Keresés

Részletes keresés

Obi wan Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2679
Hi!

Emberek!
Végtelenül boldog vagyok! Temérdek idegeskedés, utánajárás, telefonálgatás és ama bizonyos kerék kenegetése után VAN gázunk és fűteni is tudunk vele!!! Azt ajánlom mindenkinek, hogy ha gázbevezetésre adja a fejét, akkor azt már tavasszal kezdje el, mert úgy is ősz lesz mire befejezi a Főgáz Rt. lassúsága miatt. A cserépkályhával kapcsolatban pedig szvsz egy jó állapotú kályhát megfelelő fűtőértékű fával(száraz akácfa) is be lehet rendesen melegíteni, nem csak szénnel! A szén csak akkor kell, ha kint már nagyon hideg van (- 10, -15 Celsius alatt). A cserépkályha éppen arról híres, hogy igen nagy a hőleadó felülete és nem kell (sőt nem is lehet!)magas hőmérséklatűre hevíteni ahhoz, hogy meleget csináljon!

Üdv: obi wan

rocher Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2678
Itt vagyok, csak rengeteg a meló és ebéd helyett kiszaladtam a lurkóknak hótaposót, kesztyűt, sálat venni. Még szerencse, hogy közel van a second-hand, és minden van egyhelyen.

Majd még jövök: petra

Előzmény: juci (2676)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2677
Ohó! Megálljunk!

Jerry az enyém!!!

Tom

Előzmény: juci (2676)
juci Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2676

Szasztok!

Pénteken megvolt a szokásos lefagyás, ma meg eszembe jutott, hogy két hete ígértem valakinek valamit, ezt elkezdtem csinyálni, majd rájöttem, hogy dógom is volna, így hát csak mostanra értem ide.

Pedig már pénteken meg akartam köszönni Arabella nagyvonalú tetőcserép-ajánlatát, és reménykedem.

Clark! Valahogy így terjedhet a pletyka. A mi tetőablakunk nem műanyag, hanem olyan fóliabigyót akartam rá venni, de ma rájöttünk, hogy máshol van a kutya elásva. Ugyanis csak és kizárólag a keret mentén csapódik le a pára, ahol a legrosszabb. Ma az uram konzultáll a Tom (!) kft-vel, amely egy darab budapesti sindler-márkakereskedő. Egyébként az előző előtti lakásunkban, ahol szintén volt tetőablak, a roletta csak rontott a helyzeten, akkor párásodott az üveg, ha az le volt húzva. De annyira, hogy a tapéta is leázott alatta. De ez az egész pára-dolog olyan rejtélyes, fel fogjuk keresni a szomszédokat, hogy ők mit tudnak. Ma nem tudtuk kinyitni a tetőablakot a hótól, de olyan sejtelmesek a fényviszonyok a szobában!

Tacsa! Ezek szerint nálatok van az egerünk! És ráadásul muzikális! Mindegy, megtarthatod.

Petra, merre vagy?

Arabella Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2675
OK! Megbeszélem Kandúrral!
Arabella
Előzmény: Hacsek (2674)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2674
Nem tudom, Arabella, a legdrágább az a pénz, amit feleslegesen fizet ki az ember. Ha gondolod, belekukkantok majd az ajánlatokba.
Előzmény: Arabella (2673)
Arabella Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2673
Még várunk két ajánlatot, és ha megvan és Kandúr is úgy akarja, akkor leülhetünk és átbogarászhatjuk. 600 és 900 a két ár.
Vannak benne túlzások is szerintünk is, de a drágábbak legalább időben és pontosan csináltak eddig mindent amit kértünk tőlűk, de azért ez nem ér egy 50%-os szorzót!!! Vagy igen?
Arabella
Előzmény: Hacsek (2672)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2672
Írd meg (esetleg) emilben, hogy a végösszegek mennyik, mert a 300 ezer difi így nem mond semmit. De az egészet át kellene bogarászni igazából, hogy ki hol akar becsapni.

Egyébként lehetni mindent lehet. Épp ez a versenyajánlat lényege, hogy kinek sikerül magát eladni.

Előzmény: Arabella (2670)
aeF Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2671
Laci: Remelem, hogy nincs igazad a cirkokkal kapcsolatban, mivel a kollegam is nekik adta el a regi konvektorukat amit Ok felujitva adnak tovabb!!!
Arabella Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2670
Stoki!
A mikrót nem lehet összekeverni egy sütővel, még akkor sem ha a mikóo crisp-et is tud!!
Hacsek!
Lehet két kivitelező között 300e Ft. eltérés egy komplett felújitásnál?
Tacsa!
Köszi a bíztatást, én asszem alapban egy nyugis ember vagyok.
Juci, Petra!
Hol vagytok?
Arabella
Előzmény: stoki (2668)
Laci Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2669
Köszönöm szépen az infot.

