Keresés

Részletes keresés

csipy31 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8029

Szia

Várd meg amíg kihűl, és utána egy intenzív hirtelen felfűtéssel szárítsd ki. A gáz utóhatása amit tapasztalsz. Ahogy kiszárad elmúlik.

Fűtsd fel rendesen, és utána ha leégett a cumó a kazánba adj friss levegőt neki alul. Az lepődj meg hogy mennyire gőz fog kijönni belőle kint. 

Előzmény: csiba00 (8027)
Sanyiiika Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8028

Üdv!

 

Kis tanács kéne, hogy szerintetek a kémény megfelelő lehet-e az alábbi rendszerhez.

Megjegyzem, hogy sokáig elég volt egy régi lemezkazánhoz, elvétve vagy csak a begyújtás erejéig volt rá rakva "háztartási éghető anyag", de leginkább fa.

Szóval adott egy 30 kW vegyestüzelésű kazán, keményfa tüzeléshez használt.

A kazán hátsó füstelvezető nyílása 147-es, erre csatlakozik egy 150-es kazáncső ami 30 cm után be van kötve a belső kéménybe. Kb. 15 cm van elhagyva a cső vége és a kémény belső fala közt. A kémény 8 méter magas lehet, kb. 150x150-es belsővel. Alul egy tiszítónyílás (2 kivehető betonlap) és középtályt is egy.

 

Az égés terén nem vagyunk valami jók, mert egy ilyen kazánnak sokkal többet kéne tudnia, ezért kérdezem tőletek, hogy a kémény terén lehetne-e a gond?

csiba00 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8027

Most ha leég, akkor mindenképp megbontos a füstcsövét. De nem hinném, hogy az elnne a gond. Mert akkor az első 10-15 percben miért van olyan huzata, hogy majdnem kirántja a fát? Saválló bélés meg nem tudom, hogy eldeformálódhat-e. Ha minden rendben van, akkor tuti nem. Meg ha el is deformálódna, akkor ha áttolják a kéményseprők, miért lesz  megint egy ideig jó?

Előzmény: 323d (8026)
323d Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8026

Csak laikusként: nem lehet, hogy a melegtől eldeformálódik a kéményed? Alól van kémélelő nyílásod? Ma én is megnéztem az enyémet egy tükörrel nappal látható, hogy mennyire van leszűkülve. Amikor nem ég csak füstöl sztem akkor próbáld ki a füstcsövet kivéve ellenőrizni a huzatot.

Előzmény: csiba00 (8024)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8025

Mail ment.

Előzmény: csiba00 (8023)
csiba00 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8024

Az a jó, hogy a kéményseprőkkel sem tudtunk rájönni, hogy miért csinálja ezt.

 

Ahogy írtam, ma mikor még nem volt befalazva a gáz rákötése, akkor elment egy jó 1,5 órát, csinált a kazán 80 fokos előremenőt. Most, hogy be lett falazva, és újra át lett tolva a kémény, kb 30 percig működött a rendszer. Pedig a begyújtás előtt úgy kihúzta a papírt a cső. Mi történik a csőben?

 

Egyébként az jutott az eszembe, hogy mi lenne ha kivenném a csövet a kéményből. Vagyis kivetetném, mert én egyedül nem tudom. Persze az lenne a legjobb, ha valaki ki tudna jönni holnap.

Csak fával, brikettel fűtök, semmi mást nem rakok rá. Azt meg birja a tégla kémény. Gáz már nem megy bele. És amúgy is csak pár hónapot kéne kihúznia, mert ha vége a szezonnak, akkor valakivel nagyon át kéne nézetni.

csiba00 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8023

Bp. XVI ker

 

Előzmény: kod1111 (8022)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8022

Merre laksz?

Előzmény: csiba00 (8021)
csiba00 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8021

Sziasztok!

