Keresés

Részletes keresés

pumukli48 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8663
Annyira aranyos Mogyi, ahogy minden egyes füttyentésnél megemelkedik a teste.
Előzmény: MogyiGazdik (8659)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8662
Itt pedig egy kis egyéb részlet. 18 éven felülieknek.:D http://www.youtube.com/watch?v=MgdlGb_OyLo
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8661
Itt talán jobban hallani Mogyi csipogásféleségét: http://www.youtube.com/watch?v=DEWc7TI2Lss
1ibolya Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8660
Nagyon aranyosak ezek a kis manók.Egész nap sertepertélnek.1 kerekük van,már megtanúlták használni.Össze is vesznek rajta:-)Jövő héten csinál a sógorom kerekeket.Az egyik fiúnak fáj a lába.Megfogtam,hogy megnézzem nincs-e rajta valami seb.Elkezdett fütyűlni,a többiek odarohantak,menteni:-) Olyanok mint a madarak,állandóan csiripelnek.Összedugják az orrukat,nyalogatják egymást.Édesek.
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8659
Sziasztok!

9 nap eltelt az első fütty óta, és ma Alma újra fütyült, és most összetettük őket Mogyival. Kicsit segíteni kellett először Mogyinak hogy betörje Almát, aztán már ment minden mint a karikacsapás. Az ég tudja mennyit hancúroztak.
Viszont hancúr közben néha Mogyi is kiadott a szünetekben egy fura, majdhogynem sípoló, fütyülő hangot. Az eksön legvégén egy hosszabb ilyen párbeszéd alakult ki köztük. Alma lefeküdt és fütyült, Mogyi meg ilyen sípoló hangot adott ki. Eleinte megijedtünk hogy mi ez. Aztán bajt nem láttunk Mogyival. Szerintetek mi ez, vagy mitől lehet? A videón ezt a jelenetet láthatjátok, kicsit vicces ahogy így elvannak. Alma fekszik, Mogyi ül jobbra. http://www.youtube.com/watch?v=xnJyhyuWxXw A videó kicsit torzít, élőben élesebb hangot adott ki Mogyi.
dede_89 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8658
Kösz, próbálkozom majd.
gaborr81 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 8657
Ilyen időben még érdemes sok gyümölcsöt is adni neki - nem egyszerre -, mert abból is sok folyadékot tud magához venni.
Előzmény: gaborr81 (8656)
gaborr81 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 8656
Nálunk, mikor a mókusok a nagy kánikula miatt alig mozognak, csak heverésznek a ketrecben, úgy szoktuk őket felfrissíteni, hogy mindkét kezemet bevizezem - hogy enyhén vizes legyen -, majd a kézbevételt követően összevizezem a bundájukat. Lehet, hogy szadista módszernek tűnik, de nekünk eddig mindig bevált, kicsit felébredtek tőle. Meg megsértődnek mert vagy 10 percig kell mosakodiuk utána. :D

Aztán volt olyan, hogy szobaventillátort állítottam a ketrec elé 3-4 méter távolságban, ami oszcillált, így nem fújta őket közelről direkt telibe, ám egy-egy fordulatnál mégis fújt feléjük valamit. No, azt nagyon élvezték, mindketten el voltak olyankor nyúlva. :D

Érdemes a szobát elsötétíteni, így a szoba sem melegszik fel olyan gyorsan. Huzatot nem szabad csinálni, ahol vannak, mert megfázhatnak, aztán annyi is lehet nekik.

Legutolsó esetben valamilyen légkondit beszereltetni, és akkor nincs a fentiekre szükség. :)
Előzmény: dede_89 (8655)
dede_89 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 8655
Sziasztok! Van valami tippetek a mókus hűtési lehetőségeire ilyen nagy kánikula idején??? Fürödni szeretnek egy tálka vízben? Mit adjak neki enni ilyenkor, ami segíti abban, hogy könnyebben viselje a hőséget? Most nagyon passzív, és sokat piheg. Vize van bent kétféle itatóban is, de olyan sokat nem iszik.

