Keresés

Részletes keresés

femiki Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1873
Esetlegesen lehetne tudni ennek a gépnek az árát? Persze ha nem titok. Köszönöm.
Előzmény: Tillatanárúr (1872)
Tillatanárúr Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1872
Köszönöm, kereslek! (Nov elejére ér ide a conténer, utána)
Tilla
Jesu Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1871
Ez mind rendben van. Es mukodni is fog, mivel mashol (pl Svedorszag) ma mukodik gond nelkul. Ha megjott a gep, keress meg. Van alapanyag es igeny is. A tobbit meg kitalaljuk. ,-)
Előzmény: Tillatanárúr (1870)
Tillatanárúr Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1870
Lássuk..., ha a saját bőrömön tapasztalom ígérem megosztom, de valahol el kell indulni a probléma megoldásában. Kétségbe azért nem vagyok esve, és fel is készültem rá :-), úgy hiszem az általad felvetett lehetőség is tökéletes a következőre:
1. ha 3 hónapig működik a gép, akkor már tudom, hogy a technológia jó, és a gép szerkezeti anyagfelhasználásában van a hiba, és akkor már azt is tudjuk hogy miben és hol. Min kell változtatni, mit kell erőssebbé tenni... Erre már van megfizethető magyar fémipari szakember gárda
2. Látjuk azt, hogy kisipari jelleggel milyen feldolgozási lehetőségeink vannak. Gazdaságossabb-e nekünk menni a feldolgozandó anyaghoz, mint nagy térfogattot központi telephelyre szállítani. Lenne-e igény bér pelletálásra kinti helyszínen...stb.
3. Ki tudjuk próbálni, hogy a környezetünkben nagymennyiségben fellelhető alapanyagok közül miből tudunk a legjobb ár-érték arányt kihozni.
fűrészpor, fafeldolgozóból fahulladék, szalma, kukorica szár, enrgiafű, repce, gallynyesedék, elszáradt falevél....illetve mérhetjük ezek hőteljesítményét, hamu mennyiségét.
4 megszerezhetjük azokat a tapasztalatokat, információkat, adatokat amiket a nagyok úgyse adnak ki.

Célom nem egy nagyipari pelletáló üzem létrehozása, de ha működik a gondolatom, akkor mi családi háztulajdonosok részben függetleníthetnénk magunkat ugye az OBI-tól, és más rendszerektől.

Szép napot! Tilla
Előzmény: Jesu (1868)
Pitylogós Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1869
Ja, leesett... abrichter.
Előzmény: Pitylogós (1867)
Jesu Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1868
Hat sok sikert, de azert, hogy ne a magad karan tanulj, (bar mar meglepted, igy sanszos), mindenki aki onnet vett gepet eddig vagy nekiallt rogton es szetkapta, atalakitotta, cserelte a gyenge konstrukciot, vagy 3 honap mulva ugyanez, kenyszerbol, mert szethulott.. szoval keszulj a legrosszabbra.
Előzmény: Tillatanárúr (1866)
Pitylogós Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1867

miaza? aprikter...

 

?

Előzmény: Tillatanárúr (1866)
Tillatanárúr Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1866
Nos új belépőként üdvözlöm a topikot! Érdekes volt visszaolvasni a hozzászólásokat, bár számomra egy kicsit elgondolkodtató is volt.
Ha jól értettem a szavaitokból a gond a pellet reális áron való beszerzése a versenyhelyzet hiánya miatt. Zömében saját használatra kerestek pelletet egy egy családi ház fűtésére, nem horribilis mennyiségben. Azért is van aktualitása annak hogy ide tévedtem, mert én a B verzión gondolkodom; TERMELJÜK MEG MAGUNK!
Rosszul írtam, nem gondolkodom, hanem már a megvalósítás fázisába léptem. Remélhetően 30 napon belül megérkezik Kínából a mobil pelletáló rendszerem, amely alkalmas lesz arra, hogy utánfutóra telepítve mobil peletáló rendszert alkosson.
Áll: pelletáló( a manual book szerint 200 kg/faforgácsból, 250-300 kg/h szalma, kukorica szárból...(no ezt azért én osztanám kettővel, de legyen igazuk, 6-8 mm-es sík matricával)), diesel meghajtó rendszer 22HP kézi indítás, és egy aprikter.
Ez pont 550 kg, tehát felfér egy könnyű utánfutóra.
Nállunk a délalföldön rengeteg szalma bála van, és talpon álló learatott kukorica tábla, amit beszántanak, mert másra nem jó (biztos?).
És így mohamed megy a hegyhez..., tervezzük, hogy szolgáltatás szintjén háznál is pelletálunk. Csak működjön a rendszer, de ez kiderül, ha megérkezik a konténer...
Sejtem , sokótok reakciója az lesz, hogy a kínai minőség... közel 4 éve üzletelek velük más termékkörben, de véleményem az, hogy sokat javítottak a minőségen, látják és tudják, hogy a belföldi piacukon kívül csak úgy képezhetnek hasznot, ha minőségben szolgállják ki az ügyfelet. remélem az elöző mondataimra nem cáfolnak rá...:-)
Szép napot mindenkinek!
Pitylogós Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1865

