Keresés

Részletes keresés

legard Creative Commons License 2008.07.31 0 0 654
ime ez az http://mkmagazin.almanacwhf.ru/mor_col/mc_bo/mc_bo_54.htm
Előzmény: chinez (653)
chinez Creative Commons License 2008.07.30 0 0 653

A wed címet tedd közzé légyszíves.

Előre is köszönöm.

Üdv:

Forgó KINAI Gyula

chinez

Előzmény: legard (652)
legard Creative Commons License 2008.07.30 0 0 652
Különlegesség egy orosz web-oldalrólPN-11
chinez Creative Commons License 2008.07.25 0 0 651

Augusztus 10-ig minden nap látogatható és ha jól emlékszem reggel 9- től este 19-ig.

De ebben az időpontban nem vagyok biztos.

Hívd a 20/314-7235- ös szolgálati telefont nap közben infóért.

Van sok hajómodel meg képeslap illetve festmény.

Előzmény: United Snakes (650)
United Snakes Creative Commons License 2008.07.22 0 0 650
Köszi! Mivel sajnos a péntek nekem egyáltalán nem jó, arról nincs infód véletlenül, hogy a múzeumhajó a megnyitó után mikor látogatható? Milyen napokon, és mettől-meddig?
U. Snakes
Előzmény: chinez (649)
chinez Creative Commons License 2008.07.22 0 0 649

A Magyar Hadihajózás története kiállítás megnyitója pénteken 14 órakor.

A DEBRECEN ex KASSA volt Duna tengerjáró hajón a Szilágyi Dezső térnél.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.

Előzmény: United Snakes (647)
AM-21 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 648
Üdv mindenkinek!Tamás vagyok Dunaújvárosból.93-94-ben voltam sorkatona az Am-21-en,Sáradi Rezső százados úr  volt a hajó kapitánya!Egy életre szóló élményt kaptam ezalatt az 1 év alatt!Sajnáltam mikor leszereltünk,de jobban a mostani helyzetet!Üdv Tamás.
United Snakes Creative Commons License 2008.07.17 0 0 647
Ez borzasztóan rossz hír! Ráadásul teljesen érthetetlen is. Természetesen nagyon sajnálom mindkét elesett tűzszerészt, és a családjukat is, de őszintén azt gondolom, hogy ők maguk, ha megkérdeznetnénk őket, akkor nem akarnák, hogy egy különálló kis fegyvernem, egy összetartó közösség évente egyszeri ünnepe, Nyílt Napja, a civilekkel való kapcsolatuk egyetlen lehetősége vesszen kárba, a rájuk való hivatkozással. Azt természetesen megérteném, ha a szomorú esemény miatt pont ezen a napon lenne valamilyen megemlékezés, vagy zártkörű állománygyűlés, hiszen közös az alakulat, közös a laktanya. De szerintem hiba egyszerűen törölni az egészet, a jó megoldást a esemény elhalasztása jelentené. Természetesen nem egy évvel, hanem meg lehetne tartani kora ősszel, szeptember elején, ráadásul akkor nem fenyegetne a két évvel ezelőtti rettenetes kánikula, amely főleg a gyerekeket viselte meg! Ha a Hadihajós Veteránok Szervezete olvassa ezt a topicot, talán megfontolhatnák az általam javasolt megoldást is...
Egyébként gratulálok a Magyar Hadihajózás történetét bemutató kiállítás megszervezéséhez! Ez a kiállítás zártkörűnek szánt , vagy a nyilvánosság számára is megtekinthető lesz?
U. Snakes
Előzmény: legard (646)
legard Creative Commons License 2008.07.17 0 0 646
Szomorúan tájékoztatok minden fórum tagot, hogy a 26.-ára tervezett Floottilla nyilt nap elmarad.

