Keresés

Részletes keresés

tamtomi Creative Commons License 2017.04.29 0 0 62745

1907

 

Előzmény: fgondnok (62740)
lúd lum Creative Commons License 2017.04.29 0 0 62744

Előzmény: fgondnok (62740)
lúd lum Creative Commons License 2017.04.29 0 0 62743

Előzmény: fgondnok (62740)
lúd lum Creative Commons License 2017.04.29 0 0 62742

Előzmény: fgondnok (62740)
Rovart Creative Commons License 2017.04.29 0 1 62741

Szia Laci! "Mindenki másképp csinálja" (Azért a több órás túrás szép eredményét semmi nem

pótolhatja!) Példaként álljon itt:

 

Túrt tégla:                                                                      Vett tégla:

                                              

 

Alkalom szüli a ... téglagyűjtőt.☺☺☺

Előzmény: gyujtilaci (62734)
fgondnok Creative Commons License 2017.04.29 0 0 62740

Sziasztok!

 

1907 ?

B-csabi Creative Commons License 2017.04.29 0 0 62739

Ha van lehetőséged és ritkább darabok,akkor ez a legegyszerűbb mód,másrészt 10-20 darabot adnak ingyen szinte bárhol,de 2-3 százat már nem igen...aztán az hogy ki mennyit ad pénzben egy tégláért mindenkinek a saját dolga...Persze az a legszebb amikor magad túrod ki,de ez sokszor nem lehetséges..

Előzmény: gyujtilaci (62734)
capa67. Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62738

 Vissza a  kezdetekhez, illetve nem 1 kishatos.

WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62737

Üdv!

Felbecsülhetetlen érzés amikor magad bontod, túrod, kaparod ki a téglát. Minden másra ott a MasterCard.

 

:)

 

Ettől persze még lehet rá költeni, sőt, sok gyűjtő rendszeresen kufárhoz jár vásárolni. (De én inkább költök üzemanyagra és utazok több-száz kilométert.)

Nincs gyűjtő aki ne vásárolt volna már téglát, de ésszel tedd! 80 forintos tégláért ne adj 300-at.

Előzmény: gyujtilaci (62734)
bádogos Csaba Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62736

Szép estét!

Én már vettem kb 30db téglát,és van kb 600 félém.Gyüjtést és cserét elönybe részesitem.

Előzmény: gyujtilaci (62734)
Rovart Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62735

Ez meg meg akarta úszni a sorbaállást, de elkaptam. ☺

1902

 

gyujtilaci Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62734

Jó estét mindenkinek! 

 

Mennyire tartjátok etikátlannak vétel útján 

 

a  - gyarapítani a gyűjteményt?

 

b  - csere alapanyagra szert tenni?

B-csabi Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62733

Feltételezés szerint igen,de én már nem merek semmit konkrétra kijelenteni mert,majdnem olyan érzetem van mintha egy másik sorozat Kalocsai évszámos is létezne ami nem érsekek hanem ....

Előzmény: WattieNo1 (62731)
Joz68 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62732

Nos, akkor egy fénykép a biztosítási csalással elherdált orosházi Szikora Téglagyárból (1929).

 

Ebből az ügyből eredően később a gyárat elárverezték, amelyet az orosházi Dénes és Társa Téglagyár vett meg.

 

 

 

Előzmény: epitesz13 (62725)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62731

Hát látod, ezen még nem gondolkoztam. De lehet!  :)

Talán a "fő-Kalocsásunk" mond rá valami okosat.

Előzmény: fgondnok (62730)
fgondnok Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62730

Szia!

 

Ez Császka György 1891-1904 kalocsai érsek akar lenni? Az-az téglája.

 

 

 

 

 

Előzmény: WattieNo1 (62714)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62729

Csicsó

csirke bácsi Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62728

Ez jó sztori volt biztos :-)

Előzmény: epitesz13 (62725)
lúd lum Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62727

Előzmény: lúd lum (62726)
lúd lum Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62726

Előzmény: tamtomi (62719)
epitesz13 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62725

Egy orosházai téglagyáros felgyújtotta üzemét, mert „pénzre volt szüksége"

Orosháza, március 5.

(A Pesti Napló külön tudósítójától.)

Múlt hó 18-án este mint annak idején a Pesti Napló megírta az orosházai Szikora-féle

téglagyár 100 méter hosszú szárítója kigyulladt és leégett. A tűzoltók hosszas fáradozás

után megfékezték a tüzet. Már az oltás közben gyanú merült fel arra, hogy a tüzet gyújtogatás

okozta, másnap pedig a tűzvizsgálat pozitíve megállapította, hogy gyújtogatás történt.

A csendőrség erélyes nyomozást indított és ennek alapján hétfőn délelőtt letartóztatták és

a gyulai kir. ügyészség fogházába szállították Szikora Lajos téglagyárost, aki maga gyújtotta

fél a szárítót. A nyomozás megállapítása szerint Szikora már régebben foglalkozott azzal

a gondolattal, hogy a szárítót fel kell gyújtani.

Nemrégiben Budapesten lakó sógorának írt, hogy jöjjön le Orosházára és gyújtsa fel a szárítót. Tanácsokat is adott neki, hogy miképpen lehet a gyújtogatást eredményesen elvégezni.

A sógora nem vállalkozott a feladatra, ellenben levelet írt az édesanyjának, amelyben felháborodva közölte, hogy mire akarja öt rávenni a sógora. Szikora ekkor Német

András nevű raktárnokát akarta rávenni, hogy gyújtsa fel a szárítót, de ő sem vállalkozott.

Múlt hónap 28-án Szikora a délutáni órákban fél kilogramm kénport vásárolt és ezt estefelé

elszórta a szárítóban és néhány liter szeszt is öntve a kénporra, azt meggyújtotta. A gyújtogatás következtében a szárító teljesen leégett.

Amikor a csendőrség összegyűjtötte, a bizonyítékokat, letartóztatta Szikorát és kihallgatta.

Amikor megkérdezték, hogy miért gyújtotta fel a szárítót így felelt:

— Pénz kellett, meg akartam nagyobbítani a gyárat. Hétfőn délután Gyuláról kiszállt dr. Földi

ügyész Orosházára és megkezdte a tanuk kihallgatását.

capa67. Creative Commons License 2017.04.28 0 1 62724

Köszi! 

 

 

 

 

Előzmény: WattieNo1 (62720)
csirke bácsi Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62723

ok akkor 1 et szeretnék

Előzmény: bádogos Csaba (62705)
WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62722

Szia!

A bal felsőt (1896 12) elkérném! Köszi!

Előzmény: bádogos Csaba (62682)
bádogos Csaba Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62721

Beniczky csere! 

WattieNo1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62720

Üdv!

 

2010-es (III.) kat. 51.oldal

Előzmény: capa67. (62718)
tamtomi Creative Commons License 2017.04.28 0 0 62719

Egy 4-es kimaradt.

 

 

és egy 6-os

 

Előzmény: fgondnok (62699)
capa67. Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62718

 Szevasztok! Erről a T GY-ről tud valaki információt közölni?

Előzmény: fgondnok (62699)
B-csabi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62717

most láttam először ilyet,majd rendes napfénynél lefényképezem,fogalmam sincs ki lehet..

Előzmény: fgondnok (62715)
capa67. Creative Commons License 2017.04.27 0 0 62716

Majdnem lemaradtam.

Előzmény: fgondnok (62699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!