Ha jól gondolom ez táphoz való gép.

 

A fűteni való pelletbe semmit nem szabad tenni. Nyilván ha magadnak csinálod, ez senkit nem érdekel, de a kazánod bánhatja.

 

A fűtési fa pelletálók egyrészt nagyobb nyomással dolgoznak, másrészt melegítik az anygot préselés közben. Így a fa lignin tartalma ragasztóként funkcionál.

Előzmény: forgicsek (1862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 1864
Így nézni a fogyasztást, nagyon nehéz. Az én házam 78 m2, nagyon jó hőszigeteléssel. Egy fűtési szezonban nem megy el 1500kg pellet, de a kazán csínálja a melegvízet is. A kazán Ecoidro. A leghidegebb időben is max 10 órát megy. Szóval a pontos fogyasztás csakakkor állapítható meg, ha ismered az épület szerkezeteinek a hőátbocsájtó képességeit.
Előzmény: H3x (1858)
forgicsek Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1863
http://docler.hu/video/17664
forgicsek Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1862
van egy kis gépem ,fenyő porom de elég száraz . Az a bajom könnyen porzódik a végtermék.
gmkiev Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1861

A pellet szilárdságán????

Ezt hogy érted?

Előzmény: forgicsek (1860)
forgicsek Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1860
Üdv.
Milyen kötőanyaggal lehet segíteni a pellet szilárdságán .
Jesu Creative Commons License 2009.09.12 0 0 1859
Nekem extrém hőszigetelés van.
A ház jelenlegi készültségében a hőigény 35-45kWh/nm/év.
100nm lakott, ~3m belmagasság/ 65nm temperált (3-5m belmagasság, még nyitott fedélszék). (19-21/ 10-12 fok)

Sok dolgot most csinálok, így szerintem 0,5-1t között tudok majd maradni a teljes területre. De mondom, ez extrém szigetelés, gyakorlatilag PH-ra méretezve, de gyengébb nyílászárókkal, nagyobb üvegfalakkal, mint az ideális lenne PH-nak.

Válaszok:
- A múlt szezonban (2008-2009 tél) ~1,5 tonna ment el.
- Az ismerettségi körben évi 4-5t/év a használat, átlagos, újépítésű, szigetelt házaknál.