Az okokról a www.hhjveteran.extra.hu oldalon olvashattok.
MACXP Creative Commons License 2008.07.10 0 0 645
Az a gumicsónak NEM mentőcsónak volt. Ha jól emlékszem, szolgálati csónak volt a hivatalos megnevezése. Mentésre az egyébként alvásra szolgáló matracok, és mentőgyűrűk szolgáltak. A matracok egyébként az én időmben ( '84-'86) még elvoltak látva jelzősíppal, és kis tasakban a vizet narancssárgára festő porral is. ( Már ha nem vitte el vki...). Mentőcsónak a dunán? Ússzon ki a katona!
Előzmény: United Snakes (641)
United Snakes Creative Commons License 2008.07.10 0 0 644
Ahogy már a múltkor is írtam, semmi pénzért ki nem hagynám, ott a helyem, még ha az erősen pigmentált kisebbséghez tartozó fiatalkorú egyedek potyognak is az égből! :-))
U. Snakes
Előzmény: legard (643)
legard Creative Commons License 2008.07.10 0 0 643
Minden ehez hasonló kérdésedre választ kaphatsz és ott helyben meg is tekintheted, ha jul.26.-án a nyilt napra eljössz
Előzmény: United Snakes (641)
Nán Creative Commons License 2008.07.10 0 0 642
Lehet, hogy álca-hálót is alkalmazni lehetett volna a felépíthető-bontható vázra feltéve, hiszen az első fedélzet jó kis "alkalmi" munkahely.....adott esetben.
Előzmény: legard (639)
United Snakes Creative Commons License 2008.07.08 0 0 641
Jó, hogy helyesbítettél, mert éppen azon gondolkodtam, hogy mi a különbség egy folyami és egy tengeri mentőcsónak között? :-)) Mert hajók esetén ez már nem kérdés.

"Ez helyett kaptuk a felfújható gumicsónakot egy thomos gyártmányú motorral."

Ez hány személyes volt? Úgy értem, hogy belefért volna szükség esetén az egész legénység is? Mert egy tucat ember már elég nagy mentőcsónakot feltételez, vagy két kisebbet. Gondolom a "felfújható" alatt azt érted, hogy egy kompresszor segítségével hoztátok működőképes állapotba. Ez mennyi idő alatt ment végbe? Mert ha sűllyed a hajó, vagy valaki beleesett a Dunába és fuldoklik, akkor minden másodperc számít...
U. Snakes
Előzmény: legard (640)
legard Creative Commons License 2008.07.08 0 0 640
Az ügyeletes Operátor észrevétele alapján az előzőekben leirt " tengeri mentőcsónak" kifejezést tévesen irtam, ezt " tengeri mentő tutaj" kifejezésre módositom.
Ez egy hordó alakú szerkezet volt, amit a vizre dobva , a szalmiákdugó kiolvadása után automatikusan felfújódott, Ez helyett kaptuk a felfújható gumicsónakot egy thomos gyártmányú motorral.
legard Creative Commons License 2008.07.07 0 0 639
A kép jobb alsó sarkában szerb szüveg látható ami arról szól, hogy a hajó próbaútja és átadása. Azok az oszlopok az első fedélzeten ponyvatartó oszlopok, valószinü amikor magasabb parancsnokokat vittek , hogy ne ártson a nap nekik napvédő ponyvát vontak az első fedélzetre. Nálunk a parancsnokok már nem voltak olyan kényesek, hogy a naptól védeni keljen Őket, ezért ezeket a ponyvatartó oszlopokat és a hozzátartozó ponyvát nem vettük át. Igy nem vettük át még , amire nem volt szükségünk a tengeri mentőcsónakot sem.
Előzmény: United Snakes (638)
United Snakes Creative Commons License 2008.07.06 0 0 638
Szia Legard! Sajnos így igaz, az AM-11 ma már "Akvárium" sétahajó! :-(( Viszont ha tudod, áruld már el, hogy mik azok a magasított kerítés szerűségek a hajó elején? Az alábbi fotón jól látható, hogy manapság már nincsenek ilyenek a Flottila hajóin...
U. Snakes
Előzmény: legard (636)
legard Creative Commons License 2008.07.06 0 0 637
Bocsánat az ügyetlenségemért...........................
legard Creative Commons License 2008.07.06 0 0 636
AM-11 átadás előtt SzerbiábanAM-11 átadás előtt Szerbiában
legard Creative Commons License 2008.07.06 0 0 635
AM-11 átadás előtt SzerbiábanAM-11 átadás előtt Szerbiában
legard Creative Commons License 2008.07.06 0 0 634
Kedves Fórumosok!

