Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

csucsuka1 Creative Commons License 2002.07.19 0 0 94
Hello Ender_Wiggin!

Végigolvastam a topicot, mivel kíváncsi vagyok, hogy a KIA-val milyen tapasztalatok vannak. Az utolsó beírás óta, hogy üzemel az autód? Mennyi van benne?

Előzmény: Ender_Wiggin (93)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.04.05 0 0 93
Nah túl vagyok ezen is, 5 perc alatt megcsinálták szabóék... Mindemellett alaposan upgradeltem a risztómat, jövő héten pedig telibe fóliáztatom az autót... Jah, és ha csak tehetem nem hagyom az utcán őrizetlenül, mert úgy látszik kapósabb mint gondoltam...

Egyébként már túl vagyok a 7000 km.-en és minden rendben, remekül viselkedik, hosszútávon is kifejezetten kényelmes, ugyhogy szeretjük nagyon.

Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.04.03 0 0 92
Hi!

Hogy mi legyen? F@szom sem tudja, mert immár másodszor próbálják meg felnyomni az autómat (ill elsőnek fel is nyomták, egy ablak bánta, most csak megpróbálták, és szétb@sztak 1 ablakgumit...úgy látszik kapósabb mint gondoltam) így per.pill az élettől is elment a kedvem, de ettől függetlenül semmi akadálya a dolognak, mondjuk jövő héten...

Előzmény: Sickboy (91)
Sickboy Creative Commons License 2002.04.02 0 0 91
Hi Ender ember! :-)

Nemtom emléxel-e még, velem beszélted meg, hogy januárban élőben is megcsodálhatom a Rio-dat. Január már eléggé elmúlt, most mi legyen?

Előzmény: Ender_Wiggin (90)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.02.04 0 0 90
Egyébként mesélte a sztorit gondolom, kiharcolta a könnyűfémfelnit, amint láthattad, ráadásul megmaradtak a lemezfelnik is, dísztárcsástul..

Le van fóliázva, szerintem is rohadt jól néz ki...

A computer a tiedben rendesen müxik? Apámé következetesen hülyeségeket beszél, a tankban lévő benzinnel megtehető távolságról... (volt a tankban még 7 liter, azt mondta hogy az még 230km.-re elég)

De egyébként irtó klassz...

De nem is szebb... :-))

Nah majd nekem is lesz ám kf., meg tetőspoiler, meg ködlámpa... Aztán akkor majd csak csöpög a nyálatok... :-))

Előzmény: fekvőrendőr (87)
fekvőrendőr Creative Commons License 2002.02.04 0 0 89
Jogos... Megszégyenülten távozom a topicból.
Előzmény: Ender_Wiggin (88)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.02.04 0 0 88
Viszont a Rio-n nem kellett torziós rudat cserélni az átadás után azonnal... :-))

És a sárfogó lapok is fenn vannak átadás óta... :-))

Bocs :-)))))999

Előzmény: fekvőrendőr (87)
fekvőrendőr Creative Commons License 2002.02.04 0 0 87
Apád Xsarája sokkal szebb :-)
Előzmény: Ender_Wiggin (86)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.02.04 0 0 86
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Nah itt az autóm...

Többi kép: kep.tar.hu/ender

Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.01.29 0 0 85
Nah, mi lenni? Nem akarom hogy elsüllyedjen a topikom :-))

Váltottam egy pár mailt a Kia Hungary-vel, 1 hónap és jönnek az autók, ősszel bővül a termékválaszték, lesz 1.5-ös Rio, magasabb felszereltségekkel is, ellenben a lépcsőshátút egyelőre nem tervezik.

Az enyém köszöni jól van, már túl vagyunk az 5000 km.-en.

Hamarosan lesznek fenn képek a Rio-ról, apám Xsara-járól.
A régebbi autóimról már van fenn egypár kép, ha valakit érdekel...

kep.tar.hu/ender

Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.01.14 0 0 84
Hát kéremszépen, tényleg nincs Rio..
Illetve van, de csak a Safety, ami 2,9 viszont klima+abs!ebd+nagyobb felnik stb...
A Classicot elkapkodták, átalakulófélben van a Kia Hungary, és emiatt tavasztól előbb nem is valószinű hogy lesz...

Nekem van 1, de nem adom el... :-))

Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.01.05 0 0 83
Hát csak h3o panaszkodott hogy pesten nincs Rio...
Mind1, majd lesz, ami nzilván tény, hogy ami volt azt elvitték hamar...
Előzmény: Sickboy (82)
Sickboy Creative Commons License 2002.01.02 0 0 82
Mi az, hogy nem lehet kapni? Már mér' ne lehetne?