És egyébként hogy kell rátenni? Előbb felfűteni fával, s aztán bele a szenet?

Előzmény: stoki (2668)
stoki Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2668
Laci
Ha nagyon akarsz szennel is varazsolni, akkor a nemet "rekord" feliratu szenet ajanlom...Ez a legdragabb, de talan a legjobb szen, ugyanis keves a salak anyaga es nagy a futoerteke...Onnan lehet megismerni, hogy olyan dupla magassagu szemuvegtok alakja van ...NEkunk van otthon olcsobb is, de nem gyozom a kalyhabol kivarazsolni a kavicsokat, meg a mindenfele tormeleket...
Azert a kalyha szennel valo megpakolasat finoman kell kezelni, mert a hirtelen nagy hohatasra a kalyha szetdobhatja magat...Szoval csak modjaval, es akkor is a szenet szep ovatosan...
LEgalabbis a nagy oregek nekem ezt mondtak, de az teny, hogy meg nem voltam jelen ilyen termeszeti jelensegnek...De megmondom oszinten nem is kivanok jelen lenni...:))))
Előzmény: stoki (2665)
Laci Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2667
Köszi Stoki!

Szén tuti kell bele, mert különben csak langyos az édes, és nekünk (az alább említett okokból kifolyólag) azzal kéne fűtenünk (lehet, hogy egész télen?). Fa az van dögivel, szén kéne bele, hogy valamit fűtsön is. Egyébként az előző lakó is csak ezzel fűtött, és jól megvolt vele, de a knowhow-t magával vitte a sírba.

Laci

Előzmény: stoki (2665)
Laci Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2666
Szerintem ezek lopott készülékek, és azért kerülnek ennyibe. A javítást meg ők csinálják. Jó, hogy megmutattad ezt a címet, rájuk kéne küldeni a rendőrséget.
Előzmény: aeF (2662)
stoki Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2665
Koszi MuzX
Ez igen bo es korrekt volt, KOSZI... !!! Eleg elkeserito, hogy gyujtogetek, aztan az arak felmennek, aztan amikor kezdek megint kozeliteni, akkor megint elhuz a telek ar...
Mar vagy 8 eve probalok telket venni, de a telekar mindig elottem szaguld en meg loholok utana...
Azt hiszem az eddigi penzunkon veszek par deka drogot "nagyker aron" azt eladom 8-szoros aron, majd gyorsan veszek egy telket...:)))

Juci
Igy igaz en hegyes beallitottsagu emberke vagyok, imadom az erdot es a hegyeket...Csobanka, Pilisszentlaszlo, Szentendre Pilis fele eso resze a szamomra idealis, de valahogy mindig lemaradtam (lasd feljebb)...

Fuggony egyenlore felre van teve bar nagyon el kene menni erte (jo hogy mondtad), de most emeletes agy projekt van (ugyanis en most a foldon alszom, mint a Vertesszolosi osom) es az utan jarkalok.

Arabella
Forrald a teavizet mikroba az a leggyorsabb...:))))
Bar nem vagyok egy konyhatunder, de ha mar villany, akkor nem jobb eszkoz egy nagy es izmos forro levegot cirkulaltato mikro...??? Abban nem lehet legalabb olyan jo eredmenyt elerni, mint egy villanysutovel...???

Tacsa
Szerintem a legegyszerubb es ha mindenkeppen word-del akarod archivalni, hogy "idoben novekvo"-re es "500 db" ,vagy "az osszes"-re allitod a fuleket (persze ha ki akarod nyomtatni, mert igy nem kell visszafele lapozni az olvasonak) es akkor par darab ctrl+c majd ctrl+v-vel beilleszted a wordbe, vagy megegyszerubb, ha save as ...-szel elmented html-kent az elotte "osszes"-re allitot fullel a letoltott topicot es akkor csak az explorernek kell megnyitnia...
...En legalabbis igy nyomtatom es ha kell teszem el a topicokat...