Ezt a képet egy kedves felvidéki / Érsekújvár/ barátunktol kaptam, hogy tegyem fel erre az oldalra, bizonyára mindenki érdeklődéssel fogja nézni. Sajnos, hogy ez a hajó már ebben a formában nem létezik.
kandris003779 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 633

Tisztelt Fórumtagok!

MATE ügyeletes operátorának kérésére tájékoztatok mindenkit, hogy

K - I számú levelükben számelírás következtében a velem szemben példaként állított topictárs közleménye 629-számúként, azaz tévesen lett feltüntetve.
A szöveg helyesen így hangzik:

Vegyen példát a 627 számú közlemény szerkesztőjétől, aki másképpen emlékszik korábbi katonai szolgálatára a Flottillánál eltöltött dicső időszakáról, mely élményeit szeretné még a családja részére is átadni a hadihajósnap rendezvénysorozatán keresztül 2008. július 26-án a nyíltnapon.

Előzmény: kandris003779 (632)
kandris003779 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 632

Tisztelt Fórumtagok!

629 számú hozzászólásomat a Magyar Tengerészek Egyesülete  éles kritikával illette, egyben kérték hogy vizsgáljam felül álláspontomat.

Első észrevételüket hozzájárulásukkal, a következőt utólagos hozzájárulás reményében adom közre időrendi sorrendben.  

Bízom benne, hogy mindketten megértettük a másik fél álláspontját. 

Remélem, hogy ezzel neheztelés nélkül lezártnak tekinthetjükés a rövid, de mindkét fél tisztességes és méltánylandó véleményét tükröző levélváltást

Íme:

----- Original Message -----

From: Mateinfo

To: komuves@royal.hu

Sent: Friday, June 20, 2008 12:44 AM

Subject: K - I

Észrevétel a 629 számú közleményhez!

Tisztelt Címzett!

Mély megdöbbenéssel olvastuk a fórumon közleményét, miszerint az Ön sorkatonai szolgálatát förmedvénynek minősítette. Vegyen példát a 629 számú közlemény szerkesztőjétől, aki másképpen emlékszik korábbi katonai szolgálatára a Flottillánál eltöltött dicső időszakáról, mely élményeit szeretné még a családja részére is átadni a hadihajósnap rendezvénysorozatán keresztül 2008. július 26-án a nyíltnapon.

Mi a magyar tengerészek többsége is ott szolgáltunk és életünk legszebb két évére emlékszünk vissza az ott töltött kemény szolgálatra, melyek igazi férfivá érleltek bennünket és örökre hivatásunkká tették e férfias szakmát, mely  Indíttatására képesek voltunk később helytállni a világ tengerein és óceánjain becsülettel a tanuló matróztól a tengerész kapitányig.
Közöljük Önnel, hogy e nagy napon, a korábban itt szolgált tartalékosok Bp-ről és vidékről egyaránt nagy számban visszajönnek és ünnepelnek  évek óta, még az idős 80 év körüli bácsik is, akik már csak mankóval tudják felkeresni egykori dicső szolgálati helyeiket Megyeren.
A tengerészek nevében kérjük, hogy revidiálja álláspontját, melyet írjon is meg a fórumon, mert nincs igaza.
Nincs még egy ilyen alakulat a Magyar Honvédségnél, amely ennyire  összettartó ahol egykori katonái által is a szépre emlékezve keresik gyökereiket e számunkra a későbbi életpályát meghatározó nagyszerű helyen.

Tisztelettel,  
                                           Magyar Tengerészek Egyesülete   www.mateinfo.hu

"Kőműves András" <komuves@royal.hu> írta:

Tisztelt Ismeretlen Levélíró!

Köszönöm, hogy megtiszteltél észrevételeddel.

Szeretném mindenekelőtt leszögezni, hogy nem volt szándékomban egyetlen flottillánál sorkatonai szolgálatot teljesített, vagy hivatásos katonát megbántani.

