Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.12.02 0 0 2833
Juci!
Lichthof nem játszik, mert drágán csinálná, aki csinálná, akit meg felkértünk az nem vállalja, külön munkálatokra meg nincs idő.
Hacsek!
Pontos számot nem tudok, de a második legolcsóbbat választottuk, mert itt majdnem semmi anyag nincs benne, együtt választunk és vásárolunk, számlára. Igy a legkevesebb az átverés! Tudom ,azt mondtad, hogy vigyázzunk mi van konkrétan a számlán, hogy ne kétszer anyit fizessünk ki.
Munkálatok: falbontás, új építése, ajtó falazás, új kiképzése, ajtó kivevés, berakása, boltív készítés, régi csempék leverése csempézés, padlón, falon, parketta csiszolás-festés, szalag parketta lerakása, tapétázás, festés, teljes vizszerelés, teljes elektromos vezetékek cseréje, gáz vezetékek korszerüsitése, ajtók festése. Asszem nem hagytam ki semmit:)
Arabella
Előzmény: juci (2831)
mrcsaba Creative Commons License 1999.12.02 0 0 2832
Tisztelt Nagyerdemu,

Foldszinti padlofutes ala, a szerelobeton es az aljzatbeton koze szukseges-e hoszigetelest tenni, es ha igen, akkor mit ?
mrcsaba

juci Creative Commons License 1999.12.02 0 0 2831

Lyóreggelt!

Arabella, akkor most milyen munkálatok lesznek nálatok? Likthóf jáccik? És még mi? Jujdekiváncsi vagyok!

Tacsak, te Éjjeli Ember (Dzsézön??), tehát mégis eltetted láb alól azt az ártatlan kis jószágot? May God have mercy on you!

Tegnap hálidéj volt, főnököm váratlanul meglepett egy gáláns ajánlattal kedd délután, miszerint ő majd tartya a frontot itten.
.

tacsa Creative Commons License 1999.12.01 0 0 2830
Jó éjszakát Mindőtöknek! (Én már most alszom!)

Kedves Stoki és Gézé!

Van egy úgynevezett elvi engedélyezési eljárás, ami a következőket jelenti. T.Építtető fogja magát, és megcsinál(tat) egy nagyjából az elképzeléseit tartalamzó tervecskét, mely az előírt M=1:100 léptékhez képest M=1:200 léptékű, tehát "fele akkorában" kell megrajzolni. Ez persze azt is jelenti, hogy egyszerűbben és kevésbé mélyen kell kitalálni a házat, ugyanakkor a fő paramétereket tartalmazza, mivel lényegében azonos a tartalom ( helyszínrajz, alaprajz, metszet, homlokzatok ). Ezt be kell nyújtani, és erre ugyanúgy köteles az elsőfok reagálni. Ez a reakció egy ún. elvi építési engedély, mely alapján építkezni önmagában persze nem szabad, de a kiadott pozitív hatósági állásfoglalás nem csak az építtetőt kötelezi, hanem az elsőfogú hatóságot is: ha egyszer azt nyiltakozta, hogy egyetért, nem tagadhatja meg a fő paramétereiben azonos épületre vonatkozó építési engedély kiadását, feltéve, hogy az összes aktuálisan érvényes egyéb feltétel ( törvény, rendelet, előírás, jogszabály, szabvány stb. ) be vagyon tartva a részletes tervben (is).
Mármost ennek az eljárásnak előnye, hogy az építési jogosultság igazolása nélkül is beadható a kérelem, legfeljebb az aktuális telek tulajdonos nyiltakozata kell vagy egy előszerződés csatolása a telekvételről, belefoglalva, hogy ha nem építhetsz a telekre, akkor nem érvényes a szerződés, stb. Ez jogi kérdés, érdemes az akció előtt jogilag tájékozódni az adott helyzetre, de általában működik. Ha a benyújtás előtt az elsőfog jeles illetékes képviselőjével sor kerül egy baráti találkozóra is ( lásd a topic korábbi hozzászólásait a hatósági tárgyalás stratégiája tekintetében ) ahol a haldokló hattyú jelleggel sikerrel előadott segítségre szorulás esetében a meghatott ügyintéző jelentősége teljes tudatában - az esetleges jatt reményében(?) - mindent elvben támogatni tud.

