Keresés

Részletes keresés

Loboda Zsófia Creative Commons License 2014.08.01 0 0 35467

Üdv!

 

Csenevész nyulak kb (1.5kg) ELADÓk kutyakajának!

 

500ft/kg

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 35466

Abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy Ladybee gyakorlatilag házhoz vinné neked a debrecenit.....

Érdemes kipróbálni. Nekem vannak, jópofák, kellemesek, jól szaporodnak, nevelnek, nőnek.

Előzmény: japipapi (35461)
kemorgo Creative Commons License 2014.08.01 0 0 35465

Azért az őszi-téli-kora tavaszi csapat jobban szokott nőni. Akkor az élősúly felmegy 3 kiló környékére, abból már tisztán 1,5-1,6 kg nyulak jönnek ki. De ez nem olyan egyszerű emiatt, vagy amiatt, mert ősszel, induláskor az összes anyám keveset fialt, szép fokozatosan ment fel a létszám, mire beleértünk a nyárba addigra lett 12-13 darab anyánként. Meg hát ilyen cudar időben alig esznek, csoda, hogy egyáltalán nőnek. Hiába, hogy most érhető el "korlátlanul" a zöld, lassan már arra sincs étvágyuk.

Nekem játszótéri keverékeim vannak, egy keverék lepketarka bakkal.

Azon kívül azért sokat számít, hogy milyen keverékek. Nekem van egy anyám, kimondottan kicsi, vékonycsontú, filigrán jelenség, de az ő gyerekei gurulnak, és a tömzsi, masszív baktól meg öröklik a jó húsformákat, na ők nagyon szépen nőnek mindig. Ha 12-en vannak, akkor is időben megnőnek a vágóra. Egy másik anyám meg kimondottan nagy anya, aztán az ő gyerekei ugyanazzal a bakkal nem hozzák ugyanazt az eredményt. Kezdem érteni, hogy mi a különbség a húsnyúl és a keverék házinyúl között. Mondjuk így, a harmadik szezonra kezd megfogalmazódni bennem, hogy ideje lenne kipróbálni mondjuk egy debreceni fehéret. 

Előzmény: kemorgo (35464)
kemorgo Creative Commons License 2014.08.01 0 0 35464

Mostanában, hogy sokat fialtak az anyák, nekem élősúlyban nehezen mennek 2,6 kg fölé. Ezek levágva 1-1,2-1,4 kg között vannak tisztán. Nálam az is a baj, hogy annyi helyem nincs, hogy szét tudjam válogatni őket, és némelyik csapatba már kilenc hét magasságában elkezdődik a balhé, az pedig rontja a hús minőségét :(

Az elmúlt szezonban majdnem sikerült beállni a négyhetente egy csapatra, csak így a végére torlódtak össze a csapatok.

 

De igazából nem zavar, hogy nem lesznek akkorák, mint amikor 7-8-akat fialtak, most elég jól beállt a vevőköröm, pont kedvelik ezt a súlyhatárt, minden csapatból elvisznek három-négyet, az nagyjából fedezi a takarmány árát, úgy a többi nekem nagyjából csak a munkámba kerül. Bővíteni nincs se helyem, se kapacitásom. Meg hát nem igazán másnak termelek, hanem magunknak, az csak a bónusz, hogy kicsi pénz visszajön.

Hónap közepe táján indulnak nálam újra a fedeztetések, lehet, idén kipróbálom az egyik anyánál, hogy selejtezek 9-re, aztán meglátjuk.

Előzmény: Benkri (35459)
chihi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35463

sziasztok!

nemrégiben kértem segítséget tőletek myxomatózis ügyben. A nyuszi azóta is szépen eszik, iszik, jó a kedve. A göbök nem csökkentek, de szerencsére nem is nőttek. Naponta lekenem betadine-nal, illetve az állatorvos tanácsára Calcimuscot is teszek a vízébe...

Mellékelek róla pár képet, meg a többiről is.