- Nincsennek aggályaim, természetesen figyelni fogom, mérem, stb. Ha probléma lesz, kisebb hőmennyiséget veszek ki a füstből, leszigetelem a maradék vezetéket, ráállítok a ventire, stb. Értelem szerűen csak akkor használom majd, ha kiderül, hogy megéri.
- Edilk. Ecoidrom van.
- Csak a légfűtéses fűti, a vízteresnek max kis sugárzása van, bár gondolkodtam rajta, hogy lehetne egy kis külső ventivel növelni.
- A takarítás ideje pelletminőség, napi használat (?kg) és MEGFELELŐ BEÁLLÍTÁS kérdése! Nekünk már ment úgy, hogy nem kellett hozzányúlni, csak hetente, akkor is "kistakarítást". Korábban leírtam mi ez. Időnként azért neki kell esni, és korrektül kihamuzni, mert csökkenti a hatásfokot, főleg ha sokat megy.
Előzmény: H3x (1858)
H3x Creative Commons License 2009.09.12 0 0 1858
Nézegettem kicsit a netet pellet fűtés kapcsán...
Vannak ugye a kazánok és a kandallók.
A kazánok 10kW-nál kezdődnek és meglehetősen borsos az áruk.
Úgy tűnik számomra, hogy a kazánoknak vastagabb füstcsőre is van szükségük.
A Pannon Pellet oldalán vannak adatok a fogyasztással kapcsolatban is, bár számomra nem igazán egyértelműek.
Az egyik helyen a következő adatok szerepelnek:
- átlagos hőszigetelésű 100m2-es ház, 75GJ, 18MJ/kg-os pellet, 90% hatásfok, 4,6t
Kicsit távolabb:
- 120m2-es családi ház, naponta ~12-18kg pellet, egy fűtési szezonra ~2700kg
Még lentebb:
- Egy átlag családi ház 3-4t pelletet használ évente.
Szóval elég nagy a szórás az adatokban és mindez egyetlen oldalon.
Jesu! Neked van már (közelítő) adatod az éves fogyasztásra? Persze hogy ez az adat használható legyen, szükséges még az alapterület (légköbméter) és a szigetelési fok.

A vízteres kandallók is fűtik közvetlenül azt a helyiséget amelyikben üzemelnek, vagy csak a légfűtésesek?

Létezik olyan kandalló, amelyik vízteres és elég max. 1 hetente takarítani? És az ára is elfogadható persze!

Jesu! Neked milyen típus van?
A füstgáz hőcserélővel kapcsolatban nincsenek aggályaid? Aránylag alacsony a füstgázok hőmérséklete és a kifúvó venti gondolom nincs plusz fojtásra tervezve. Feltéve, hogy van egyáltalán kifúvó venti, mert a Pannon Pellet oldaláról nekem úgy jött le, hogy nem minden típusban van (csak befúvó).
Előzmény: gmkiev (1855)
Jesu Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1857
Mivel szigetelted le?
Ezt meg nemértem: "majd a padlásszinttől 50 cm-től szigeteltem"
Előzmény: gmkiev (1855)
H3x Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1856
Gyári megoldás nincs?
A füstgáz elvezetés ventilátoros, vagy gravitációs?
Milyen típusú volt a kazán/kandalló? Vagy minden fajtánál megoldható ez? Nem tudom, hogy eredetileg honnan veszik ezek az égéshez szükséges levegőt (és mit szól a gyártó/forgalmazó egy ilyen átalakításhoz).

Van valamilyen adat arra vonatkozólag, hogy mennyi pellet (vagy fa a faelgázosítónál) felel meg 1m3 gáznak? Vagy másképpen, egy közepes hőszigetelésű épület fűtéséhez mennyi pelletre (fára) van szükség egy évben m2(lég m3)-enként?

Valóban van a kéményseprőknek joguk egy koncentrikus csöves (kényszer füstgáz elvetéses) "kémény" ellenőrzésére? Mit tudnak ilyenkor nézni? Gázkazán esetében úgyis lekapcsol a kazán, ha valami gond van...
Előzmény: gmkiev (1855)
gmkiev Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1855

Igen építettem már ilyet. 11,8 kW,-os.

Egy Westen tetőparapetben lévő 80-as alu csövet inoxra cseréltem, a padlásig légbevezető cső lett, a 125-ös része, majd a padlásszinttől 50 cm-től szigeteltem, és így a füstgáz sem tud kihűlni.

Eddig 4600 kg pelletet égetett el, gond nélkül, és még a kéményseprők sem kifogásolták.

Előzmény: H3x (1854)
H3x Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1854
Sziasztok!

Tudtok olyan pellet, vagy faelgázosító vízteres kandallóról, vagy kazánról amit koncentrikus csöves "kéménnyel" lehet használni?
Ha létezik ilyen, mondanátok típust? Remélem nem a Mercedes kategóriában van csak ilyen.
SzasaNBO Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1853
hansohattorinak. Üdv mindenkinek. Van egy forrásom, akit hosszas keresgélés után sikerült megtalálni. Nem biztos, hogy a legolcsóbb, 53 Ft/kg, de tapasztalatból mondom, megéri. Az elmúlt telet egy itthoni keményfa, 8 mm pellettel fűtöttük ki és napnta leállitás, tisztitás hosszas procedúra. Ezt szlovákiában gyártják, olasz gépsor, olasz csomagolás. A szine, illata is bizalomgerjesztő. 6,5 mm asztalosipari keményfa pellet és olyan tökéletes az égése, hogy 4-5 naponta kell tisztitani. Ha valakit érdekel szasz.sandor@yahoo.com 
Előzmény: hansohattori (1827)
lutyo04 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1852

Hello!