Laci
BAr a cserepkalyha csak fatuzelesre valo, de azert egy, ket szem szenet elbirhat...HA nagyon nem ragaszkodsz, akkor jobb lenne a fa abbol is az akac...
Begyujtasnak illetve melegitesnek jo a nagyon jol kiszaradt akacfa...A fat erdemes tavasszal, nyar kozepen vasarolni es olyan helyre tenni, ahol eso nem eri, de a napsutes annal inkabb... HA jol kiszaradt, szep, majdnem uvegszeru hangot kepes produkalni, amit a balta csak ugy szilankokra csap szet (persze a terdedet is, ha nem vigyazol)...A beszerzest illetoen nez korul ahol eppen laksz, illetve picit tavolabb...Altalaban tuzep telepeken lehet hozzajutni, de sok maszek is foglalkozik vele...Vigyazz veluk, mert nagyon ravaszak...Az ilyenfajta tuzeles legnagyobb hatranya pont ebbol rejlik, hogy eleg konnyen le lehet lopni a kiszallitando mennyisegbol...Pl. ha decemberben rendelsz fat, akkor kifizeted a vizet is, ami a faban lakozik...:((( KAlyha... : a lenyege, hogy ne nagyon pakold meg, nehogy szetdobja a kalyhat...Erdemes inkabb tobbszor ratenni keveset, mint egyszerre sokat...Bar a nagyfaternal anno egyszer megrakjak es annak melege egesz este kitart...Fugg meg attol is a tuzeloanyag mennyisege, hogy mekkora kalyhad van, milyen allapotban van stb...Szerintem kiserletezd ki Te magad, miutan megbizonyosodtal az allapotarol...

Előzmény: tacsa (2658)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2664
Suba!
Elkeserítelek. Azt a cserépkályhát, amit fával lehet fűteni, azt szénnel is lehet (szabatosan vegyes szilárd tüzelésre alkalmas kályha).
Még jól emléxem egyébként, hogy a hetvenes évekig a tüzelőszállítók SZENET (német- és tojásbrikettet) hordtak le a bérházak pincéibe, nem fát.
Előzmény: Suba (2661)
Laci Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2663
Azt honnan lehet tudni, hogy fe vagy széntüzelésű a kályha?

Én meg eddig csak szenes kályhát láttam.

Az önkormányzati képviselő meg monnyon le, ha a pénzemre pályázik. Mi vagyok én? Szerintem meg lehet oldani másképp is.

Előzmény: Suba (2661)
aeF Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2662
Szevasztok!

En vagyok (mi/gyunk) azok a tudatlan foldi halandok akik azt a specialis, Lorincen levo gyanusan olcso lakas szerettuk volna megvenni (amit persze napokon beleul meg is szeretnenk venni).
A kerdesem a kovetkezo, lehet e hasznalt cirko kazant venni (2 ev gharanciaval)?? Talaltam 1helyet (http://www.extra.hu/drgaz/arlista.html) ahol igen kedvezo aron aruljak ezeket a mutyuroket???

koszi

Suba Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2661
Szia Laci,
Ha fa tüzelésű a cserépkályha, akkor ne vegyél bele szenet mert izgalmas jelenségeknek lehetsz tanúja. Szenes cserépkályhát én még nem láttam, ez azonban nem zárja ki azt, hogy létezik.
Az önkormányzaton meg kell tudni, hogy kit és mennyivel kell lefizetni. Sajnos így működik. Jó kivitelezők tudják, hogy melyik önkormánynál kit kell lefizetni.
Előzmény: Laci (2659)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2660
Szia Tacsa!
Az index-guru, na, az nem én vagyok.
Biztos úgy is le lehet tölteni az anyagot, ahogy leírtad, de Kéki Balázs úr (keki@index.hu) által megtudhatsz valami trükköt, ami egyszerűbb és gyorsabb. Viszont ha már meglesz neked az anyag (így vagy úgy), vevő lennék egy fénymásolatra...
Előzmény: tacsa (2658)
Laci Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2659
Azt szeretném megkérdezni (bár lehet, hogy egy kicsit offtopic), hogy van-e valakinek tapasztalata cserépkályhával, hogy kell egy ilyet hatékonyan használni? Hol lehet szenet venni bele, és milyet érdemes? És mit kell csinálni azzal az önkormányzattal, aki addig húzta az időt a gázbevezetéshez adandó engedéllyel, amíg eljött a tél?

Köszi,
Laci

tacsa Creative Commons License 1999.11.21 0 0 2658
Jó nagyot kívánok!

Pénteken hazajöttem!!! ( ajánlom MuzX figyelmébe, 25 km, hóban ). Másnap rekreálódtam, ma dolog is lészen, egyelőre full vagyok a házépítéssel, most momentán még a takaróléc meg lámpa hiány sem érdekel, nem nagyon bírok ránézni a szerszámokra. De muszály, a télikert éppenséggel hideg, így következik a függönyözés beszerzés-beépítés kb. 2 hónapra, hogy azután egész évben jórészt félre legyen hózva. Viszont szuper télikert, amikor a lehullott hó az üvegfal megett magasodik körben!!!