 

Két bak nyúlam:

 

Illetve a három másik anyanyúlam:

 

A vadas bakom egyre agresszívebb, tegnap meg is akart harapni, de elhúztam a kezem, így csak súrolta a bőröm. Ötletek, hogy mitől? Illetve állandóan kikaparja az össze kajáját...Nem a legjobb nyúl sajnos...

japipapi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35462

Nem tudom, nem szoktam regisztrálni, hogy mennyi idősek, csak úgy, per sacc. Azt vágom, ami éppen kell a konyhára. 

Előzmény: Benkri (35459)
japipapi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35461

Mind. Ott van, hogy "általában"! :-)

Nekem nincs debrecenim, olvasatokban láttam, kacsingattam rá, de ezért nem akarok utazgatni.

 

Előzmény: Mészáros Barna (35460)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35460

Szia!Nem kötözködni akarok de már több féle lehetőséget írtál:

"Egy anyát általában 3 évig tartom meg."

 "Én "nem vigyázok" másfél , két év alatt bedolgozom kolbásznak"

 

Csak kíváncsi vagyok melyik a valós?

 

Szerintem a debrecenit 5-6X is fialtatják egy évben .,de lehet tévedek.  :-)

 

 

Előzmény: japipapi (35456)
Benkri Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35459

Azt hiszem valamit nem jól csinálok, én eddig mindig kb. 15 hétre vágtam a nyulakat, s akkor sem voltak számomra túl nagyok. Világosítsatok már fel, hogy egy sima házinyúl  (nem húsnyúl, vagy inkább holnap fotózok, aztán megmondjátok egyáltalán milyen nyulaim vannak), szóval, hogy hány kilósak nettóban, vagy akár élősúlyban, amikor azt mondjátok, hogy 12 hetesen levágjátok. Legutóbb 9 nyulat vágtam (egy alom) és 1,6 kg volt nettó súlya vágáskor 15 hetesen. Ez baromi kevés, vagy ennyi és kész?

japipapi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35458

:-)

Mindig tanul az ember, talán akkor gidát is lehetne nevelni nyúltejjel ! :-)))))))))

 

Előzmény: Törölt nick (35452)
japipapi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35457

Szia!

 

Fajtafüggő! Semmit nem vesztesz, ha kipróbálod. Ha a az anya rendesen neveli, van tejet, nyugodtan hagyd meg. Pl, a debreceni fajta, nem ritka a 12-14 nyúl, és eredményesen fel is neveli.

Előzmény: Benkri (35447)
japipapi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35456

Szia!

Hol fedezted fel az ellenmondást? A sűrített fedeztetés azt jelenti, (már hivatkoztam dr. Holdas: Nyúltenyésztők kézikönyve c. szakirodalomra, elkerülte figyelmed?)

Nem táp kell, hanem megfelelő élettér, takarmánybőség, ennyi az egész. Szóval nem kell semmi hibrid és extrém kaja. 

Könnyedén el lehet érni, (kicsit ironikus a megjegyzésed), A debrecenivel 2-3 havonta termelnek 12-14 egyedet, én akármelyikkel havonta 6-7 hónapon át 6-8 egyedet termelek. Melyik a több?

A debrecenire vigyázol, mert szapora, sokáig tenyészetbe akarod tartani. Én "nem vigyázok" másfél , két év alatt bedolgozom kolbásznak, igaz nem fajtatiszta, de kit izgat, mond? Enni akarok, nem kiállítani.

Én így tartom nyulaim, más másképpen.

 

Előzmény: printer71 (35435)
kemorgo Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35455

Nálam az utolsó fialó anya egy előhasi volt, 13-at fialt...

Nem volt szívem selejtezni.

Egy kimúlt hat hetesen, így vannak 12-en, most 11 hetesek. Na, pont ennek az alomnak a kapcsán fogadtam meg, hogy a jövőben selejtezni fogok, feleakkorák csak, mint a többi.

Mondjuk, a selejtezést nem fogom tudni én megcsinálni, de már ígérkezett segítség.

