Keresés

Részletes keresés

Maggancs Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4272

Tasha! Az én védőnőm nagyon konzervatív, de szerinte is lehet(ne) 30:70 zacskós tejet adni.

 

Azóta utána jártam, mert a tesó tervek miatt kéne az elválasztás, és mindenütt azt írják, hogy a tej bevezetése nincs összefüggésben az időponttal. Vagy allergiás vagy nem. (az alacsony vastartalmon szoktak még parázni, de a tápokban ugyanúgy szintetikus van mint a vitaminokban...)

Előzmény: tasha (4269)
tasha Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4270
Holle (Demeter) pép! Bioboltokban lehet kapni.
Előzmény: *szivárvány* (4268)
tasha Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4269
nekem is össze kéne szedni a bátorságom, védono is nyaggat...de még tápszerezunk. Rizstejjel nálatok mi lett?
Előzmény: Törölt nick (4267)
*szivárvány* Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4268

Köszönöm lányok a hozzászólásokat a reggelihez.

 

tasha!

A köles, zab, rizs kásákat magad készíted vagy van esteleg ezekből is csak vízzel keverendő változat?

Köszi:

Csilla

Előzmény: tasha (4238)
tasha Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4266
de ott meg nem tudod a szavatosságot, meg ki mennyiszer tusszögött rá és hány légy járta meg ://

Ikeás húsgolyó: hát már mikor mondtam nektek!! A legtutibb :))))

Vaj: persze h tejbol van :)) én eloször 10 hósan bevezettem a savanyítottakat, aztán kapott 1 hónap múlva tejfölt is, aztán már a sajtot, tejszínes kajákat is és vajat is. Sot, ha fott ételben van tej, abból sem csinálok ugyet, viszont direktben nem adom még.
Előzmény: Maggancs (4263)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4265
hehhe, tegnap az ikeában alig bírtam lecuppantani a húsgolyóról én is :) Falta.
Előzmény: Törölt nick (4264)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4263
az a légmentesen zárva :) a védőgáz bizonyítottan rákkeltő nagy mennyiségben blablabla. Gyereknek inkább nem adok olyat, minimális figyelemmel el lehet kerülni az ilyesmit. (Kimért felvágott, kimért sajt).
Előzmény: OrSoLy (4260)
mamua Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4261
köszi, Orsoly! bertollinit mi is eszünk, kipróbálom majd Levinél, sonka úgyszintén ua., és a pannonia sajtot is szeretjük. hát, ez jó. akkor lassanként megkóstoltatom ezeket a bébivel.:) izgi:)))
Előzmény: OrSoLy (4260)
OrSoLy Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4260

mamua: en Bertollini margarint adok neki, ez olivaolajbol keszult. en a vajat azert nem ertem, mert az tejbol van, nem? ha jol remlik, a tej tetejerol lehet leszedni (mar az igazit, hogy a boltit hogyan csinaljak?:) sonkabol valami jobbfelet veszek, alt paprikas pulykamellet, azok nagyon finomak:) sajtot mi Pannoniat eszunk, azt kap Boti is. Ja es most felfedeztem egy sajtkremet, csak friss sajt es so van benne, nadudvari, de keves helyen lehet kapni:(

 

maggancs: miert gond a vedogazas csomagolas? az nem csak annyit jelent, hogy legmentesen lezarjak?

bloee Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4259
Nahát, köszönöm, nem számítottam ennyi tippre!
Ez esetben gyorsan kipucolom a mélyhűtőt, és holnap telitömöm _mindenféle módon_ eltett őszibarackkal. (Enyimgyerek meg azon élne el pár hónapig, de máig eszembe se jutott, hogy fagyasszak neki.)
Köszönöm mégegyszer nektek, és nagyon klassz a topik!