Mint minden esetben, amikor különböző emberek akár kényszerből akár önkéntes elhatározásból viszonylag hosszú ideig össze vannak zárva, az őket érő benyomásokat különbözőképen értékelik függően attól, hogy milyen körülmények közül milyen indíttatásból kerültek arra a bizonyos helyre, milyen biztos, vagy bizonytalan, esetleg kezdődő kapcsolatot, rendezett, vagy rendezetlen magánéletet hagytak maguk mögött, stb. és mit eredményezett jövőjük szempontjából.

Természetesen másként értékeli az adott időszakot aki ennek eredményeként megtalálta hivatását, életcélját,  másként az akinek ugyanezen időszak baráti, vagy családi kapcsolatai felbomlását, vagy egyéb céljainak kényszerű feladását eredményezte.

Minden esemény, helyzet, vagy történésről alkotott vélemény, megállapítás amely annak résztvevőjétől ered szubjektív, tehát nem biztos hogy igaz.

Az ellenvéleményt  (mely valószínűleg szintén szubjektív) lehet, és kell is a másik tudomására hozni. Amennyiben ennek eredményeképp az álláspontok közelednek egymáshoz. az mindkét fél részére megnyugtató lehet.

Remélem ez a mi esetünkre is igaz. 

Amikor a förtelem szót leírtam elsősorban az akkori, ottani fizikai körülményekre gondoltam.

Soha nem vontam kétségbe az összezártság az egymásrautaltság személyiségfejlesztő erejét és a közösséghez tartozás érzésének  nagyszerűségét, hiszen én is részese voltam.

Ugyanakkor részese voltam néha megaláztatásnak, kicsinyes, nem nekem(ünk) szóló, de rajtam(unk) kitöltött bosszúnak is.

Mindezt összegezve most is a kellemesebb emlékek jönnek elő köszönhetően néhány katonatársamnak és elöljárómnak, akikre most is jó szívvel gondolok.

(Többek között: Hubert fhdgy; Tokaji fhdgy; Buczkó örgy; és sokan mások) 

Mégegyszer köszönöm az észrevételt.

Egyesületeteknek és tagjaitoknak további sikeres munkát kívánok.

Hozzájárulásod esetén levélváltásunkat közzéteszem a fórumon.

Üdvözlettel:

Kőműves András

Tisztelt Kőműves Úr!

Köszönjük az őszinte válaszát, melyet részben megértünk. Észrevételünk  nem egyéni vélemény volt, hanem a Magyar Tengerészeké, akikkel a Flottilla és jogelődjei csaknem egy évszázad óta együtt lélegzik. Jelenleg is sok a közös problémánk és ígyekszünk egymást szűntelenül támogatni és segíteni ezért látjuk mi másképpen a dolgokat. Ha a bejelentett nyíltnapra (júl.26-án) eljönne családostól a kikötőbe, lehet, hogy másképpen látná a dolgokat. Mi ottleszünk, az utolsó még megmaradt duna-tengeri hajónkkal, mely szintén látogatható lesz.. Az egykori  fizikai nehézségek és vélt megaláztatások megvoltak más katonai alakulatoknál is melyek végsősoron igazi férfiakat faragtak az akkori fiatalokból, ami ma a társadalom számára láthatóan nagyon hiányzik. Katona dolognak kell felfogni és értékelni a sorkatonaságot.  Egyébként az ön által felsorolt egykori elöljárói még élnek Buczkó alezredes kivételével, aki már azóta sajnos elhúnyt.

Ha úgy gondolja az első észrevételünket közzé teheti, hozzájárulunk a MATE  (a Magyar Tengerészek Egyesülete) nevében, mely címéről írunk, ami megtalálható honlapunkon a www.mateinfo.hu -n

Tisztelettel,

MATE

jalta Creative Commons License 2008.06.21 0 0 631

Sziasztok!

Nem tudja valaki hány fő az AM-hajók legénysége? (esetleg a beosztásokat is)

Régen 17 fő volt, de a naszádokat is leredukálták 7-ről 4-re.