Ha meg ez a szempont: aki 206cc-t akar, az várhat jópár hónapot, mint a régi Merkúros időkben. :-)

Neked is BÚÉK!

Előzmény: Ender_Wiggin (81)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2002.01.01 0 0 81
Nah üdv all!

Boldog újévet mindenkinek...

Túl vagyunk a szilveszteri 5személyes, fulltelicsomagtartós balhén, remekül müxik a Rio, tetszik mindenkinek, átlagfogy: 6,7
Fűtés valami hihetetlenül durva, Parádon voltunk ahol nem fűtött a garázs, és csikorogtak a minusz 8-10-ek még nappal is.
Elindulás után 5 perccel már üzemmeleg, és okádja a meleget, szerettük nagyon...

Nem lehet kapni Rio-t? Elkapkodták? Hmmm... Elgondolkodtató mindenesetre...

h3o Creative Commons License 2001.12.21 0 0 80
Úgy értem, ott sincs. Pesten kifogyott, nemtom, vidéken hol lehet.
Sickboy Creative Commons License 2001.12.21 0 0 79
Hát én se akarok vitatkozni, nyilván mindenki a saját kocsiját / márkáját favorizálja, anyagi okok miatt természetesen megértem hogy Suzukit vettél.

Rio vs Többiek:
Éppen ezért erősebb alternatíva egy Almera egy Rio-val szemben: kiváló motor, megbízható minőség, kiforrott technológia - és ehhez képest annyira nem magas ár!

Most fogok átesni egy motorcserén, úgyhogy asszem nekem elsődleges szempont lesz a megbízhatóság a szépség rovására...

Előzmény: HNMswift (73)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2001.12.21 0 0 78
Kia Szabó, Batsányi János utca, a pontos címet a www.kiamotors.hu-n megtlálod, telefonszám: 403-0212

Nah, én már idén nem leszek többet, mindenkinek kellemes ünnepeket, boldog új évet!!!

Rio RulZZ!!!

Ender...

Előzmény: h3o (77)
h3o Creative Commons License 2001.12.20 0 0 77
Na, van új kérdésem. Hol lehet rijót kapni? Mert a leendő vevő már venne, de nincs. Ezek szerint nem túlságosan biztak a sikerben.:)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.20 0 0 76
Akkó most ne drága japánt nézzünk. Nézzünk csak európait... Renault Megane 1.4 95LE

2.999.000

Felszereltség: ABS, EBV, vészfékrásegitő rendszer, vezető és utasoldali első és oldal légzsákok (!), ködfényszóró, immob, kp zár, duplaoptikás fényszórók, szinrefújt tükör, lökkös, szervókormány, kp zár távirányitóval, elektromos ablakok elöl.

Ez a legócsóbb megane

SzaboZE

SzaboZE Creative Commons License 2001.12.20 0 0 75
Ennyijé fullos autó.... Rönó tália, suzy... :)))

SzaboZE

SzaboZE Creative Commons License 2001.12.20 0 0 74
:) A motort azért irtam le,mert a KIA 1.3-as motorja azért kategórián belül nem egy kiforrott darab. A nissan 1.5 és a toyota vvti elég jó erőforrások. Ráadásul jobbak a paramétereik. Azért ez sem mindegy egy választásnál. Igazad van elég fapad, de azt is irtam a nissannal hogy 3 millióig sok extrát beletehetsz még mivel olcsóbb a fapad belőle mint a fullos KIA

SzaboZE

HNMswift Creative Commons License 2001.12.20 0 0 73
Na ez az, amin ezsem ágában sincs vitatkozni... :-))
...csakhogy a PUG206 1.4 Presence ára akkor 2.560.000 volt, a Stift 1.3 GLX ára 2.011.000.
A felszereltség közel azonos, a finanszírozási feltételek viszont:
PUG : 600.000 kezdo + 60 hónapig 55.000 + Casco
Stift : 340.000 kezdo + 60 hónapig 37.000 + Casco
PUG Casco (25 év, vidék, garázs) 9.500 / hó
Stift Casco ( -II- ) 4.928 / hó.

