Keresés

Részletes keresés

hódember Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1217

Itthon ez kampány nélkül is megy.

Előzmény: rocky reloaded (1215)
Vajk Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1216

Persze, hogy maga rendelkezik, de az, AHOGY rendelkezik minősíti az államot (aktuális vezetőit).

Jelen esetben kritikán alulian ostoba a jelző, ami hirtelen eszembe jut róluK:)

És mernék fogadni is, hogy vissza fognak táncolni ebből, mint a heineken ügyből is, a netadóból és sokminden másból is.

Előzmény: rocky reloaded (1206)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.31 -1 2 1215

csisajt, az USA-beli cirkuszt látva minden józan megfigyelönek inkább az a benyomása, hogy az USA egy banámköztársaság. Az elnökválasztási kampány pl. a világ legjobb cirkuszaiban is simán megállta volna a helyét: Ekkora bohócparádét ritkán látni.

Előzmény: altimus (1201)
Tell Vili bácsi Creative Commons License 2017.03.31 -3 1 1214

Sajnálom, de fogalmad sincs az "ügynökképzésről" - hacsak! Hacsak te nem vettél részt ügynökképzésen...

 

Ez a pasas, máig vallja, hogy Magyarországban született és jótékony célra felhasználható pénzét fektette itt be.

 

Ahogy azt hitte, hogy jó célt szolgál azzal, hogy Magyarország későbbi miniszterelnökét Oxfordban taníttatta egy évig.

 

Tévedett Soros György! Kidobott pénz volt...

Előzmény: rocky reloaded (1193)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1213

Hat igen, ha kivasál'ja putler a gyurit mentek a getzibe mindnyajan :-)))

 

seven update sorbi Creative Commons License 2017.03.31 -1 2 1212

Felőlem maradhat is, nekem nem bántja igazán a csőröm. De azokat a megfontolásokat, amiket a kormány elővezetett (és abból is leginkább az, ami az anyaegyetemek meglétére és párhuzamos diplomák kiadására vonatkozik), egyet tudok érteni.

Előzmény: altimus (1187)
Vajk Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1211

Felvéteéli procedúra? !

Pontszámok vannak :)

 

Amiről te beszélsz az a középsikolai felvételi elbeszélgetés lehet:)

 

Ok, már értem mire gondoltál.

Az is érdekes felvetés (sose tudtam mi a helyes megoldás), hogy egy folyamatot kihasználó ember felelősségét hogyan tudják csökkenteni magának a folyamatnak a mérföldkövei.

 

Tehát ha fejbe ver egy jampec egy kalapáccsal, akkor a kalapács gyártóját is felelősség terheli? Hiszen ha nem gyártotta volna le a kalapácsot, nem lett volna mivel fejbevernie téged a jampecnek.

Vagy ha egy gyertyától lángrakap a függüny, akkor a kiégett lakásért felelős a függöny gyártója is? És az is, aki úgy tette fel, hogy a gyertya lángja pont elérje?

És az is, aki annyira kifárasztotta a tulajt, hogy elaludt és ezért nem vette észre a kezdődő tüzet?

 

Ugye már te is érzed, mennyire felelős orbán tetteiért horn vagy kuncze?

Nekik is meg van a felelősségük, nem kell ostoba logikai láncolattal másét is a nyakuklba verni

 

Előzmény: Antisystem (1174)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1210

Hová is rohant ez a liberónáci agyhalott mongolidióta kretén Ignatieff ajvékolni? Mondjam vagy mutassam?

Előzmény: altimus (1204)
Antisystem Creative Commons License 2017.03.31 -1 1 1209

Mármint erre gondolsz:

". inkább ne kend másra "a Viktor" bűnét, ha nem lett volna a kapu akkor csinált volna, ahogy kiherélte az AB-t mikor érdekei úgy kivántát, sosem volt szívbajos "a Viktor". "

És? Tudod a politikusok - általában, pártfüggetlenül - kétfélék, vagy mindenre képesek, vagy semmire se. A többi ember nem marad a nagypolitikában. A "mi lett volna ha" meg nem érvelési kategória.

 

"Ja és besétálni sem volt közelező. Tudod a szabályoktól önmagukban még nem lesz demokrácia, ahhoz azokat betartó és megtartó emberekre is szükség van."

Vitathatatlan, nem volt kötelező.  De onnantól, hogy lehetővé tették számára, ezzel a filozófiai felvetéssel a gyakorlatban semmire sem mész, a gyakorlatban ugye két kategória létezik, a "lehet" meg a "nem lehet". Korlátozni meg leginkább a hatalom gyakorlóit, a politikus-fajtát kell. Megint csak szigorúan általában.

 

"a Viktor" az nem ilyen, neki a demokrácia béklyó."

Megint a vélemény kategóriája, és tapasztalat szerint ez a vélemény a választókat nemigen érdekli. A tény az, hogy Viktor sose lett volna ilyen sikeres, ha Tölgyessyék (aki ugye egy időben a FIDESZ-ben is előfordult) meg a Feri nem egyengetik előtte az utat lelkesen.

 

ÜdV

Előzmény: Aki mer az (1186)
Aurelius Respectus Creative Commons License 2017.03.31 0 2 1208

Elég naiv ez az ember, tudományos kutató létére. Mit gondol, miért támogatták ? Pont azért, hogy a konzervatív táborban is szerezzenek barátokat, akik támogatni fogják őket, ha szükség lesz rá.