Igaz, az is lehet az ok, hogy kissé későre sikerültek, az anya megtréfált, előttük eltöltött potyára 30 napot, pedig láttam, hogy felvette a bakot háromszor. Mivel nem akartam őszig várni vele, muszáj volt még egyszer megpróbálni. Mondtam is neki, hogy döntse el, mi legyen, gyerek vagy pörkölt? :D

Mondjuk, nálam megszokott a 12-es alom, igaz, azokat a jól bevált, gyakorlott anyák simán felnevelik úgy, hogy kb hat-hét hétre választok csak, de volt már, hogy tíz hét után tudtam belőlük vágni, de 12 hétre mindenképpen vágók már.

Előzmény: Deryan (35454)
Deryan Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35454

Igen, válogatósak tudnak lenni. Mi megjegyezzük melyik, hogyan s mit szeret, aztán úgy kap enni.

 

Mostanában nekem is volt 12-es almom. 2. fialás egy idei, januári születésű anyának. Annyit kapott enni, hogy minden kedvencében s ami csak volt, bőven dúskálhatott. Az edények mindig tele töltve álltak előtte árpával, hízótáppal (másom nincs), fonnyasztott lucerna, friss széna, konyhai minőségi hulladékok és marha répa felkockázva, sárgarépa szintén.

Az alom is szép volt és tejet is bőven kaptak az anyától. 

 

Egy kaliforniai előhasú anyám 10-et fialt, 9 megmaradt. Eléggé nagy különbség volt az almon belül s az anya is eléggé nyafka volt. Ő is kapott mindent, ami belefért s amit szeretett. A kicsinyeinek 1-2 nap után mindig szép nagy pocakja volt, annyi teje lett az anyának. Amikor belépek hozzá a kifutóba rohan hozzám, rángatja a nadrágom szárát a mennél több eleségért, főképpen zöldért (mángold, marharépa levél).

 

Korábban én is mondtam, hogy szanálni kell, de akkor nem én tettem. Nekem nincs szívem hozzá, inkább etetem az anyákat, amennyire csak lehet. A vakarcsok is felnőnek, legfeljebb később kerülnek a lábasba.

Előzmény: Benkri (35447)
Loboda Zsófia Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35453

http://www.logo-farm.hu/piac.html

 

Piac oldalamon eladó tenyésznyulaim láthatók!

 

Húsnyulak!

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35452

Te már neveltél fel kecsketejjel nyúlfiókákat?

Előzmény: Lettikozmi (35450)
eloper Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35451

Sziasztok!

Monorra, ha nyulat viszek eladni, akkor mi szükséges hozzá? Be kell jelentkezni, árusnak telefonon?

Lettikozmi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35450

Próbáld meg kecsketejjel felnevelni a plussz létszámú kicsiket. Nálunk a 10 -11-et is felnevelik,nekem sincs szívem kiszortírozni őket,inkább etetném a kicsiket külön.

 

Előzmény: Benkri (35449)
Benkri Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35449

Azt hiszem várok pár napot, hogy lássam nőnek-e, aztán a sovány, elmaradottakat legfeljebb kiszanálom. :-(

 

Előzmény: MDani8 (35448)
MDani8 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35448

Benkri, 12 az nagyon sok. En azt mondanam neked, hogy 8-ra csokkentsd a letszamot, de ha nagyon faj a szived akkor csak 9-re :)
Jobban fog noni a tobbi.

Benkri Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35447

Sziasztok! Vettem zabot, hátha megeszik. Hát válogatós népség ez a nyúlbanda! Valamelyik megeszi, ha egybekeverem a táppal, valamelyik csak akkor,ha külön etetőben van, de akkor még maradékot sem hagynak. Valamelyik meg egyáltalán nem. Azt kérdezném, hogy akkor ha reggel -és este kapnak egy fangli szemestakarmányt/tápot, az 9 süldőnyúlnak elegendő, mert ezek úgy várnak reggel-este,mintha egy hete nem ettek volna már. Szénát ehetnek egész nap, zöldet is szoktak kapni napközben (répa, alma, saláta, káposzta, ami éppen van). A másik kérdésem: mára megellett az egyik anyám, 12 szép, egészségesnek tűnő, nem sovány nyuszi van egyelőre a fészekben. Hagyjam meg őket, nem sok ez? Ennyit még nem fialt, és nevelt, de én sajnálnám őket elpusztítani. Sajnos másik éppen szoptató anyám nincsen.