 

Nagy gondban vagyok... az hiszem emlékezetes szilveszter elé nézek:(

 

Aki követte az írásaimat, az tudja, hogy olyan kéményem volt, amire egy csőbe volt belekötve a vegyes kazán (egyetlen fűtési lehetőségünk) és a gázbojler. Ma kikötöttük a bojlert, és be lett falazva a plusz bekötés. Ennek ellenére nem tudok fűteni, mert visszajön a füst :(

 

Az egész úgy kezdődött, hogy a kéményseprők kijöttek ma délelőtt, mert szintén füstölt - ekkor még meg volt a gáz bekötése. Kipucolták a kémény, kijött egy jó vödörnyi korom. Én még a megszűntetés előtt gondoltam egyet begyújtok, mert eléggé ki volt hülve a lakás. Nagyon szépen húzta a füstöt a kémény, ment is jó 1,5 órát, ekkor már 80 fokos előremenővel működött a kazán. Aztán az egyik pillanatról a másikr a kéményen semmi füst nem jött ki, és mind a gázbekötésnél jött vissza a pincébe. Kéményseprőknek megy a telefon, hogy jöjjenek ki újra, mert valami gebasz van. Már kezdtek hülyének nézni, amit meg is értek. Én addig befalaztam a gázbekötést, így megszűnt a + nyílás.

Áttolta újr aa kéményt, minimális kijött belőle. Aztán megnéztük a huzatot is a kémény alsó tisztító nyílásán, és úgy vitte ki a begyújtott papírt, mint a huzat. Éreztem a kezemmel is, hogy húzza be a levegőt. Nemrég újra begyújtottam, és már 1,5 órát sem bírt a kazán :( kb 20 perc után a füstcsonk elkezdett intenzíven füstölni. Pedig begyújtáskor csak úgy lobogott benne a láng.

Ez mintől lehet?  Kéményseprőket már nem akarom kihívni, mert semmit nem tudnak itt csinálni. Valami olyan szakember kéne nekem, aki a kéményeket le tudja ellenőrizni. Egyszerűen fel nem fogom, hogy mi lehet a gond. 3 éve fűtünk már rendszeresen ezzel a kazánnal, de akkor még rajta volt a gázbojler is. De ilyen problémánk még soha nem volt. Valakinek van valami ötlete? Esetleg tud ajánlani valakit, céget, ... akik átvizsgálnák a kéményemet?

Egyébként a kémény egy 130-as saválló acél béléssel ellátott. kb 12m magas.

Béla29 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8020

üdv mindenki.

új fórumozó és zöldfülű vagyok.

szeretnék a szobába cserépkályhát vagy kandallót.

milyen kémény lenne a jó,nincs semmi helye a kéménynek.tehát szeretnék egy jó szájba rágós javaslatot,mit hogyan fognak csinálni és,hogy kb mennyibe fájna.

elöre is köszönom.

üdv.

gmkiev Creative Commons License 2010.12.30 0 0 8019

Bbogláron, egy kéményes egy falbontáásal oldotta meg a következőt.

Béléscsövek (kerámia) kiszed, tűzálló leereszt.

Kéne a fenének mégegyszer ez a szoáré.

Előzmény: petibogy (8015)
bento1 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8018

Szia petibogy

Sajnos kod111-nek igaza van,ki kell béleltetni a kéményt. Erik3  már leírta hogy neki adtak egy 110000 Ft-os ajánlatot. Én abban a "szerencsés" helyzetben vagyok hogy csináltattam gázfűtést is.Nem állok neki kijavítatni a hibát addig mig a leier-rel le nem rendezem a dolgot,mert akkor majd azt mondják hogy próbálom elrejteni a kivitelezési hibákat.Janúárban ha megküldi a leier helyi képviselője az irásos álláspontjukat,én is iratok egy szakvéleményt.És meglátom mi lesz.Neked is leirom amit nekem egy jogi szakértő mondott,mivel a leier 33 év garanciát vállal,neki kell bizonyítani,ha nem tud akkor pedig javítani.Én már írtam a helyi képviselőjüknek hogy kérem a hiba kijavítását.Ha nem javítanak akkor pedig a szakvéleményüket hogy mi okozta a problémát.Ezt tudom majd megtámadni.Neked is írom hogy összekéne fognunk,úgy nagyobb az esélyünk.

Előzmény: petibogy (8015)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8017

Bélelés, "tök olcsó" +100E.