Előre is köszönöm a választ!
lacika5555 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8654
köszönöm szépen a felvilágosítást! látom te vágod a témát! tudnál adni egy emailt? mert szeretnék pár dolgot mondani kérdezni ha lehetséges lenne köszönöm!

laci
Előzmény: crested 1 (8653)
crested 1 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8653

 

A kinai,a szibériai és a tibeti csikosmókussal ellentétben a két törpe csikos mókus faj,tehát a Tamiops swinhoei és a maclellandi párban tartható,sohasem lesz agressziv,és kitünően birják a hideget télen kinnt.Ha a pár érett,akkor könnyen is szaporodnak,általában a sima csikosnál többször..3-szor egy évben,átlag 4 babát nevelnek egyszerre.

crested 1 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8652

Szia!

 

A szibériai csikos lánymókid nem párosodik a kinai törpe csikos fiúval,viszont a kinai csikos móki fiúval igen,mert ők csak alfaji különbségben vannak egymástól. A kinai törpe csikosmókus viszont önálló faj.

Előzmény: lacika5555 (8651)
lacika5555 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8651
sziasztok

pont témánál vagyunk ... ha nekem lenne egy szibériai csíkos lány mókusom meg egy kínai törpe csíkos mókus ami fiú akkor ezek öszetudnak párzani vagy csak a saját "fajtájukal" párzanak nagyon érdekel ha valaki tudna rá valaszolni megköszöném!

Laci
*Babi* Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8650

Igen? Akkor most sárgulok az irígységtől! :) Nekem nagyon tetszenek, olyan édesek a kis fehér pamacsukkal és jó hogy lehet őket párban tartani. Viszont nálunk most Spurcsi az egyeduralkodó úgyhogy más móki szóba sem jöhet. Tehát marad a "sárgulás" :)

 

A többi csíkos keveredésben nem tudsz segíteni? Tudod a szibériai-amerikai-kínai stb...

Előzmény: 1ibolya (8649)
1ibolya Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8649
Az biztos,hogy a 2.amelyiknek fehér pamacs van a fülén,az a kínai törpe mókus.Tamiops swinhoei.Nekem ők vannak,azért tudom:-)
Előzmény: *Babi* (8648)
*Babi* Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8648

Nagyon aranyos!

Ez a csíkos keveredés egyre jobban alakul. Nem vagyok biztos abban hogy jól írtam a neveket a képekhez. Ez az "én így tudom" változat. Talán benéznek majd a mókusszakik-tenyésztők és segítenek kibogozni ezt a gubancot.

 

Ez a móki a kezedben még nagyon fiatalka igaz? Szép dús a farkincája!

Előzmény: Törölt nick (8647)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8647
Előzmény: Törölt nick (8646)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8646
Akkor szibériai :) Egy rejtéllyel kevesebb :) (akkor lehet, hogy ahol mi vettük ott pl. az amcsik voltak szibériainak kinevezve és a szibériaiak kínainak?)
Előzmény: *Babi* (8644)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8645
izé... nekünk a képek alapján úgy tűnik, hogy kanadai van, arra mondták, hogy kínai...

Na de akkor melyik a szibériai? :)))))

alakul :)
Előzmény: *Babi* (8641)
*Babi* Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8644

upsz ...

Most látom, hogy elírtam az első képet, nam kanadai csíkost akartam írni hanem szibériai csíkos :D

Előzmény: *Babi* (8641)
Snickers88 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8643
Ez a tamiops maclellandi nagyon szép!
*Babi* Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8642
Hát sajnos a képek felirata 1-el elcsúszott pedig igyekeztem. Remélem azért a sorrendből kivehető.
*Babi* Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8641

Azt hiszem kicsit összezavarodtam csíkosmókus fajták ügyében. Ki tudnátok segíteni?

Azt hiszem pár fajta milyensége tiszta.

Ismerem a kanadai csíkost:

 

Kanadai csíkos

 

 

Kínai törpe csíkost (Tamiops):

 

Kínai törpe csíkos

 

Amerikai csíkost:

 

Amerikai csíkos

 

 

Viszont fogalmam sincs hpgy néz ki a kinai csikosmókus. Vagy valamit félreértettem?

crested 1 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 8640

Sziasztok!