NA EZÉRT LETT STIFT ÉS NEM PUG. :-)))

Előzmény: Sickboy (52)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2001.12.20 0 0 72
"szervókormány, duplalégzsák, immob, szinrefújt lökhárító, pollenszűrő és ez 1.5 motor nem 1.3"

Szintén csak a szervokormány tekinthető extrának...

Előzmény: SzaboZE (69)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2001.12.20 0 0 71
"A KIA csak felszereltségben versenyzik."

Hát könyörgöm, mirő beszélek... Ócsssób mint a márkásabb autók, ill. ugyanazért a pénzért jobban felszerelt...

Erre is van 3év vagy 100e km. gari..

Szerintem 2,5 milláért ezt a felszereltséget egyik márka sem nyújtja

"Hővédő üvegezés, immob, pollenszűrő, légzsák, szervókormány, 1.4-es VVTi motor"

Ezek közül a szinezett üveg, és a szervokormány az extra, a többi egy új autónál elengedhetetlen... Pláne a motor :-))

Előzmény: SzaboZE (70)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.20 0 0 70
Toyota Corolla fapad:

2 955 000

Hővédő üvegezés, immob, pollenszűrő, légzsák, szervókormány, 1.4-es VVTi motor

A KIA csak felszereltségben versenyzik.

SzaboZE

SzaboZE Creative Commons License 2001.12.20 0 0 69
Nissan Almera "fapad":

2.740.000

szervókormány, duplalégzsák, immob, szinrefújt lökhárító, pollenszűrő és ez 1.5 motor nem 1.3

SzaboZE, 260.000-ból (igy egy 100-assal drágább mint a KIA) belefér az elektromos csilivili, klima nyáron mindig akciós.
Ahhoz képest hogy ez nem KIA nem drága. 5 év garancia, megbizhatóságról asszem nem kell beszélni.

SzaboZE

Sickboy Creative Commons License 2001.12.20 0 0 68
Az Almera nagyon megbízható autó, nekem kifejezetten tetszik, induló ára 3.000.000Ft. Persze drágább egy Rio-nál, de azért (bocs) talán megbízhatóbb.
307-es PUG a minőségéhez képest NEM DRÁGA (3.100.000Ft körül van az induló ár), a lépcsőshátú majd kiderül.

Ha már egyszer új autót veszek, hajlandó leszek inkább többet rááldozni, csak hogy fix félelem nélkül üljek bele.

Bár ami a Kia mellett (is) szól, hogy szándékaim szerint nem kívánok egy új autót 3-4 évnél tovább megtartani, mert akkor szinte mindig új kocsim lesz és viszonylag jó áron tudom eladni. Ennyi időre pedig a manapság gyártott kocsik mindegyike megfelel.
Csak az értékvesztés mértéke aggaszt...

Előzmény: Ender_Wiggin (67)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2001.12.20 0 0 67
Bocs, de 307 lépcsőshátút írtál (HÁROMSZÁZHÉT),és olyan ról télleg nem hallottam...
Ha viszont 306, az más...

Na majd meglátod, hogy egy fapad Almera áráért milyen fullos Riot kapsz...
Per pillanat, az 1.3 RS Safety kerül 2899e.-be, ami tartalmazza:

ABS, EBD, klima, 2 első el. ablak, központi zár, szervokormány, 2xairbag, Szinezett üveg + ajándék téli gumi garnitúra, +még 1 csomó apróság aminek a felsorolásába bele sem kezdek...

Ilyen felszereltséggel mibe kerülhet egy Almera? Vagy egy 307? Jah, és a PUG-ra még mindig csak 1 év gari van igaz?

Az Almera az király, nem tagadom, megbízhatóságában listavezető, szép is, korszerű is, 5 év gari egyedülálló, csak drága... sajna...

Előzmény: Sickboy (65)
Sickboy Creative Commons License 2001.12.20 0 0 66
Megint hülye vagyok, persze 307 lépcsőshátú MÉG NINCS, de két éven belül LESZ. Kombi már most van, igaz nálunk még nem kapható.
Előzmény: Sickboy (65)
Sickboy Creative Commons License 2001.12.20 0 0 65
Gyanakvó ember lévén a hírhedten legmegbízhatóbb koreai márkával kezdeném (Hyundai, még nemtom milyen, de Accent valóban a leginkább).

306 lépcsőshátú???? Viccelsz, annyi van mint a nyű! :-)))

A felsoroltakból a legesélyesebb a P307 és az Almera. Nem akarlak áltatni. ;-)
De meggyőzhető vagyok!

Előzmény: Ender_Wiggin (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!