Egy orosházai téglagyáros felgyújtotta üzemét, mert „pénzre volt szüksége"
Orosháza, március 5.
(A Pesti Napló külön tudósítójától.)
Múlt hó 18-án este mint annak idején a Pesti Napló megírta az orosházai Szikora-féle
téglagyár 100 méter hosszú szárítója kigyulladt és leégett. A tűzoltók hosszas fáradozás
után megfékezték a tüzet. Már az oltás közben gyanú merült fel arra, hogy a tüzet gyújtogatás
okozta, másnap pedig a tűzvizsgálat pozitíve megállapította, hogy gyújtogatás történt.
A csendőrség erélyes nyomozást indított és ennek alapján hétfőn délelőtt letartóztatták és
a gyulai kir. ügyészség fogházába szállították Szikora Lajos téglagyárost, aki maga gyújtotta
fél a szárítót. A nyomozás megállapítása szerint Szikora már régebben foglalkozott azzal
a gondolattal, hogy a szárítót fel kell gyújtani.
Nemrégiben Budapesten lakó sógorának írt, hogy jöjjön le Orosházára és gyújtsa fel a szárítót. Tanácsokat is adott neki, hogy miképpen lehet a gyújtogatást eredményesen elvégezni.
A sógora nem vállalkozott a feladatra, ellenben levelet írt az édesanyjának, amelyben felháborodva közölte, hogy mire akarja öt rávenni a sógora. Szikora ekkor Német
András nevű raktárnokát akarta rávenni, hogy gyújtsa fel a szárítót, de ő sem vállalkozott.
Múlt hónap 28-án Szikora a délutáni órákban fél kilogramm kénport vásárolt és ezt estefelé
elszórta a szárítóban és néhány liter szeszt is öntve a kénporra, azt meggyújtotta. A gyújtogatás következtében a szárító teljesen leégett.
Amikor a csendőrség összegyűjtötte, a bizonyítékokat, letartóztatta Szikorát és kihallgatta.
Amikor megkérdezték, hogy miért gyújtotta fel a szárítót így felelt:
— Pénz kellett, meg akartam nagyobbítani a gyárat. Hétfőn délután Gyuláról kiszállt dr. Földi
ügyész Orosházára és megkezdte a tanuk kihallgatását.