Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.12.10 0 0 2913
Hacsek!
Nálam normál névnapos naptár van, itt Juditot mutat. És nálad?
Előzmény: Hacsek (2912)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.10 0 0 2912
Arabella!
Láttad milyen névnap van????
Előzmény: Arabella (2911)
Arabella Creative Commons License 1999.12.10 0 0 2911
Szijjasztok!
A parketta alatt salak volt, képzeljétek el!!! Ma elkezdik felhúzni az újabb Ytong falakat. Megvettük a fürdőbe a csempéket, a lakásba a csapokat és megrendeltük a gázmodulációs Junkers gázmelegítőt.
Egyelőre úgy tünik, hogy jól választottunk kivitelezőt, de azért nem kell elkiabálni.
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2910
Megjött. Máris nézem.
Előzmény: Moke (2909)
Moke Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2909
Kedves Hacsek!

Emil ment.

Moke

Hacsek Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2908
Már hogyne lett volna csemperagasztó a paneloknál?
Ott volt csak igazán!!
Előzmény: fefefe (2907)
fefefe Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2907
hat a puding probaja...
en eloszor a 20 eve epult lakotelepi lakasban alkalmaztam - akkor is voltak mar csemperagasztok?
szerintem nem elsosorban azert jon le, mert a ragyasztora hat a ho, hanem a csempeben keletkeznek olyan feszultsegek, amitol leugrik a falrol. de lehet hogy tevedek.
Előzmény: Hacsek (2906)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2906
Ok, fefefe, de szerintem ez csak csemperagasztónál működik. A ragasztóhabarcsos (póriasan malter) felhelyezésre nincs ilyen hatással a hőkezelés.
Előzmény: fefefe (2905)
fefefe Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2905
akkor hadd ajanljak egy szomszedkimelobb (igaz icipicit koltsegesebb) megoldast. Evek ota hasznalom, gyors es hatasos. hozzavalok: egy darab benzinlampa (vagy holegfuvo, bar azzal nem probaltam szemelyesen)
lampa be, csempe kozepet melegit, az kb 10-20 mp mulva halk pukkanassal egybe elvalik a faltol (neha reped, utana konnyen torik, de ugysem jellemzo, hogy ugyanazt rakja vissza az ember.)
ha alulra valami pledet rakunk, akkor egesz ejjel lehet dolgozni anelkul, hogy egy szomszed is erdeklodne.
Előzmény: Hacsek (2904)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2904
Igen.
Előzmény: fefefe (2903)
fefefe Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2903
ti hogyan szoktatok (persze csak szukseg vagy igeny eseten) a falrol leszedni a csempet? A hagyomanyos veso/kalapacs megoldas a nyero?
Hacsek Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2902
Kedves XTom (gondolom drusza)!

Volt már itt vita erről, hogy szalag-nemszalag, laminált stb.

Így egy termékfajtára nem lehet azt mondani, hogy jó vagy rossz.
Egy-egy gyár adott termékével szemben lehet minőségi kifogás, de az is lehet, ha másnap vetted volna, jobbat vagy rosszabbat kapsz.

A másik, ami legalább ennyire fontos, a kivitelezés. Ha saját magad akarod fektetni (és nem vagy szakember vagy aranykezű barkácsoló), akkor érdemes felhasználóbarát terméket venni.
Ha viszont profit hívsz, akkor akár egyenként szegezett intarziás parkettád is lehet.

Előzmény: XTom (2900)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2901
Hi Totla!

Keresd meg a SZILVESTER nevű topicot, onnan láthatod, mi lesz a pogromom!

Előzmény: Totla (2899)
XTom Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2900
Hi!
Üdvözlöm a topic teljes mezőnyét!
Van 1 problemám, ami lehet, hogy nem is az.
Szalagparketta vs. laminált padló.
Ha valakinek van tapasztalata az utóbbit illetően(jó, rossz, x )akkor szívesen hallgatom(olvasom). Thx.
Totla Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2899
Hacsek!
Hat installálom de viccesnek teccik lenni!

Külömben lehet sz@rból várat építeni. Hát ahogy az az érdi ház kinézett. Nem adtam vóna egy l(ly)ukas garast se érte. De én mint nagy "építész- kivitelezésben jártas szagember" ugye, - megmutattam, hogy igenis lehet.

Amúgy bozseváltok valahol szilveszterkor?

Előzmény: Hacsek (2898)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2898
Hello, Totla, de régen láttunk!

