Keresés

Részletes keresés

*Babi* Creative Commons License 2010.06.17 0 0 8681

Háát ez elég nehezen megoldható probléma. Mert ezek a kis mókik elég makacsok. Viszont ha csak a felület mérete a gond akkor vannak nyusziWC-k amik pont úgy néznek ki mint a hörcsögWC csak sokkal nagyobbak. Rögzíteni is lehet őket mert ki van alakítva 2 rögzítő is.

 

Hamár a témánál vagyunk Spuri is alkot rendesen. :( A régi kalitban rendes mókuslányhoz illően egy sarokban végezte a dolgát. Amióta átköltözött a szép nagy mókuslakba "free style" -ban nyomja a dolgot, vagyis ahol éppen eszébe jut. Faágon etető -nél /-ben, hintaágyban odunál  stb......

El vagyok keseredve, nem tudom hogy fogjuk az egész berendezést cserélgetni pár havonta hogy ne legyen tömény mókuspisi szag a lakásban.

Előzmény: Alexa1928 (8680)
Alexa1928 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 8680
Sziasztok.Elég rég írtam már:)azóta mi is nagyon jól elvagyunk Bubuval.
Csak van egy olyan problémám hogy egy kis fenti "teraszon" kezdett el WC-zni. Ha odarakok v.mit hogy ne a fára közvetlenül végezze a dolgát azonnal leszedi, akárhogy teszemm vagy akármit 1-2napon belül mindig leszedi.Ha teszek fel forgácsot, azt azonnal lekapirgálja, még egy kis darabkát sem hagyna.És ahogy oda végzi a dolgát, elég kellemetlen szaga van, hogy magába szívja a pisit.:(
Hörcsög wc sem megoldás mert ez egy elég nagy felület
S:O:S
Amugy imádni való kid mókuci kerekezik egész nap.Szobába még nem mertem kiengedni, mert kajára is csak néha jön oda mikor ojana van. Félek hogy bebújik a szekrény mögé. Máshová nem igazán tud elbújni.Rág minden a ketrecet, a fát...
Imádjuk. És az kész mikor bejön valaki a szobába és ha nem figyel rá, vagy kerekezik vagy látványosan ugrándozik, szereti magára felhívni a figyelmet
pumukli48 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 8679
szia
nem is értem, hogy mi barnul be? de nem tudom, hogy mitől.
Előzmény: Dangerous.cc (8678)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8678
Üdv pumukli.

Olvastam, hogy teát is lehet adni a mókinak, természetesen cukor nélkül ... tehát
így kipróbáltam. Még csak 2x kapott teát, de ízlett neki. :)
Gyümölcsléből cappy-t kap, vagy kubut, tudod amit a gyerekkel is itatnak. :D
Nemrég adtam egy kicsi szelet citromot is neki, megette. :O
Azt hittem rá se fog nézni, megszagolja és otthagyja, de ízlett neki. Igaz nem
sokat adtam neki, mivel eléggé savanyú a citrom, de ez abszolút nem zavarta.
Úgy csemegézett belőle, mint aki még sose evett.
A magokat szereti Mandula is, igaz a mogyorót kibontás után otthagyja, de általában mindenféle magot megeszik. Olyan arika amikor a kicsi búza szemeket begyüjti a pofijába. :D Zöldségféléből a borsó és a paradicsom az amit megeszik, na meg a saláta, másféle zöldség viszont szóba se jöhet, pedig csaupa finomságot kap, nagyon válogatós a csajszikám. :(

Azt esetleg nem tudod a bundácskája mitől barnulhat be nappal, vagyis a 2 fehér csíkocskája?
Előzmény: pumukli48 (8677)
pumukli48 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8677
Az én mókusom általában nem eszi a gyümölcsöt. 1-2 félét igen, de többnyire csak magon él.
viszont minek adsz neki teát?
Előzmény: Dangerous.cc (8676)
Dangerous.cc Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8676
Üdv.