Egyébként albérlőnk lett, éjszaka a régi múzeális rádióból kapirga: kiderült, hogy a régi kábelek között lakik egér anyó vagy apó. Poronty és anyja viszonylag hamar távoztak a hálóból a szomszéd, "famentes" hálóba. Én speciel jól elvoltam a percegés-cincogás közepette. Reggel a hátfal nélküli rádió hátfalát temporálisan pótolva orrabillentettem a rádiót, mint Kokót az edzőpartnere, és eccerűen levitten a télikertbe. Azt gondoltam, már rég nincs benne Madam Mouse, és a rádió kirázása után majd leteszem mint térfal-öltöztető elem a fal mellé a zenedoboztot. Hát: volt lepetés: eccercsak kiugra a Jerry a csövek közül, aztán mint a jó színikritikus vagy forgatókönyv író mondaná: XVIII.(alabárdos ) egér jobbra el. Most valamiféle vizesárokban gondolkodunk, mely a hálóba vezető lépcsőt elhatárolná az egérügyi nyomvonalaktól. Több tepertőre állított, alul sajttal feltöltött befőttes üveg csapda is telepítésre került. ( Nem vagyunk vérengző alkat, így méreg és fogó nem játszik. )

Arabella: megértem a nyugodt alvás iránti vágyat, amit egyébként az előző bekezdés is igazolhat.

MuzX: Jászfalu tényleg igen szép hely, a 28 km nem lenne igazán sok, de a Pilisvörösvártól az Óbudai Köztemetőig terjedő szakaszon csúcsforgalomban valóban araszolás folyik. A Solymár felé menekülő út van a Terranovás buszmegálló után jobbra le, el a társközség főutcájára, majd a horgásztó, autós mozi és a PEMÜ után kiérni az Ördögárok felé, csakhát itten jelentős emelkedők vagynak BKV buszokkal, meg bévül az egész Nagykovácsi forgalom. Átjárási lehetőség vagyon Csobánka felé, ez némi kerülő, de talán kisebb a forgalom, időben rövidebb lehet, már ha nincs hó.
Vannak ismerősök , akik Jászfalut igen szeretik, viszont ha fix , napi kötött időre járnak melóba, csakis vonattal!! Merthogy amikor nincs csúcsforgalom, azért közel sem olyan rossza a helyzet, Óbuda onnan 20-25 perc!!! ( Nekem a rekordom Esztergom / SUZUKI Gyár - Hungária Körút/ McDonalds a Bethesdával szemben délelőtt 11-kor 41 perc, ez viszont jóval 55 km feletti volt. )
Ha nem jársz fix időre minden nap, vagy tucc nem csúcsforgalomban menni, akkor szerintem fontold meg. Sokan Pestrül Budára utaznak 45 - 50 percet kocsival!!!

Hacsek! Ha le szeretném tölteni az egész topicot az unokák részére, 1 - től végtelenig terjedő oldalakat, van egyszerűbb módszer, mint egyenként belépni az oldalakra , és Ctrl-C - Ctrl - V Wordbe ??????? ( Biztos van, csak én ma kicsit "egeres" lettem)

Na jó hétvégét és száraz utat!

tacsa

clark Creative Commons License 1999.11.19 0 0 2657
Hi! Néhány nappal ezelőtt valaki élénken érdeklődött hogy a hiper-szuper műanyag ablak párásodását hogy lehet elkerülni.Nos nekem sikerült pofon egyszerűen: redőnnyel.Olcsó
esztétikus és +öt tíz fokot nyom az ablak hőmérsékletén így már nincs pára.
gézé Creative Commons License 1999.11.19 0 0 2656
Bárcsak küldhetném...
Előzmény: juci (2636)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.19 0 0 2655
Nade valami jó kis építési szakértés címén esetleg?
Előzmény: Arabella (2654)
Arabella Creative Commons License 1999.11.19 0 0 2654
HűHacsek!
Meghalni sincs időnk!:(
Ha lesz téglakörös tali, akkor mindenki mindenkit megnézhet magának( ezt vegyétek provokációnak!!)
Arabella
Előzmény: Hacsek (2653)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.19 0 0 2653
Érdekelne a látványod. Lehet?
Előzmény: Arabella (2652)
Arabella Creative Commons License 1999.11.19 0 0 2652
Hát az ötödik hónapot taposom, tapossuk! Mert már ő is tapos engem belülről:)
Arabella
Előzmény: Hacsek (2651)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.19 0 0 2651
Télleg Arabella, mekkora is az a pocak? Rég láttalak (aug. 20-án, de akkor még nem láccott)
Előzmény: Arabella (2650)
Arabella Creative Commons License 1999.11.19 0 0 2650
Mert félti a hasát és szeretné tudni, hogy jóra adta-e ki a pénzét!
Hurrá, megkérdeztük a közös képviselőt! képzeljétek, találtunk egy dolgot, amit tudott és értett is hozzá!!!, nevezetesen, hogy a ház közös kábelei fel lettek újítva úgy három éve és elbírja a 25A-es vezetékeket és ehez a biztosítékokat!!! Yes! És erről ad is egy igazolást! Hát nem szép az élet ebben a hóesésben és nagy pocakban?!:)
Arabella
Előzmény: Hacsek (2647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!