl, kinek van még tele a töke a Veszprémi autóbusz közlekedéssel?

Matkovits Creative Commons License 2000.09.19 0 0 557
Csak nem javul a véleményem.
1. Érzékelem-jük a másságot. Ellenpélda?
2. Amire visszautaltál azt nem szeretem én sem és ettől óvlak titeket-benneteket.
3. Nem veszed észre, hogy kirekesztő vagy?
Esetleg nem bírod a "másságot", mert nem Téged visszhangoz?
"Off"-od ellenére szivesen látunk itt, mert akceptáljuk a másságot ebben a magunk teremtette demokráciában.
Amúgy; szeretem Veszprémet.
Szabad?
Előzmény: yokes (556)
yokes Creative Commons License 2000.09.19 0 0 556
Kedves Barátom! A "másság" tiszteletéről lenne mit vitatkoznunk, ha Ti bajai "topicosok" egyáltalán érzékelnétek is valamennyire azt, hogy mennyiféle-fajta (tőletek eltérő) "másság" van még a világban.
Meg persze akkor, ha én átjárkálnék a bajai topikba. Kulturált hangvételről visszautalnék itt alább az 541-re. Sok sikert a demokráciátokban!
Baja=off
Veszprém=on - szeretem ezt a várost!
(yokes)
Előzmény: Matkovits (555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!