Előzmény: Aki mer az (1065)
panthera negra Creative Commons License 2017.03.31 0 2 1207

semmi, csak a liberáltaknak mindig kell valami hisztiznivaló

Előzmény: Pozitív Visszacsatolás (1202)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1206

Tja, öcsisajt, láthatólag atlanti ésszel nem lehet megérteni, hogy egy független állam maga rendelkezik a felsöoktatásáról, s nem mindenféle dróton rángatott bohócok, mint a CEU rektora vagy egy külföldi, mint a Gyuri bá. S nem is az USA szenátusa.

Előzmény: altimus (1199)
honiipar Creative Commons License 2017.03.31 -7 0 1205

Az előbb még itt sziályéztál, luckyless!.-)))

Előzmény: rocky reloaded (1200)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -3 0 1204

mi koze van ennek az usa-hoz? de tenyleg. mi koze?

Előzmény: rocky reloaded (1200)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 2 1203

Utoljara:-)

Naluk ez fordítva megy.

:-)))

 

Előzmény: baculum (1198)
Pozitív Visszacsatolás Creative Commons License 2017.03.31 0 3 1202

 

De még mindig nem világos, hogy milyen törvény, vagy tervezet betartása lenne végzetes a CEU számára...

 

Miért nem lehet rábízni arra a sok, nemzetközileg megbecsült tekintélyre, hogy oldják meg, hogy betartják azokat a törvényeket, amiket a többi egyetem is betart...

 

Mi ezen a bonyolilt?

 

 

altimus Creative Commons License 2017.03.31 -3 0 1201

igen, ezek az alternativak. a maffia allam tokeletes banankoztarsasagga valasa, vagy a demokratikus visszarendezodes. ezugyben europa szelen majdnemhogy optimista vagyok.

Előzmény: Törölt nick (1191)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.31 0 2 1200

Tja, öcsisajt, csakhogy Magyarország az Magyarország, az USA meg USA. Ja, és Magyarország meg nem USA gyarmat.

Előzmény: altimus (1168)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1199

> Nocsak, ennyire fontos Gyuri bá-nak meg a CIA-nak ez a budapesti támaszpont?

 

sorosnak nyilvan fontos, ha rakoltott mar parmilliard dollart. a cia-rol nem tudok.

 

a ceu-nak majd egymilliard dollaros endowment-je van, ugyhogy sorostol fuggetlenul is mukodni fog a jovoben. raadasul a ceu alumni egy resze is rendszeresen tamogatja az egyetemet. a magas tandijak is hozzajarulnak a penugyi stabilitashoz, ugyhogy a ceu onjaro. a ceu-t iranyito szervezetek pedig nem fuggenek sorostol (board of trustees, board of regents), ugyhogy a ceu ma mar messze nem soros kezzel vezerelt hobbija. ha ezt nehez is magyar fejjel megerteni.

Előzmény: rocky reloaded (1188)
baculum Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1198

Mindig a kapitany hagyja el a sűlyedő hajót:-).

 

Előzmény: rocky reloaded (1188)
panthera negra Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1197

ha piacképes a képzése, kifejezetten hasznos...

Előzmény: rocky reloaded (1193)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1196

Van rá fogadásom, hogy ez lesz!

Előzmény: panthera negra (1195)
panthera negra Creative Commons License 2017.03.31 -1 0 1195

ha az érvényesüléshez ez kell, akkor biztos népszerű lesz!

 

 

Előzmény: Törölt nick (1191)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1194

Hm, Vilnius ennyire jóba lenne az FSZB-vel? Ez echte újdonság.

Előzmény: honiipar (1192)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.31 0 1 1193

Tipikus ügynökképzö a CEU, a kiosztott büfé és ruhatár szakos papírok viszont fedésre igen jók.

Előzmény: pert2 (1184)
honiipar Creative Commons License 2017.03.31 -6 0 1192

Te rögtön átpasszonád az FSZB-nek,igaz komcsicska?:-))

Előzmény: rocky reloaded (1188)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.31 -2 0 1191

Ha meg nem, akkor lesz Orbán Vezér Akadémia. Jó párttagoknak. Orbánizmus-Putyinizmus a marxizmus-szenilizmus mintájára.

 

Előzmény: altimus (1187)
Vajk Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1190

Én azt sose mondtam,hogy az oktató nincs hatással a tanítványára, én azt mondtam,hogy nem kötelező egy adott témáról egy adott módon gondolkozni, sőt én azt tapasztaltam, hogy kifejezetten törekedtek a tanáraim  (akárakötelezők összeűállításában,. akár az értékelésekben)  hogy több oldalról vizsfáljunk meg egy adott témát.

Tehát nem lehet az arab tavaszt és a aidant a CEU nyakába varrni, mert millióan végeztek pont milliónyi különböző gondolatisággal.

Előzmény: seven update sorbi (1176)
altimus Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1189

a ceu mo-on is akkreditalt igy a diplomajat a torvenyek szerint mo-on is elfogadjak. az usa akkreditacio nyilvan azt jelenti, hogy a vilag tobbi reszen is.

 

egyebkent a magyar diplomakkal nem szokott kulfoldon gond lenni. a magyar egyetemek diplomait csont nelkul el szoktak fogadni pl. kulfoldi munkavallalasnal. persze, ahogy irtad, van jopar szakma ahol honosittatni kell a diplomat. de pl. az eu-n belul ez se tul bonyolult.

Előzmény: pert2 (1184)
rocky reloaded Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1188

Nocsak, ennyire fontos Gyuri bá-nak meg a CIA-nak ez a budapesti támaszpont?

Előzmény: altimus (1187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!