Szerintem azért nem kellene még feladni a mostani telken az építkezést, talán meg kellene próbálnod akár az építész kollégát rávenni, hogy próbáljon alkut kötni, vagy magadnak fejedre hamut szórva és a csatabárd elásás iránti szándékot messzemenően érzékeltetve ( kicsit ezzel persze saját magad szemen köpve ) mégiscsak megalkudni az elsőfoggal. Hátha. Végülis ha mégis kiadnák az engedélyt, neked lehetne lakásod, az elsőfog meg úgyis változik.

Ha módom van,további kérdésekre , tanácsokkal szívesen segítek.

Üdv
tacsa

gézé Creative Commons License 1999.12.01 0 0 2829
Stoki!
Megjött Emilke.
gézé Creative Commons License 1999.12.01 0 0 2828
Kössz Hacsek!
Olvastam. Tökölrol van szó, de ezenkívül nem tudtam meg semmit.
gézé
Előzmény: Hacsek (2827)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.01 0 0 2827
Kedves Arabella!
Őszinte részvétem. Írd meg lécci emilben a mennyit!

Gézé!
Van egy reakció az Archiweb vitafórumban, valaki írta, hogy ilyen házak megépültek valahol. Próbálkozz ott.

Arabella Creative Commons License 1999.12.01 0 0 2826
Eirinn!
Én másfél éve vettem disperzitet és kétszeresére higitottam fel ( szomszédék mondták!) és azt két rétegben vittem fel a falfelületre és elégedett voltam vele.( SK)
Gézé!
Én is egy jó ügy védet ajánlok neked, elöször is megbeszélni vele a problémádat, kikérni a véleményét, hogy szerinte mi az üdvözitő: harcolni a telekért, harcolni a földházért, vagy eladni a telket. Aztán ha kifejtette a véleményét, akkor megbízni az ügyed képviseletével.
Különben mindenkivel közlöm, hogy választottunk kivitelezőt és ha törik ha szakad hétfőn elkezdődnek a munkálatok és ami vele jár! Idegeskedés és egyebek!:)
Arabella
stoki Creative Commons License 1999.12.01 0 0 2825
Gézé, akkor hagyd a fenébe az idő pénz és Magyarországon egyenlő még az inflálódással, így ebben az értelemben még ráadásul döglődő pénz...
Egy dologban viszont úgy tűnik, hogy nagyon beszívtál...Vettél egy telket, amit csak akkor tudod jó pénzért (talán még rajta keresve) eladni, ha beszopatod a vásárlót...Ugyanis ha ő bemegy az önkormányzathoz, akkor valószínűnek tartom, hogy ennek a teleknek priusza lesz és így talán csak hobbi telekként tudod eladni...Nem tudom mi a megoldás...

Tacsa
Lehet hivatalos, írásos papírt kérni arról, hogy kéremszépen én földházat akarok építeni és hogy ez itt engedélyezett-e...??? Mert ugye a kormányciklus (Magyarországon ahogy elnézem) max 4 év, jön egy új gárda 4 év után és ő azt mondja, hogy ácsi, itt nem lesz földház...
Hogy hívják ezt a papírost, mi a hivatalos megnevezése...
Mert Gézé ha jól tudom úgy vette a telket, hogy ilyen és ilyen lakóépület építhető rá és ahogy én a terveket láttam és olvastam minden paramétere megfelelt az előírásoknak (különben seggbe kéne billenteni a tervezőt, amiért nem olyan házat tervezett, ami megfelel az előírásoknak)...
Írjátok már körbe ezt a megoldást (meddig érvényes stb.), mert azt hiszem - leszámítva a földházat - mindenkinek tanulságos és célszerű lehet egy ilyen papír beszerzése...

Előzmény: tacsa (2823)
gézé Creative Commons License 1999.12.01 0 0 2824
Vidám Hajnalt Mindenkinek!