 

Több családból kinai csikosmókus kölykök eladók,kezesek, 6-9 hetesek,fiúk és lányok is,9 E ft/db.Ugyanitt nagyobb testü szibériai csikos kölykök is kaphatók 13 E ft/db,szintén több családból,fiúk-lányok.Németországból várhatóan hozunk vörösesfekete 8-10 hetes japánmókuskölyköket,Kinai törpe csikosmókus kölyköket(Tamiops swinhoei),Tamiops maclellandi-t,Rókamókus kölyköket,tarka japánmókus kölyköket,szibériai  vörösmókus kölyköket,.

 

Érdeklődni lehet:+36209787187

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 8639
Egy kisfiú mókus még mindig gazdira vár... 12e Ft... (iszonyú szappan... ilyen rohadt fürge mókusunk még soha nem volt. ) Az anyamókus persze fúj rám mint a fene (szó szerint mintha kattogna) amiért kivettem mellőle a másik kismókust. Gáz. Azt hiszem most nagyon nem szeret.

Töki meg illegalitásba vonult a szauna mögé. A nagylány bement hozzá, aztán elfelejtette becsukni a ketrecét - Töki bácsi pedig meglépett. Ott bukott le, hogy a szauna mögé bevilágítva kajaraktárt láttam. Egér nincs arrafelé, így kizárásos alapon csak ő lehetett.

Úgyhogy most valami jó kis mókuscsapdán törjük a fejünket még mielőtt teljesen beeszi magát a szaunába.

roli310 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 8638

Ha 2napig megmaradt akkor biztos vagyok benne, hogy nem csípte meg a dongó!

A mókus azért nem hülye, nem hagyja magát megcsípetni, de ha mégis megcsípné, egy dongóban annyi méreg van ami meg is ölné!

Egy dongó csípése az emberre is óriási fájdalom, sokszorosa egy méh csípésének!

Szerintem csak egyszerűen rossz kedve volt, vagy tényleg megilyedt valamitől, de dongó nem csíphette meg ha még él!

A dongó hol volt? A ketrecén belül röpködött, vagy kívül, esetleg elkapta a mókus?

De az 1x1cm-es rácson elég nehezen talál be egy megtermett dongó.

Roland

Előzmény: TGergo79 (8635)
1ibolya Creative Commons License 2010.06.09 0 0 8637

A ketrec még mindig nincs teljesen kész,de a japánok kiköltöztek.Elfoglalták az új függőágyat.Rágcsáltak,ástak....Ismerkedtek:-)

osmokuska Creative Commons License 2010.06.09 0 0 8636
Szegény!Remélem rendbe jön a lelkivilága, azért egy dongó az nem semmi, egy szúnyog még csak-csak, de egy dongó...még én is megijedek tőlük!:)
Ezek szerint Bubu kint lakik, gondolom a dongótól eltekintve azért élvezi?
TGergo79 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 8635

Nem teljesen alaptalan amit írsz, én kint voltam egy hetet Finnországban, és tegnap mikor hazajöttem Bubu olyan furán viselkedett, félt, és nem rohant a ketrechez mikor kimentem hozzá. Gondoltam 1 hét alatt elfelejtett a kis "hálátlan" de kiderült, hogy 2 napja megcsípte egy dongó, nem láttuk ugyan, de hugom járt etetni és mondta, hogy játszadozott vele etetgette és egyszer csak a muskátlik közé jött egy zöngicsélő (kb 3 m-re van) és Bubu ilyedten össze vissza ugrálva berontott az oduba, és látta ahogy remeg... Szóval szerintem megcsíphette 1 és emlékezett a hangra. Remélem ma már jobb kedve lesz...

 

Ui: Finnországba akkora nagyon a vörös mókusok, majdnem 2szer akkora mint nálunk.

Előzmény: osmokuska (8624)
1ibolya Creative Commons License 2010.06.08 0 0 8634

Ok.Németországban sem láttam őket hirdetni:-(

Előzmény: roli310 (8633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!