Keresés

Részletes keresés

Vagdalthús Creative Commons License 2012.09.13 0 0 122841

De jó, hogy említetted: a mostani BEAC számomra egyik legnagyobb élménye volt, hogy a tavalyihoz képest jóval erőteljesebben kaptunk a gímszarvasbőgésből. Kb. a sikárosi réten hallottuk először, és onnantól kezdve szinte folyamatosan, még Csobánkát elhagyva is, a Kevély-nyereg felé kapaszkodva, jellemzően inkább az öregebbek voltak hangosak. A bikabőgés igazi ünnep, nagyon szeretem.

Előzmény: Cam Mogó (122821)
olahtamas Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122840

+1

 

Magam sem megyek a Kékestetőre pl. amióta tönkre tették az egész környéket.

Azóta Eplény környékén is belefutottunk azaz gyalogoltunk ilyen szörnyekbe:

 

Tudom, hogy egyedül kevés vagyok, de talán többen is gondolkodnak így.

Szóval inkább máshova megyek...

Előzmény: Törölt nick (122838)
aZsolydosaLyohanna Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122839

Kívánom, hogy minél hamarabb legyen meztelen Csiga.

Előzmény: HEV (122837)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122838

Mérgemben írtam nekik egy levelet.

A tulajdonjogi viták nem érdekelnek, a bíróságra tartoznak.

A hegy állapota tényleg most sem jó.

 

De egy bobpálya és egy sípálya nagyon okból értelmetlen.

Egyrészt magyarország alapvetően alkalmatlan a sípályák létesítésére. Ezt úgy mondom, hogy magam szenvedélyes sielő vagyok és telen elég közelről van alkalmam figyelni a kékesi és mátraszentistváni sípályákat. Nem elég hosszú a természetes havas szezon, nem elég hosszúak a pályák, nincs elég hely, ahol erdőírtás nélkül ki lehetne építeni az infrastruktúrát, stb...

Amúgy pedig ha az ember kimegy akácsak Ausztriába vagy Szlovákiába láthatja, hogy (még egyszer hangsúlyozom, én magam is sielés-függő vagyok) teljesen a sípályák tájidegen, groteszk létesítmények a hegyen.

A járulékos környezeti károkról most nem tartanék részletes ismertetést...

Előzmény: _ZE (122836)
HEV Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122837
Előzmény: _ZE (122831)
_ZE Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122836

A Hármashatárhegy - Újlaki - Fenyőgyöngye közötti rész már így is eléggé roggyant, nem lesz sokkal sz@rabb az állapota szerintem.

Előzmény: Baksa Józsi (122832)
efemm Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122835

Fokozottan védett természeti területen tilos a turistautakról letérni (TVT 40§ (1) ), védett természeti területen (pl. Budai Tájvédelmi körzet, stb.) szabad, csak a természetvédelmi törvény alapelveit figyelembe véve nem illik, mert ez a védett természeti terület vagy a védett értékek zavarásával vagy károsításával járhat. Ez csak az egyéni gyalogos túrázókra vonatkozik, rendezvények esetén eltér(het).

Előzmény: turablog (122822)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122834

Nem lehet ez ellen a hülyeség ellen vahaol tiltakozni?

 

Előzmény: _ZE (122831)
szörpilla Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122833

 

 

A Mecsek 110-re és a Mecsek 60-ra szeptember 14-én, 12:00-ig lehet előnevezni!


Baksa Józsi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122832

Ökoturisztika. Remek. Csak ne legyen nagy a taposási kár.

Előzmény: _ZE (122831)
_ZE Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122831

http://index.hu/belfold/budapest/2012/09/12/bobpalya_lesz_a_harmashatar_hegyen/  Ahogy nézem, a kék, a sárga és a zöld sáv, illetve a kék és zölt körút, meg az Újlaki aljában futó gyöngyök útja jelzés lehet érintett a dologban.

pesza91 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122830

Nekem valahogy, valamilyen okból az elmúlt 2 évtizedben kimaradt a Beac, de most sikerült ott lenni.