Elég régen nem irtam ide, sajna nem nagyon van mostanában semmire sem időm.
A mókuskámmal már legutóbbi írásom óta nagyon összemelegedtünk.
Mászkál a kezem, tenyeremből eszik naponta többször és hagyja a simit, tehát
ennek nagyön örülök, hogy tudom sokáig babusgatni. :)

A nagy melegek miatt viszont van változás az étrendjében, amit nem tudok mitől van. Sok gyümit kap naponta (narancs, fán termő eper, földieper, kiwi, banán, ananász, dinnye, alma, megy, cseresznye). A felsorolt gyümik közül sajnos, csak a narancsot, fán termő epret, földiepret (néha-néha) a meggyet és a cseresznyét eszi. A banánt álltalába széttaposgálja, a többi gyümit meg szaglálás után otthagyja, igy minden este a kukában végzi a sok gyümi amit nem hajlandó megenni. Esős (árvizes) időszakban is evett sok gyümit, de mióta nagyon meleg van nem akar annyit enni mint eddig, viszont vizet, teát és gyümölcslevet szivesen iszik jó sokat, de a lédús gyümi nem kell. :( Ez a mókusoknál is ugy van ezek szerint mint nálunk, hogy melegben kevesebbet eszünk ??? ... másra nem tudok gondolni.
A magokkal viszont nincs baj, azt szivesen eszi bármikor, legyen az bármilyen magocska.

Változatosan kapja őket, kicsi kockára összevágom neki az aktuális gyümit (ami épp van itthon) h meg tudja fogni, viszont amikor berakom neki a tálkával, a gyümik helyett a tálat rágja, miután kipakolt belőle mindent, igy sajna továbbra is a forgácsra kell tennem az ételt. Ez ellen tudtok valami praktikát esetleg h ne lomolja ki a kaját ? Vagy akátmit csinálok, mindig igy fog tenni az étellel, mert igy jó neki ? ... :D A másik észrevétel pedig a csikjai. Színváltós lett a mókus. A két fehér csikja nappal bebarnul, este viszont újra kifehéredik ? Ilyet tapasztalt valaki ? Vagy ez mitől lehet? Ez is azóta van kb. hgy nagyon meleg az idő ...
Ha valaki tud valami infót szivesen fogadom. :)

Köszi előre is, szép napot.
(ha valamit kihagytam esetleg, köv. hsz-be postolom)
patyyr Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8675
Sziasztok!

Csíkós mókust szeretnék venni, ha valakinek van eladó illetve valaki tud eladó csíkósmókust kérem jelezze felém!
patyyr@citromail.hu
riquelmo Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8674
Sziasztok!

Munka miatt sajnos problémát fog jelenteni japán mókusom eltartása, így kénytelen leszek eladni. 2éves lány mókus, kicsit barnás a szőre (kérésre majd képet is tudok gondolni). A mókust 40 ezerért gondoltam eladni, szükség szerint a ketrecet is eladom vele (70*70*200), bár azt nem feltétlenül, hisz a későbbiekben szintén tartanák nagymókust. A mókus Veszprémben található. Akit érdekel a dolog, a bggabor@gmail.com-on fel tudja velem venni a kapcsolatot.
1ibolya Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8673

A Keleti pu.-nál van 1 galamb bolt.Én ott vettem.1100Ft./kg.2 fajta is van.Verseny u 14.galamb.hu    A honlapjukon nincs rajta.

Képzeljétek,az egyik kisfiúnak nőtt 1 dudor a nyakán.Elvittük az egyetemre,orvoshoz.Tályog volt.Kivágták.Most 1 héten keresztül nyomkodni kell,utána betadin.Már jól van:-))))

Előzmény: JTibi53 (8666)
pumukli48 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8672
Bármilyen magot, ami NEM sózott, lehet venni, adni neki.
én tökmagot, napraforgót, mogyorót és kesudiót szoktam venni neki, és még kukoricát. száritott gyümit is, a vörös áfonyát nagyon szereti. Fenyőmagot is vettem már, nagyon szerette, csak az nagyon drága, ezért ritkán kap.
Pumukli nem eszi ezeket az előre összekevert magokat, mint a pepe, meg ilyenek. ezért veszem neki külön.
Előzmény: *Babi* (8671)
*Babi* Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8671

A Fres.....-re gondolsz? Már voltunk ott. Még nincs de igazából most alakítják a kínálatot, remélem lesz majd egyszer.

