Keresés

Részletes keresés

Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 100
mal,
Az én megoldásom nem ez volt, és mivel nem vagyok matekos, még nem látom át, ez a megoldás minden esetre jó-e. Bár azt hiszem az. Azért ne hagyjuk abba! Próbáljatok más megoldásokat is szülni, ahol esetleg kisebb számokkal meg lehet úszni a dolgot!

Addig is gratula!

Palánk

Előzmény: mal (98)
Gabó Creative Commons License 1999.03.05 0 0 99
úgy emlékszem, hogy meg lehetett az írógép billentyűjét úgy is nyomni, hogy csak ugrott egyet és nem nyomott a papírra
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 98
Hát a gumisról lemaradtam, de azért még kikeresem az összes lehetoséget (ez most már kevesebb mint 256).

A számok közlése pedig így:

az elso számmal hatványozod az elso prímet, a második számmal a második prímet és így tovább. a keletkezett hatványokat összeszorzod; ez legyen = n. Ezt a szorzatot csupán prímtényezoire kell bontani és a prímtényezok hatványkitevoi adják az eredeti számsorozatot.

Előzmény: Dr. Égely Palánk (90)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 97
Ne izélj már, akkor röhejes lenne....
Előzmény: Gabó (95)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 96
Mondtam, hogy nem gondolkoztam :) Csak egy gyors próba volt.:)
Előzmény: Dr. Égely Palánk (94)
Gabó Creative Commons License 1999.03.05 0 0 95
szóval ha lehetne több lapot használni..
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 94
Már hogy lenne jó? Abból hogy jön vissza, hogy milyen számok voltak, pláne milyen sorrendben?
Előzmény: N e t S h a r k (93)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 93
Az nem jó, ha beütöd a számok legkisebb közös többszörösét? Ez csak egy tipp, nem gondolkoztam rajta.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (89)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 92
Kösz! Végre egy topik, ahol nem parttalan a vita, ahol van megoldás.
Előzmény: Gabó (91)
Gabó Creative Commons License 1999.03.05 0 0 91
Igazad van Palánk, Megkövetlek!!!!!!
Előzmény: Dr. Égely Palánk (87)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 90
mal, az elsot légyszi fejtsd ki. A gumisat pedig szerintem már megoldottam.
Előzmény: mal (88)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 89
Csak a szalagot kapja meg.
Előzmény: N e t S h a r k (86)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 88
Egyetlen egész számmá (ez legyen = n) kell alakítani azokat a végesen sok - de tetszoleges számú - egész számokat. Az írógépen pedig n alkalommal kell azt a betut leütni. C megszámolja a betuket, megtudja n - értékét, ebbol kell tudnia visszaszámolnia az eredeti számokat. A prímek az oda - vissza számoláshoz kellenek. Aki nem tudja gondolkodjon még...

Én meg közben beleragadtam ebbe a rágógumiba, bölcsebb dolog lesz megoldani mert az AIDS is fenyeget annyira mint a kivégzés :)

Előzmény: Dr. Égely Palánk (78)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 87
Ugyan miért? Nem ér a borükhöz olyan gumi, ami elozoleg érintkezett volna más borével...
Előzmény: Gabó (85)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 86
Hát hogy (real time) leütöm a billentyüt valahányszor, ebből tudja az első számot. Aztan várok, és ütöm a másodikat....
Vagy a szalag alapján kell tudnia? Mert a szalagon csak egy csomó egyforma betű lesz egymás után szépen sorban. Ebből nehezen lehet megfejteni. Jó a feladat. Vagy én vagyok hülye.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (84)
Gabó Creative Commons License 1999.03.05 0 0 85
De így a két pasi még megbetegedhet egymástól
Előzmény: Dr. Égely Palánk (83)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 84
Hogyan?
Előzmény: N e t S h a r k (81)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 83
Az elso pasi húzza fel mind a két óvszert, és szeretkezzen az egyik novel. Utána vegye le a külsot, azt húzza fel a másik, és szeretkezzen ugyanazzal a novel. Az elso pasi a belso gumival szeretkezzen a másik novel, ezt a gumit utána adja át a másiknak, aki felhúzza a már rajta lévore, és o is szeretkezik a második novel.
Palánk
U.I. gusztusilag azért megkérdojelezem a megoldás helyességét.
Előzmény: Tüskéshát (60)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 82