Tacsa!

Telekvásárlás elott megkérdeztem az elsofokot, hogy én ilyen dologrol álmodom és ezt építeném...
Válasz:
Ha betartom a következo eloírásokat, lehet. Persze erre már nem emlékszik az illetékes SZERV!!
De szerencsére kaptam egy sajtcetlit a fobb irányelvekkel, a néni kézírásával. (még mindig megvan!!!)
Ott szó nem volt arról, hogy ez a telek lakóházzal nem beépítheto.
Most légy okos Domokos!!!

Egyáltalán milyen eljárás ez?
Ha a paraszt nem eszi meg a maszlagot amit az elso indoklás tartalmaz és egy kicsit beleássa magát a témába, akkor elohozakodunk egy másik titkosfegyverrel?
"Kicsit változatunk a szabályokon! Nekünk lehet! Mi vagyunk a HIVATAL!"

De mindig elcsodálkozom magamon, hogy nem értem ezeket a dolgokat. Valaki azért mindig helyre tesz imígyen:
"-Melyik ország ez?
-Magyarország.
-Nincs több kérdésem..."

gézé

tacsa Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2823
Üdvözlet minden hétalvónak!

Én csak mostan bírtam hozzátok férni, részben a legnagyobbik utódom térhálósodása miatt a számítógépen, részben mert bent rohangálós napon volt.

Juci drága: kösz az érdeklődést, a picitacsa szokásos formáját adja, eszik-iszik-alszik-tojik! Még a kommunikáció nem az erőssége, bár nézni már lát. Még nem találtuk meg a DVD bemenetét, sem a CD-portját...-))) Selyem ügyben válaszként csak a zsinór tekintetében bírhatnék autentikus lenni, esetleg az esküvői ruhák vonatkozásában, de azt hiszem ez most nem aktual. Egyébként hogy van Breki, összefuttok néhanapján? Egérke karrierje ( és gerince ) félbetört, valóban őszinte sajnállaTOMra. A sittkonténerben lett szemfedve, fogóstól- sajtostól.

Eirinn: a diszperzit szabatos és szükséges felhordási rétegződését a használati utasítás - szebben: technológiai leírás - adja meg. Én egy szubjektív ISO 9001 mérési módszert ajánlanék: ha ránézel a lefestett falszakaszra, úgy néhány óra pihentetés után, és nem látszik már az alatta levő korábbi festések nyoma, akkor elég a rétegvastagság. ( De ez nem egy mérnöki pontosságú szabatos meghatározása a szükséges rétegek számának. )

Gézé: kérdés, hogy van-e érvényes rendezési / szabályozási keretterv, és abban a telek ( tömb ) beépítésére mi van Önkormányzatilag jóváhagyva. Ha ugyanis a képviselők által jóváhagyott rendezési / szabályozási terv szerint egy telek beépíthető, akkor az illetékes műszaki előadóság, mint elsőfogú építési hatóság nem mondhatja, hogy nem bepíthető, ha egyébként az adott telek-kategóriának a tervben foglalt paraméterek megfelelnek. Kérdés továbbá, hogy a vételkor kitől és milyen információkkal vetted a telket? Ne-e pl. az önkormányzattól, mint építési telek??? Szóval buktatók vagynak, emiatt adott esetben a közismert mondásra emlékeztetnélek, hogy széllel szemben ugye.... Namármost a hatóságnak mindig igaza van, - még demokráciákban is - úgyhogy lehet, kellene keresni egy barátibb és legalább hangzatban polgár-barát önkormányzatot építési telek ügyileg. A földházat azért vétel előtt érdemes legközelebb egyeztetni, mit szólnak, és ha tetszik , akkor venni telket!

Bocs, nem a kedved szeretném elvenni, ezért is javaslom, hogy egy építésügyekben jártas szakjogászi ( főleg ha mérnök is lenne ) konzultációt iktass be a folytatásba, akár így, akár úgy!