 

Szóval Te si földi? De jó!

 

Pumukli48:

Milyen finomságokat szoktál még venni? Hátha kapunk valami jó ötletet.

 

Valaki vett szárított - aszalt gyümiket a mókinak? Azok vajon jók amiket a nagyobb áruházláncok árulnak? Az egyik mókieledelben amit Spuri kap szokott lenni szárított banánkarika és szárított ananász stb... nagyon szereti. A baj hogy kevés, gondoltam kedveskedhetnék neki néhány extra darabbal. 

Előzmény: carmen38 (8670)
carmen38 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 8670
Szia !

Az 1.-es parkcenterben a deichmann mellett nyílt valami nagy állateledel és felszerelés bolt ott lehet kapsz bár nem néztem meg hogy pont az van de szotyola meg magok meg almokat láttam de hátha :)

én is földi vagyok :)
Előzmény: *Babi* (8669)
*Babi* Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8669

:(

Dunaújváros

Előzmény: pumukli48 (8668)
pumukli48 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8668
Ha pesti vagy, akkor biztos minden piacon van ilyesmi, én a Fehérvári úti piacról szerzem be Pumuklinak a finomságokat
Előzmény: *Babi* (8667)
*Babi* Creative Commons License 2010.06.15 0 0 8667
Engem is érdekelne egy megbízható hely, ahol lehet venni mókik számára fenyőmagot. Meg tökmagot is.
Előzmény: JTibi53 (8666)
JTibi53 Creative Commons License 2010.06.15 -1 0 8666

Hélyas fenyőmagot, kb 1kg-ot vásárolnék.

Beszerzési forrásokat keresek. kérem, aki tud segítsen.

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.14 0 0 8665
:) Nálunk Móki a férjemnek szokott udvarolni, olyan lelkesen fütyül amikor meglátja, hogy néha már kezdek féltékeny lenni :DDDD

A kisfiú mókust szerintetek mikor kéne mindenképp elválasztanom Mókitól? Köszi :)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8664
Ugye? Zabálnivaló. Olyat nevettünk amikor Alma fütyült, Mogyi meg szintén, olyan mintha dumáltak volna. De normális ez a fiú mókinál? Azt hisszük elfáradt, azért piheg így.Ilyen hangot még SOHA nem adott ki...
Előzmény: pumukli48 (8663)
pumukli48 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8663
Annyira aranyos Mogyi, ahogy minden egyes füttyentésnél megemelkedik a teste.
Előzmény: MogyiGazdik (8659)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8662
Itt pedig egy kis egyéb részlet. 18 éven felülieknek.:D http://www.youtube.com/watch?v=MgdlGb_OyLo
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8661
Itt talán jobban hallani Mogyi csipogásféleségét: http://www.youtube.com/watch?v=DEWc7TI2Lss
1ibolya Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8660
Nagyon aranyosak ezek a kis manók.Egész nap sertepertélnek.1 kerekük van,már megtanúlták használni.Össze is vesznek rajta:-)Jövő héten csinál a sógorom kerekeket.Az egyik fiúnak fáj a lába.Megfogtam,hogy megnézzem nincs-e rajta valami seb.Elkezdett fütyűlni,a többiek odarohantak,menteni:-) Olyanok mint a madarak,állandóan csiripelnek.Összedugják az orrukat,nyalogatják egymást.Édesek.
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8659
Sziasztok!