Légfűtésest szeretnék. Gázkazán van, csak kiegészítő fűtésnek használnám. Kb. 8kw-os kellene. Köszönöm

Előzmény: gmkiev (1849)
anewbie Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1851

gmkiev, kezdem elveszteni fonalat.

1. Kézikönyv szerint : A vezérlpanelen beállítjuk az elérni kívánt vízhmérsékletet (tanácsos ezt 70ºC-ra állítani). Ezután a kandalló úgy szabályozza teljesítményét, hogy a kívánt hőmérsékletet elérje vagy megtartsa." ebből arra következtetnék, hogy pl. ha megvan a 70 fok, akkor lekapcsol.

2. Mi a szerepe egy külső termosztátnak amit mondjuk a pufferba raknék, ez akkor mégsem tudná vezérelni a be-kikapcsolást ?

 

Még egy kérdés a jobb oldali kezelőpanel is be tudja kapcsolni a kályhát, vagy az csak egy vezérlés egy külső eszköznek ?

 

Megköszönném a tájékoztatást.

 

Előzmény: gmkiev (1850)
gmkiev Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1850
Az azért még okozhat meglepetést, hogy amíg a pelletes 40 fok feletti vízhőmérsékletet érez, addig keringet. Én nem tennék puffert pelletes berendezéshez, ha vegyes fűtés van. Kizárólag tiszta fal/papló/plafon fűtésnél kell.
Előzmény: anewbie (1847)
gmkiev Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1849

Légfűtésűt, vagy vízterest?

Mellékesen, e hazában a legolcsóbb a fogy ár, külföldön azért veszik jobban mert a támogatás nagy rajta.

Előzmény: lutyo04 (1848)
lutyo04 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1848

Sziasztok!

Pelletes kandallót szeretnék venni, de elég széles skálán mozognak az árak. Van valamelyikőtöknek tapasztalata esetleg melyik márkát érdemes megvenni? Szlovákiából, esetleg Ausztriából nem lehet-e olcsóbban beszerezni? Esetleg használtat venni? Köszönöm

anewbie Creative Commons License 2009.09.07 0 0 1847

Köszönöm az email-es választ, úgy tűnik megvan a válasz... több helyről is visszaigazolták, hogy működőképes. Puffer két csőkígyóval, alsóban vegyes tüzelésű kazán, felsőben pedig a Charme kályha. A pufferről pedig radiátoros és padlófűtéses kör külön, külön szivattyúval, visszacsapószeleppel. Ha a vegyestüzeléssel felmelegített puffer hűlni kezd, bekapcsol a Charme és szinten tartja a puffer hőfokot a következő kazán begyújtásig. Remélem más nem áll elő újabb és jobb ötlettel, mert így is eleget gondolkodtam és vártam mások véleményére. :))) Jó lenne már látni, hogy működik :)

Előzmény: anewbie (1846)
anewbie Creative Commons License 2009.09.06 0 0 1846

Üdv,

Edilkamin EL Charme beköthető fűtési puffer csőkígyójára? Mi a max vízhófok amit hatékonyan elő tud állítani?

Pitylogós Creative Commons License 2009.09.02 0 0 1845
Jaja, a faapríték-kazánok többet elviselnek, mint a pelletesek.
Előzmény: deldel (1844)
deldel Creative Commons License 2009.09.02 0 0 1844
Hát igen kicsit más, de nem mondanám hogy (a Hargassner) érzékeny lenne. Igaz faaprítékos rendszer ami a cégnél van de abba minden minőségű apritékot forgácsot pelletet öntenek. Ami a fügőséget illeti az erdészeti hulladékot (ágfa stb) nem égetik el az erdőben, apritják és értékesítik. nem csak a rönköt mint nálunk. Én ezt láttam. a pelletel nem tudom hogy van.  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!