Alapinformációk elérhetők a Kinizsi Százas hivatalos honlapjáról: www.kinizsi.org. További információ: bakancsos-szurikata.hu/kinizsi/ - Az eddigi Kinizsik áttekintő táblázata A következő, 42. Kinizsi időpontja 2024. május 25. (szombat).
Örömmel értesítelek benneteket, hogy mint már jó pár éve idén is számíthattok a kesztölci slagra mint ivóvíz vételi lehetőségre a falu végén, az Akácos u. 28. szám alatt!
Természetesen a slag a vezetékes ivóvíz hálózatra van kötve, iható és nem kérünk érte cserébe semmit!
Kellemes túrázást kíván mindenkinek a "kesztölci slagos"
asciimo 17 / 1 | 15:01 | 22:00 | 7:00 | Egészségesen teljesíteni Balu 3 / 0 | 13:59 | 13:00 | 8:00 | #esnifog Bumbanas 0 / 0 | - | 22:30 | 7:00 | Csak megyek, hogy felejtsek CsST 12 / 0 | 21:44 | 19:00 | 7:30 | Most tényleg nem szintidőkihasználósan. Elijah Baley 10 / 1 | 22:40 | 24:00 | 7:30 | enakivagyok 1 / 0 | 21:10 | 19:59 | 7:00 | Lámpa nélkül Bányahegyre érni! gurtnis 6 / 1 | 13:17 | 13:59 | 8:05 | UB után lelkesen mancocka 0 / 4 | - | 22:59 | 7:00 | Úgy kerek, ha én nyerek. martonvásári túrázó 3 / 0 | 21:10 | 19:00 | 7:00 | végig full gázzal Oczal 9 / 0 | 19:17 | 23:59 | 7:00 | Előre a szép jubileumért és a pólóért! Off 4 / 1 | 20:16 | 19:59 | 6:45 | Bányahegy után már csak 6 óra! oszkar00 16 /13 | 20:23 | 24:00 | 6:45 | A 30 egy szép kerek szám. Serf110 3 / 1 | 22:10 | 23:00 | 7:55 | Könnyedén, nagyon-nagyon melegben szoky1 9 / 2 | 19:03 | 18:59 | 7:00 | A mottó: Talán marad póló... VenczelGy 4 / 0 | 18:00 | 22:00 | 7:20 | Majd kiderül. :-) zimurgy 4 / 0 | 19:46 | 19:45 | 7:10 | elsőbálozót kísérek, sok minden történhet
Eddigi jelentkezők száma: 16 fő. Jelentkezz a listára! A listára bárki jelentkezhet, aki tervezi a 2019-es Kinizsi Százas teljesítését bármilyen formában. Ne felejtsd el megadni a tervezett rajtidődet!
Jó felkészülést mindenkinek! (frissítés: kb. hetente)
És annak a kissrácnak is köszönet aki ásványvizet adott amikor utoljára jártam arra. Nem álltam meg az elötte levő "fröccsözőnél ", de nagyon szomjas voltam. Észrevette...Akartam fizetni, de nem engedte. Talán 10 éves lehetett...
Mivel voltam az MTTSZ kihelyezett sportorvosi vizsgálatán, lemondtam a Sportkórházban az időpontomat. Ezzel együtt a rajtig három szabad időpont van sportorvosi vizsgálatra, ha valakinek kell (mert a háziorvos, üzemorvos, stb. nem akar igazolást adni), siessen jelentkezni rá, gyorsan el szoktak fogyni.
A szabad időpontok: 2019.05.09 08:40, 2019.05.13 12:10, 2019.05.20 10:50
Megnéztem ma tegnap a Dorog--Koldusszállás szakaszt. A pincéknél nem mentem be a lefaragott/letáblázott részre, a kerülő érdekelt.
Maga az út nagyon jó ott, az volt az első sármentes szakaszom (az aszfaltot leszámítva). Teljesen felesleges a gazdával szívózni, a kerülőt (190 m-rel hosszabb) mielőbb hivatalossá kéne tenni és felfesteni rendesen. (Jelenleg csak a két végén van a mázolmány, nyilván nem az útvonal jelölése volt a cél, csak azt akarta mondani a művész, hogy arra és ne erre. Így van két nézegetős pont, az egyiken el is mentem be egy távolabbi pincéhez.)
A +190 m-rel a Százas még mindig nem lesz 100-as, de egy tyúklépéssel közelebb lesz a névértékéhez.
A GIMP az jobb, csak nem értek hozzá (meg nem túl intuitív), jó, hogy megcsináltad. Ez alapján tényleg bemegy a telekre - viszont tényleg csak a helyszínen lehet pontosan látni, mi a helyzet.
A GPS-es útrögzítésben is lehet ennyi hiba, bár az inkább akkor igaz, ha csak egy mérés van, itt vszeg több track alapján dolgoztak.
2.