Hallottam egy jó dumát:
Levél érkezik az építési hatósághoz:
"Lehet-e sz@rból várat építeni?
Válasz:
"Nem lehet, mert nincs rajta az építőanyagok jegyzékén."
Erre az ügyfél már személyesen próbálkozik:
"Dehat installom, van olyan varos, hogy, sarvar, meg szarbrüken, akkó mépont nekünk nem lehet?"

Előzmény: Totla (2896)
fefefe Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2897
nalunk a gazmuves faszi egybol szolt emmiatt (egy bosch gaztuzhelyet vettunk) es berakott a csap es a tuzhely koze egy nyomasszabalyozo szelepet, kb 2,5 ezer penz volt, igy nem kell felni.
Előzmény: Hacsek (2879)
Totla Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2896
Tisztelet, Üdvözlet, Csók Mindenkinek!!!
Látom megy itt az építkezés, házfelújítás gőzerővel. Ennyi erővel már Tacsa házát is fel lehetett volna építeni.
Eddig én is építkeztem, egy haverom lányánál Érden egy lakóépület felújításában vettem részt, nehogy csak a burokráciát növeljem, hanem a kivitelezésben is gyakoroljam a szakmát.
Kellemes Nicolaust, meg kriszmeszt + nyújirt ha nem találkoznánk addig. (remélem angol tudásom megvillant)
Arabella Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2895
Nos, kb. így lesz, csak az oldalfalra merőlegesen fog elhelyezkedni a két medencés kagyló.
Azért, milyen jól elbeszélgetünk mi itt ketten:)
A törpiek hol vannak?
A.
Előzmény: Hacsek (2894)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2894
Meg kőne hosszabbítani a viz csövét kábé a lefojó fölöttig, elibe tenni az oldalfalhoz a két medanszét, aszt má kész is van.
Előzmény: Arabella (2893)
Arabella Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2893
Hacsek!
Hova és mit és hogyan?:)
A.
Előzmény: Hacsek (2892)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2892
Nem fő- hanem nyomóvezeték.
Abba kellene még beépíteni egy jó méteres szakaszt (ha már amúgy is hozzá kell nyúlni), és már elő is állt a tökély.
Előzmény: Arabella (2891)
Arabella Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2891
Hacsek!
Teljesen igazad van, úgy terveztük, ahogy írtad és úgy van, ahogy én mondtam:)
Szóval csak a válaszfal másik felén lesz a lefolyó , de a vizfővezeték(?) a külső fal és a válaszfal metszetében helyezkedik el.
Arabella
Előzmény: Hacsek (2890)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2890
Arabella drága!
Mi van hol????
Én láttam a rajzaitokat, sehol nincs rajta a mosogató jelenlegi és tervezett helye. Ha jól emléxem, legfeljebb arról beszéltünk, hogy az oldalfal túloldalára fordulna át a vizesblokk a lefolyóval együtt!

Egyébként ha amúgy is szerelni kell a vízvezetéket a csap ráépítéséhez, akkor már át is lehet helyezni az optimális helyre!

Előzmény: Arabella (2889)
Arabella Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2889
Hacsek!
Nem mi tesszük oda, OTT VAN MOST IS!!!!
Arabella
Előzmény: Hacsek (2888)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2888
Arabella!
Értem, de egy nagy bökkenő van.
Vízvezetéket szerelni az ablakos külső (homlokzati) falban nem szokás, sőt ha kérnél rá építési engedély, valószínűleg nem kapnád meg.
Tudniillik a külső (ráadásul szigeteletlen) falban nagyobb a fagyásveszély, valamint a hőingadozásból eredő tágulás könnyebben vezethet csőrepedéshez.
Csak ennyi. A múltkor javasoltam, hogy a mosogatót az oldalfalhoz tegyétek, az ablak alá ebédlő- vagy előkészítő asztalt tegyetek.
Előzmény: Arabella (2882)
rocher Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2887
OFF
Esetleg, ha 1989-et írnánk, egyébként nem vagyok mazo:-))))
(a Paffanis tanácsadás végén volt még sok pont a kisbabásban)
ON

petra

Előzmény: Arabella (2885)
Hacsek Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2886
Moke!
Emilben küldtem az elérésem.
Előzmény: Moke (2881)
Arabella Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2885
Mi az a Paffanis?
Kár, pedig azt hittem, hogy ....
Arabella
Előzmény: rocher (2884)
rocher Creative Commons License 1999.12.08 0 0 2884
Ha meg erre gondolsz, akkor én Rád és jucira gondoltam. Én már teljesítettem a kvótát, most rajtatok a sor:-))))))

petra

Előzmény: rocher (2876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!