Azt számolom, hogy az alosztály 6 hadrendbe álló hajóján max 61fő teljesít

szolgálatot!? Maradt egy század a dandárból! Egyébként a 70tonnás AM elbírna

néhány légvédelmi rakétát. Esetleg a két egycsövű 20mm-es helyén. Nagyságrendel

komolyabb védelme lenne, és a másik háromból se lett volna akvárium ha ilyen

képességekkel bír!

angel1208 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 630
Ez a kép BAJÁN KÉSZÜLT
Előzmény: legard (475)
kandris003779 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 629

Szia mtr!

Nem nagyon szoktam fórumokba irni véletlenül lapoztam bele ebbe, de egy név megragadt bennem.

Kőműves István örgy. később alezredes az "R " osztály politikai helyettese volt,

és talán a legrendesebb a cégnél. Sok ilyen ember kellett volna, hogy ellensúlyozni tudják a förtelmet ami ott volt.

én 1971-73-ig múlattam ott az időt.

Üdv: kandris

Előzmény: mtr. (494)
spiralGG Creative Commons License 2008.06.13 0 0 628

Szervusztok!

1987-89-ig voltam itt katona a hiradó-századnál.

Készült akkoriban egy film a Flottilláról, 1988-ban.

Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehetne ehhez hozzájutni?

Üdv.

United Snakes Creative Commons License 2008.05.24 0 0 627
Természetesen ott leszek, semmi pénzért nem hagynám ki! Viszont kellene majd valami elérhetőség, mert rajtunk kívül lesznek még ott pár ezren! :-)) Legutóbb, 2006-ban pl. legalább két órát álltunk sorba a 40 fokos hőségben az ötéves lányommal, mire mi is felfértünk a "sétahadihajókázásra"... :-((
U. Snakes
Előzmény: legard (626)
legard Creative Commons License 2008.05.24 0 0 626
Annyi a kérdésed, hogy erre csak egy nagy regény formájában lehtne választ adni.

Javaslom, hogy a julius 26.-án megtartott nyilt napra gyere el a kikötőbe , ott találkozhatunk és minden kérdésedre kimeritő vállaszt adok.
Előzmény: United Snakes (625)
United Snakes Creative Commons License 2008.05.24 0 0 625
"Ha esetleg van még valami kérdésed szivesen válaszolok."

Köszönöm! Meg az eddigi válaszokat is!

"Az én időmben a lobogo viselésének szabálya ,- ha még jól emlékezem- a
követtkezőképpen szolt."

Ugyanaz a hadilobogó szabályzat volt érvényes a kis AN-2 naszádokra is, mint az AM hajókra? És a zászlóik is ugyanolyanok voltak? Ja, még valami, ha már zászló: nektek volt/van olyan zászlótok, amellyel jelezni vagy kommunikálni lehet a Dunán közlekedő többi civil ( személyszállító, uszály, stb. ) vagy hadihajó felé, vagy erre kizárólag csak a fedélzeti rádió van használva? Ha jól tudom, akkor a tengeri hajózásban még mindig tanítják a zászlójelzések értelmezését, más kérdés, hogy a gyakorlatban használják-e.

"Több napos kihelyezés alkalmával..."

Ez viszont nagyon érdekes, mert azt hittem, hogy minden nap végén, a gyakorlás után visszatértetek Újpestre! Főleg az éjszaka érdekes: a horgonyzást hogy oldottátok meg a Dunán? Nem féltetek attól, hogy a sötétben eltrafál egy figyelmetlen uszály+tolóhajó titeket? Vagy a part mellett lett lehorgonyozva? Mert itt meg az a veszélyes, hogy a sekély vízben fennakad, mert nincs mindenütt kikötésre alkalmas hely. ( Bár azt nem tudom, hogy mekkora az AM hajók merülése, lehet, hogy alacsony vízállásra is jó? ) Valamint az is érdekel, hogy ilyenkor hol aludtatok? A hajó elég szűkösnek tűnik egy tucat ember részére. Esetleg sátrakat vertetek a parton? És az élelmezés hogyan volt megoldva ilyenkor? ( Plusz az ivóvíz! ) Azt is vitte magával az AM, vagy a szárazföldön vételeztetek, esetleg utánatok vitték? Sok-sok kérdés... :-))
U. Snakes
Előzmény: legard (624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!