bloee
dalia Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4257
én hámoztam, feleztem, és turmixoltam. nyersen persze. (nálunk nagy mennyiségben fogy, képtelen lennák ennyit lereszelni, 2 hete lefagyasztok 2-3 kilót kb. lassan vége a szezonnak)
Előzmény: bloee (4253)
tasha Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4256
ahhoz képest h milyen nehezen indult nálunk a hozzátápi, M. nagy zabagép lett :)) egyedul a nagyon krumplis dolgokat nem szereti, a fozeléket stb, de pl paradicsomon-répán-uborkán-sajton simán ellenne :)
Bátorság anya!! És persze nem muszáj teljes adag pl pörköltet adnod neki, hanem csak keveset eloször, ugyanúgy lassan bevezetve mint régebben. Vagy más kajához keverve. De hidd el, nem lesz gond, a fuszerpaprikát ugyan nem találom a táblában, de ha megbízható forrásból való, ugyan mi baja lehetne a gyereknek tole? :) Vagy bazsalikomtól, oregánótól, petrezselyemtol? :) Levi 11 hós, nem bébike már hanem nagyfiú :))
Előzmény: mamua (4255)
mamua Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4255
tasha, ez tök jó!:) elképzeltem Martinodat, és tudom, hogy Levi is falná, elképesztő, hogy amikor külön eszek, akkor jön és nyamnyamnyam, ezt mondja, és úgy nyitja-csukja a száját, hogy megzabálom:)))
még gyűjtök egy kis bátorságot, aztán főzök neki valami normális kaját... (már amennyire én normálisat tudok)
Előzmény: tasha (4252)
mamua Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4254
én úgy fagyasztottam, hogy meghámoztam és lereszeltem sajtreszelőn. így pépes lett, de nem selymes állagú. bébiételes üvegekbe töltöttem.
Előzmény: bloee (4253)
bloee Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4253
Sziasztok!

Szerintetek őszibarackot lehet nyersen lefagyasztani? Ha igen, hogyan? (héjjal, pucolva, egyben, darabolva, pürésítva?)
Köszi szépen

bloee
tasha Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4252
mamua, én 1xcsak elkezdtem, csináltam egy sima pörköltet, ahogy szoktam, csak nagyon színhúst vettem és kevés olajat tettem...gyerek falta durumtésztával :)
még eszembe jutottak ezek:
-töltött paprika v paradicsomos húsgombóc
-tökfozelék
-rakott karfiol (darálthus pici olajon hagymaval, zöldfuszerekkel megcsinál, aztán lerétegez karfiol+hus+joghurt v tejföl, tetejére sajt) Uez mehet brokkolival, kelkáppal
-rizotto (bébirépával, cborsóval, brokkolival pl)
-krumplifozelék

Martin most hétvégén evett eloször sk készítésu sultlazacot, hát azt látni kellett volna, 2pofára tömte :D Sajnálom is h csak most jutott eszembe, azelott csak bébiételest kapott, egy ideje meg azt meg már nem veszunk.
Előzmény: mamua (4250)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4251

bárhol, nagy áruházakban, cora,tesco, interspar...

 

a vaj/margarin vita ősi :) én vajat még nem adok, de tervezem mostanában.

 

az oliva olaj elitélése Mo-n gyakori szintén, én adok neki, felváltva néha napraforgó olajat, néha olivát. A kajája főzővizbe teszem.