Ne feledd, azért a csatabárdot el kéne ásni a végére, merthogyottan fognál lakolni!!!!
Ha konkrétabb kérdésed van, vagy infod, ha tudok, Hacsekkel próbálnánk tanácsokkal szolgálni a továbbiakban is.

Üdv és jóéjt mindenkinek.

tacsa

gézé Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2822
Úgy látszik a nagyobb nyomaték kedvéért mindent kétszer mondok...

bocs

gézé Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2821
Üdv Mindenkinek!

Új történések Földházügyileg:

Elsofok ismét elutasította az elvi eng. kérelmet.
Most olyan indoklással, amirol eddig szó sem volt.
A telekre állítólag nem lehet lakóházat építeni.
De akkor hogy lehet az, hogy a szomszédban egyre-másra épülnek a házikók?! Nem is kicsik...
(A végleges ép. eng. kérelemre még mindig semmi válasz. aug 2-án adtam be)
Fontolgatom a kártérítési-per elindítását, a folyamatos határido be nem tartása miatt.
(na ez szép magyar mondatnak sikeredett...) :-)))

Biztassatok....

Mit csináljak?
Kezdjek új telket keresni?
Így sosem lesz belolem építteto....

gézé

gézé Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2820
Üdv Mindenkinek!

Új történések Földházügyileg:

Elsofok ismét elutasította az elvi eng. kérelmet.
Most olyan indoklással, amirol eddig szó sem volt.
A telekre állítólag nem lehet lakóházat építeni.
De akkor hogy lehet az, hogy a szomszédban egyre-másra épülnek a házikók?! Nem is kicsik...
(A végleges ép. eng. kérelemre még mindig semmi válasz. aug 2-án adtam be)
Fontolgatom a kártérítési-per elindítását, a folyamatos határido be nem tartása miatt.
(na ez szép magyar mondatnak sikeredett...) :-)))

Biztassatok....

Mit csináljak?
Kezdjek új telket keresni?
Így sosem lesz belolem építteto....

gézé

Arabella Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2819
Juci!
Nem bekötésileg, hanem új kiképzése, a régi megreformálása és persze bekötések is.
Arabella
Előzmény: juci (2818)
juci Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2818

Sok a munkád, vagy ez igazi hó?

Arabella! Bekötésileg?

Hacsek Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2817
Hacsek a hó alatt...
Előzmény: juci (2815)
Arabella Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2816
JÓ GÁZOS KERESTETIK!!!!
Arabella
juci Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2815

Lehet, hogy nem helyénvaló a kérdés, de nem lehet, hogy ez az impregnált tapéta neaggyisten öntapadós? Mer azt igen nehéz leáztatni.

Hacsek, mi bajod volt tegnap, hogy akkorát sóhajtottál?

stoki Creative Commons License 1999.11.30 0 0 2814
No Eirinn...
Látom kezdessz belefáradni...

Amit én tudok...
Van a henkel-nek egy terméke, ami kimondottan tapétaleszedésre van...
Fater most fedezte fel, azt mondja lehet hogy drága (700-800 forint) egy kis flakon, de a leirásában szereplő higitással és használattal álomszépen és gyorsan lejön a tapéta...
Namost, hogy ilyen veszélyes tapétánál is ugyanez e a helyzet azt nem tudom, de egy normálisan egybefüggő tapétánál már tesztelve volt és nagyon frankon lejött...
Diszperzitelés...Csak azért kérdeztem, mert a meszelés nem is célszerű tapéta utáni falra, mert állitólag az már nem lesz olyan szép fehér...(a ragasztó enyve beleszivódik a falba)
Éppen ezért alapnak a tapéta aprólékos leszedése után, valamilyen hígitott ragasztónak (többféle anyag van) kell következnie, hogy a felület kemény legyen ne pedig porhanyos...HA ez a réteg megszáradt, akkor következik az alapos glettelés...Majd utána jöhet a diszperzit minimum két rétegben...Az első réteg legyen híg a második már normális fedőréteg...Ha nagyon szív a fal, akkor még egy réteg szükségeltetik...
Az egésznek a lényege az alapban rejlik...HA az jól van megcsinálva, akkor van esély rá, hogy szép lesz a fal is...