Előzmény: petibogy (8015)
csipy31 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8016

Az tuti, itt van még egy szint, és a tetőtér.

Előzmény: petibogy (8015)
petibogy Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8015

"Tök egyszerű kicserélni. Csak le kell bontani a felette lévő részt és be kell rakni az újat. Nálam pl. CSAK 5 méter van a hibás darab felett és a legszebb az egészben, hogy a ház közepén áll a kémény." de komolyan mi a teendő ilyenkor???

csipy31 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8014

Komolyan mondom kezd vicc lenni ez az egész. Szomszéd hív hogy durrant egy jó nagyot valami. Természetesen egy ilyen varázskéménybe adta meg magát egy cső. Ilyenkor mi van? Valaki árulja már el hogy miként lehet egy ilyet kicserélni? Van vagy 10 méternyi a kémény.

petibogy Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8013

Tisztelt Kalászi M!

 

A 33 vagy 10 év nekem tökmindegy. A problémámat nem oldja meg. Ez a kémény még új, és máris elrepedt (amivel nem vagyok egyedül). Azzal sem vagyok kisegítve, ha kapnék helyette egy másikat, ugyanis már nem a dobozában van. Abban segítsen Valaki, hogy lehet-e ezt így használni. Kell-e ezzel a repedéssel foglalkozni? 

 

KalásziM Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8012

  33 év ?  Nem 34  ??

 Minden cég amely 10 évnél nagyobb garanciát ad  , szélhámos !!

Előzmény: petibogy (8011)
petibogy Creative Commons License 2010.12.29 0 0 8011

Kedves Bento01!

 

Láttam a fotókat a kéményedről. Még nem vették át az enyémet a kéményseprők. Nem tudom elképzelni milyen kivitelezési hibát lehet elkövetni egy ilyen kéményen. A dilatációs hézagok bőven megvannak, a többit meg egy gyerek is össze tudja állítani. Vajon a schiedel is elreped? Visszaolvastam és sok embernél eltört ez az idom. Kíváncsi leszek mit fognak mondani a Leiernél. Ha jól tudom 33 év a garancia rá! Egy biztos: lebontani nem szeretném!

 

 

bento1 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 8009

Szia petybogy!

Sajnos nem te vagy az első leier-es (sz@r) kéményes.Én jelenleg küzdök a leier-el mert szerintem sz@r a forgalmazott kéményük.Felkészülhetsz arra ha kihivod öket kivitelezési hibára hivatkoznak majd. Nem tudom a kéményed a kéményesek átvették már? Ha visszaolvasol (7802-es hozzászólásom) megtalálod az én problémám fényképet is raktam föl. Írtam már egy forumtársnak hogy össze kéne fognunk,így nagyobb az esély a leier-rel szemben.

Előzmény: petibogy (8008)
petibogy Creative Commons License 2010.12.28 0 0 8008

Kedves Fórumozók!

 

Vásároltam egy Leier LK 200-as kéményt. Találtam egy hajszálrepedést (kb. 10cm hosszú függőleges) a füstcső csatlakozó samottidomon. A kémény cserépkályhához lett építve, de cserépkályha még nincs. Egy kályhát csatlakoztattunk hozzá ideiglenesen. Gondolom a hirtelen nagy hő miatt repedt meg. Ilyenkor mi ezzel a teendő? Lehet így használni? Van valami javítási módszer? Köszönöm!

Dunit Creative Commons License 2010.12.27 0 0 8007

 Van ez így !

 

 Sőt volt olyan, hogy a kéményépítő srácok nem voltak elégedettek a megbízóikkal.

 Hát fogtak egy régi kalapot, azt  X alakban bevágták, majd beépítették a kéménybe.

 Az átvételkor még le is golyozták, a golyó lement , a naiv tulaj meg azt hitte minden rendben. Vagy  egy hétig kinlódott, mire rájött a trükre.

 Addig  az építők meg  árkon bokron túl voltak.

 Ezért néha tükrőzni is kell a kéményt !!

 Sőt azzal kell kezdeni minden vizsgálatot.

Előzmény: gmkiev (8005)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 8006

Előzmény: gmkiev (8005)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.26 0 0 8005

Az idei legviccesebb üzh-m a következő.

