Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 496

BÚÉK!

 

Új év új lehetőség.

Látom pár ember fantáziáját megmozgatta az nk.bin elérhetősége.

A megoldás a romDump-ban van, romDump technikával le lehet menteni a rom tartalmát SD kártyára.

Az Airis T920-ra is igy oldoták meg arra sem volt gyári rom.

RomDump-erek itt találhatók:

http://hpcmonex.net/romstuff.htm

 

 

Papalaci58 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 495

BÚÉK!

 

Bocsi BigMastaZ, de momentán nincs idegünk válaszolni :-)

 

Lehet rá tenni képeket, zenét, videót, szöveget. Az SD kártyára kell másolni ezeket. Az egyszerűbb, ha van kártya olvasód. Ha nincs akkor USB-n keresztül is lehet, de akkor az XP-re telepíteni kell egy USB drivert meg az ActivSync programot. Ezeket nem adják hozzá. Valahol lentebb megtalálod hozzá a linkeket és a részletes leírást.

 

Előzmény: BigMastaZ (494)
BigMastaZ Creative Commons License 2008.01.01 0 0 494
hello
buék mindenkinek!
bocsássatok meg de nincs idegem végig olvasni az összes beszólást, szal inkább megkérdezem hogy erre lehet tenni videót meg képeket meg zenét elméletileg?
és amennyiben lehet akkor hogyan?
én semmit nem kaptam hozzá még egy adakábelt se...illesztőprogit meg végkép..
please segítsetek!
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 493

Szia BUÉK!

 

Nem otthon vagyok. Itt nincs fennt és nem is akarom feltenni a  ActiveSync-et.

Annyi látszik, hogy jelentkezik az USB eszköz. De ez szerintem semmit nem jelent , mert sok esetben az USB chip önnmagában is képes az USB fizikai kapcsolatot kezdeményezni (pl az FTDI chippek)

Előzmény: FIATowner (484)
DJG Creative Commons License 2008.01.01 0 0 492
Valamint a perl ugye szkript nyelv, igy ott a forras a .zip-ben, abbol lehet, hogy egyszerubb mint a be-kimeneti fajlokbol...

Ja, persze, nem azért kellett, hanem teszteléshez, hogy ugyanabból ugyanazt hozza létre, mint a tiéd. Csak óvatosság... :-)

Üdv,
Gábor
Előzmény: sza2 (488)
DJG Creative Commons License 2008.01.01 0 0 491
XP-n nincs fenn eredetileg, csak Vistán, de mivel egyre több programhoz kell, egyre több gépen amúgy is fenn van.

Nekem van Perl is, de az átlagos felhasználónál előbb lesz .NET Framework, mint Perl.

Üdv,
Gábor
Előzmény: sza2 (488)
Papalaci58 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 490

A felhők, a havazás erősen lerontja a műhold vételt!

 

A bin kiterjesztésű NMEA logfájlok átkonvertálása gpx és még sok már formátumba az ingyenes GPSBabel programmal ( http://www.gpsbabel.org/ ) lehetséges. Nem kell írkálni semmilyen programot :-)

 

Kiváncsi lennék gyurinak miért állt meg a ketyerkéje. Netán vírusos JPG-től?

 

Előzmény: sza2 (489)
sza2 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 489
Mintha nyaron tenyleg jobb lett volna a vetel... De azert ezt meg majd tesztelem.

/sza2
Előzmény: tatu2006 (486)
sza2 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 488
Hali,

Felraktam.

http://web.t-online.hu/sza2webacces/nav/examples/log_2005-03-03_00-05-11.bin
http://web.t-online.hu/sza2webacces/nav/examples/myway.kml

Bar a "Windowsosok kedvéért"-t nem igazan ertem, hiszen a perl megy Win alatt is, sot kisebb mint a dotnet framework es ha jol tudom az sincs fent alapbol.

Valamint a perl ugye szkript nyelv, igy ott a forras a .zip-ben, abbol lehet, hogy egyszerubb mint a be-kimeneti fajlokbol...

De lelked rajta, amugy nagyon egyszeru.

/sza2

PS: BUEK!!!
Előzmény: DJG (485)
miciba Creative Commons License 2007.12.31 0 0 487
Sziasztok!

Elolvastam mindent, feraktam amit kell és kiválóan működik! Köszi az infókat! BUÉK!
tatu2006 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 486

Ma és tegnap Andreával próbáltam feljutni a Normafához. A legjobb kifogása a GPS vétel megszünt. Még jó, hogy az embernél van néha térkép, mert amíg volt vétel elirányított  egy számomra ismeretlen útvonalra, de legalább megismertem a XII. kerületet.  Két gyerek ordít hátul, Andika meg nem segít, feleségem szidja a barátnőmet, izzadok mint az állat, nagy segítség a GPS !!!