Előzmény: Eirinn (2813)
Eirinn Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2813
Szia tacsa !

Spakni-t beszerzek, ha sikerül végre kicsomagolni a helyiségeket, bár lehet, hogy azzal hamarabb végeznék ? :)) De újabb tapéta réteget nem akarok felsimogatni a betonfalra (most láttam, milyen ronda szürke egyes helyeken). Majd előveszem a vékony festő escseteim és acryllal eltüntetem az alapozás hiányosságait a kész mű hepehupás felületén ;-))
Csak már az alap készen lenne ......
Elég lesz, ha a lecsiszolt felültet bekenem diszperzit félével ?? Hány réteget kell felvinni ??

Üdv: Eirinn

Előzmény: tacsa (2804)
Eirinn Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2812
Sziasztok!

Ma délelőtt már beszereztem egy ilyen lakásdíszítős "sok rajzos" könyvet" is, hogy haladjon a probléma megoldása :)))
A legkisebb helyiségről elkezdtük lebontani a falburkolatot.
A kétrétegű tapéta alatt megtaláltuk a beköltözést követően felrakott " szomszéd maradéka" famintázatú impregnált tapétát, ami sehogy nem akar lejönni :))) Már drótkefével fáraszottuk, előírásszerűen nedves szivaccsal simogattuk többször is, de kb. 2 óra után is csak foltokban mérhető eredményünk lett ... Lehet, hogy ez az év erre megy el ??? brrrr...
Vagy befestjük!!! Megkarcoltuk több helyen, áztattuk, de a kutyafáját! nem adja meg magát szép szóra...:)))
Ahol viszont sikerült lesimogatni a falról, ott néhány helyen a fehér eredeti falfesték is jött vele együtt .... azaz lehet gipszelni vagy mi...
Elkeserítő...
Ez a kicsomagolás nem lesz így gyorsan elvégezhető munka sajnos.
Egyébként festett falfelületet szeretnék, diszperzit félével. Nem meszelést oltott mésszel. Azt sem tudom, mit kéne vele csinálni :)
A könyvben az állt, hogy 14 négyzetméterre elég 1 liter festék, ez igaz lehet ??
Már minden csupa tapéta fecni szeméttel van tele, most holnapig abbahagytuk a falsimogatást. Ragacsos a szivacs a régi tapétaragasztótól, ázik minden..., jaj jaj jaj ....

Helyzetkép vége :)))

Üdv: Eirinn

Előzmény: stoki (2809)
Körte Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2811
MuzX!

E-mail ment! :-)

Körte.

MuzX Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2810
Sziasztok!

Érdekel valakit a Pilisjászfalui telek?

Ha igen, küldjön privátba mailt, és megadom a paramétereket. Most érdemes, 2 millió, de jövôre már három felett adják majd.

MuzX

stoki Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2809
Eirinn

Kene azt is tisztazni, hogy milyen falfeluletet kivansz...???
Muanyagot vagy meszelest...???

Arabella
NA meselj hatha a tobbieket is erdekli :), hogyan is szuperal a Gorenjed...???
Raer, ha majd beepitik...:)

Előzmény: Arabella (2808)
Arabella Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2808
Mijjabaj?
Előzmény: Hacsek (2807)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2807
JJJJJAAAAAAAJJJJJJJJJJ!
Különben sziasztok!
Arabella Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2806
Na sziasztok!
Mostanra sikerült ideérnem!
Figyeljetek! 10 cm-es Ytong téglának db.-ja mennyi?
Gyönyörű a tűzhelyünk, csak még nincs beépítve!:)
Juci!
Én úgy tudom,hogy azért kell nedvesíteni a falat és utána kaparni, mert egyrészt könnyebb, másrészt nem száll hanem olyan darabokban esik le és egyben jön az összes réteg ,ami rá van kenve.
Arabella
juci Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2805

...állítólag a fűrészporos tapéta ( ez az anyagban lévő fűrészpoora utal, nem utólag kell megszórni !!! ) 5 - 6 alkalommal festhető , azaz kb. 10-15 évig jó lehet.