9 nap eltelt az első fütty óta, és ma Alma újra fütyült, és most összetettük őket Mogyival. Kicsit segíteni kellett először Mogyinak hogy betörje Almát, aztán már ment minden mint a karikacsapás. Az ég tudja mennyit hancúroztak.
Viszont hancúr közben néha Mogyi is kiadott a szünetekben egy fura, majdhogynem sípoló, fütyülő hangot. Az eksön legvégén egy hosszabb ilyen párbeszéd alakult ki köztük. Alma lefeküdt és fütyült, Mogyi meg ilyen sípoló hangot adott ki. Eleinte megijedtünk hogy mi ez. Aztán bajt nem láttunk Mogyival. Szerintetek mi ez, vagy mitől lehet? A videón ezt a jelenetet láthatjátok, kicsit vicces ahogy így elvannak. Alma fekszik, Mogyi ül jobbra. http://www.youtube.com/watch?v=xnJyhyuWxXw A videó kicsit torzít, élőben élesebb hangot adott ki Mogyi.
dede_89 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 8658
Kösz, próbálkozom majd.
gaborr81 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 8657
Ilyen időben még érdemes sok gyümölcsöt is adni neki - nem egyszerre -, mert abból is sok folyadékot tud magához venni.
Előzmény: gaborr81 (8656)
gaborr81 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 8656
Nálunk, mikor a mókusok a nagy kánikula miatt alig mozognak, csak heverésznek a ketrecben, úgy szoktuk őket felfrissíteni, hogy mindkét kezemet bevizezem - hogy enyhén vizes legyen -, majd a kézbevételt követően összevizezem a bundájukat. Lehet, hogy szadista módszernek tűnik, de nekünk eddig mindig bevált, kicsit felébredtek tőle. Meg megsértődnek mert vagy 10 percig kell mosakodiuk utána. :D

Aztán volt olyan, hogy szobaventillátort állítottam a ketrec elé 3-4 méter távolságban, ami oszcillált, így nem fújta őket közelről direkt telibe, ám egy-egy fordulatnál mégis fújt feléjük valamit. No, azt nagyon élvezték, mindketten el voltak olyankor nyúlva. :D

Érdemes a szobát elsötétíteni, így a szoba sem melegszik fel olyan gyorsan. Huzatot nem szabad csinálni, ahol vannak, mert megfázhatnak, aztán annyi is lehet nekik.

Legutolsó esetben valamilyen légkondit beszereltetni, és akkor nincs a fentiekre szükség. :)
Előzmény: dede_89 (8655)
dede_89 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 8655
Sziasztok! Van valami tippetek a mókus hűtési lehetőségeire ilyen nagy kánikula idején??? Fürödni szeretnek egy tálka vízben? Mit adjak neki enni ilyenkor, ami segíti abban, hogy könnyebben viselje a hőséget? Most nagyon passzív, és sokat piheg. Vize van bent kétféle itatóban is, de olyan sokat nem iszik.

Előre is köszönöm a választ!
lacika5555 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8654
köszönöm szépen a felvilágosítást! látom te vágod a témát! tudnál adni egy emailt? mert szeretnék pár dolgot mondani kérdezni ha lehetséges lenne köszönöm!

laci
Előzmény: crested 1 (8653)
crested 1 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8653

 

A kinai,a szibériai és a tibeti csikosmókussal ellentétben a két törpe csikos mókus faj,tehát a Tamiops swinhoei és a maclellandi párban tartható,sohasem lesz agressziv,és kitünően birják a hideget télen kinnt.Ha a pár érett,akkor könnyen is szaporodnak,általában a sima csikosnál többször..3-szor egy évben,átlag 4 babát nevelnek egyszerre.

crested 1 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 8652

Szia!

 

A szibériai csikos lánymókid nem párosodik a kinai törpe csikos fiúval,viszont a kinai csikos móki fiúval igen,mert ők csak alfaji különbségben vannak egymástól. A kinai törpe csikosmókus viszont önálló faj.

Előzmény: lacika5555 (8651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!