 

Szóval más is tapasztalta, hogy ilyen felhős ködös időben nem nagyon van műhold jel.

DJG Creative Commons License 2007.12.31 0 0 485
Ha feltennél egy bin-kml párt is, akkor holnap csinálhatnék egy .NET-es verziót is, a Windowsosok kedvéért.

Üdv,
Gábor
Előzmény: sza2 (481)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.31 0 0 484
Ha ebben az állapotában rádugod a WINDOWS-ra, látja a meghajtót?
Előzmény: Törölt nick (483)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.31 0 0 483

Egyébként szomorúan csatlakoztam a NAVIGO logot bámuló tehetetlenek táborához.

Nem szoftvereztem , sőt 1 hónapja be sem volt kapcsolva. Délelött még ment délután az IGO indításakor lefagyott utána még ujra tudtam indítani a gépet de képnézegetés közben lefagyott és azóta a logonál nem megy tovább.

A már van szerdára programom.

Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.31 0 0 482

Mivel ez az nk.bin csak ehez a készülékhez jó és ezt már megvettük szerintem semmi szerzői jogi problémát nem vett  fel a kérdés.

  Az viszont a vásárló jogainkat sérti, ha egy bizonytalan müködésű kütyű hibáival minket szívatnak.

Előzmény: DJG (426)
sza2 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 481
Udv,

Korabban felmerult a kerdes, hogyan lehet a google-ban megtekinteni a PNA altal rogzitett utvonalat. Butykoltem egy kicsit es ez kerekedett ki belole:

http://web.t-online.hu/sza2webacces/nav/nmea2kml-0.1.tar.gz
http://web.t-online.hu/sza2webacces/nav/nmea2kml-0.1.zip

A ket file ugyan azt tartalmazza, csak a .zip talan baratsagosabb a Windows-t hasznaloknak.

Ez a kis progi a iGO/gpslog/log_YYYY-MM-DD_HH-MM-SS.bin fajlokat olvassa (vajon miert .bin, ha egyszer szoveges???) es csinal beloluk .kml formatumot (amit a GoogleEarth kezel).

Szukseges hozza perl (Win ala pl. http://www.activestate.com/store/activeperl/download/ , Linuxosoknak meg ugyis fent van:-), es GoogleEarth (http://earth.google.com/)

Remelem valakinek hasznos lesz. Ha masnak nem, hat nekem:-)

/sza2
Papalaci58 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 480
Draby: a hozzáadott smart2go egy egész hétig bírta? Nem semmi. Vesz az ember egy navigációs ketyerkét és pár hét után a hozzáadott program máris lejárt. Egyszer olvastam valahol hogy az időkorlátos, demo program esetébe csak vissza kell állítani a dátumot és müxik tovább. Csak 1-re kell vigyázni, hogy ne találjon műholdat mert akkor képes egyből a pontos dátumra visszakapcsolni :-)
Előzmény: Draby (477)
Papalaci58 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 479

Hali. Lehet a kártyán a mobilenavigator-on kívül bármi más is! 2GB-os micro SD-t használok most benne (mivelhogy az jó a telomban is) és nem zavarják egymást. A leírásban tényleg az van, hogy ne legyen semmi más a kártyán csak a navi program.

 

 

Előzmény: vpetp (473)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 478

Kösz az infot!

Nem csinálok úgy mintha ezt is tudtam volna. Azért szeretek ide járni, mert mindig tanulok valami újat.

 

Előzmény: sza2 (472)
Draby Creative Commons License 2007.12.30 0 0 477

Sziasztok!

Ne haragudjatok,gondolom már 1000-en írtak ilyen problémáról,de nem tudok mit csinálni.Nekem is ilyen kütyüm van ráadásul 3 db(apu,cimbi,barinő).Van hozzá 1GB SD-m,rajta mobilenavigator,Európa térkép,amivel minden rendben volt egészen eddig.Pár napja nem működik a navi rész,ugyanis demó verzió a progi.Na ebben kérném a segítségeteket.Ha van valakinek esetleg teljes,időben nem korlátozott verziója,vagy tudja,hogy hogy lehet az enyémből azt tenni,azt nagyon megköszönném!Nagyon kellene,mert karácsonyi ajándék volt és eléggé ég a fejem...Ha vki részletesen le tudná írni,vagy el tudná mondani,vagy meg tudná szoftverezni király lenne.Elviszem bárhová!Köszi a segítséget előre is!

draby@freemail.hu

tel.: 06/30/961-68-74

 

FIATowner Creative Commons License 2007.12.30 0 0 476
Akkor visszavonom amit mondtam, ugyanis én nem próbáltam ki, de valamely felhasználói dokumentációban ezt olvastam. :(
Előzmény: DJG (475)
DJG Creative Commons License 2007.12.30 0 0 475
Már miért ne ugyanarra a kártyára, amíg melléfér? Engem ez a része nem különösebben érdekel, de kipróbáltam, tettem mellé JPG-t, AVI-t, TXT-t és hasonlókat, és simán megtalálta.