Meg se merem említeni, de ha télleg 5-6 alkalommal festhető, akkor nálunk minimum 30 évig más se lenne a falon...

Tacsa, selyemtapetta ügyileg nem vagy ilyen gyakorlott? - utalnék előző hozzászólásomra...

(Picitacsa hogy van?)

Előzmény: tacsa (2804)
tacsa Creative Commons License 1999.11.29 0 0 2804
Aggy'isten!

Mi van, mindenki építkezik, vagy mindenütt nincs áram?

Kedves eirinn!
Mivel most fogok bele magam is hasonló probléma abszolválásába, ( csak a macskák szerepét a kőmívesek jáccották el ) , tudok tanácsot adni. ( Persze, ugye majd a puddingot meg fogjuk enni magunk is, mármint amit főzni voltunk bátrak ???? )

Szóval, ha leszedted a tapétákokat, akkor marad egy hepe-hupás, jószerivel nyeles hangerrel kellően megbolondított falfelület, mintás, helyenként omló-málló festéssel, és fantasztikus virágos rózsaszín mintázattal. ( Becs szó nemn voltam nálatok! ).
Először is a kis nyéllel ellátott fém lappal ( magyarul: spakli vagy spakni ) le kell vakarodzni a lemállóban lévő szegmenseket a falról. Ajánlatos merev és rugalmasabb spakni kéznél levése is, ki tuggya mikor melyik eredményes. A szélesebb fajtákkal gyorsabb lehet - egy darabig - a munka, de estvélledéskor a kezek fájdalma arányosan nagyobb vala. Olyan középszerűt ajánlanék, mintegy 7 - 10 cm széles véggel.

Ha a lekívánkozó virágok eltávolítása megtörtént, mondaná a művelt német: "das beste kommt noch". Kell lenni otthon néhány mázsa ( - ))) glettanyagnak, a Bricco-ban kb. 5.000 jó magyar forintokért lehet kapni mintegy 10 liternyit, leírások a doboz oldalán. Van nem fagyós, por alakú is, de a fene akar kotyvasztani.

Az anyag felhordása a fentebb részleteiben szóvirágokkal illusztrált hülye nevű szerszámmal kell történnyen, kb. azonos és síma felületet adván. Ez persze többnyire eltérő vastagságú felkenést jelent, hivatkozással a lehullatott festmény-virágok rétegvastagságára. Ha egyenletesen síma a felület, némi - kb. 24 óra - száradás szükséges, majd jöhet a még jobb: a ragacs. Ez is van kikevert formában , meg ugyancsak fagyállósan, amit egy nappal a beleragadás előtt kell feloldani. Az egyenletesen felhordott ragasztót elkenve a felületen, a korábban persze megvásárolt tapéta felragasztása következhet. Nem javaslom a ragasztó tapéta vétel előtti felkenését, mert ezesetben a macskaszőrőök a vásárlás időszakában némileg textúrássá tehetik a falfelületet. Egyébként hasonló elven működik a ragasztós egérfogó, ami esetünkben mint macskafogó működhet a felkent ragasztó időszakában történő tapétavétel esetén.

Ha felraktad a tapétát, - egyébként javaslom a gravitáció és Newton felfedezései figyelembe vételével a felülről lefelé felfektetést - valamilyen kefével vagy gumival lehúzni a légüregeket. A kefének a fehér tapéta esetében nem javaslom a fekete cipőkefét, bár egyébként ha szereted az absztraktot, sok kellemes élményt jelenthet, sőt, ha cihológus vagy, a pácienseket lakásilag rendelheted a faliábrák felismerése tesztre.

Ha minden ok, akkor a végén a tapéta festése következhet, amennyiben színeket szeretsz, állítólag a fűrészporos tapéta ( ez az anyagban lévő fűrészpoora utal, nem utólag kell megszórni !!! ) 5 - 6 alkalommal festhető , azaz kb. 10-15 évig jó lehet.

Sok sikert, ha megvagy , mesélj, hogy sikerült, és én mire figyeljek két hét múlva!

Üdv
tacsa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!