 

MDani8 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35446

Ha mar az etetesrol beszelunk.
Leirom az en etesi szokasomat, velemenyateket szivesen olvasom :)

Reggel (8 korul) es este (20 ora korul) kapnak enni, reggel es este friss vizet ontok nekik (alott viz) valamint tapot es arpat keverve adok nekik, reggel es este 1 tenyernyi tap/nyuszi. 
Szenat csak akkor kapnak, ha megettek az elozo adagot (nem az utolso szalig,de java reszt). 
Naponta egy kis sargarepat es szaritott kenyerhejat kapnak. Hetente nyirfaagat. 

Jol csinalom? 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35445

Bocsi az előző hsz.-ért, csak utána olvastam, hogy mi a menü a nyulaidnak. :)))
Sorry.

Előzmény: Mészáros Barna (35443)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35444

Az "összerakás" valóban egy kicsit későn volt. Ilyenkor már vágni szoktuk a nyulat.

Előzmény: Mészáros Barna (35442)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35443

Szia!

Szerintem is így van.,de mindenki úgy csinálja ahogy akarja.A pannonnal és a debrecenivel én is megpróbálnám de a házinyúl ,legalább is az enyémek nem bírnák.Olyat már csináltam hogy fialás után 4 héttel pároztattam az bevált.

Egyébként a takarmányozásról:

 

Reggel:

.minimális táp(2 óra alatt megeszik),csak hogy hiánybetegség ne lépjen fel.

.és széna délutánig

 

Délután 4 óra fele:Kaszált fű ,maradék konyhai hulladék,széna,stb.

 

Egyéb:nyalósó,néha almaecet,faág.

Előzmény: printer71 (35435)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35442

Sziasztok!

Tegnap leválasztottam a nyulaimat egy kicsit későn ketrechiány miatt 2,5 hónaposan,és különválogattam a bakokat és a nőstényeket.Lett 8 bak és 4 nőstény.A bakokkal semmi gond nem volt viszont a nőstények egyet kiszemeltek (3 db alomtestvér ,egy nem) és reggelre addig kínozták míg két hátsó lábára lebénult,így kényszer vágni kellett :-(  .Nektek volt már ilyen?,gondlom már későn történt az összerakás.

MDani8 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35441

Uj nyuszi erkezett :)

A rola keszult kepet megnezhetitek az oldalamon. 

http://meskonyulasz.hupont.hu/5/hirek

VGyurka Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35440

Szia. A körmeit időnként vágni kell.A fogait meg tudod nézni,ha a hüvejk és mutató ujjaddal a 2 állkapocs közt oldalról szétfeszíted a száját.( szorosan fogd másik kézzel a marjához a fülét,ha nagyfülü.

A körmeinél látszik az eleven rész,nyilván az fölött vágd csípőfogóval,de a metszőolló is jó.

Előzmény: kerivili (35433)
Ugribugri Nyuszifarm Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35439

Sziasztok!

Vannak elvihető választási törpe rexeim, és más fajta nyuszikkal is foglalkozom, mini törpétől az óriásig.

 

Facebook-os oldalon megtekinthetőek az aktuálisok:

https://www.facebook.com/groups/ugribugri.nyuszifarm/

 

Esetleg e-mail-en is elérhető vagyok:

ugribugri.nyuszifarm@freemail.hu

Loboda Zsófia Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35438

Üdv!

 

http://www.logo-farm.hu/hobbi.html

 

 

Hobbinyulakkal is foglalkozom a hobbinyul oldalamon a lap alján láthstóak a bepároztatott nyuszik. Előjegyzést felveszek a kicsikre!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!