Üdv,
Gábor
Előzmény: FIATowner (474)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.30 0 0 474
SD-re, és nem ugyanarra mint amin a térkép SW van. Tehát 1db kártya kell a térképnek és 1db kell az mp3,video,stb.-nek.
Előzmény: vpetp (473)
vpetp Creative Commons License 2007.12.30 0 0 473

 

Az en kütyüm is lefegyott az elsö bekapcsolaskor az indito "navigo" logonal. Felhivtam a mellekelt telefonszamot, mondtak nyomjak resetet. Hat nem jött be :) Masnap visszavittem a madaras aruhazba, probaltak okoskodni, h nincs teljesen feltöltve, resetet kell nyomni, meghogy varni kell stb. De valahogy nekik se akart elindulni :D

 

A smart2go-tol szerencsere megszabadultam (hala PunisheR31-nek). Lehet csak en voltam hülye hozza, de valahogy igo-val sokkal jobb a dolog :)

 

Többször lemerült mar nekem is, eddig nem jelentkezett problema (kopp-kopp).

 

Univerzalis töltöt vettem hozza, altalaban kikapcsolt allapotban töltöm, de annyi rosszat irtatok az univerzalisokrol, lehet atterek nokia-töltöre :)

 

Egy hülye kerdes: media-fajlokat USB-n keresztül a kütyüre (ott hova?) vagy az SD-kartyajara kell masolni?

sza2 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 472
Egyetertek veled, azzal a kis kiegeszitessel, hogy a SiRF ugyan a hardver megvalositas, de ok csinaltak egy protokollt (SiRF binary protocol) is, ami kulonbozik az NMEA-tol, (pl. binaris es nem text), viszont tobb szolgaltatassal rendelkezik.

Azaz a SiRF tehat hardver, a hozza fejlesztett SiRF binary protocol pedig (ugymond) szoftver.

/sza2
Előzmény: Törölt nick (471)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 471

Szerintem A SiRFIII a a műhold adatait fogadó rendszer (RF vevő DSP algoritmus együttdolgozásának a rendszerét jelenti.

mig az NMEA az adatátviteli protokol definicióját jelenti. Ez két teljesen különböző réteg a rendszeren.

 tehát a Sirf III a GPS vevő RF frontendje mig a NMEA pusztán csak egy szoftveres protokol réteg.

Előzmény: sza2 (464)
sza2 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 470
Haho,

Hat, en sem vagyok hyper-GPS-guru, jelenlegi tudasom szerint a csatornak szama azt jelenti, hogy hany muholtrol jovo adatokat tud fogadni egyszerre.

Ebben sem vagyok biztos, de szerintem az orosz GOLNASS, az EU-s Galileo es a kinai rendszer nem annyira kompativbilis, hogy a mi vevoink hasznalni tudjak. De lehet persze.

Mindazonaltal egyertertek, ezek csak elmeleti dolgok, nekunk valoban az a fontos, hogy mukodjon:-)

/sza2
Előzmény: Papalaci58 (468)
zoliq Creative Commons License 2007.12.30 0 0 469

Üdv!

Így igaz, az a lényeg, hogy működjön jól!

Nem tudom miért fontos a csatornák száma.

Egyébként Kínának is van 3-4 műholdja és nekünk (EU) is van már egy.

Zoli

 

Előzmény: Papalaci58 (468)
Papalaci58 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 468
A dobozon sok minden elfér :-) Fogalmam sincs mire jó a 48 csat. De mivel 24 műhold van (24 van?). 24 USA műhold, meg 24 CCCP az máris 48. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy az oroszoknak is megvan a saját katonai rendszerük. Mindenesetre én is láttam már 31-es műholdat. Ha abból indulunk ki, hogy max a műholdak fele fogható egyszerre, akkor elég az IGO 12 csatornája is. Gyanítom, hogy a csatorna az nem rádiócsatorna, hanem memória és azt jelzi, hogy hány műhold adatait tudja tárolni. De ennek nem néztem utána! Nekem mindegy hány csatornás, csak jól működjön!
Előzmény: sza2 (466)
FIATowner Creative Commons License 2007.12.30 0 0 467
Köszönöm! :)
Előzmény: DJG (465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!