Már csak 1681 !
Előzmény: mal (76)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 81
Morzézni lehet?
Előzmény: Dr. Égely Palánk (80)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 80
Nincs. Mondjuk úgy, hogy végtelen hosszú szalagra írhatsz.
Előzmény: N e t S h a r k (79)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 79
Van az írógépen olyan kallantyú, amivel új sort lehet kezdeni?
Vagy lehet lapot cserélni?
Előzmény: Dr. Égely Palánk (73)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 78
mal, eztet nem értem. Mi a megoldás?
Előzmény: mal (76)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 77
Hogyan? Nincs abakuszod, csak egy egykarakteres írógéped. (Meg tetszoleges mennyiségu papir stb...).
Előzmény: myprint (75)
mal Creative Commons License 1999.03.05 0 0 76
Legyen P1 = 3, P2 = 5, P3 = 7, ... Pi = az i - edik prímszám. Asszem sejtem, de azért töprengjen még más is.

A gumis feladat combosabbnak tunik, de már csak 14884 db. variációt kell átnéznem :)

Minnyá...

Előzmény: Dr. Égely Palánk (72)
myprint Creative Commons License 1999.03.05 0 0 75
Megittam már én is fél liter Somlait, de valószínüleg az Abakusz minden problémát megold.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (72)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 74

Van nekem is egy infósoknak való feladványom. Ez már régebbi, biztos sokan ismerik.

Tehát van egy láncolt lista. Gy.k. ez azt jelenti, hogy minden listatag tartalmaz egy adatot és egyben mutat a következõ listatagra. Az a feladat, hogy egy ilyen listában felfedezzük a hurkolódást (ha van), vagyis azt, ha egy listatag visszamutat egy a sorban megelõzõre, ezáltal "végtelen ciklust" okozva. Mivel a láncolt lista akár végtelen hosszú lehet, nem áll módunkban, hogy pl. memóriában tároljuk (megjegyezzük) azokat a listatagokat, amiken már átmentünk. Viszont minden listatagot azonosítani lehet (pl. sorszáma van).

Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 73
Na, szerintem itt a jobb. Legalábbis annak, aki még nem ismeri.
Előzmény: N e t S h a r k (71)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 72
Na, akkor feladok egyet, amit sikerült egyszer tökrészegen megfejtenem egy EFOTT-on, mely szellemi tettre roppant büszke vagyok. Én is kérem, csak olyan írjon, aki saját maga találja ki, ne loje le senki olyan a poént, aki már eleve ismeri a megoldást.
Feladat: "A" ember felsorol "B"-nek tetszoleges, de véges mennyiségu pozitív egész számot. Ezt "B" le kell hogy írja úgy "C" számára, hogy "C" a "B"-tol kapott leírás alapján megtudja, mik ezek a számok, és mi a sorrend. Szegény "B"-nek a kódoláshoz egy olyan írógépet adnak, ami csak egyetlen karaktert ismer (egyetlen billentyuje van). Természetesen "B" és "C" megbeszélheti a taktikát.
Mi legyen a taktika, ami alapján "C" vissza tudja mondani a számokat "A"-nak?

A feladat korrekt, semmi logikátlan turpisság nincs benne.

Palánk

N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 71

Az igazság az, hogy nem most találtam ki, hanem pár hónapja, mikor egy sörözésen feladta valaki. És nem is egészen egyedül találtam ki, bár én mondtam ki elõször, hogy "paritásbit". Onnan már gyorsan ment. Kb. hárman gondolkodtunk egyszerre (infósok) és legalább negyed órát tartott kitalálni. Szerintem ez a feladvány a királyok királya. Aki jobbat ad fel, annak gratula.

Előzmény: Dr. Égely Palánk (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!