Előzmény: mamua (4249)
mamua Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4250
hú, tasha, ez igen!:) köszi a választ! pirospaprikával még nem fűszereztem Levi kajáját. hogyan kezdted el Martinnál? keveset és egyre többet vagy még mindig nem annyira fűszeresek az ő kajái, mint a tiéitek?
Előzmény: tasha (4247)
mamua Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4249
Maggancs, köszi, igen, a rizs csak kimaradt. sajttippet köszi, és ezt a biomargarint hol lehet kapni? vennék egyet. bár tök érdekes, de van egy kajás könyvem, aszongya, hogy: "Az elválasztás után is az lenne kívánatos, hogy a csecsemő ételei telítetlen zsírsavakat tartalmazzanak. Tehát 6-7 hónapos kortól növényi olaj formájában kapja meg a csecsemő a zsírszükségletét. Az a helyes, ha többféle olajat használunk. A hidegen sajtolt magolajok könnyen emészthető lecitin-, vitamin- és antioxidáns források (napraforgó, repce, szója). Olivaolajat és margarint nem adunk a csecsemőnek. A natúr vaj értékes enzimeket és természetes vitaminokat tartalmaz. Esetenként szerepelhet a csecsemő étrendjében."
már ott tartok, hogy fokozatosan, egyenként bevezetve, minden adok és kész. kezdek megint belehülyülni, hogy most akkor vaj vagy margarin. meg eszembe jutottak az olaszok is, hát, ők biztosan olivaolajat adnak a gyeröknek. (amúgy eddig én is.)
Előzmény: Maggancs (4246)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4248
a sertéspörkölt nálunk is nagy sláger :) (nem zsírosan, sok paradicsommal, paprikával)
Előzmény: tasha (4247)
tasha Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4247
mamua, én ennyi idosen adtam már pörköltet pl. Ha színhúsból csinálod, kevés olajjal, akkor nem lehet gond. (hagyma, paradicsom, paprika, hús??) Paprikás krumpli. Rakott krumpliból a kolbász, tojásfehérje nélkul a többit. Krumplis tésztát. Gulyáslevest. Zöldséglevest, ragulevest, karfiollevest. Csirkecombot zöldségekkel sutozacsiban elkészítve. Spenótot. Eloször mindig ebédre és ha nem lett gond (nem lett) akkor vacsira is. Persze nem fuszereztem agyon ezeket a kajákat, vagy kivettem M. adagját idoben. Próbáld a ti kajáitok felé vinni az étkezését, Levi már majdnem 1 éves. Arra kell ugyelni, h hús jól legyen átsutve, meg lehetoleg ne legyen benne 1-nél több újdonság. (pl ha tojássárgáját elkezded, na ugyanabban legyen tejszín, ha azt sem kapott elotte) De kevés fuszerpaprikától, fokhagymától ne félj, csak bátran! :)

Margarin: én vajat adok 10-11 hós kora óta Martinnak. Sot, adtam májkrémet is vékonyan, de itt van jóminoségu, nem szirszaros.
Előzmény: mamua (4244)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4246

az én kérdésem az lenne, hogy mit főzzek a bébinek?
főzök neki krumplit, zöldborsót, brokkolit, sárgarépát, cukkinit, céklát, gyümiben kap almát, körtét, barackot, nektarint, kap ezenkívül még csirkehúst. néha főzök neki tésztát, paradicsommal, cukkinivel. nem túl egyhangú az étkezése?

Nem egyhangú. Én próbálnék másfajta husolkat is, halat, sertést, marhát.... éSs rizst is adnék, gondolom ez csak kimaradt :) Az a cél, hogy 1-2 éves korára fokozatosan megszokja a családi ételeket, és ugyanazt egye.


adnék már sajtot, tojássárgáját. milyen sajtot adjak?
Bakony trapista, amit én találtam, abban semmi mesterséges nincs. Figyeld a címkéket, kemény sajtok a jók nekik. A minőségre érdemes figyelni, meg arra, hogy ne védőgázas csomagolásban legyen.


másik dolog pedig, hogy most éppen ekcémás a bőre. azt gondolom, hogy amíg meg nem gyógyul, nem próbálkozom új kajával, mert nem tudom megállapítani, hogy ez még a mostani betegség, vagy az új kajára allergia. jól gondolkodom?
ahogy én tudom (testvérem ekcémás), az ekcéma nagyon összetett allergia, nem szimpla kaja allergia, hanem valaminek a tartós jelenléte. Mindenképp konzultálj allergológussal, a testvérem végigszenvedte a gyerekkorát. Pedig csak figyelni kellett volna rá :( Nagyon sokat kínlódott. Van ekcéma topic is ugy emlékszem...


újabb kérdés: margarinoskenyeret mikor kaphat? szerintem már megenné, bevallom, adtam már neki kis darab kenyeret az enyémből, üresen. szóval a reggeli gyümölcsöt kiváltanám ilyesmi "ember"kajával.

kaphat nyugodtan 10 hó körültől adom, lehetett volna korábban is. Arra érdemes figyelni, hogy ne legyen agyonhidrogénezett margarin. Van egy biomargarin féleség, jó drága, de szerintem megéri.