A Google Earth képei alapján úgy tűnik, hogy a következő a helyzet:
Elvileg ott van a "közút", ami kb. egyenesen megy, de már 2001-ben is eléggé benőtték a fák. Ezért aztán a turisták kénytelenek voltak a telken menni, amit a gazda (új tulaj???) most unt meg.
Mostanáig talán a telekkönyvi helyzet sem volt egyértelmű, mert az új kataszteri felmérés talán 5-10 éves történet, a régi sok helyen pontatlan volt.
Ami 10 év alatt megszerezhető, az a tulajdonjog, ezt hívják elbirtoklásnak, ez a terület használójának kedvez.
A szolgalmi jog valamilyen szempontból az ellentéte, bizonyos esetekben áthaladási jogot biztosít másoknak (nem feltétlenül mindenkinek), amit a tulajdonos tűrni köteles. Ez nincs időhatárhoz kötve.
a.) A Rakk Gyula féle térképen nem a mostanában használt útvonal van megjelölve kékként.
b.) A "magánterület" tábla közútra van kitéve.
c.) Magánterületen is haladtunk eddig.
Valószínűnek tartom, hogy:
- A közút alsó fele járhatatlan, ezért is ment mindenki a présház kertjében.
- A tulaj ezt most unta meg, és számára az a logikus, hogy a kerülőútnál terelje el a népet, mert később az út járhatatlansága miatt úgyis az ő telkén mennének tovább.
Ez a meccs még nincs lefutva, - lehetne hivatkozni a 10 év alatt megszerezhető szolgalmi jogra, - de én mindenképp a békés kerülő/terelőutas megoldásnak örülnék. Ebben az esetben is köszönetet érdemel a tulaj, hogy eddig megengedte az átjárást.
Én GIMP-ben raktam egymásra a TuHU-s térképrészletről készült képernyőmentést és a Gyula által feliratozott kataszteri térképet, és nekem úgy tűnik, hogy az OKT bizony keresztülmegy a 6482/2 helyrajzi számmal jelölt ingatlanon, és onnantól a rossz oldalán halad. De ezt ténylegesen csak a helyszínen lehetne eldönteni, hogy mi is a valós helyzet.
Képszerkesztésben nem vagyok profi, úgyhogy Wordben pakoltam egymásra a két térképet. A kérdéses szakaszon a Kék a közútnak minősülő szakaszon megy, csak a csúcs felé továbbmenve kerül kicsit délebbre.
A "magánterületen" menő részt és a kerülőt sárgával kiemeltem, remélem, átlátható, amit csináltam.
Tudom (néha) fafejű vagyok, és nehéz meggyőzni... A netes dolgokat se kezelem profi szinten (sokszor béna vagyok hozzá), ezért nem teljeskörű információkból alakítom ki a véleményem.
Most is úgy tudom azt hiszem nem egyezik meg a TUHU-n és a Gyula által említett Tokod ?kataszterin? a kék útvonala.
a.) az 58103-as sz. hozzászólásodban linkelt térkép szerint kb. az aszfalt út utáni második jobbra leágazás egy "Y" csúzli ágas formájú. Ez és az eredeti út (tehát 3 út) legyezőszerűen majdnem párhuzamos. A Gyula általin a legyező alsó (egyenes) útján megy a kék, a tiedben pedig a legyezős 3 út alattin.
b.) A TUHU-n és az 58103-as szerint picivel a kerekes kút előtt (kb. 50 m-rel) a kék enyhén balra kanyarodik.
A Gyula féle térképen nincs törés, majdnem egyenesen vezet a kék.
c.) Kerestem egy "fix irányt" ez Tokodi pincék előtti Tokodi műút iránya.
A Gyula félén ez kb. 86 fokos szöget zár be a kék útvonalával.
A TUHU-n és az 58103-ason ez a szög kb. 112 fok.
(Ezek hozzávetőleges adatok, mivel a monitoron mértem le fém (acél) szögmérővel.)
Ha van energiád rá, akkor légyszi nézd át ezek figyelembevételével.
Megnéztem az útvonalat a TuHu-n és az OSM-en is. Mindkettőn a GPS-sel rögzített adatok alapján vannak fenn az utak. Picike balra- aztán jobbrakanyar van bennük; kb. annyi, hogy a házat kikerüljük.
A Gyula által megadott térképen nem cakkozik a kék nyomvonala. Mi pedig a ház után egy határozott balra majd jobbra kanyarral térünk rá a földútra. Úgy emlékszem, hogy azért megyünk a ház mellett, mert a mélyutat kimosta az eső/benőtték a fák, emiatt az alsó szakasza járhatatlan.
Számomra kétséges, hogy a megszokott útvonal a helyes. Én arra tippelnék, hogy a térképen jelzett út helyett egyel fentebbi úton mentünk legalább 2006 óta. (Emiatt a kék jelzések nem a térkép szerinti nyomvonalra lettek felfestve, hanem arra amin jártunk. ???)
A Gyula helyszíni bejárás utáni véleményére vagyok kíváncsi. (Ha sikerül még a Kinizsi előtt újból elmegyek erre a szakaszra is.)