Újonan vett, átalakított ház.

IDRO 30 beépítve "frankón"

Gépész egy igen jó képességű szaki.

Begyújtáskor, a tisztítóajtón is jön a füst!

Megállapítás (azt hittem be.....rok a gyönyörűségtől) nem volt luk a kéményen!!:))

Le volt fedve!

Gondolhatod milyen alaposan megvizsgálták a beépítés előtt a kéményt?

Előzmény: kod1111 (8004)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 8004

Az élet nem egyszerű, pár napja hívott egy ismerős, hogy nézzem meg a kéményét, mert nem tökéletes, a begyújtás után pár órával kezd el füstolni!!!!!!!!!!! Hát mondom magamban, az meg milyen, hogy nem az elején? Kiderült régebben gázos kémény volt béleléssel+elhúzás is van benne, de a nyáron kiszedték és visszaállították az Ohra(NDK-ás) kályhát. Igen csak kis bibi volt a dologban az elhúzásnál benne marad a gégecsőből egy szakasz, 3db 20-30cm hosszú maradékot szedtem ki neki, azóta nincs füstölés.

Előzmény: gmkiev (8003)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.26 0 0 8003

Egy Fogyasztói reklamáció elrendezése azért nem ilyen egyszerű. Mint köztudott és a gyártót képviselem. A munkátr egy kandalló építő végezte kéményestől mindenestől. Pótlólagosan építeni kellene egy új, mindenben megfelelő kéményt, és persze ki kellene alakítani a légbevezetést. Természetesen a Fogyasztó ezt már egyszer kifizette. A "mester" meg vonakodik rendesen megcsinálni. Na ezért halnak a szervíz vezetők korán. Próbálj itt egy közöset tető alá hozni.

Peres eljárás nélkül, amivel megint csak a nem bűnösök idejét lopja valaki, de nagyon.

Előzmény: kod1111 (8002)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 8002

"ahová egy "visszafüstölés" panasz révén kerültem."

A dolog  végül is megoldódott, gondolom nem volt megfelelő levegő beeresztés az adott helységbe, ezért  "pofázott vissza". Egy ismerősnél a meidingertárcsa levétele után teljesen megszünt a probléma.

Előzmény: gmkiev (8001)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.26 0 0 8001

Ez egy egy éves kandalló, ahová egy "visszafüstölés" panasz révén kerültem.

Persze előtte bekértem (volna) a telepítéskor kiadott kéményseprő szakvéleményt. No ez nem volt. Majd némi agitáció, no meg szakmai kíváncsiság csak levitt a helyszínre. A látogatásom után én kértem a helyi kéményseperőktől egy állásfoglalást.

Ebbe nem akarta beleírni a seperő, hogy ez alkalmatlan. Csak a tisztítónyílást nehezményezte, lévén tájékozatlan, hogy vannak tűzterek (pl.: ez is) ahol a koromzsák, és tisztítónyílás maga a tűztér.

Végül csak kicsiklandoztam belőle a kémény részét, de azt, hogy a légellátást eszik vagy isszák azt nem tudhatta, mert arról "bölcsen" hallgat.

Akkor kérdem én, minek kell évente fizetni? Ha még az újonan elkészült sz@rt is átveszik, sőt engedélyezik?

Előzmény: kod1111 (8000)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 8000

Ez egy jó kérdés. Előtted járt ott a kéményseprő-átvevő? Az égéstermékelvezető hőszigetelés nélkül van berakva a gipszkarton mögé? 

Hát nem külső légellátású a rendszer? ))))))))

Előzmény: gmkiev (7999)
gmkiev Creative Commons License 2010.12.26 0 0 7999

És miért felel pontosan a kéményseprő?

Ezt soha nem tudtam megfejteni.

 

Legutóbb enél a füstcsőből összerakott, gipszkartonnal elburkolt, három szinten (még szerencse) függőlegesen épített valamivel, csak a tisztító nyílás hiánya okozott fejtörést.

Hogy a kémény fogalma kicsit más, a légellátásról nem is szólva az fel sem tűnt.

Előzmény: cseik (7997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!