Előzmény: mamua (4244)
mamua Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4245
hűha! milyen zsömle, milyen sajt, milyen sonka? én is adnék ilyet már, csak sikerült olyan sokat olvasnom a neten, hogy tisztára be vagyok ijedve, hogy mi minden van a felvágottakban meg a sajtokban, jujjj.
Előzmény: OrSoLy (4243)
mamua Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4244
nálunk meg úgy van, hogy ébredéskor (6-7 körül) szopi, aztán 8-fél 9 körül 200 g gyümölcs és ebéd fél 1-kor.

az én kérdésem az lenne, hogy mit főzzek a bébinek?
főzök neki krumplit, zöldborsót, brokkolit, sárgarépát, cukkinit, céklát, gyümiben kap almát, körtét, barackot, nektarint, kap ezenkívül még csirkehúst. néha főzök neki tésztát, paradicsommal, cukkinivel. nem túl egyhangú az étkezése?

adnék már sajtot, tojássárgáját. milyen sajtot adjak?

másik dolog pedig, hogy most éppen ekcémás a bőre. azt gondolom, hogy amíg meg nem gyógyul, nem próbálkozom új kajával, mert nem tudom megállapítani, hogy ez még a mostani betegség, vagy az új kajára allergia. jól gondolkodom?

újabb kérdés: margarinoskenyeret mikor kaphat? szerintem már megenné, bevallom, adtam már neki kis darab kenyeret az enyémből, üresen. szóval a reggeli gyümölcsöt kiváltanám ilyesmi "ember"kajával.
OrSoLy Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4243
hmmm, nalunk meg mar megy a zsomle, sonkaval, sajttal vagy akarmivel, siman lecsuszik egy fel, es utana meg megiszik 2.5-3 dl tapszert:)))))
Maggancs Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4242

nálunk is ez a rendszer :)

 

ébredéskor szopik, 10-kor kiadós tízórai (300 g joghurtos gyümi, vagy gyümölcsös kása), 13-kor ebéd.

Előzmény: Törölt nick (4241)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4240
nálunk is így volt, a mai napig nincs tízórai intézménye, reggel fél nyolc-nyolc körül van reggeli és aztán délben ebéd. valahogy nekem a tízórai soha nem jött ki jól, ahhoz túl későn volt a reggeli, hogy tizenkét óra előtt még tízórait is kellett volna adni. az uzsonna, az természetes és kell is, de a tízórai nekünk mindig feleslegesnek tűnt. nyilván más a helyzet, ha a gyerek hatkor ébred, de én akkor a reggeli ébredéskor adnék tápszert és aztán nyolc óra tájban jöhet a reggeli, tennék én így, azt hiszem. :-)
Előzmény: mzsperx (4239)
mzsperx Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4239
ugyenez :)))
Előzmény: tasha (4238)
tasha Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4238
az én 14 hósom nem eszik tápszert kulön reggelire, hanem kulönbözo kásákat (köles, rizs, zab) amikbe teszunk valamennyi tápit is+gyumölcsöt. Ebbol 2- dl simán lecsúszik neki. Mindez 8 körul, ebédig bírja, max egy kiflicsucsök v 1-2 falat gyumölcs amit kér 10-kor és délben rendesen eszik.

t.
Előzmény: *szivárvány* (4237)
*szivárvány* Creative Commons License 2005.10.17 0 0 4237

Sziasztok lányok!

 

Ötleteket szeretnék kérni reggelire a barátnőm 1 éves kisfiának. A barátnőm kalóriadús ütős reggelit szeretne adni a kisfiának, hogy a délelőtti tízóraira ne legyen szüksége, ugyanis az ebédet egy kicsit előbbre szeretné hozni, mert utána alszik a baba. Ha ad neki tízórait egy könnyű reggeli után, akkor alig tudja megebédeltetni, mert nem éhes a gyerek, később meg a fáradtságtól nem eszik, elaszik ebéd közben. Szóval reggelire tápszer mellé szeretne még adni valamit. Vajas kenyeret, müzlit már eszik de mit még? A családban van laktóz érzékenység, ezért tejterméket még nem kapott a baba.

Köszönöm:

Csilla

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!