A rendezés  szolgáltatás része nagyon tetszett, az útvonalkövetésről pedig jó pár száz hozzászólásban megemlékezett számos emberke. Így nem ért váratlanul, hogy  volt akit ötször előztünk meg, de nem bírt annyit rövidíteni, hogy elöttünk érjen be :). Aztán volt olyan is, aki a mögöttünk lévő komppal kelt át a folyón, aztán hiperűrtérugrást végrehajtva Dobogókő után sikerült újra találkoznunk.

Egyébként erről  az az általam kreált gyenge vicc jut eszembe, hogy két Beac Maxi teljesítő beszélget. Az egyik így szól:- Te figyu nagyon el voltál csoffadva 110-nél?  Mire a másik: Hát azt nem tudom, mert 90 kilinél már a célban voltam.

Az ünnepi tortákból nem fogyasztottam, de képes beszámolót készítettem. Nagypapinak innen is hatalmas kalaplengetés, nagy példaképe lehet a fiatalabb generációknak. Na és persze Boldog Szülinapot Kívánok neki itt is. A TTT-n elkövetett  stílusos beszámolói pedig jónéhány kellemes percet szereztek számomra.

Képek később, elmaradásom e témában hatalmas, de még behozható.

Előzmény: Vagdalthús (122825)
turablog Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122829

Azért ha előre tudja az emberfia,hogy utolsó rendezés adott formában, akkor azért csak megpróbálja beleszuszakolni a programjába... 

Előzmény: SzLA1 (122827)
DonRazzino Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122828

Sajnos még kombinálton nem indultam, de kérdezz bátran a szervezőktöl. Rugalmas csapat, biztos megoldják, ha van kérés. Szerintem lakat sosem árt. :-)

 

 

Előzmény: jzp2107 (122823)
SzLA1 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122827

Nem mindegy? Eddig se voltál, többet meg úgysem mész! :)

Előzmény: turablog (122826)
turablog Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122826

Nagyszerű dolog utólag megtudni, hogy utolsó rendezés volt ezen a néven... No mind1.

Előzmény: Vagdalthús (122825)
Vagdalthús Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122825

Kis visszatekintés a múlt hét végére: BEAC Maxi 110 másodszor is sikerült. Sokáig az volt a kérdés, mennyit verünk a tavalyi 22:53-as eredményre, sikerült ismét elcsípni a 4 órás kompot, 7:59-es börzsönyi ötvenessel, sőt Pilisszentlászlóig is sikerült stabil 5,0 és 6,0 közötti átlagot tartani, Dobogókőnél is 5,0 körül álltunk, aztán szép lassan már nem is akartunk sietni, és hát nem is igazán tudtunk, egyre többször esett jól pihenni, és bizony az éjszakai szakaszon volt nem egyszer, hogy majd' be aludtam, tovább szervizelni is kellett magam (volt 1-2 húzódás, kezdődő görcs, amit magnéziummal, vagy pihegéssel kezeltem). Hiába, a Szondi óta nem voltunk ilyen menetelésen, az bizony 2,5 hónap, és ez a végére kiütközött, de a 23:30-as menetidővel így sem szégyenkezünk.

 

A túra jó volt, így egyszerűen. Megint elgondolkodtam, a nyilvánvaló javítanivalókon túl (az itiner ugyebár nem a leghatékonyabbak közé tartozik az útvonalkövetést illetően), miért is kapott annyi kritikát ez a rendezvény korábban? Az ellátásra tavaly sem lehetett panasz, idén sem, a szervezők lelkesedése, hatalmas munkája -most, túl az első százas rendezésünk után bizony látjuk, mekkora hajó egy ilyesmi- átjött, sőt a főrendezővel több ponton is találkoztunk, mesélt a BEAC történetéről, a jövőről, ezekben a pillanatokban nem is lehetett továbbsietni, mert ott és akkor tényleg nem a rohanásról szólt az egész. 25 év, megemelem a kalapom! S ezen a néven már nem rendezik többet, így jókor voltunk jó helyen: jubileumi meglepetések (pl. bónusz jelvény a célban) és utoljára beszerezhető BEAC-os díjazás, utoljára ezen az útvonalon.

 

De a legenda -szerintem ez már az- él tovább, 2013-tól Turista Kékszalag néven, immár végig az Országos Kéktúrán, Dobogókő után is.

 

Nekem csak kettő volt a 25-ből, de köszönöm, szép kis erőpróba volt!

titkár úr/herics Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122824

Sziasztok!

 

Szeptember 28-án Roland barátommal rendezzük az éjszakai zörejek ttúrát és szükségünk lenne pontőrökre, aki tudna segíteni pecsételni és esetleg seperni az jelezze nekem a hericsttse@gmail.com-ra

Előre is köszönjük mindenkinek. (Vasárnap estig nem leszek itthon, ezért nem fogom nézni a leveleim és a fórumot sem.

 

 

Elkészültek a Vadrózsa túránk statisztikái is!

Honlapunkon megtekinthető:

http://www.matra-tura.hu/index.php/vadrozsa-2012/vadrozsa-2011-eredmenyek-2

 

Ha észrevételetek van vagy hibát találtok benne a szabofiok@gmail.com-ra írjatok.

 

Üdv: Titkárúr

 

jzp2107 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122823

én most először mennék így még nincs tapasztalatom ezért kérdeznék ha lehet:

 

tök mindegy hogy előbb biciklizel aztán gyalogolsz vagy bicajozással kell kezdeni?

biciklimegőrzés hogy működik? lehet benne bízni vagy lakat sosem árt?

Előzmény: DonRazzino (122820)
turablog Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122822

Nem véletlenül nincs rajta jelzés szerintem. Természetvédelmi területen a jelzett túristautakról letérni tilos. 

 

Előzmény: Cam Mogó (122821)
Cam Mogó Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122821

Tavaly voltam a negyednyolcason, remek útvonal, klasszikus táv, gyönyörű kilátóhelyek. Én először jártam a Spartacus-ösvényen, nagy élmény volt (a leszakadt résszel együtt is). Sehol nem láttam kitéve tiltó vagy figyelmeztető táblát, az említett korlátozásra vonatkozóan. Miért kellene mindenkinek a Pilis atlaszt olvasnia? Nekem pl. nincs, csak Pilis térképem. Amúgy meg szarvasbőgés miatt a fél Pilist le lehetne zárni. 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (122819)
DonRazzino Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122820

Mérlegeljetek is, mert ez egy marha jó túra ritkán járt útvonalakon. Sajnos idén először nem tudok elmenni, de a Spartacus-ösvény gyönyörű, mindenkinek látnia kell.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (122819)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122819

A Pilis-atlasz szerint egyébként a Spartacus-ösvény bejárása augusztustól novemberig tilos (a vadállomány védelmében), ezért is nem került rá egyébként jelzés. Nem vagyok biztos benne, hogy ennek a túrának az engedélyei rendben vannak, és abban sem, hogy az erdészet jóindulatát ki lehet vívni szarvasbőgés idején a Spartacus-ösvényen rendezett túrával. Mérlegeljen mindenki.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (122818)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.12 0 0 122818

A hétvégi Félnyolcas/Negyednyolcas túrák néhány távja a Szent László-hegyen vezet keresztül.

VadMalaccal néhány éve megtúráztuk ezt a hegyet, ahol jelzett turistaút híján a magas fűben haladó ösvényen jártunk. Jól járható, nincs vele nagy baj, de a Hegytetőre leérve kullancsok hadát söpörtük le magunkról mind a ketten. Szóval aki ezt választja, az rögtön a hegyről leérve nézze át magát! Ennyi idő alatt baj nem lehet belőle.

BaloghP Creative Commons License 2012.09.11 0 0 122817

Egerből, vagy Gyöngyösről, megy valaki Függőkő túrára vasárnap?

Czimbály Creative Commons License 2012.09.11 0 0 122816

Látom te különösen humoros túrázó vagy, te biztos indulhatsz nyugta/engedély nélkül is.

Előzmény: aZsolydosaLyohanna (122813)
olahtamas Creative Commons License 2012.09.10 0 0 122815

Rózsaszentmárton környékén pár utca és földút

Vadrózsa 10
Hétvégére akartam nézni valami egyszerű kis túrát, így esett a választásom, a szimpatikusnak tűnő Hérics egyesület által rendezett túrára, ami számomra új helyeken vezetett és viszonylag nincs túl messze sem.
A rajtba kb. 9:30-kor értünk, ahol nézelődtünk picit, majd 5 perc alatt lerendeztük a nevezést, és 9:40-kor már lépkedtünk is a túra útvonalán. Az aszfaltos szakaszon be is értünk pár csapatot, majd a szekérútra kanyarodva, hamarosan szőlők mellé értünk, és végül egy szakaszon pár árnyékot adó fa is kényeztetett minket.
Az első ellenőrzőpontra érve szép kilátás terült elénk, egy picit el is időztünk. Az Apci útra érve jobbra kanyarodtunk, és az aszfalton értünk be Rózsaszentmártonba. Mindjárt le is támadtuk az itt található nyomós kutat, aztán inkább a kis utcákat választva, besétáltunk a faluházig.
Épp egy nagyobb iskolás csoportot értünk be, akik érdeklődve hallgatták a régmúlt időkről mesélő pontőröket. Mi is megnéztük a szobákat, aztán átmentünk a Lignitbányászati emlékházhoz. Pecsételtünk, majd mivel a kulcs nem került elő, sétálgattunk a templom körül, aztán inkább elindultunk tovább, hogy majd autóval visszajövünk, ha kinyit a ház.
Az itiner jól követhető volt, így nem volt gondunk a tájékozódással, és hamar megtaláltuk a kotrógépet, amit már reggel az autóból is beazonosítottunk. Így közelről igen monumentális darab volt.
A célba érkezve gyorsan megkaptuk a díjazást, és a tó partján a paprikás krumpli is hamar a tányérunkba került.
Már jól lakva mentünk vissza autóval a múzeumot megnézni, és még a pincesorra is kilátogattunk, ahol kaptunk friss mustot is.
Köszönjük a szervezést!

Fényképek:

Előzmény: BaloghP (122809)
Volán menetrend Creative Commons License 2012.09.10 0 0 122814

Hüjjjeeee. :)

Előzmény: aZsolydosaLyohanna (122813)
aZsolydosaLyohanna Creative Commons License 2012.09.10 0 0 122813

Engem érdekelyne telegéppel, költségmegosztással, persze csak ha van környezetvédelmi engedély és adnak nyugtát róla.

Előzmény: Czimbály (122812)
Czimbály Creative Commons License 2012.09.10 0 0 122812

Sziasztok,

 

Ajánlani szeretnék a nagyérdeműnek egy kiváló külföldi rendezvényt, elsősorban kalandvágyóknak, ha esetleg jövőre ki akarná próbálni – egybekötvén egy vizittel az ezer tó országában.

Szeptember első hétvégéjén rendezték meg első alkalommal a Nuuksio Classic Trail elnevezésű terepfutóversenyt a finnországi Nuuksio Nemzeti Parkban. Ez a terület karnyújtásnyira található a fővárostól, mintegy 30-35 km.

A verseny szinte érintetlen tájon halad, festői szépségű tavak partján, a jégkorszak által formált dimbes-dombos, sziklás tajgaerdőben.  Magam is meglepődtem, hogy a civilizációhoz (fővároshoz) ilyen közel ennyire csodálatos helyek létezhetnek.

Az útvonal meglepően nehéz, keskeny erdei ösvényeken (már ha van, ezért nehézkes is volt a nézelődés) halad, nagyon kevés erdei murvás úttal, aszfalt egyáltalán nem is volt – akárcsak sík terep. A mélyebben fekvő részeken helyenként tőzelmohalápban kellett tocsogni. Természetesen nem kell alpi nehézségű útvonalra gondolni (cirka 1000 m emelkedés volt csupán), de én is kicsit alábecsültem. :-)

A szervezés előosztályú, a rajtban sportital-porokat és ”energiacsokikat” osztottak, a 3 frissítőponton környezettudatos megfontosásból csupán nagy hordókból vizet. A célban póló, banán és finom svédasztalos ebéd (nem sajtos tészta…) a rajtnak szállást biztosító szálloda éttermében.

Az útvonal végig hibátlanul szalagozva volt, tán 3 vagy 4 ponton mentőautó is rendelkezésre állt. Elsőosztályú színes térképet is mellékelt a rendezöi brigád, az elágazásokban rendezők segítettek a tájékozódásban és felügyeltek a verseny tisztaságára, továbbá irányítgatták a túrázókat. A szintidő 9 óra volt, kényelmes gyaloglással is abszolválható.

Ergo mindenkinek ajánlom a rendezvényt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!